Kam s našetrenými peniazmi? Do čoho investovať?  

  RSS

 robo32
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 1
23/02/2011 14:19  

Nazdar krajania, ako to robite vy ? Ja pracujem uz par rokov vonku a nieco som medzicasom aj nasporil, ale sledujem, ze ked som pred par rokmi mal aspon aky taky urok, teraz sa mi urok pohybuje okolo 1%, cize po poplatkoch atd. prakticky nic neostane. Mam ca. 15-20 tisic euro tu na normalnej sporozire, trochu menej aj na Slovensku, ale tam je ten urok este slabsi, takze nieco s tym musim urobit.

Byt na Slovensku mam a dalsi sa mi kupovat a prenajimat ho na dialku nechce, ale ine sposoby investicie ma zatial nenapadli. Kamos mi navrhol kupit s nim spolu kamion a takto „podnikat“, co mi je ale tiez dost neiste, kto vie ci za rok dva nezbankrotujeme, kedze ja tam nie som a tak prakticky by som nemal ziadny prehlad o tom ako sa to dari.

Takze otazocka, ako to riesite vy ? Sporenie s 1-2 % urokom, tak ako ja, alebo nieco ine ?


ReagovaťCitovať
 dzala
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 3
06/03/2011 23:57  

fondy-zlato striebro a tak urcite to mas lepši zisk ako ked ti da banka 3%urok a na konci aj tak ešte prerobíš.
je to sice rizikove ale ak si pozries grafy z dlhodobeho hladiska tak mas vynos:) a je tam o moc viacej ako 3%. alebo ak mas dost penazi skus shedlin, investovanie do projektov v abu dhabi 🙂


ReagovaťCitovať
 PeterSt
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 5
23/03/2011 23:11  

Hey Robo

Dobrá otázka , ale odpoveď môže veľmi záležať na tom kde žiješ. Úroky su v podstate veľmi nízké a najviacej čo môzeš dostať je okolo 3%. Ja používám ING Direct tuná v Kanade, ktoré umožňujú rôzne druhy investovania. Škoda , že som neinvestoval do zlata pred 10 rokmi , vtedy bolo okolo $250 za trójsku uncu , teraz je $1400. Teraz by som neinvestoval do mutual funds vzhľadom na katastrofu v Japonsku a nepokoje na Blízkom Východe.

pozdrav


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Rady a tipy

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.