Problém s občianskym preukazom počas pobytu v UK  

  RSS

 hoodoo
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
12/07/2010 12:09  

Mám taký problém a neviem na koho sa obrátiť. Som na prázdninách v Anglicku a už na ceste sem na letisku mali problém s mojím občianskym preukazom, ešte starého typu. Je značne poškodený, obal je rozlepený a fotografia nesedí pevne. Na letisku pri kontrolách občiansky preukaz museli overovať, a dosť to zdržovalo, trvali na tom, aby sme si ju urýchlene vymenili. A tak sa pýtam, či tu je dáka možnosť si občiansky preukaz vymeniť, poprípade si vybaviť iný doklad, ktorý by urýchlil overovanie identity.


ReagovaťCitovať
 guesswhoo
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
21/07/2010 12:16  

musel by si ist na ambasadu do londyna a tam ti vybavia doklad do 7 prac. dni. ak budes mat stastie tak aj v ten isty den ked prides.


ReagovaťCitovať
 palot
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 3
29/08/2010 10:16  

Je mii to divne ides do zahranicia a nemas v poriadku doklady to je zakladna vec. Mas mat pas , Na slovensku nie je problem vlastnit 2 pasi zaroven v pripade straty alebo poskodenia jedneho dokladu .


ReagovaťCitovať
 milos85
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 1
25/08/2011 15:57  

ahojte, mám podobný problém. Môj občiansky je poprehýbaný, ale neprišlo mi to ako príliš vážne. Avšak, keď som prvý krát letel do UK, mali voči tomu výhrady aj na SK letisku (mali 5 min. prednášku o tom, že by ma nemali pustiť), ale aj na UK letisku, kde ma nakoniec pustili po predložení kreditnej karty.

Neviete, ale niekto či ma pustia aj naspäť? Bude im stačiť kreditka, príp. proof of work, alebo nejaké účty? Nebude nutné ísť si vybaviť dočasný cestovný preukaz? Letieť by som mal už o pár dní, celé by sa to zdržalo, okrem toho žijem dosť ďaleko od Londýna.

Veľká vďaka za odpoveď.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Slováci a Češi vo Veľkej Británii

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.