Turecko-slovenské vzťahy a manželstvá  

Stránka 2 / 3 Predchádzajúca Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/03/2008 21:24  

nieco vam poviem
mam kamaratov turkov, ale oni hovoria ze keby sa takto ich turkyne spravali ako sa spravaju slovenky – tak by ich zabili, so slovenkami sa im dobre sousta a pretahuju ich s velkou radostou ….. a tie nase sproste slovenske naivne devy sa mozu hanbit…… naozaj niekedy sa zapieram ze som slovak…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/03/2008 4:28  

ja,bohuzial ti musim dat za pravdu


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
08/05/2008 11:49  

SOM TURECKY OBÇAN. DILHY ROKJ BYVAL SOM SLOVENSKO..NAHODOV ÇİTAL TİETO DİSKUSİA..CHANBİM SA VELMİ.LEBO MAM VELA KAMARATOV PRİATELOV V SLOVENSKO UÇİLİ MNA ROSPRAVAT ÇİTAT PİSAT SAMOZREME PRE TURKOV JE TO VELMİ TAŞKO LEBO SLOVENSKY JE NAJ TAŞİE REÇ SVETA.CHCEM TO POVEDAT ZE NİEKTORİ LUDİ MNE NEÇESTNİ.NESPRAVODLİVİ BOLİ.. ALE JA ZA TO NEMOZEM OBVİNİT SELİ SLOVENSKO..SME LUDİA KAZDJ NAROD MA ZLJ A DOBRİ LUDİ ..A PRETO ZOBUDTE SA TAKYM REÇAMJ NE ŞKODTE NİAKJ NARODOV…PREPAÇENİM.UNAS JE TAKETO SLOVO.NİEKTORİ REÇİ SU AKO HOVNO. KED TO BUDETE MJEŞAT {AKO HOVORİT] TAK TO BUDE SMRDİT ALE KED NEODPOVJETE TAK SAME TO SCHNE A MIZNE…….SPOZDRAVAM VŞETKY DOBRY LUDOM……PASA


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
08/05/2008 12:03  

AJ JA MAM TAKY PROBLEM PLUS VOBEC NEVIEM TURECKY KDE BYVAS LEBO JA SOM V ISTANBULE.RADA BY SOM SA STRETLA SO SLOVACKOU .


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/05/2008 16:39  

ahoj dana. ako si sa dostala do istanbulu a co tam robis?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/05/2008 10:20  

Si obycajny uboziak , kde beries v sebe tolku zlobu a … Radsej by som zila s dobrym moslimom, ako s takym clovekom ako si Ty.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/05/2008 19:35  

Slovenky nie su hlupe, Turci su sarmantni a Slovaci nemozni. To je moja skusenost.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/08/2008 1:09  

Podla mna su turci dobri ludia, a netreba ich hned odcudzovat za to ,ze maju trosku tmavsiu plet…plet vobec neurcuje ci je clovek dobry alebo zly….hlavne je to, ake maju srdce… viem to z vlastnej skusenosti, ked som sa s jednim turkom zoznamila, najprv som mala iba strach, ale casom som zistila ze je to uplne super clovek ktory ma dobre srdce…. sprava sa ku mne velmi milo a nikdy by som ho nevymenila za nejakeho slovaka…. som rada ze sme sa spoznali a drzim vsetkim slovenskim zenam palce, nech im vztah s turkom vydrzi a nech su spolu stastny po cely zivot 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/06/2009 17:41  

TRETIA ŽENA – skutočný príbeh Slovenky

Zamilovala sa do moslima a odišla s ním do Pakistanu. Na pleciach má dodnes jazvy od žeravého železa, ktorým ju týral. Bosá bežala od neho cez púšť tridsať kilometrov.

Mária sa po maturite nedostala na vysokú školu, tak ju kamarátka presvedčila, aby išli spolu pracovať do Rakúska ako au pair. Opatrovala deti podnikateľa, ku ktorému často chodili jeho obchodní partneri, a tak sa spoznala aj s Tariqom. Tmavý kučeravý mladík, vždy galantný, nevedel od modrookej Slovenky odtrhnúť pohľad. Bolo len otázkou času, kedy ju tým pohľadom spáli.

“ Keď si na to spomínam, mám pocit, že to bolo pred stovkami rokov, hoci ich ubehlo len päť. Bola som romantická a naivná. Nikdy som nebola vo veľkom svete. Som z malej dedinky, do školy som chodila do neďalekého mestečka. Chalani v mojom okolí mi nikdy nepodržali dvere, keď som vchádzala do miestnosti. Nikdy mi žiaden nepridržal kabát, keď som sa obliekala, a Tariq to robil tak samozrejme a prirodzene. No mňa to stále udivovalo. Nemohla som uveriť, že si vybral práve mňa. Ničím som nevynikala, “ hovorí a zasnenými očami hľadí niekam do diaľky.

“ O mužoch som vedela len to, že každý chce iba jedno. Nemala som s nimi žiadne skúsenosti. Tento nič nechcel. Stretávali sme sa asi mesiac, keď ma nesmelo pri rozlúčke chytil za ruku. Len mi ju stisol, nič viac. Mne to stačilo, lietala som v oblakoch, “ spomína na krásne začiatky dvadsaťpäťročná Slovenka. S Tariqom sa rozprávala väčšinou po nemecký, hoci vedel aj pomerne dobré český. Študoval totiž v Prahe.

SLNKO MILUJE PAKISTAN

Tri mesiace sa na seba usmievali, ale Tariqovi sa končilo vízum a musel sa vrátiť do rodného Pakistanu. “ Rozprával mi o svojej krajine s veľkou láskou. Nikdy som nepočula nikoho tak hovoriť. Rozprával o rannej zore, ktorá sa miluje s púštnymi dunami, o ľuďoch s nezlomnou vierou, že jedného dňa bude padať dážď a Pakistan rozkvitne. Hovoril mi však, že jeho krásna krajina mu nevynahradí to, čo teraz stratí, keď odo mňa odíde. Povedal, že ma miluje, že ma musel poslať samotný Alah, aby som ho stretla a nasledovala až na kraj sveta. A ja som tým slovám neodolala, „ povzdychne si.

Rakúska rodina ju odhovárala, tvrdili, že je veľmi mladá. Tariq bol predsa len takmer o desať rokov starší ako ona. „ Nechceli, aby som sa hneď vydávala, prosili ma, aby som aspoň zavolala našim. Ja som bola zaslepená. Mala som pocit, že mi neprajú moje šťastie a Tariq ma v tom utvrdzoval. Chcel, aby sme sa zosobášili v Rakúsku a išli do Pakistanu zoznámiť sa s jeho rodinou. Potom sa vrátime na Slovensko a ostaneme tam žiť.

ŠATKA MA OCHRÁNI

Po sobáši na úrade odišli mladomanželia do Pakistanu. „ Samozrejme, že som mala drobné pochybnosti. Vedela som, že je moslim, ale nikdy sa nijako nábožensky neprejavoval. Keď som sa ho pýtala na postavenie žien, povedal, že u nich si ženy všetci vážia. Sú predsa nositeľky nového života. Oháňal sa aj tým, že v ich krajine je žena premiérkou vlády, a to som považovala za dosť dobrý dôkaz. Cesta trvala dlho.

Po nekonečných peripetiách sme sa dostali do Quetty, to je ešte pomerne civilizované mesto. Odtiaľ sme išli takmer tridsať hodín vlakom do Taftanu. Tam nás na stanici čakal Tariqov bratanec a odviezol nás autom. Tariq mi ešte na letisku kúpil šatku, poprosil ma, aby som si ju dala na hlavu. Vysvetlil mi, že šatku nosia ženy najmä preto, aby sa chránili pred slnkom a pieskom, ktorý s každým zachvením vetra vlieza všade. Rovnako sa bál, aby jeho rodina neostala veľmi šokovaná, keď sa u nich len tak objavím. So šatkou to bude jednoduchšie. Zdalo sa mi to naozaj logické. Cestu autom som prespala, bola som unavená, tak ani neviem určiť čas, koľko sme išli. Zobudila som sa, keď sme vchádzali do Tariqovho rodného mestečka.

Bola som šokovaná, nečakala som, že to bude až také zlé. Všade samá špina. Domčeky z nepálených tehál obložené haraburdami. Pri vystupovaní z auta ma ovalil taký neznesiteľný smrad, že som takmer spadla z nôh, „ spomína.

SOM ĎALŠIA V PORADÍ

Tariqov dom bol zo všetkých najväčší, ale bolo v ňom aj veľa ľudí. Mnoho žien a detí. „ Jednu mi predstavil ako svoju matku. Bola staručká, takmer bezzubá. Takú vráskavú tvár som ešte nevidela. Až neskôr som sa dozvedela, že ma len necelých šesťdesiat rokov. Keď som ju porovnala s mojou starou mamou, ktorá bola v rovnakom veku bol medzi nimi neuveriteľný rozdiel.

Všetci ma objímali, až prišla ku mne mladá žena a predstavila sa mi ako Tariqova manželka. Nechápala som , najprv som si myslela, že si pomýlila anglické slovíčko označujúce manželku. Svojou lámanou angličtinou mi vysvetlila, že ona je druhá a ja som tretia. Ukázala mi doprostred miestnosti, kde stala prvá manželka. Nechcela som tomu uveriť. Rukou ukázala na deti, ktoré sa okolo nás naháňali, a objasnila mi, že to sú všetko manželove deti a teraz teda aj moje. Bol to pre mňa veľký šok. Celá som sa roztriasla, začala ma strašne bolieť hlava. Myslela som si, že sa povraciam.

Zrazu sa mi začali pred očami vynárať všetky tie príbehy, čo som čítala či počula o dievčatách, ktoré sa vydali za moslima. To, že som tretia v poradí, mi stále znelo v ušiach.“ hovorí.
Mária odviedla Tariqa bokom, pýtala sa, prečo jej to nepovedal, prečo jej to zatajil, prečo ju oklamal. S intenzitou naliehania sa jej zvyšoval hlas. Tariq ju udrel tak, že stratila vedomie.

BIČOVAL JU A PÁLIL

Keď sa prebrala, ležala v posteli. Hadžíra, tak sa volala druhá manželka, sedela vedľa nej. Presviedčala Máriu, aby sa na ich spoločného manžela nehnevala. Vraj ju musel udrieť, lebo naňho kričala pred ostatnými. Môže byť vlastne rada, že obišla tak ľahko. „ Hovorila o ňom veľmi pekne. Vydali ju, keď mala šestnásť. Keď som sa s ňou zoznámila ja, mala necelých osemnásť rokov. V podstate sme boli rovesníčky. Aj preto sme si tak dobre rozumeli. Mala už dve deti a trikrát potratila. Nechápala, prečo stále plačem. Tariq celé dni nebol doma, keď prišiel, obyčajne navštívil aj niektorú zo svojich manželiek. Ponižovalo ma to, preto som sa bránila, ako som najviac vedela, ale on ma vždy premohol. On to volal manželskými povinnosťami a ja znásilnením, „ hovorí Mária pevným hlasom. Vzpierala sa pri všetkom, chcela sa vrátiť. Nemala však pas, žiadne peniaze a ani len potuchy, kade sa ide domov. „ Bola som bitá, stále. Takmer denne. Obyčajne preto, aby som pochopila pravidlá, ktoré tam panovali.

Nebil ma iba Tariq, ale aj jeho prvá žena, ktorá mala väčšie právomoci ako ja.
Obyčajne ma bičoval, párkrát ma aj pálil žeravým železom, „vyhŕňa si rukáv, aby mi ukázala jazvy. Konečne chápem, prečo uprostred leta prišla na stretnutie so mnou zahalená od hlavy po päty. „ Jazvy mám všade,“ dodáva.

PRVÚ ŽENU MUSELA POSLÚCHAŤ

Jednu z najhorších bitiek dostala, keď sa vybrala sama na prechádzku po meste. „ Pakistan je pomerne uvedomelá krajina, vo veľkých mestách už ženy chodia bez šatiek, študujú, ale do vzdialenejších mestečiek a dedín sa tento pokrok nedostal. Tým, že som išla sama po ulici, som zahanbila celú rodinu.

Osamelá žena sa rovná túlavému psovi, ku ktorému si každý môže dovoliť, čo chce. Druhú z veľkých bitiek som dostala, keď som sa odvážila brániť proti buchnátom Tariqovej prvej manželky. Vtedy mi aj prvýkrát železom vypálil na ramená znamenia. To aby som nezabudla, že už nemôžem na jeho prvú ženu vztiahnuť ruku. Vtedy som sa rozhodla ujsť za každú cenu. Počkala som, kým bude spln. V tú noc bolo svetlo ako cez deň. Obuv sme si nechávali pred vchodom do domu a ja som nechcela, aby niekto podľa zmiznutých topánok odhalil moju neprítomnosť predčasne. Vzala som si fľašu s vodou, bola vyrobená z kože nejakého zvieraťa, šatku, aby som sa chránila pred pieskom, a niekoľko datlí, aby som mala čím zahnať hlad. Nevedela som, kam ísť, ale vedela som, že nemôžem zostať, „ hovorí Mária.

VEĽKÝ ÚTEK CEZ PÚŠŤ

Keď celý dom stíchol, vytratila sa zadnými dverami. Vedela, že okolo nej je takmer päťsto kilometrov iba púšť, aj to, že v nej môže zomrieť. ,, Najprv som bežala, ešte na strednej škole som bola v atletickom družstve, preto mi beh nikdy nerobil ťažkosti. Nevedela som, čo ma čaká za najbližšou dunou, poháňala ma však veľká túžba odísť. Verila som, že dobehnem niekam, kde mi pomôžu, zavolajú domov a naši si po mňa prídu, „ hovorí.

Počas noci ubehla neuveriteľných tridsať kilometrov. Nadránom okolo nej išlo auto a ona posádku poprosila o pomoc. „ V Pakistane vedia po anglicky takmer všetci, predsa len boli kedysi britskou kolóniou. Snažila som sa im v rýchlosti hovoriť o čo ide, a oni len súhlasne pritakávali . O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď ma priviezli priamo k Tariqovmu domu.
Chlap, ktorý ma stretol, patril do veľkej Tariqovej rodiny a všetci vedeli, že jediná modrooká žena na okolí je Tariqova, „ vysvetľuje.

Za nočný výlet Tariq Máriu zbil, prebrala sa až v nemocnici. „ Mala som ťažký otras mozgu, zlomené tri rebrá , natrhnutú peru aj viečko na pravom oku. Aj tak som mu v podstate vďačná, že ma odviezol do nemocnice, hoci ma mohol nechať umrieť a zakopať niekde v púšti.

Až neskôr som sa dozvedela, že som bola jeho vstupenkou do Európy, kde sa snažil rozširovať svoje obchody. „ hovorí s trpkosťou.

NESMIEŠ MAŤ DIEŤA!

Útek mal predsa len trošku šťastnú dohru. Ošetrovala ju lekárka z Európy, ktorá jej vybavila vnútromaternicové teliesko. Mária jej porozprávala, čo sa jej stalo, ako sa do Pakistanu dostala. Lekárka jej zase povedala, že nie je prvá ani posledná. „ Upozornila ma, aby som neotehotnela, lebo potom sa už odtiaľ naozaj nedostanem. Povedala, že ak sa chcem vrátiť na starý kontinent, mám sa pokúsiť sekať dobrotu. Poprosila som ju, aby našim dala vedieť, čo sa so mnou stalo, a tým sa naše cesty rozišli, „ spomína.

Počas nasledujúcich štyroch rokov sa Mária naozaj snažila splynúť s novou krajinou, kultúrou i rodinou. Občas ju Tariq zbil, najmä preto, že mu nevedela dať dieťa. V januári jej Tariq oznámil, že s ním pôjde do Rakúska, lebo musí uzavrieť obchod s mužom, pre ktorého rodinu Mária pracovala. Vraj si ju želá vidieť najmä podnikateľova manželka.

DRUHÝ POKUS O ÚTEK

Mária vedela, že toto je jediná príležitosť. „ Do Rakúska sme prišli v októbri. Celkom som zabudla, ako je v našich zemepisných šírkach chladno, v Pakistane teplomer pod päťdesiat stupňov cez deň. Hneď na druhý deň sme išli na návštevu k rodine, kde som pracovala.

Pani Helga si ma odviedla do inej izby. Povedala, že mi pomôžu. Vedeli od môjho otca, čo sa deje. Toto bola jediná cesta, ako prinútiť Tariqa, aby ma priviezol naspäť. Povedali mu, že s ním už neuzatvoria žiadnu zmluvu na tovar, ktorý vozí, a zariadia, aby si od neho už nikto nič nekúpil v celom Rakúsku, „ prezrádza Mária s veľkou vďačnosťou.

Dala mi do rúk peniaze aj lístok na vlak. Vravela, že by ma odviezli sami, ale nemôžu riskovať.
V Rakúsku je veľa Pakistancov, či už načierno, alebo legálne. Báli sa nejakého útoku či pomsty, predsa len majú malé deti. Celé to netrvalo dlhšie ako desať minút. Dala mi svoje nohavice, tenisky, sveter aj vetrovku a čiapku. Bežala som na stanicu a nasadla na vlak, boli sme vtedy takmer pri hraniciach so Slovinskom. Vo Viedni som musela prestúpiť, ale volala som otcovi a povedal, že po mňa príde. Nestihol, Tariqovi priatelia ma našli skôr. Vytiahli ma z vlaku a strčili do auta. Odviezli ma do Grazu. Tariq ma tentoraz nezbil, povedal, že si to vybavíme neskôr. Potreboval ma na reprezentačné účely, „ hovorí.

DO TRETICE VŠETKO DOBRÉ

Prešli dva mesiace, Mária nevychádzala z bytu, ktorý im Tariq prenajal. Vždy ju niekto strážil.
„ Neskôr som sa dozvedela, že ma v tom čase boli hľadať v Grazi aj rodičia, dokonca sa stretli s Tariqom. On tvrdil, že mi bola zima, tak som sa vrátila späť do Pakistanu, „ hovorí. To isté si mysleli aj Mullerovci, Máriini dobrodinci. Mária nemala žiadne vlastné peniaze. Euro po eure vyberala z manželovho oblečenia a zašívala si mincu za mincou z vnútornej strany svojich šiat.

„ Musela som nosiť šaty po zem a Tariq sa ma nikdy nedotýkal. Tak na to nemohol prísť. Každú mincu som si prišila zvlášť malým štvorčekom látky. Čakala som na vhodnú príležitosť,
„ rozpráva. Tá prišla v januári.

Tariqov kamarát, ktorý Máriu strážil, ochorel. Mal horúčku, ležal na gauči. Uvarila mu čaj a on zaspal. Obliekla si šaty, v ktorých utekala minule. Zastavila sa v jednom obchode s lacným obnoseným oblečením a zamenila červenú vetrovku, ktorá svietila doďaleka, za dlhý čierny kabát. Peniaze jej vystačili na lístok do Linzu. „ Potrebovala som čo najrýchlejšie nastúpiť na nejaký vlak a prvý išiel práve do Linzu. Nie je to tak ďaleko od českých hraníc, preto som išla ním. V každej stanici som tŕpla. Z Linzu som išla pešo až k českým hraniciam. Nemal som peniaze a bála som sa niekoho požiadať o pomoc, aby sa mi to nevypomstilo. Kráčala som popri ceste a schovávala sa pred každým idúcim autom. Prišla som až do Vyššieho Brodu v Čechách. Trvalo mi to dlho, ale zvládla som to. Zaklopala som na prvú chalupu a poprosila, či si môžem zavolať. Mala som veľké šťastie, ešte v ten deň si po mňa prišiel otec. Neodviezol ma však domov, dodnes sa ukrývam pred Tariqom u vzdialených príbuzných, „ končí svoje rozprávanie Mária.

Občas v jej rodnej dedine prejde veľmi pomaly okolo domu Máriiných rodičov auto. Posádku tvoria dvaja alebo jeden tmavší muž. Celá ulica vie, čím si Mária a jej rodina prešla, preto vždy volajú políciu.

Raz Máriin otec vodiča vytiahol z auta, aby mu ručne vysvetlil, že by si mal nabudúce vybrať inú trasu na ceste po Slovensku.

Momentálne sú Tariq a Mária v rozvodovom konaní.

Koniec


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/06/2009 20:01  

NO esteze tak, hahaha, dobre, na pobavenie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/06/2009 23:52  

zila som s turkom,na zaciatku bolo ako tak vsetko pekne,ale po case som zistila ze ma chce vyuzit kvoli vizam.Mala som sa za neho vydat,ale nakoniec po trojrocnom vztahu som sa rozhodla ukoncit moje trapenie.Zostal mi krasny syncek,a zlomene srdce..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/07/2009 15:04  

Toto je fakt trapna diskusia! Moj muz je turek, inteligentny muz, vzdelany a fesak. V zivote som si skusila vztah so slovakom, talianom aj americanom, no mojho muza by som za nic nevymenila. A mame spolu krasnu dcerku. A pritom stale ostava dobry muz a dobry otec, mily, kludny ako malokto, v zivote na mna nedvihol ruku, ani ked som si zasluzila!
Milí pani, co tu pisete tie sprostosti, az s vami nejaka bude raz tak stastna ako som ja s mojim muzom, tak potom zacnite kritizovat inych..
Dovtedy si tie svoje nazory nechajte pre seba.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/07/2009 18:14  

len slovenske sliepky robia madrace pre tu bandu..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/07/2009 11:08  

Nie, len sliepky robia matrace smradlavym slovenskym somrakom! Kazda, co ma aspon trochu rozumu, by dala radsej turkovi ako slovakovi. Spamätajte sa, nadavate na turkov a pritom im nesiahate ani po clenky. V nicom! Bodaj by sa s vami uz ziadna slovenka v zivote nespárila a vymreli by ste jak dinosauri aj s tymi svojmi nazormi! Alebo sa chodte parit niekam, kde je o vas zaujem.. Aj ked neviem, kde by to tak mohlo byt.. Kde su take „zufalkyne“!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/08/2009 15:09  

hľadám priateľa z turecka nad 35 rokov, vzdelaného…….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/08/2009 13:11  

booze ved ty slovaci nevedia nic ine len nadavat.clovek tu jasne vycapiii temu o vztahoch a oni len kydaju a kydaju.mimochodom priemerny turek sa castejsie kupe ako priemerny slovak,ok suhlasim ,ze kamionista po 14 dnoch smrdi,slovak po jednom…len si sadni k nemu v lete v autobuse…nie ja sa nikoho nezastava ,ale serie ma to ,ze slovaci a hlavne muzi len nadavaju na ostatnych a pritom su rozutekani po zapade tak isto ako oni,a to ze slovenske babenky frcia za ostatnymi,no tomu sa nedivte,ved tolko rokov komunizmu ,rozkazovania a izolacie sa nejako prejavit musi,co ma chudinka robit ked v zahranici zrazu uvidi tolko exotiky navokol.pre hrdych slovenskych mladencov nechavam odkaz,nechajte tie dievky na pokoji,to je kazdeho problem ,neodsudzujte ine rasy a narody pretoze vacsina z vas nema rada ani slovakov,vychodniarov….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/08/2009 23:52  

Zda sa mi, ze si to presne vystihla.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
05/09/2009 12:58  

ty sprostý a nevychovaní rasista čo odsudzuješ druhých ludí ved si horší ako potkan ty by si sa mal íst skovat ty psichopat a idiot si nemožní ja by som ta vypustila do džungle a bodaj by ti niekto naložil poriadnu bitku ty smrat ty si ženu nezaslúžiš si zákerní psichopat smrat jeden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/09/2009 14:46  

……….turci sú obyčajní využívační príživníci…………….do Európy vôbec nepatria, a aj tí turci, ktorí žijú v Európe by mali byť vyhostení do Turecka….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/10/2009 7:18  

naozaj tomu nechapem.takyto vztah sa ukazuju vzdy s tragickym koncom.iba ak neratame typkov ktorych rodicia si uz zvykli na europsky źivot.najviac znasilneni jearabmi zijucimi vo finsku


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/10/2009 11:53  

Neviem či to k niečomu bude,ale moj priatel je turek,pochadza z Alanye.Ma dve vysoke skoly a urcite nie je hlupy,zaroven robi managera dvoch hotelov 5 plus*.Ja sama studujem na medicine 4rocnik,a takisto si nemyslim,ze som hlupa.Mame spolocne kupeny byt tu v bratislave a jeho pomerne velky dom v turecku.Sme spolu uz 5rok,zoznamila som sa s nim vtedy na dovolenke v hoteli kde robi managera.Mame stabilny vztah,absolutne respektuje moju vieru dokonca ho zaujma viac ako ta jeho-aj ked nie som zanieteny katolik,k nicomu ma nikdy nenutil a je velmi zlaty hlavne v tom ze sa stara o moje pohodlie aj na jeho ukor.Mozem uviest aj priklad,ked sme sa zoznamovali tak som prespala v jeho izbe z toho dovodu,ze bracha zaspal a nevedala som sa dostat do apartmanu a nechcela som spat pri recepcii,takze som zostala u nho a on siel do rana lezat k plazi.Je velmi upraveny,stale nosi smokingy nove a nove a nikdy za cely cas som nezacitila ani stipku smradu.Velmi casto za sebou lietame-kazde dva tyzdne a je tu vzdy na dva tyzdne,cize sme polku mesiaca spolu.to je asi jedina nevyhoda ta financna-ale on mi vsetko hradi.Turci su velmi temperamentni,ziarlivy ale nevidim rozdiel medzi ziarlivostou turka a slovaka,nikdy mi fyzicky neublizil,to on odo mna dostal facky uz:).Taktiez si o sebe nemyslim ze som zufala alebo skareda,myslim ze to vobec aj ked to vyznieva asi hlupo,ye sa tu tak prezentujem,ale chcem vam ten svoj vztah priblizit.Mala som vztahy aj tu na slovensku,s jednym slovenskym priatel som bola 4roky a musim povedat ze tento co mam je uzasny.Vyhoda turkov je ta,ze ked ich okuzlite ,ano su velmi ziarlivy,ale zanieteny len vami,cize sa absolutne nebojim konkurencie-verte mi.Sice mame casto taliansku domacnost ale aspon sa nenudime.Pred rokom sme si spolu kupila aj psika.Dufam,ze to niekomu pomohlo a ak nie tak nie,ale myslim ze vyber priatela zalezi od dvoch jednotlivcov takze tak.Ja mam svoju rozpravku a je mi perfektne.Nemenila by som.Takze baby drzim vam palce a ked najdete toho spravneho ci slovaka ci turka ci cecha to je ta najvacsia vyhra.laska.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/10/2009 12:54  

Pusa,ked skončíš tú medicínu a narodí sa vám chlapček,tak mu aj sama zrobiš obriezku?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/10/2009 13:13  

deti mat nemozem,zo zdravotnych dovodov,som neplodna.vie to od uplneho zaciatku nasho vztahu,absolutne to respektuje.je odo mna starsi osem rokov a ma dve dcery a dvoch chlapcov ,vsetko uz v puberte,takze o toto nemusis mat starosti


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/10/2009 14:25  

Aha, tak preto ta chce….nebudes mu zrat nervy s detmi……vsrati turci.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/10/2009 14:26  

vysrati


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/10/2009 14:43  

pusa na tej medicine ta gramatiku neucia?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/10/2009 14:52  

ano,ano……..ziarlivi, zanieteni……na studentku vysokej skoly dost velka bida…..ale co chces,inteligentnejsia by turcinu nebrala


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/10/2009 15:19  

Mám to čo ty iba chceš…tak ticho
záviď=D…
Aáááá……
Ešteže mám závistlivé čupky na
háku…Nesiahate mi ani po
päty..žumpy..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/10/2009 15:24  

cajocka ma co si ina pyta;) pa cicky!:)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/10/2009 16:45  

ziadna studenka mediciny by nemala problemy s gramatikou slov,jazyka,pusa.a kedze toto studium si vyzadouje inteligenciu ,urcite by buduca lekarka mala urcitu uroven.a to aj v partnerskom vztahu.podla toho ,co si o sebe napisala.to skor vyzera na nejaku zenu so zakladnym vzdelanim.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Manželstvo s cudzincom - vzťah s cudzincom
Stránka 2 / 3 Predchádzajúca Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.