Skúsenosti OTTO 2017  

  RSS

 Martinsotazkami
Zaregistroval sa v roku 2017
Príspevky: 1
01/07/2017 8:43  

Ahojte, chcem sa s Vami podeliť o moje skúsenosti s touto „super“ agentúrou.
S partiou 3 kamarátov sme hľadali letnú brigádu a tak sme samozrejme narazili na túto agentúru… Aj napriek nie moc pekným recenziam na internete sme sa rozhodli ju vyskúšať. S milou pani na telefóne (ktorej meno doteraz neviem nakoľko sa stále schovávala iba za meno firmy) sme si telefonovali už niekedy v marci a boli sme plánovaní na odchod koncom júna. Ako sa odchod blížil volavali sme sňou častejšie, nakoľko kvôli povinnostiam na Slovensku bolo potrebné odchod o týždeň posunúť a pod. Všetko sa to začalo kaziť v jeden štvrtok . V telefóne nám pani povedala či môžme odísť už najbližšiu sobotu, keďže sme už mali povinnosti v SR vybavené… Pýtam sa prečo sobotu? Plánovaní sme predsa boli na pondelok… Ona že odchody sú vždy v sobotu a v pondelok už sa pracuje, to Vám nikto nepovedal?… Nie nikto mi to dovtedy nepovedal… Okej pýtam sa teda či by bolo možné vycestovať v sobotu o týždeň neskôr, následne sa ma pýtala či máme aj vybraté miesto kam konkrétne… Vravím že nie že nám to je jedno ale chceme teda prácu v sklade a aby bolo ubytovanie ako-tak na úrovni nakoľko som videl niekoľko nepekných recenzií najmä na ubytovanie ktoré v Holandsku poskytujú… Toto bol zrejme ten zlomový moment odkedy sme boli pre ich spoločnosť problémoví … na to mi pani povedala že to už je na nás či to riziko podstúpime… Pýtam sa aké riziko, ubytovne sú predsa Vaše a máte vedieť čo poskytujete, nie? Ona že tak ja vám samozrejme poviem že ubytovanie je dobré ide o to či mi veríte …ostal som jemne zaskočený ale poďme ďalej… Následne mi bolo povedané že si to mám rozmyslieť a dať im vedieť či vôbec vycestovať chceme. Vravím že áno vycestovať určite chceme budúcu sobotu a riziko teda postúpime….
Následne mi bolo povedané že sa mi ozve v pondelok a budeme teda plánovaní na bud. sobotu. Prišiel pondelok, telefonát žiadny, tak som volal ja… Musel som sa opäť pripomenúť že áno áno my ideme v sobotu plus som pani oznámil že v utorok ich plánujeme poctiť návštevou v Banskej Bystrici nakoľko máme ešte veľa nezodpovedaných otázok a nevycestujeme predsa len tak keď nevieme žiadne bližšie info… Pani ma odhovárala že predsa sa jej môžem pýtať aj po telefóne ale už sme boli rozhodnutí že pôjdeme. V utorok sme ich teda navštívili… Chvíľu pred nami tam bol ešte nejaký chlapec ktorý tam bol očividne prvýkrát v živote nakoľko u nich nebol ani zaregistrovaný ale mladšia zamestnankyňa mu nemala problém plánovať odchod už na najbližšiu sobotu… Prišli sme na rad my, mladšia slečna hneď volá na staršiu pani, že je tu ten pán …xxx… ten stymi recenziami v telefóne. Bravo 😀 privítanie jak lusk a nasledná výmena pracovníčok. Tak sme sa teda začali rozprávať s ňou… Oznámila nám že nemôžme vycestovať nasledujúcu sobotu,… Wtf? …pýtam sa prečo veď v telefóne som jej jasne povedal že tu sobotu chceme určite ísť. Začala sa ohrádzať že vraj to nebolo isté a mali sme výhrady tak nás zrušila…. Hej no spýtal som sa na ubytko a hneď som človek s výhradami aj keď sme sa v telefonáte dohodli že vycestovať určite chceme a pani nám to potvrdila. Samozrejme pani neustále používala slovné výplne – prakticky, vlastne a pod. Nakoľko bola asi v úzkych… Následne sme sa hádali aj o tom že nám nepovedali kedy sa vycestováva (že sú to soboty a nie pondelok ako nám pôvodne povedala) ale furt si tvrdila svoje „pravdy“ dokola… Mal som sto chutí jej tam pustiť nahraté telefonáty ale pani si mlela naďalej svoje… Pýtam sa jej teda : je niečo zlé na tom že máme otázky a pýtame sa ohľadne ubytovania, práce, dopravy apod. dopredu? … Evidentne áno… Keby sme ako chlapec pred nami ktorý na všetko iba pritakal bez otázok určite by nebol problém vycestovať aj hneď 😀 …btw mal som pripravenú celú A4 otázok, no dostal som sa asi k 2 .
Keď už nebolo ako sa vyhovárať, začala útočiť na mňa že sa so mnou nedá baviť, nakoľko som si dovolil jej oponovať a vraj všetko prekrúcam…. Opakujem že som mal znova sto chutí pustiť jej spoločné telefonáty s jej hlasom …pokračovalo to tým že pani po menšej výmene názorov vstala od stola a poprosila nás aby sme ich agentúru opustili že snami nechce nič mať že vraj budeme problémoví a že jej máme spraviť recenziu aj my.. olala nech sa páči tu ju máte 🙂

Preto vás teda upozorňujem… Ak máte IQ nad 70 (väčšie ako debil) a máte na pani veľa otázok (čož je logické keď máte takto vycestovať za prácou do zahraničia) zrejme budete vyhodení ešte pred vycestovaním nakoľko takýchto ľudí nezamestnávaju pretože sú pre nich „problémoví“.
Ak máte IQ pod 70 nemáte žiadne otázky, je Vám jedno kde budete bývať, pracovať, to že sa Vám bude ubytko a práca meniť zo dňa na deň a budete spokojní nech sa páči…


ReagovaťCitovať
 Jaiwhite
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 12
05/07/2017 14:27  

absolutne nechapem,ze uz v dnesnej dobe po tom vsetkom co uz je s europou a s tymi agenturami,ze vobec niekto ide do zahranicia cez agentury,furt je to o tom istom,ze vas ojebu…mozno fakt,ze chcu ludia vyskusat na vlastne oci a potom pochopia…ale celkovo to zahranicie….clovek tam uz nenasetri,malo…a iba nervy ma ….. trepat sa taku dialku prec a nic moc nemate z toho….uz dakujem neprosim….
mozno pre odbornikou ale zas ti zarobia doma…ale tieto roboty co su….nic moc…fakt moze clovek ostat doma….zahranicie uz nebude to co byvalo…


ReagovaťCitovať
 Bonafide
Zaregistroval sa v roku 2017
Príspevky: 1
20/07/2017 7:46  

presne, problém je že sa tam chcu dostať silou mocou a myslia si že stále nás tam čakajú Slovákov z otvorenou náručou. Vela si ich to ešte stále myslí že sú pre západ nenahraditelný a na Slovensku su nedocenený. My sme pre nich iba druhá alebo možno tá posledná trieda ktorá robí za drobky. Bez pokory sa kariéra robit nedá ani na Slovensku…….


ReagovaťCitovať
 salford
Zaregistroval sa v roku 2017
Príspevky: 2
04/09/2017 15:35  

Stalo sa nam nieco podobne, mne a mojej zene.Po otazkach s ubytovanim + po odlozeni terminu na dalsi tyzden, pretoze som mal autonehodu, sa s nami uz vobec nebavili a klamali ze pracovna ponuka je uz zrusena ! To bolo v OTTO Presov. Po zavolani do OTTO Banska Bystrica, mi povedali ze ponuka je normalne platna a aj potom bola dasieho pol roka ! To bolo koncom roka 2016.Cize nikam sme nevycestovali.
Nerozumiem aj tomu, uz som tu pisal na nich moju skusenost. Bohuzial pozeram ze posledne komenty ( nielen moje ) boli zmazane !
Inak super stranka.Neviem naco tu je, ked Vam to potom zmazu.. 👿


ReagovaťCitovať
 Eva
Zaregistroval sa v roku 2018
Príspevky: 198
18/06/2018 22:31  

he..he..he…dobre som sa pobavila…toto je skutočná realita…dík za čas strávený písaním tohoto príspevku…dúfam že aj Agentur si to vezme k „srdcu“ a „polepší sa“ do budúcna…hehe..


ReagovaťCitovať
 Eva
Zaregistroval sa v roku 2018
Príspevky: 198
17/07/2018 13:34  

Zdravím priatelia. 

Osobne mám s touto agentúrou skúsenosti a väčšinou dobré.

V prvom rade môžem potvrdiť, že vycestovanie a docestovanie na miesto ubytovania je vždy v sobotu. Nie iný deň v týždni.

Pracoval som tam viac ako dva roky a vlastnou chybou som o tú prácu prišiel.

Upozorňujem, že práca v tomto veľkosklade s hračkami a inými vecami musí byť presná – bezchybová, rýchla a samostatná.

Niekedy je ale problém s ubytovaním. Je to problém so sťahovaním. Ale ja som bol väčšinou spokojný. Problém je stále s ľudmi s ktorými sa býva.

Či je to v kuchyni alebo problém s toaletami a vôbec poriadok a čistota. Po určitom čase som rezignoval a robil som poriadok výlučne po sebe.

Inak na pracovisku sa komunikuje výlučne v nemčine (angličtinu nechcú).

Písal som o práci vo veľkosklade myToys v meste Gernsheim. Prípadné otázky Vám odpoviem cez e-mail: michyros1955@gmail.com   


ReagovaťCitovať
 Eva
Zaregistroval sa v roku 2018
Príspevky: 198
18/07/2018 11:08  

Dobrý deň, pracujem pre spoločnosť Otto Work dva mesiace v Holandsku v skladoch Venray.

Ak pôjdete pracovať sem tak odporúčam isť autom, vždy sa môžete rýchlo otočiť a isť domov. Čo sa týka práce v sklade nie je zlá, ale potom to všetko čo súvisy s agentúrou Otto Work je na dlhé lakte. Dávajte si pozor na hodiny, nezaplatia vám všetko čo odrobíte a musíte sa s nimi hádať. Nie vždy vyhráte !!! Mne osobne nezaplatili 20 hodín mesačne.

Na ubytovni sme ubytovaný na malej izbe 2 až 3 ľudia každý jeden platíme týždne 92 euro za ubytovanie. Sme ubytovaný Boxmeer v kaštieli, Fotky doložím tiež !!!

Budete prekvapený !!!

Preprava je zložitá ak nestihnete prísť na parkovisko cca 5 až 10 minút tak Vám prepravca odíde, a vy čakáte na iného. ( Niekedy 0,30 min. až 2 hodiny ). Odporúčam preto isť vlastným autom a nespoliehať sa na nich.  

Pozor ak majú prácu idete do prace, ak pracú nemajú tak sedíte na ubytovni.

Za ubytovanie platíte stále !!! Ak nejdete do prace v týždni 3 krát tak nezarobíte ani na stravu či ubytovanie. Internet tu mame ale stále padá, tak ako keby ani nebol.  

Priemerne sa tu zarába od 0 do 290 euro za týždeň, od toho koľko mate hodín a na hodinu krát hodiny. Veľa ľudí príde a odíde hneď ten prvý či druhý mesiac. Ale sú tu aj ľudia ktorí tu pracujú aj dva roky a viac. ( starší ľudia ).  

Ak máte otázky pýtajte sa !!!


ReagovaťCitovať
 Eva
Zaregistroval sa v roku 2018
Príspevky: 198
01/08/2018 17:27  

A ešte pracuješ?


ReagovaťCitovať
 Eva
Zaregistroval sa v roku 2018
Príspevky: 198
12/09/2018 12:50  

Ahoj mám v plánu vycestovat asi za 14 dní fakt to.je tak.hrozny jak píšou? 

 


ReagovaťCitovať
 Eva
Zaregistroval sa v roku 2018
Príspevky: 198
27/12/2018 15:13  
  • Mohu aktuálně potvrdit.Pokud používáte trochu hlavu jste nepohodlní tak jak já.Proto se snažím odejít ale agentura mi zatápí pěkně takže mi nedávají práci ale nechtějí rozvázat dohodu co jsem podepsala pred odchodem.Jenže u mě to bylo horší v tom že paní v Olomouci mi zodpověděla vše.Naplánovala na půl rok práci dělala jsem osobnostní test a krátký rozhovor v Aj. Všechno v cajku dokonce poradila i kam jít pro založení €účtu fakt všechno vypadalo v pohodě. V sobotu jsem tedy odjela a dali mě na fajne ubytování a hned 1. den co jsme měli jet do práce podepsat papíry na nás zapoměli :D Od manažerky nam bylo řečeno že se omlouvá a že to podepíšem až v práci.No Ok stane se ale to byl jen začátek všeho :D Následující týden mě přesunuli na ubytovnu.Celkem cajk až na to že bytnej mluví jen polsky a paní vysvětlovala ubytovaci řád taky jen v polštině.Tak mě napadá že mají říkat odjezd se znalostí polštiny a ne že bez znalosti jazyka když jim aj nestačí.No ok tak si to přečtu teda sama ve slovenštine a v Aj Takže haluz ale to by se ještě dalo jenže můj přesun za prací dopadl tak že jsem v pracovním plánu nikde nebyla a takhle to pokračovalo až do pátk takže dobrej adaptační pobyt ale ne práce tak jsem se naštvala a začala volat manažerům a že 4 mi to nezvedl ani 1 to už byl masakr trochu tak jsem zavolala do Olomouce a tam mi to po cca 10 minutách zvedli ok domluvili jsme se a v pondělí jsem šla do práce ale celkem dost vtipně.Za ten týden jsem byla ve 3 firmach,další týden taky a přičem 2 byly absolutně mimo domluvu.Nemůžu pracovat v sedě a nemůžu pracovat v chladu kuli zdravotním důvodům.Dali mě k hodinkám a k masu ale jo dala jsem to.I když s tím masem to taky byl zážitek jelikož mě dovezli do práce ale z ni už ne a to jsme končili v 23:40 a poraď si holka Dosti mě zajímá proč byl před odjezdem plán takový že budu ve skladu s oblečením a pak půjdu ke květinám což je můj studijní obor když už po 1 týdnu úplně pfii :) Jestli chcete vědět proč protože jsem pokoumala něco co chce trochu zapojit mozek.Za každýho nováčka dostanou dotaci a tak nabírají stále i když na domě sedí dost pracovníků které vylákali a praci jim nedávají

To co Vám naslibují na náboru je 1 věc ale realita je jiná. Já jsem si našla práci jinde a zase je problém s vyvázáním z pracovní dohody jelikož je tam pokuta což by mě nevadilo ale opět ignor od manažerů takže vyvazaní asi nic…Nejsem v tom sama a tohle je jen v kostce co se aktuálně děje v OTTu.Pokud chcete můžu povyprávět více….Zatím sedím stále na jejich ubytovně takže to máte z 1. ruky 😉 Pa Vaše Anna


ReagovaťCitovať
 Eva
Zaregistroval sa v roku 2018
Príspevky: 198
10/02/2019 9:02  

Dobrý den, také jsem pracovala pod touto firmou, ale jen krátce, protože ubytování mi naprosto stačilo a jednat pořád s Poláky to taky, jela jsem pracovat do Německa do skladů(Germsheim), práce mne bavila, ale na těch ubytovnách jsem si připadala jak v koncentráku. Také jsem si myslela, že budu pracovat jenom s Němci, ale to jsem se hodně mýlila.  


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Pracovné agentúry

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.