Život s moslimom na Slovensku  

Stránka 2 / 13 Predchádzajúca Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/02/2009 11:30  

Toto je ten arab co tu vypisuje tak to nehadzte na kadekoho
class=“postlink“ href=“http://www.islamawareness.net/Europe/Slovakia/positive.html“> http://www.islamawareness.net/Europe/Sl … itive.html


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/02/2009 13:52  

Barbora, mne sa proste nepacil tvoj sarkazmus, alebo posmesky, kedze ta nepoznam, nemozem to rozlisit to je vsetko. Je mi srdecne, jedno kto v co veri, ja sama neverim v ziadne nabozenstvo, moslimov sa nezastavam, lebo je to kazdeho osobna vec, v kto co veri, pokial je spokojny… A co by na to povedal moslim, keby jeho zena, nechcela nosit satku? Tak, tvoja odpoved, veruze nie je jednoznacna, niekomu by to bolo jedno, co nosi jeho zena , niekto by s tym problem mal, a niekto by si prave zelal aby si nedavala satku, a niekto by si zase velmi zelal, aby ju jeho zena nosila…. Ani mna tato tema nebavi, nereagovala som na vieru, ale na tvoje vyjadrovanie, lebo , ked jedna tu musi pisat otrasne, prida sa aj druha, a prida si dalsie urazky, a potom sa spolu biju na piesocku exil, ktorej pravda sa viac priblizuje k realu, a podom je jedna blba slovac a druha fanaticka.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/02/2009 20:37  

Mila moja, ty nemas ani tusenia, podla toho, co tu pises, ze s kym a o com si tu pisem ja.Mne je tiez srdecne jedno, kto v co veri, ale ja viem velmi dobre, komu som svoje slova adresovala, ok?Tebe urcite nie.A co sa tyka tej satky, ak si to moslimsky muz zela, tak ju jeho zena nosit BUDE.Ak si to nevyzaduje, tak ma stastia, jeho manzelka.A moje vyjadrovanie, ak sa ti nepaci, tak si so mnou nepis, ja ta o to neprosim.Pis si s Alfonzom, ten sa vyjadruje lepsie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/02/2009 22:23  

:0


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2009 20:31  

tamina,ty debilna,co porovnavas moslimske manzelstva s nasimi??chces nas pobavit?a neberte to s rezervou,vsetko je pravda, neberte si moslimov,zle skoncite


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2009 21:03  

Islám je primitívne a imperialistické náboženstvo
O tých fanatických blbcoch zo stredoveku si nesmieme robiť ilúzie. Dnes sú na úrovni inkvizície a potrvá to ešte niekoľko storočí, kým sa tam dostane osvietenstvo. Z toho vyplýva:
Príjať opatrenia v Európe, aby sa tu muslimovia nemohli natrvalo usadiť. Tí, čo tu žijú a zrieknu sa islámskeho násilia, tých treba pripraviť na odchod do ich pôvodnej vlasti. Tí, čo sú náboženskí fanatici, tých treba okamžite vyhostiť aj s rodinami, prípadne im odobrať získané európske občianstvo.
Islamisti už raz skúsili nás porobiť mečom a savoyský princ Eugen mal čo robiť, aby ich vyhnal od Viedne a z Európy. Preto zmenili taktiku a infiltrujú nás, čo je nesporne ešte nebezpečnejšie.
Uvedomte si, že už napr. vo Frankfurte nad Mohanom je dnes viac islamských modlitební ako kresťanských kostolov.
Preto treba ešte raz žiadať, aby sa islamisti čo najrýchlejšie vrátili tam, odkiaľ prišli. Európa ich nepotrebuje!!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2009 21:08  

Moslimovia su velke nebezpecenstvo pre nas a coskoro si to uvedomi aj Slovensko, uz to dlho nepotrva.Tu su ludia este neinformovani, ale ostatne krajiny uz vedia,co znamena zit s nimi a bat sa, ako to dopadne.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2009 21:28  

Iránsky Najvyšší súd v pondelok potvrdil trest smrti ukameňovaním pre dve sestry odsúdené za cudzoložstvo. Sestry obvinil manžel jednej z nich, ktorý súdu predložil ako dôkaz video zobrazujúce ženy v spoločnosti iných mužov. „Najvyšší súd potvrdil trest ukameňovaním,“ povedal obhajca sestier Džabbár Suláti. Sestry podľa neho najprv odsúdili za nelegálne vzťahy na 99 rán bičom, potom však súd preklasifikoval ich „zločin“ na cudzoložstvo, za ktoré sa v Iráne udeľuje trest smrti. Ženy síce priznali, že video nahrávka je pravá, no popreli akýkoľvek se.xuálny styk. „Neexistuje žiaden dôkaz, na základe ktorého mohol sudca dospieť k trestu smrti ukameňovaním,“ vyhlásil Suláti s tým, že proti rozsudku sa odvolá.

Podľa iránskeho islamského práva sa môže cudzoložstvo trestať ukameňovaním na smrť.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2009 21:32  

V Saudskej Arábii v stredu popravili manželov, ktorí umučili na smrť svoju deväťročnú dcéru. Okrem iného jej pálili kožu dočervena rozžeravenou naberačkou, bili ju kovovou rúrkou a na záhrade do nej „nabúravali“ s autom. Saudímu Našatovi Hadžímu a jeho druhej manželke Iman Ghazáwíovej sťali hlavy v Mekke. Informuje o tom saudskoarabská tlačová agentúra SPA.

Okrem manželského páru v stredu v Mekke popravili aj ďalšieho muža, ktorého odsúdili za únos a znásilnenie maloletého chlapca.

Po stredajších popravách stúpol počet osôb popravených v tomto roku v Saudskej Arábii na sedem. V minulom roku tu týmto spôsobom pripravili o život rekordných 153 ľudí. V Saudskej Arábii hrozí trest smrti za znásilnenie, vraždu, odpadlíctvo od viery, ozbrojenú lúpež a šírenie drog a väčšinou ho vykonávajú na verejnosti.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2009 22:06  

28. ledna 2009 (Compass Direct News) – Pět měsíců po vraždě dcery člena saúdské náboženské policie, která se na Internetu zmínila o své víře v Krista, policisté údajně zadrželi osmadvacetiletého křesťana za to, že na své internetové stránce popsal své obrácení a kritizoval místní soudnictví.

Policisté zadrželi Hamouda Bin Saleha 13. ledna „kvůli zastávaným názorům a svědectví o konverzi od islámu ke křesťanství“. O situaci informovala Arabic Networks for Human Rights Information (Arabská informační síť o lidských právech). Bin Saleh, který již byl v minulosti zadržován (devět měsíců v roce 2004 a měsíc loni v listopadu), byl údajně převezen do věznice Eleisha v Rijádu.

Na svých internetových tránkách, které byly následně zablokovány, Bin Saleh popisoval, jak jeho cesta ke Kristu začala sledováním veřejné popravy tří Pákistánců usvědčených z pašování drog. Otřesen touto zkušeností začal intenzivně studovat islámskou historii a zákony a také systém saúdskoarabského soudnictví. Skončil znechucen šaríou (islámským právním řádem) a dospěl k názoru, že orgány v jeho království stíhají jen chudé Saúdy a cizince.

„Dospěl jsem k názoru, že ti pákistánští chudácí byli popraveni v souladu s mohamedánskými zákony jen proto, že byli chudí a nezastávali žádné vlivné pozice, takže neměli žádnou moc,“ napsal v arabštině ve svém příspěvku 22. prosince věnovaném „obrovské zaujatosti při prosazování spravedlnosti v Saúdské Arábii“.

Bin Saleh vystudoval anglickou literaturu na univerzitě Al Yarmouk v Jordánsku. Jeho zkoumání jej dovedlo také k jiným náboženským vyznáním a na cestách se mu dostala do ruky Bible.

„Hlavou se mi neustále honily otázky a zoufale jsem hledal odpovědi,“ napsal Bin Saleh. „Odjel jsem na dovolenou, abych si přečetl nějaké materiály srovnávající jednotlivá náboženství. Také jsem sehnal Bibli. Před návratem do Arábie jsem všechno rozdal, protože vrátit se zpátky s podobnými knihami by bylo považováno za neodpustitelný zločin, jehož pachatel by byl uvržen do temného vězení.“

Když si přečetl, jak Ježíš odpustil ženě odsouzené z cizoložství – místo aby ji ukamenoval – přijal nakonec Bin Saleh Krista jako svého Spasitele.

„Ježíš … se zasloužil o víc než naši fyzickou záchranu; nabídl nám odpuštění hříchů, věčný život a slitování. „Hledejte a proste Boha o světlo. Možná v Saúdské Arábii neseženete žádné knihy, které by vám pomohly srovnat učení Mohameda (které je podle mého názoru pouhou snůškou politických, společenských, ekonomických a lidských katastrof) s Ježíšovým učením, ale na Internetu naleznete spoustu zdrojů, které vám pomohou nalézt cestu do náruče Otce spasení. Kéž vás Pán chrání před ďáblovými nástrahami.“

Saúdská Arábie pokládá za svou ústavu Korán a sbírku Mohamedových výroků (sunnu). V praxi je zde uplatňována šaría odvozená z díla sunnitského učence Muhammada ibn Abd Al-Wahhaba, která požaduje trest smrti za „rouhání“ (urážení islámu a jeho proroka Mohameda). Podobně je možné trestat smrtí i obrácení od islámu k jinému náboženství neboli „odpadlictví“. Podle zprávy o mezinárodní náboženské svobodě ministerstva zahraničí Spojených států se nicméně v posledních několika letech neobjevily žádné potvrzené zprávy o popravě člověka odsouzeného z rouhání nebo odpadlictví.

V saúdskoarabském království jsou sdělovací prostředky a další formy veřejného projevu podrobeny celé řadě omezení, nicméně podle zprávy ministerstva došlo s nástupem krále Abdullaha bin Abdula Aziza Al Sauda v roce 2005 k určitému nárůstu tolerance a poskytnutí prostoru kritice a diskusím.

Mluvčí saúdskoarabského velvyslanectví ve Washingtonu D. C. zatčení Bin Saleha 13. ledna nepotvrdil ani se nijak nevyjádřil k důvodům, které k zatčení vedly.

Předchozí případy zatýkání
Bin Saleh ve svých příspěvcích obviňoval islám i Saúdskou Arábii z nespravedlnosti a podporování sociální nerovnosti. Sám sebe charakterizoval jako badatele/autora usilujícího o zrovnoprávnění příslušníků křesťanské menšiny v Saúdské Arábii.

Na blogu („Masihi Saudi“, class=“postlink“ href=“http://christforsaudi.blogspot.com/“> http://christforsaudi.blogspot.com/ ) Bin Saleh uvedl, že byl v minulosti zatčen již dvakrát – poprvé v libanonském Bejrútu 18. ledna 2004. Pracovníci tamější kanceláře Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky údajně uvědomili saúdské orgány, že se u nich objevil „nějaký muž, který svůj útěk ze země zdůvodňuje ideologickým pronásledováním“. O několik dní později jej příslušníci tajné policie ze saúdského velvyslanectví v Bejrútu „ve spolupráci s libanonskými orgány a vládou [bývalého ministerského předsedy] Rafika Al-Hariri“ vydali Saúdské Arábii.

Po devíti měsících zadržování v Saúdské Arábii byl propuštěn, nesměl však cestovat, publikovat ani vystupovat ve sdělovacích prostředcích.

1. listopadu 2008 byl zatčen podruhé. „Celý měsíc mě vyslýchali podle nějakých paragrafů, protože jsem odsuzoval porušování lidských práv obecně a porušování práv konvertitů ke křesťanství,“ napsal na svém blogu.

V průběhu konference o mezináboženském dialogu iniciovaném Saúdskou Arábií, která se uskutečnila v ústředí OSN v New Yorku a které se podle ANHRI ve dnech 12.–13. listopadu zúčastnili zástupci osmdesáti zemí, saúdské orgány Bin Saleha propustily, jen aby jej po skončení konference okamžitě zatkly znovu.

Necelý rok před Bin Salehovým zadržením (10. prosince 2007) došlo k historicky vůbec prvnímu zatčení občana Saúdské Arábie kvůli publikování informací na webu. Kritik politických poměrů Fouad Ahmad al-Farhan byl propuštěn v dubnu 2008.

V srpnu 2008 byla zavražděna šestadvacetiletá žena za to, že se na Internetu přiznala ke své víře. Fatima Al-Mutairi údajně ve svých příspěvcích zmínila, že opustila islám a stala se ke křesťankou.

Server Gulfnews.com 12. srpna napsal, že její otec, příslušník náboženské policie neboli ‚Výboru pro prosazování ctností a předcházení neřestem‘ dívce po „prudké výměně názorů o náboženství“ vyřízl jazyk a upálil ji. Al-Mutairi popisovala projevy nepřátelství ze strany příbuzných, kteří se o její víře dozvěděli, včetně urážek vlastního bratra, který na webu našel její příspěvky. (Podle některých zpráv ji zavraždil právě bratr.)

Krátce před vraždou Fatima Al-Mutairi údajně napsala článek o své víře na blogu, na kterém vystupovala pod přezdívkou „Rania“.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2009 22:13  

„Tlačil na mě šíleným způsobem, abych mu dovolila vzít si další manželku. Že je to tak správné a žádoucí a v souladu s naším společným náboženstvím – islámem. Víte, cítíte se neschopnou, zhrzenou a deprivovanou, když si představíte, že vedle vás bude žít ještě další soumanželka.“ Svoje rezolutní ne zaplatila třicetiletá přistěhovalecká Angličanka Amina, matka třech dětí, rozvodem.

S rozvíjející se muslimskou složkou sociálního portfolia se na Britských ostrovech stává stále častějším jevem polygamie. Přestože podle britského práva stojí polygamie mimo zákon, je často obcházena tím způsobem, že jeden, zpravidla první, sňatek je uskutečněn před úřady podle britských zákonů, a sňatek s další manželkou (až do celkového počtu čtyř) je uskutečněn v muslimské náboženské obci před jejími autoritami.

Podle člena Britské rady Šaríji, muftího Barkatullaha, se jedná o nepříliš rozšířený jev, neboť pro většinu mužů je z praktických důvodů další manželka „mission unpossible“. Nicméně nemálo žen, obvykle v nějaké složité a bezvýchodné sociální situaci se přece jen, a často pod nátlakem, uchýlí do manželství coby druhá či další žena. Muftí Barkatullah ostatně dodává, že islám vzít si další ženy připouští, měly by to být ale spíše ženy ovdovělé, rozvedené, nemocné nebo jinak bezprizorní, anebo v případě, že první manželka nemůže mít děti.

Nelze ale říci, že by všechny muslimské soumanželky byly nespokojené. Často mají každá svou domácnost a manžel, jak mu to Korán ukládá, dělí mezi ně rovným dílem svůj čas a materiální i citově-partnerskou podporu. Sedmačtyřicetiletá Doha, která žije už přes patnáct let v polygamním manželství, si pochvaluje, že má daleko víc času pro sebe a své známé, může si jet na dovolenou, kdy chce, stejně tak jako stýkat se svou soumanželkou.

Ze sociologického hlediska lze však dát více zapravdu Amině. Jedinečnost a závazek k ní, v citovém vztahu, všechny emoce povznáší a umocňuje. V manželství, které ztratí svoji výlučnost, se všechny silné city a emoce propadnou jako akcie v krizi. Člověk se necítí cele přijat, je citově ochuzen, znevážen a zrelativizován, a v dlouhodobém horizontu tímto neúplným, nezávazným přijetím strádá. Rovněž děti, které pro svého tátu nejsou ty jediné a jedinečné, jsou citově deprivované a zhrublé, a v pozdějším věku bezcitné a snáze náchylné k závisti, vnitřní nerovnováze a poruchám a násilným činům.

V mnoha ohledech je tedy otázkou, zda kulturní obohacení, která multikulturalizmus přináší, nejsou sociálně patologická a destruktivní, zakomponovávájící do společnosti disproporci a nerovnováhu, která se dříve nebo později projeví jejím zaostáváním a rozpadem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2009 22:36  

Nekonečně omezená svoboda rozhodování je dál hlavní charakteristikou života žen v Saúdské Arábii, přestože se v posledních letech alespoň radikálně zvýšila jejich gramotnost. Jejich postavení a normy na společenskou přijatelnost jejich chování se ovšem nijak nemění.

90 ran bičem za znásilnění. Pro oběť
Naposledy podnítil debatu o neudržitelnosti existujícího systému případ 19leté oběti skupinového znásilnění, jež byla sama odsouzena k 90 ranám bičem za to, že se v danou chvíli nacházela v autě v přítomnosti muže, s nímž nebyla nijak příbuzensky spřízněna.

K případu došlo před rokem a list Saudi Gazette nyní u příležitosti prvního výročí kauzy dívku, kterou představuje pouze pod písmenem G., vyzpovídal.

G. se nepochybně nacházela ve špatnou dobu na špatném místě, její úmysly však podle všeho byly počestné – od muže v autě se pouze snažila získat nazpět fotografii, kterou mu kdysi, ještě za svobodna, poslala, a nyní se obávala, aby to nezjistil manžel.

Přepadlo je ale sedm mužů ve dvou vozech, kteří G. odvezli na opuštěný statek kousek od města Kátif, kde žije, a tam ji v rozmezí tří hodin 14krát znásilnili. G. se pak neúspěšně pokusila o sebevraždu a k soudu se případ dostal jen na naléhání jejího manžela.

Vypátrat pachatele nebylo v malém městě těžké. Soud jim vyměřil tresty od deseti měsíců vězení do pěti let. Oběť a muž z auta pak byli odsouzeni k 90 ranám bičem každý za to, že porušili zásadu, podle níž se žena nesmí ocitnout v soukromí ve společnosti muže, který není její „mahram“ (bratr, otec, manžel, syn, strýc, synovec, zeť či vnuk).


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2009 22:47  

Život (nejen) za život
V Saúdské Arábii se ale nepopravuje jen za vraždu. Mezi další zločiny, na něž se vztahuje hrdelní trest, patří obchodování s drogami, znásilnění, loupež, ale také „se.xuální přestupky“, „čarodějnictví“, či „odpadlictví od víry“.

Podle organizace Amnesty International patří Saúdská Arábie k nejpřednějším vykonavatelům trestu smrti na světě. Za posledních dvacet let popravila více než dvanáct set lidí, skutečný počet popravených je prý ale zřejmě mnohem vyšší.

Popravy zpravidla vykonává kat na veřejném prostranství setnutím hlavy. Odsouzenec při tom klečí a má zavázané oči. Někdy je k useknutí hlavy třeba více než jedna rána. Ani na popravišti se rozdílné přístupy k mužům a ženám nestírají.

„Meč používám k zabíjení zločinců mužského pohlaví, na zabíjení ženských kriminálnic mám střelné zbraně, většinou pistole,“ cituje Amnesty International popravčího Sáida bin Abdullláha al-Bišího. „Myslím, že je to kvůli tomu, aby se jim nemusel odstraňovat závoj, který by odhalil jejich tvář, krk a část zad.“

Odsouzeným zpravidla nebývá předem sděleno datum popravy a nemají možnost rozloučit se s nejbližšími.

Pravděpodobnost, že se Saúdská Arábie připojí k iniciativě, jež volá po globálním zákazu vykonávání trestu smrti, je takřka nulová.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2009 22:53  

Lze kouzly přivodit impotenci či smrtelně uhranout dobytek? Islámští soudci v Saúdské Arábii za to odsoudili mladou ženu k smrti a organizace Human Rights Watch teď apeluje na saúdského krále Abdalláha, aby popravu zastavil.

Rozsudek smrti nad slečnou Fauzou Fálihovou (věk neupřesněn) za neprokazatelné činy je justiční omyl, konstatují aktivisté v dopise králi. Měl by popravu zastavit a výrok zrušit, apelují.

Podle aktivistů jsou jedinými důkazy proti „čarodějnici“ jen písemná tvrzení „očarovaných svědků“. Obviněná prý byla bitím přinucena stvrdit otiskem prstu přiznání, které si jako analfabetka nemohla přečíst. Ani nikdo jiný jí jej nepřečetl. Všechny možnosti odvolání už vyčerpala a její jedinou nadějí je královská milost.

Spolky s džiny a uhranutá mužnost

Fauza byla zadržena v roce 2005, k smrti byla odsouzena o rok později za „čarodějnictví, spolky s džiny a smrtelné uhranutí zvířat“. Mezi obviněními bylo i nařčení z uhranutí, jímž měla Fauza způsobit nejmenovanému muži impotenci.

„To, že saúdští soudci stále pořádají procesy s lidmi obviněnými z neověřitelných přečinů, svědčí o neschopnosti provádět objektivní kriminální vyšetřování,“ komentoval mluvčí organizace pro Blízký východ Joe Stork.

Obvinění by měl král podle aktivistů naopak vznést proti příslušníkům náboženské policie, kteří nebohou ženu zadrželi a týrali.

Brutální náboženská policie

Praktiky islámské policie Mutava, která je ozbrojenou složkou Komise pro šíření ctnosti a předcházení neřesti a má asi 3500 členů a tisíce dobrovolníků, jsou často brutální.

Vloni utloukla muže podezřelého, že má alkohol. Na údajný srdeční záchvat zemřel při výslechu muž, který přestoupil islámské právo šaría tím, že byl v automobilu s jistou ženou. Zjistilo se, že rodina této ženy zaměstnávala muže jako řidiče.

roce 2002 nechali příslušníci Mutavy uhořet při požáru školy v Mekce 15 děvčat, protože nebyla ustrojena dost islámsky, aby mohla z hořící školy ven. Za čarodějnictví byl naposledy sťat egyptský lékárník pracující v Saúdské Arábii. O hlavu přišel 2. listopadu.

Komise formálně podléhá králi, autoritou pro výklad šaríi je ale velký muftí, nejvyšší duchovní. Podle některých komentářů se bez podpory náboženské policie neobejde ani královská rodina.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2009 23:12  

Od Johna R. Bradleyho v Jeddahu
V presklených a mramorových obchodných pasážach tohto kozmopolitného a relatívne svetského mesta pri Červenom mori mladí saudsko arabskí muži využívajú vynáranie sa stále viac tolerovanej západne orientovanej gay scény.
Isté pasáže sú známe ako výjazdové miesta a dokonca sú tu kaviarne, obsadené prevažne gaymi. Raz týždenne sa koná veľká gay diskotéka v súkromnej vile na severe mesta. A mladí Saudi, ktorí sa na týchto podujatiach zúčastňujú, mnohí navrátilci zo Spojených štátov po útokoch z 11 septembra 2001 hovoria, že sa vzájomne spoznali cez internet.
Paradoxom Saudskej Arábie je, že hoci meč kata očakáva kohokoľvek obvineného z zločinu sodomie, v praxi je homose.xualita tolerovaná.
„Vôbec sa necítim utláčaný“, hovorí jeden 23 ročný mládenec ktorý sa objavil v jednej kaviarni so skupinou očividných homose.xuálnych saudských priateľov, oblečených západným štýlom a hovoriacim plynnou angličtinou. „Počul som, že po 11 septembri istý saudský študent, ktorý mal byť deportovaný kvôli vízam požiadal o politický azyl, pretože bol gay“, poznamenáva, čo vyvoláva u ostatných smiech. „Čo si vlastne myslel? Máme viac slobody ako normálne páry. Predovšetkým, nemôžu sa verejne bozkávať tak ako my, alebo ísť po ulici a držať sa za ruky.“
Domáca reformná iniciatíva Saudskej Arábie, kombinovaná s túžbou kráľovstva zbaviť sa medzinárodnej reputácie podpory extrémizmu a intolerancie môže byť dokonca výhodná pre gay komunitu v tejto prísne islamskej spoločnosti. Krátko po útokoch v Amerike – väčšina útočníkov mala saudskú národnosť – istý saudský diplomat vo Washingtone poprel, že sa v kráľovstve stínajú homose.xuáli, súčasne však otvorene priznal, že „sodomia“, praktizovaná mužmi so vzájomným súhlasom v Saudskej Arábii a „odohráva denne“. Dokonca aj šéf notoricky známej náboženskej polície už priznal existenciu miestnej gay populácie.
Prístup k homose.xuálnym mužom vzbudil medzinárodnú pozornosť, keď vyhlásenie ministerstva vnútra oznámilo v januári 2002, že traja muži v južnom meste Abha boli „sťatí za homose.xualitu“. Správa vyvolala rozsiahle odsúdenie zo strany skupín homose.xuálov a skupín na obranu ľudských práv na západe a promptné popretie zo strany saudského veľvyslanectva vo Washingtone. Tariq Allegany, hovorca veľvyslanectva povedal, že títo traja boli popravení kvôli se.xuálnemu zneužívaniu chlapcov. Povedal: „Myslím že sa sodomia v Saudskej Arábii odohráva denne, ale nepopravujeme za ňu stále.“
Západný diplomat, sídliaci v Rijáde, ktorý poznal detaily tohto prípadu potvrdil, že títo muži boli popravení za „znásilnenie“. „Traja popravení muži zviedli istý počet veľmi mladých chlapcov a natáčali sa, keď ich znásilňovali“. Potom tieto nahrávky používali na vydieranie chlapcov, aby im priviedli svojich priateľov“. Hoci homose.xualita je v Saudskej Arábii ilegálna, o konkrétnom treste sa pochybuje. V 1990 bolo deportovaných niekoľko homose.xuálnych cudzincov, ale „žiadny Saud nebol nikdy trestne stíhaný za to, že je homose.xuál.“ Tento koncept tu jednoducho neexistuje“, povedal západný diplomat. Od rozruchu postínaniach odblokovala Jednotka internetových služieb kráľovstva, zodpovedná za blokovanie stránok, pokladaných za „neislamské“ alebo politicky citlivé, prístup na svoju webovú stránku pre homose.xuálnych saudských surferov, potom ako bola bombardovaná kritickými emailmi z USA.
Getenio, manažér GayMiddleEast.com povedal, že Saudská Arábia sa zdá byť citlivá na zlú publicitu, ktorú by prinieslo zablokovanie stránky „v tom čase to bolo súčasťou reklamnej kampane v USA za mnoho miliónov dolárov na zlepšenie svojho image“.
„Ibrahim bin Abdullah bin Ghaith, šéf náboženskej polície (Výboru pre propagáciu cnosti a prevenciu neresti) priznáva neobvykle výbušným jazykom, že v Saudskej Arábii sú homose.xuáli a súčasne hovorí o potrebe „poučiť mladých o tejto neresti“. Ale popiera správy médií, že homose.xuálne a lesbické vzťahy sú normálne v striktne oddelených školách a univerzitách, že homose.xualita „sa šíri“.
V dosiaľ neobvyklej dvojstranovej špeciálnej reportáži denník Okaz hovorí, že lesbismus je „endemický“ medzi žiačkami. Svoj článok ospravedlňuje slovami Ajše, manželky prorokovej, „že v náboženstve by nemala byť žiadna hanblivosť“. Článok hovorí o lesbickom se.xe v školských toaletách, dievčatách, ktoré sú stigmatizované odmietnutím správania ich spolužiačok, a učiteľov, sťažujúcich sa na to, že žiadne z dievčat nebolo ochotné zmeniť svoje správanie.
P. Ghaith podal návrh, že by mohol poslať svojich „vymáhačov“ vyšetrovať. Ozbrojení obuškami, rutinne naháňajú na verejnosti mužov a ženy, ktorých podozrievajú, že nie sú priamo príbuzní. „Táto perverznosť sa nachádza vo všetkých krajinách, “ povedal denníku Okaz. „Ich počet (Homose.xuálov) je malý….“ Tomuto hodnoteniu priamo protirečia učitelia a študenti, ktorí hovoria, že v neprítomnosti iných možností sa medzi mládežou nevyhnutne rozvíja a prekvitá „homose.xuálna“ subkultúra.
„Mimoriadne pekný chlapec vždy dostane najlepšie známky na skúškach, pretože je miláčikom niektorého učiteľa“, hovorí Mohamed, učiteľ angličtiny na jednej z vládnych stredných škôl v Rijáde. „Na druhej strane poznám veľa starších chlapcov, ktorí vedome prepadli na záverečných skúškach, aby mohli zostať…so svojimi mladšími miláčikmi.
Ahmed, 19 rokov, študent na súkromnej škole v Jeddahu, hovorí, že na jeho súkromnej strednej škole nie je žiadna hanba mať chlapca. Napriek tomu jednoznačne odmieta nálepku „homose.xuála“, priznáva, že aj on má teraz „zvláštneho priateľa“. „Tí, ktorí nemajú chlapca sa hanbia to priznať. Nášho chlapca predstavujeme priateľom ako „Al walid hagi“ (chlapec, ktorý patrí mne). Na začiatku semestra vždy zisťujeme, ktorý z nových chlapcov je najviac „helu“ (sladký) a rozmýšľame o spôsoboch, ako sa k nemu priblížiť.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2009 6:07  

Nech len stinaju hlavy za carodejnictvo,nemam nic proto tomu,pretoze ti ludia to naozaj vedia robit nieje to ziadne neodvovodnene obzalovanie,satanizmus,okult a magia v arabskom svete prekvita,islam je vacsinou len zasterka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2009 7:56  

class=“postlink“ href=“http://www.sme.sk/c/4329460/malajzia-chce-zakazat-krestanom-pouzivat-slovo-allah.html“> http://www.sme.sk/c/4329460/malajzia-ch … allah.html

Malajzia chce zakázať kresťanom používať slovo Allah

KUALA LUMPUR. Malajzijská vláda sa chystá vydať nový dekrét, ktorý má obnoviť zákaz používania slova Allah na označenie Boha v kresťanských publikáciách. Informovala o tom dnes malajzijská agentúra Bernama s odvolaním sa na vládne zdroje.

Minister vnútra Syed Hamíd Albar vyhlásil, že dekrét zo 16. februára povoľujúci používanie slova Allah v kresťanských tlačovinách, ak tie obsahujú poznámku, že nie sú určené pre moslimov, bol chybou. Zvrat v postoji vlády prišiel v dôsledku protestov zo strany islamských skupín, ktoré varovali, že aj podmienené používanie slova kresťanmi rozhnevá moslimov v tejto prevažne islamskej krajine.

Vysokopostavený predstaviteľ ministerstva vnútra potvrdil vyhlásenie ministra s tým, že v pôvodnom dekréte boli „interpretačné chyby“, ktoré vyvolávali zmätky.

„Slovo Allah nesmú používať iné náboženstvá okrem islamu, pretože inak by to miatlo moslimov. Toto je stanovisko ministerstva, ktoré sa nezmenilo,“ povedal predstaviteľ.

Najväčšie katolícke noviny v krajine The Herald podali žalobu na obmedzenie používania slova Allah. Podľa Heraldu je Allah bežným arabským pomenovaním pre Boha, ktoré je staršie ako islam a malajčina ho používala celé stáročia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2009 18:08  

Vsetkym naivnym slovenskym zenam ospevujucim islam odporucam najprv exkurziu a zivot v najposvetnejsej krajine islamu v Saudskej Arabii, aby na vlastnej kozi zistili ake je jej postavenie a uloha v islame a v korane.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2009 18:59  

ja zijem v moslimskej krajine, co sa tyka tych satiek, musim Vam povedat, ze som satku nenosila, ale je tu vsade prievan a pokial sa mam cele dni napajat tabletkami proti bolesti, tak radsej si dam satku. Taktiez ak nechcete mat upal resp.vysusene vlasy, tak si radsej tu satku date. Myslim si, ze nosenie satiek ma svoj vyznam nielen z nabozenskeho hladiska.
Pokial sa stretnete s clovekom, ktory Vam dokaze kazdu suru v korane vysvetlit, pochopite jeho zmysel a to nielen nabozensky. Uvediem Vam priklad, umyvanie sa pre kazdou modlitbou – je to dolezite pre cloveka byt stale cisti, aby tie mikroby zlikvidoval. Modlite sa za den 5 krat, to znamena, ze si precvicite vsetky svaly, vratane zatylku. Tu aj 90-rocna zena nema problemy si klaknut, vstat. Ramadan – postny mesiac je velmi dolezity pre ocistu Vasho organizmu a omladzovaci proces. Mohla by som pokracovat dalej.
Koran sa vyvijal postupne, to znamena, ze nie je mozne z koranu vytrhnut jednu suru a o nej rozpravat. Bohuzial musim priznat, ze moslimovia si povedia co len chcu a ukoncia vetou – ze to allah tak chcel. To vsak nie je pravda – to je zneuzivanie koranu na svoje ucely. Preto si myslim, ze je potrebne poznat dokonale vysvetlenie koranu a nie pozerat na to, co robia moslimovia . On si povie, ze je moslim, ale vo vacsine pripadov sa koranu nedrzi a vybera si z neho co sa mu zapaci. Je mi velmi luto, ze koran je zneuzivany !
V moslimskych krajinach je vacsinou bieda, stat im neplati ziadne socialne davky, ludia nemaju za co kupovat potraviny. Pokial by Vam niekto povedal, ze Vam da niekolko tisic dolarov, ktore budu pre Vasu rodinu, pre Vase deti stacit na niekolko rokov – nebol by z Vas terorista? Vy si neviete predstavit, v akych podmienkach niektori ziju. Je len smola, ze maju moslimsku vieru a nie inu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2009 19:09  

Uz zase tu niekto kvaka nezmysli?Satka,ako prevencia proti suchym vlasom, parada.A ked im vidno len oci, tak sa boja, aby im aj cely mozog nevysusilo?Naco mi bude niekto vysvetlovat koran, ked moslimovia su teroristi a vrahovia.Tak mi je jedno, co sa tam pise, oni zabijaju ludi a to je neospravedlnitelne moja mila.A ta tvoja ocista?Ked sa potom v noci napchavas?Drist za dristom.Ako celok su nebezpecni, cest vynimkam.A nie len koran je zneuzivany, ale tolko ludi,okolo toho.A bieda ich neospravedlnuje, ich vrazdy nic neospravedlni.A urcite by nebol kazdy terorista pre niekolko tisic dolarov, sa skoriguj, co trepes.To musis mat v sebe, vo svojej viere, vo svojom fanatizme.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2009 19:15  

cele su zahalene, to aby aj dole nevyschlo????


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2009 19:22  

Jasne a hlavne,ked je 40 stupnov a vidno im len oci.Smrdia v tych ciernych satach a vyzeraju ako keby pristali prave z marsu.Ich nalahko obleceni muzi kracaju pred nimi a tvaria sa, ako pani tvorstva.To je teda uroven.A aerobik com necvicia,aj tam si precvicia svaly, nemusia sa vzdy len modlit, ty nenormalna.Ale to je pod ich uroven, ze?A oni tym cistenim nezlikvidovali len mikroby, ale aj posledne mozgove bunky, vseeeetko je prec.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2009 23:21  

Anonymný, Nedeľa, 1.3.2009, 20:59
Nejaka satka nie je problem, tu ide o postavenie zeny v islame. Chceli by ste islam zavliect do celej Europy, ale ja mam iny navrh, vsetky vas co tuzite po islame je potrebne vyviezt do Saudskej Arabie a navliect na vas cierne vrece od hlavy az po pety aby ste konecne pchopili co je islam, to iste tym co chcu komunizmus tych je potrebne vystahovat do Severnej Korei aby tiez zistili na vlastnej kozi co to je. Pre normalnych ludi nech ostane Europa taka aka je.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2009 23:25  

Uplne suhlasim,anonym predo mnou ma pravdu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/03/2009 5:06  

Co sa tyka platenia moslimom za teroristicke utoky tak to je bohuzial pravda,nie kazdy moslim je tak zanieteny aby sa vyhodil do vzduchu zadarmo,daju si pekne zaplatit a preto ze su drahi,zacali na tieto ciele zneuzivat zeny ktore najprv znasilnili a potom im navraveli ze jediny sposob dusevnej ocisty pred bohom je stat sa martyrkou.Vsetko je to o moci,peniazoch,vymielani mozgov za ucelom ovladania ludi a krajin cize POLITIKA a nie nabozenstvo je za tym vsetkym.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/03/2009 6:26  

cez nabozenstvo politika, to bolo vzdy aj bude, len ide o to ake prostriedky sa volia, ked sa zabije fanatik sam, je to jeho problem, ale ked nevini ludia uz je to problem celej spolocnosti.

napr: samodestrukcia
class=“postlink“ href=“http://www.youtube.com/watch?v=EGYV4xp-WSQ&feature=related“> http://www.youtube.com/watch?v=EGYV4xp- … re=related

Allah akbar


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/03/2009 7:57  

Presne tak, politika je zmiesana s nabozenstvom a ich fanatizmus je bezhranicny,len nech sa ich vela nedostane ku nam.Su hrozbou pre cely svet.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/03/2009 9:17  

hrozbou nie je viera islam, ale ti co podporuju a platia teroristicke utoky. Vsetko je politika, tak ako je v prispevku vyssie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/03/2009 9:25  

A islam je nebezpecny,su to tanatici.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/03/2009 9:46  

fanatici sorry


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Manželstvo s cudzincom - vzťah s cudzincom
Stránka 2 / 13 Predchádzajúca Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.