Ako odísť s dcérou do Nemecka?  

  RSS

 martuskap
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 4
05/09/2011 10:02  

Prosím o radu, ako niečo nepokaziť a neísť za hranicu zákona. Som vydatá na Slovensku, mám 5 ročnú dcéru, avšak vo vzťahu som roky nešťastná a pravdupovediac mám známosť v Nemecku. Chcela by som tam ísť žiť aj s dcérou, ktorá navštevuje posledný rok v škôlke.Jazyk nevie, v čom však problém nevidím, ja som učiteľka nemčiny. Ako to funguje v škôlkach v Nemecku, a s návštevou základnej školy a ten celkový systém? Má niekto skúsenosti s odchodom zo Slovenska s malým dieťaťom, a celým tým komplikovaným prechodom? O seba sa nebojím, o dcéru skôr, aké to je, keď absolútne nepozná krajinu, ani ľudí, kamarátov, nič. Viem, že začiatky sú ťažké, momentálne však na Slovensku nevidím svoju budúcnosť…Ďakujem za každú radu.


ReagovaťCitovať
 HOST_DE
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 6
17/09/2011 15:56  

No ja neviem, ale z tych par riadkov, ktore pises, mi to pripada ako dost bezhlave rozhodnutie. Predpokladam, ze tvoj terajsi manzel/priatel o tvojom plane vie a suhlasi s vasim odstahovanim.
Naco vlastne chces ist do Nemecka? Kvoli novemu priatelovi? Ja viem, ze je to tvoja osobna vec, ale viac ako o skolu by som sa obavala toho, ako tvoje dieta bude akceptovat novu rodinnu situaciu. Ako chcete byvat? Sama s dcerou? Z coho budes platit vsetky vydavky? Budes na socialke? Alebo robit od rana do vecera? Ucit nemcinu v Nemecku nebudes moct. Ale mozno ovladas perfektne anglictinu alebo francuzstinu, mozno by si potom mohla viest dake kurzy.
Alebo budete byvat u toho noveho priatela? Potom predpokladam, ze ti aj poskytol nejake infos ohladom skolky, adresy… O skolstve a prestahovani sa s dietatom sa pise aj v inej rubrike, myslim Kontakty v Nemecku.
Ja neviem, nebude to lahke, ale mozno si aktivny, priebojny typ. V kazdom pripade ani v Nemecku ten zivot nie je ruzovy a uz vobec nie pre alleinerziehende Frau.


ReagovaťCitovať
 dalob
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 2
10/12/2011 13:09  

Presne je to zhrnuté v tom príspevku predomnou.

Tvoj najväčší problém nebude aby sa dcéra vžila do situácie. Ani nejaká jazyková bariera. Na toto sú kurzy v nemecku. Normálna škola a potom ešte jedna. Jazykový kurz. Tú možnosť má v nemecku každý kto tam príde.

Tvoj naj problém bude súhlas partnera o vycestovaní dcéry. Čiže muž Ti musí podpísať oficiálne, že s tým súhlasí. Na tomto asi zhoríš.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Slováci a Češi v Nemecku a Rakúsku

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.