Biohotely a ekologické hotely v rakúskych Alpách - Tirolsko  

  RSS

Potrebuješ poradiť s výberom dovolenky, s možnosťami dopravy alebo ubytovaním?
Požiadaj o radu ostatných čitateľov i profesionálnych cestovateľov v sekcii Cestovanie a dovolenka.
Zaregistrovať sa môžeš na tomto odkaze.
 AlpenExpert
Zaregistroval sa v roku 2017
Príspevky: 2
26/11/2017 22:06  

Dnes sa zameriam na štedré ponuky bio-hotelov v Tirolských Alpách, ktoré sá stávajú veľkým hitom sezóny hlavne u náročných klientoch.

Biohotely ponúkajú v prevažnej miere ubytovanie vo voňavých izbách z masívneho dreva, mnohé sa pýšia tým, že aj na textílie a matrace používajú certifikované prírodné vlákna, bavlnu, ľan, či ovčiu vlnu.

Hotelové reštaurácie vlastniace „bio“ certifikát zas ponúkajú vo svojom jedálnom lístku prísne kontrolované jedlá pripravované takmer výhradne z bioproduktov pochádzajúcich z certifikovaných bio fariem. Jedlá sú pripravované prirodzenou formou a bez použitia mikrovlnnej trúby. A v bare nájdu hostia širokú ponuku bio-vín, bio-malinoviek a bio-džúsov.

Aby to nebolo málo, tak bio hotely sa zaväzujú používať výhradne prírodnú kozmetiku, recyklovaný papier či spotrebúvať elektrickú energiu z ekologických zdrojov, napr. zo solárnych panelov, či spaľovaním biomasy.

A čo ponúkaju tirolské biohotely túto zimu? A aké sú ich voľné kapacity, keďže záujem o pobyt v plne ekologickom prostredí je fakt veľký?

Ponúkam vám výber toho najlepšich z troch rôznych stredísk – Kellerjoch Schwaz-Pill, Leutasch a Wilder Kaiser-Brixental.

 

Biohotel Grafenast – Kellerjoch Schwaz-Pill

Jeden z najlepšie hodnotených biohotelov v Tirolsku vo vyhľadávanom lyžiarskom stredisku Kellerjoch Schwaz-Pill s panoramatickým výhľadom na údolie rieky Inn. Hotel striktne dodržiava všetky „bio“ zásady a to nielen pokiaľ ide o kuchyňu, ale aj posteľné prádlo, pracie prostriedky, mydlo i ostatnú drogériu. Hosťom je k dispozícii wellness, masáže, či ajurvédska medicína. Lyžiarske vleky sú hneď pri hoteli. K dispozícii sú jednolôžkové, dvojlôžkové i rodinné izby. Tento biohotel nevyžaduje platbu vopred a navyše ponúka bezplatné zrušenie rezervácie pokiaľ by sa vaše plány nečakane zmenili. V cene pobytu sú výborné kontinentálne raňajky, ku ktorým je možné doobjednať polpenziu. Nie je nutné dodávať, že všetky jedlá sú pripravované zo zdravých organických surovín, na požiadanie sú k dispozícii aj diétne jedlá. 

Biohotel Grafenast - Kellerjoch Schwaz-Pill
Biohotel Grafenast - Kellerjoch Schwaz-Pill
Biohotel Grafenast - Kellerjoch Schwaz-Pill
 
 

Bio-Landpension Monika – Leutasch

Nádherný bio-penzión plný masívneho dreva a navyše vo veľmi dobrej cene – už za 600 eúr za týždňový pobyt pre dve osoby a k tomu vynikajúce raňajky v cene. Nemožno sa diviť, že tie najžiadanejšie termíny sú vypredané už dávno vopred. Tento bio-penzión láka na široký výber miestnych a stredomorských špecialít, vrátane vegetariánskych a veganských pochúťok a k dispozícii je i bezlepková strava. Bohaté raňajky formou švédskych stolov pozostávajú zo 100% kontrolovaných organických produktov, toho najlepšieho z regiónu. K dispozícii sú izby pre alergikov i pre telesne postihnutých. Pokiaľ si chcete zobrať so sebou na dovolenku aj svojho štvornohého miláčika, tak ani to nie je problém.

Bio-Landpension Monika - Leutasch
Bio-Landpension Monika - Leutasch
Bio-Landpension Monika - Leutasch
 
 

Bio Farma Angererhof – Wilder Kaiser-Brixental

Bio Farma Angererhof sa nachádza v lyžiarskom stredisku Wilder Kaiser-Brixental. Raňajky formou bufetu sú plné bioproduktov z vlastnej produkcie. Priamo na farme je aj obchod s bio potravinami – bio syry, mlieko, vlastné mliečne výrobky, vajíčka, mäsové výrobky, domáci med, džemy, cereálie, či organické textílie. Izby majú krásny výhľad na Kitzbühelské Alpy. Týždňový pobyt pre dvoch s raňajkami vyjde na menej ako 500 eúr. K rezervácii nie je potrebná kreditná karta a ubytovacie zariadenie ponúka aj bezplatné storno, či zmenu termínu.

Bio Farma Angererhof - Wilder Kaiser-Brixental
Bio Farma Angererhof - Wilder Kaiser-Brixental
Bio Farma Angererhof - Wilder Kaiser-Brixental
 

Pokliaľ ste si nevybrali, alebo hľadáte biohotel, bio-penzión či bio-farmu v inej lokalite dajte mi vedieť, rád pomôžem s hľadaním podľa vašich kritérií. 

 


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Zimná dovolenka v Rakúsku bez cestovky

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.