Ako rezervovať hotel bez kreditky alebo platobnej karty  

  RSS

Potrebuješ poradiť s výberom dovolenky, s možnosťami dopravy alebo ubytovaním?
Požiadaj o radu ostatných čitateľov i profesionálnych cestovateľov v sekcii Cestovanie a dovolenka.
Zaregistrovať sa môžeš na tomto odkaze.
 Cestovatel
Zaregistroval sa v roku 2017
Príspevky: 8
19/11/2017 16:02  

Zdravím všetkých cestovateľov!

Rád by som vám poskytol užitočný tip na to ako hľadať a následne rezervovať hotel bez kreditky.

Rezervácia ubytovania s kreditnou alebo inou platobnou kartou je v dnešnej dobe už pomerne bežná vec a mnohé cestovné kancelárie, hotely, apartmánové domy, či väčšie penzióny vyžadujú istú formu zábezpeky pre záväzné rezervácie, čím sa chránia pred prípadnými stratami ušlého zisku, v prípade, že by sa hosť nedostavil alebo by stornoval rezerváciu príliš neskoro.

Rezervácia ubytovania za použitia kreditnej karty predstavuje síce veľmi pohodlný spôsob rezervácie a to prevažne v prípadoch, keď sa vyžaduje finančná garancia, nakoľko tá je vtedy poskytovaná bankou a zákazník nie je nútený zložiť zálohu v hotovosti. Tu by som rád upozornil, že toto už nemusí fungovať spoľahlivo za použitia debetnej karty, kedy prípadná záloha siahne na váš disponibilný zostatok na účte, čo môže byť nepríjemným prekvapením pokiaľ s tým zákazník vopred nepočíta.

Teno postup hoteliérov je pochopiteľný a drvivej väčšine zákazníkov to nespôsobuje vôbec problém. Iní v tom ale vidia prekážku, hlavne pokiaľ nevlastnia kreditnú kartu, nefunguje im alebo majú obavy z poskytnutia jej detailov hotelu alebo sprostredkovateľovi ubytovania. V iných ponúkaných možnostiach garancie (napr. platba plnej ceny ubytovania alebo úhrada zálohy v hotovosti, či prevodom) môžu zase vidieť iné riziká alebo jednoducho v čase rezervácie ešte nedisponujú potrebnou hotovosťou na účte.

Tu je návod, ako si môžete rezervovať hotel bez kreditnej karty:

U jedného z najväčích sprostredkovateľov ubytovania cez internet – booking.com je každý hotel, penzión, či apartmán, ktorý nevyžaduje kreditku pre záväznú rezerváciu viditeľne označený nápisom „Rezervácia je možná bez kreditnej karty“. Aj každé vyhľadávanie je o túto informáciu doplnené a zákazníkovi tak umožňuje vybrať hotel podľa jeho vlastných preferencií.

Máto ale jeden háčik, nie vždy a pre každú destináciu je možné navoliť si filter práve podľa tohto kritéria, preto vám nižšie uvádzam upravený vyhľadávací formulár, ktorý vám pre zadanú lokalitu automaticky zobrazí len tie ubytovacie zariadenia kde sa kreditka pri rezervácii nevyžaduje.

Odporúčam si túto stránku odpamätať, nakoľko sa vám môže zísť aj v budúcnosti.

Ak chcete túto radu posunúť aj ďalej svojim známym môžete na túto stránku upozorniť tým, že ju zazdieľate na Facebooku alebo pošlete odkaz na ňu mailom.

 

 


 

 

Veľa hotelov dnes navyše ponúka bezplatné storno, čiže zrušenie rezervácie bez poplatkov. Niektoré neobmedzene, iné stanovia podmienku napr. niekoľkých dní pred plánovaným príchodom. Stále to je veľmi férová a často hosťami veľmi oceňovaná výhoda. Viac o tejto možnosti sa dočítate v príspevku Ako neplatiť za zrušenie rezervácie hotela – storno zdarma.

V prípade, že chcete hľadať medzi hotelmi, ktoré ponúkajú možnosť rezervovať ubytovanie bez kreditky a zároveň nepožadujú ani poplatok za rušenie rezervácie skúste hľadať cez vyhľadávací formulár nižšie:

 

 


 

 


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Rady a tipy ako hľadať dovolenku, ubytovanie a letenky

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.