Anketa: Ľutujem alebo neľutujem svoje rozhodnutie žiť s moslimom  

Stránka 29 / 29 Predchádzajúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/06/2009 19:39  

draha citatelka

no ja potom nepoznám žiadneho skutočného kresťana, ani po tom netúžim v tomto prípade.
podľa mňa existujú veci, ktoré sa odpustiť nedajú.

samozrejme Boh je láska, ale človek nemôže byť stále len dobrý a pokorný a odpúšťať…
to by sme neboli ľudia, to by sme boli prázdne schránky s ktorými manipuluje vyššia moc alebo každý si to pomenujme po svojom


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/06/2009 19:57  

TRETIA ŽENA – skutočný príbeh Slovenky

Zamilovala sa do moslima a odišla s ním do Pakistanu. Na pleciach má dodnes jazvy od žeravého železa, ktorým ju týral. Bosá bežala od neho cez púšť tridsať kilometrov.

Mária sa po maturite nedostala na vysokú školu, tak ju kamarátka presvedčila, aby išli spolu pracovať do Rakúska ako au pair. Opatrovala deti podnikateľa, ku ktorému často chodili jeho obchodní partneri, a tak sa spoznala aj s Tariqom. Tmavý kučeravý mladík, vždy galantný, nevedel od modrookej Slovenky odtrhnúť pohľad. Bolo len otázkou času, kedy ju tým pohľadom spáli.

“ Keď si na to spomínam, mám pocit, že to bolo pred stovkami rokov, hoci ich ubehlo len päť. Bola som romantická a naivná. Nikdy som nebola vo veľkom svete. Som z malej dedinky, do školy som chodila do neďalekého mestečka. Chalani v mojom okolí mi nikdy nepodržali dvere, keď som vchádzala do miestnosti. Nikdy mi žiaden nepridržal kabát, keď som sa obliekala, a Tariq to robil tak samozrejme a prirodzene. No mňa to stále udivovalo. Nemohla som uveriť, že si vybral práve mňa. Ničím som nevynikala, “ hovorí a zasnenými očami hľadí niekam do diaľky.

“ O mužoch som vedela len to, že každý chce iba jedno. Nemala som s nimi žiadne skúsenosti. Tento nič nechcel. Stretávali sme sa asi mesiac, keď ma nesmelo pri rozlúčke chytil za ruku. Len mi ju stisol, nič viac. Mne to stačilo, lietala som v oblakoch, “ spomína na krásne začiatky dvadsaťpäťročná Slovenka. S Tariqom sa rozprávala väčšinou po nemecký, hoci vedel aj pomerne dobré český. Študoval totiž v Prahe.

SLNKO MILUJE PAKISTAN

Tri mesiace sa na seba usmievali, ale Tariqovi sa končilo vízum a musel sa vrátiť do rodného Pakistanu. “ Rozprával mi o svojej krajine s veľkou láskou. Nikdy som nepočula nikoho tak hovoriť. Rozprával o rannej zore, ktorá sa miluje s púštnymi dunami, o ľuďoch s nezlomnou vierou, že jedného dňa bude padať dážď a Pakistan rozkvitne. Hovoril mi však, že jeho krásna krajina mu nevynahradí to, čo teraz stratí, keď odo mňa odíde. Povedal, že ma miluje, že ma musel poslať samotný Alah, aby som ho stretla a nasledovala až na kraj sveta. A ja som tým slovám neodolala, „ povzdychne si.

Rakúska rodina ju odhovárala, tvrdili, že je veľmi mladá. Tariq bol predsa len takmer o desať rokov starší ako ona. „ Nechceli, aby som sa hneď vydávala, prosili ma, aby som aspoň zavolala našim. Ja som bola zaslepená. Mala som pocit, že mi neprajú moje šťastie a Tariq ma v tom utvrdzoval. Chcel, aby sme sa zosobášili v Rakúsku a išli do Pakistanu zoznámiť sa s jeho rodinou. Potom sa vrátime na Slovensko a ostaneme tam žiť.

ŠATKA MA OCHRÁNI

Po sobáši na úrade odišli mladomanželia do Pakistanu. „ Samozrejme, že som mala drobné pochybnosti. Vedela som, že je moslim, ale nikdy sa nijako nábožensky neprejavoval. Keď som sa ho pýtala na postavenie žien, povedal, že u nich si ženy všetci vážia. Sú predsa nositeľky nového života. Oháňal sa aj tým, že v ich krajine je žena premiérkou vlády, a to som považovala za dosť dobrý dôkaz. Cesta trvala dlho.

Po nekonečných peripetiách sme sa dostali do Quetty, to je ešte pomerne civilizované mesto. Odtiaľ sme išli takmer tridsať hodín vlakom do Taftanu. Tam nás na stanici čakal Tariqov bratanec a odviezol nás autom. Tariq mi ešte na letisku kúpil šatku, poprosil ma, aby som si ju dala na hlavu. Vysvetlil mi, že šatku nosia ženy najmä preto, aby sa chránili pred slnkom a pieskom, ktorý s každým zachvením vetra vlieza všade. Rovnako sa bál, aby jeho rodina neostala veľmi šokovaná, keď sa u nich len tak objavím. So šatkou to bude jednoduchšie. Zdalo sa mi to naozaj logické. Cestu autom som prespala, bola som unavená, tak ani neviem určiť čas, koľko sme išli. Zobudila som sa, keď sme vchádzali do Tariqovho rodného mestečka.

Bola som šokovaná, nečakala som, že to bude až také zlé. Všade samá špina. Domčeky z nepálených tehál obložené haraburdami. Pri vystupovaní z auta ma ovalil taký neznesiteľný smrad, že som takmer spadla z nôh, „ spomína.

SOM ĎALŠIA V PORADÍ

Tariqov dom bol zo všetkých najväčší, ale bolo v ňom aj veľa ľudí. Mnoho žien a detí. „ Jednu mi predstavil ako svoju matku. Bola staručká, takmer bezzubá. Takú vráskavú tvár som ešte nevidela. Až neskôr som sa dozvedela, že ma len necelých šesťdesiat rokov. Keď som ju porovnala s mojou starou mamou, ktorá bola v rovnakom veku bol medzi nimi neuveriteľný rozdiel.

Všetci ma objímali, až prišla ku mne mladá žena a predstavila sa mi ako Tariqova manželka. Nechápala som , najprv som si myslela, že si pomýlila anglické slovíčko označujúce manželku. Svojou lámanou angličtinou mi vysvetlila, že ona je druhá a ja som tretia. Ukázala mi doprostred miestnosti, kde stala prvá manželka. Nechcela som tomu uveriť. Rukou ukázala na deti, ktoré sa okolo nás naháňali, a objasnila mi, že to sú všetko manželove deti a teraz teda aj moje. Bol to pre mňa veľký šok. Celá som sa roztriasla, začala ma strašne bolieť hlava. Myslela som si, že sa povraciam.

Zrazu sa mi začali pred očami vynárať všetky tie príbehy, čo som čítala či počula o dievčatách, ktoré sa vydali za moslima. To, že som tretia v poradí, mi stále znelo v ušiach.“ hovorí.
Mária odviedla Tariqa bokom, pýtala sa, prečo jej to nepovedal, prečo jej to zatajil, prečo ju oklamal. S intenzitou naliehania sa jej zvyšoval hlas. Tariq ju udrel tak, že stratila vedomie.

BIČOVAL JU A PÁLIL

Keď sa prebrala, ležala v posteli. Hadžíra, tak sa volala druhá manželka, sedela vedľa nej. Presviedčala Máriu, aby sa na ich spoločného manžela nehnevala. Vraj ju musel udrieť, lebo naňho kričala pred ostatnými. Môže byť vlastne rada, že obišla tak ľahko. „ Hovorila o ňom veľmi pekne. Vydali ju, keď mala šestnásť. Keď som sa s ňou zoznámila ja, mala necelých osemnásť rokov. V podstate sme boli rovesníčky. Aj preto sme si tak dobre rozumeli. Mala už dve deti a trikrát potratila. Nechápala, prečo stále plačem. Tariq celé dni nebol doma, keď prišiel, obyčajne navštívil aj niektorú zo svojich manželiek. Ponižovalo ma to, preto som sa bránila, ako som najviac vedela, ale on ma vždy premohol. On to volal manželskými povinnosťami a ja znásilnením, „ hovorí Mária pevným hlasom. Vzpierala sa pri všetkom, chcela sa vrátiť. Nemala však pas, žiadne peniaze a ani len potuchy, kade sa ide domov. „ Bola som bitá, stále. Takmer denne. Obyčajne preto, aby som pochopila pravidlá, ktoré tam panovali.

Nebil ma iba Tariq, ale aj jeho prvá žena, ktorá mala väčšie právomoci ako ja.
Obyčajne ma bičoval, párkrát ma aj pálil žeravým železom, „vyhŕňa si rukáv, aby mi ukázala jazvy. Konečne chápem, prečo uprostred leta prišla na stretnutie so mnou zahalená od hlavy po päty. „ Jazvy mám všade,“ dodáva.

PRVÚ ŽENU MUSELA POSLÚCHAŤ

Jednu z najhorších bitiek dostala, keď sa vybrala sama na prechádzku po meste. „ Pakistan je pomerne uvedomelá krajina, vo veľkých mestách už ženy chodia bez šatiek, študujú, ale do vzdialenejších mestečiek a dedín sa tento pokrok nedostal. Tým, že som išla sama po ulici, som zahanbila celú rodinu.

Osamelá žena sa rovná túlavému psovi, ku ktorému si každý môže dovoliť, čo chce. Druhú z veľkých bitiek som dostala, keď som sa odvážila brániť proti buchnátom Tariqovej prvej manželky. Vtedy mi aj prvýkrát železom vypálil na ramená znamenia. To aby som nezabudla, že už nemôžem na jeho prvú ženu vztiahnuť ruku. Vtedy som sa rozhodla ujsť za každú cenu. Počkala som, kým bude spln. V tú noc bolo svetlo ako cez deň. Obuv sme si nechávali pred vchodom do domu a ja som nechcela, aby niekto podľa zmiznutých topánok odhalil moju neprítomnosť predčasne. Vzala som si fľašu s vodou, bola vyrobená z kože nejakého zvieraťa, šatku, aby som sa chránila pred pieskom, a niekoľko datlí, aby som mala čím zahnať hlad. Nevedela som, kam ísť, ale vedela som, že nemôžem zostať, „ hovorí Mária.

VEĽKÝ ÚTEK CEZ PÚŠŤ

Keď celý dom stíchol, vytratila sa zadnými dverami. Vedela, že okolo nej je takmer päťsto kilometrov iba púšť, aj to, že v nej môže zomrieť. ,, Najprv som bežala, ešte na strednej škole som bola v atletickom družstve, preto mi beh nikdy nerobil ťažkosti. Nevedela som, čo ma čaká za najbližšou dunou, poháňala ma však veľká túžba odísť. Verila som, že dobehnem niekam, kde mi pomôžu, zavolajú domov a naši si po mňa prídu, „ hovorí.

Počas noci ubehla neuveriteľných tridsať kilometrov. Nadránom okolo nej išlo auto a ona posádku poprosila o pomoc. „ V Pakistane vedia po anglicky takmer všetci, predsa len boli kedysi britskou kolóniou. Snažila som sa im v rýchlosti hovoriť o čo ide, a oni len súhlasne pritakávali . O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď ma priviezli priamo k Tariqovmu domu.
Chlap, ktorý ma stretol, patril do veľkej Tariqovej rodiny a všetci vedeli, že jediná modrooká žena na okolí je Tariqova, „ vysvetľuje.

Za nočný výlet Tariq Máriu zbil, prebrala sa až v nemocnici. „ Mala som ťažký otras mozgu, zlomené tri rebrá , natrhnutú peru aj viečko na pravom oku. Aj tak som mu v podstate vďačná, že ma odviezol do nemocnice, hoci ma mohol nechať umrieť a zakopať niekde v púšti.

Až neskôr som sa dozvedela, že som bola jeho vstupenkou do Európy, kde sa snažil rozširovať svoje obchody. „ hovorí s trpkosťou.

NESMIEŠ MAŤ DIEŤA!

Útek mal predsa len trošku šťastnú dohru. Ošetrovala ju lekárka z Európy, ktorá jej vybavila vnútromaternicové teliesko. Mária jej porozprávala, čo sa jej stalo, ako sa do Pakistanu dostala. Lekárka jej zase povedala, že nie je prvá ani posledná. „ Upozornila ma, aby som neotehotnela, lebo potom sa už odtiaľ naozaj nedostanem. Povedala, že ak sa chcem vrátiť na starý kontinent, mám sa pokúsiť sekať dobrotu. Poprosila som ju, aby našim dala vedieť, čo sa so mnou stalo, a tým sa naše cesty rozišli, „ spomína.

Počas nasledujúcich štyroch rokov sa Mária naozaj snažila splynúť s novou krajinou, kultúrou i rodinou. Občas ju Tariq zbil, najmä preto, že mu nevedela dať dieťa. V januári jej Tariq oznámil, že s ním pôjde do Rakúska, lebo musí uzavrieť obchod s mužom, pre ktorého rodinu Mária pracovala. Vraj si ju želá vidieť najmä podnikateľova manželka.

DRUHÝ POKUS O ÚTEK

Mária vedela, že toto je jediná príležitosť. „ Do Rakúska sme prišli v októbri. Celkom som zabudla, ako je v našich zemepisných šírkach chladno, v Pakistane teplomer pod päťdesiat stupňov cez deň. Hneď na druhý deň sme išli na návštevu k rodine, kde som pracovala.

Pani Helga si ma odviedla do inej izby. Povedala, že mi pomôžu. Vedeli od môjho otca, čo sa deje. Toto bola jediná cesta, ako prinútiť Tariqa, aby ma priviezol naspäť. Povedali mu, že s ním už neuzatvoria žiadnu zmluvu na tovar, ktorý vozí, a zariadia, aby si od neho už nikto nič nekúpil v celom Rakúsku, „ prezrádza Mária s veľkou vďačnosťou.

Dala mi do rúk peniaze aj lístok na vlak. Vravela, že by ma odviezli sami, ale nemôžu riskovať.
V Rakúsku je veľa Pakistancov, či už načierno, alebo legálne. Báli sa nejakého útoku či pomsty, predsa len majú malé deti. Celé to netrvalo dlhšie ako desať minút. Dala mi svoje nohavice, tenisky, sveter aj vetrovku a čiapku. Bežala som na stanicu a nasadla na vlak, boli sme vtedy takmer pri hraniciach so Slovinskom. Vo Viedni som musela prestúpiť, ale volala som otcovi a povedal, že po mňa príde. Nestihol, Tariqovi priatelia ma našli skôr. Vytiahli ma z vlaku a strčili do auta. Odviezli ma do Grazu. Tariq ma tentoraz nezbil, povedal, že si to vybavíme neskôr. Potreboval ma na reprezentačné účely, „ hovorí.

DO TRETICE VŠETKO DOBRÉ

Prešli dva mesiace, Mária nevychádzala z bytu, ktorý im Tariq prenajal. Vždy ju niekto strážil.
„ Neskôr som sa dozvedela, že ma v tom čase boli hľadať v Grazi aj rodičia, dokonca sa stretli s Tariqom. On tvrdil, že mi bola zima, tak som sa vrátila späť do Pakistanu, „ hovorí. To isté si mysleli aj Mullerovci, Máriini dobrodinci. Mária nemala žiadne vlastné peniaze. Euro po eure vyberala z manželovho oblečenia a zašívala si mincu za mincou z vnútornej strany svojich šiat.

„ Musela som nosiť šaty po zem a Tariq sa ma nikdy nedotýkal. Tak na to nemohol prísť. Každú mincu som si prišila zvlášť malým štvorčekom látky. Čakala som na vhodnú príležitosť,
„ rozpráva. Tá prišla v januári.

Tariqov kamarát, ktorý Máriu strážil, ochorel. Mal horúčku, ležal na gauči. Uvarila mu čaj a on zaspal. Obliekla si šaty, v ktorých utekala minule. Zastavila sa v jednom obchode s lacným obnoseným oblečením a zamenila červenú vetrovku, ktorá svietila doďaleka, za dlhý čierny kabát. Peniaze jej vystačili na lístok do Linzu. „ Potrebovala som čo najrýchlejšie nastúpiť na nejaký vlak a prvý išiel práve do Linzu. Nie je to tak ďaleko od českých hraníc, preto som išla ním. V každej stanici som tŕpla. Z Linzu som išla pešo až k českým hraniciam. Nemal som peniaze a bála som sa niekoho požiadať o pomoc, aby sa mi to nevypomstilo. Kráčala som popri ceste a schovávala sa pred každým idúcim autom. Prišla som až do Vyššieho Brodu v Čechách. Trvalo mi to dlho, ale zvládla som to. Zaklopala som na prvú chalupu a poprosila, či si môžem zavolať. Mala som veľké šťastie, ešte v ten deň si po mňa prišiel otec. Neodviezol ma však domov, dodnes sa ukrývam pred Tariqom u vzdialených príbuzných, „ končí svoje rozprávanie Mária.

Občas v jej rodnej dedine prejde veľmi pomaly okolo domu Máriiných rodičov auto. Posádku tvoria dvaja alebo jeden tmavší muž. Celá ulica vie, čím si Mária a jej rodina prešla, preto vždy volajú políciu.

Raz Máriin otec vodiča vytiahol z auta, aby mu ručne vysvetlil, že by si mal nabudúce vybrať inú trasu na ceste po Slovensku.

Momentálne sú Tariq a Mária v rozvodovom konaní.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
30/06/2009 16:41  

neviem co sa vsetci rozculuju nad islamom,ved vsetky cesty vedu do neba,,,ked sa niekomu paci byt muslimom tak nech je a aj zeny ak chcu byt zahalene nech su,,oni tak davaju na javo uctu ku sebe samej,treba citat viac literatury a nie bliakat ako nejake pridrbane anonymy,tak co?kto si zas mysli nieco ine???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/07/2009 19:18  

Citatelka, takze v biblii nie je platne vsetko, ak to nie su jezisove slova? A mne sa to nezda ako opis, mozno mi to mozes linguisticky priblizit to budem vdacna. Lebo aj zidovky by mali byt zahalene, a ortodoxne nosia satky alebo parochne, poznam mnoho krestaniek v amerike ktore si zahaluju vlasy tie si to ako vysvetluju? Ako prejavuju krestania uctu k nebeskemu otcovi? Ja to vnimam tak , ze na prvom mieste je Jezis. A co s tyka tyk modlidieb k svatym, tak myslis to tym , ze ak sa krestania k nim modlia robia chybu? A nesuvisi to s krestanstvom? Lebo ja som necitala v biblii, kde by opisovali jezisa ako sa modli ku svatemu Mojzisovi, ku Noemovi? Tak neviem aky to ma zmysel, a vysvetlenie neberiem tym, ze ma odrovnas s tym, ze je to typicka argumentacia moslimov


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/07/2009 9:17  

Ahojte,
Majka to myslis vazne, ze zeny si ctia same seba ked sa zahaluju??? Prosim ta skusk sa prejst v 45 stuponoch so zahalanou hlavou a potom sa pozri ako budu vyzera tvojej vlasy. Mnoho z nich nechce, ale musi. Je to jasna nadradenost muza nad zenou Majka a ked ma zena zahalenu aj tvar aj to ti pride ako ucta?? Myslim, ze to uz so zdravim rozumom nema nic spolocne. A vsetky cesty vedu do neba??? Ja som cesta, pravda a zivot. Nik sa nedostane do neba, k Otcovi iba skrze mna, hovori Jezis, takze sa nenechajmne zmiast roznamy klamstvami.


ReagovaťCitovať
 rainbow
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 83
20/10/2010 9:01  

ahoj, len teraz som nasla tuto stranku. podla mna, mnohe zeny musia byt zahalene nie preto, aby bola ich krasa uchranena pred ostatnymi, ale preto, aby boli skryte modriny a zranenia, ku ktorym nedoslo nahodou… viem o com hovorim…
odpoved na anketnu otazku – nelutujem, ale je mi luto ako to dopadlo, s terajsimi skusenostami by som si zivot zariadila inak


ReagovaťCitovať
 mibash
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 6
24/11/2010 10:26  

ano nelutujem a nikdy nebudem, najlepsie co ma kedy stretlo, ako aj v prvom rade prekonvertovat na islam…prajem pekny den


ReagovaťCitovať
 benyboy
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
24/11/2010 13:45  

Narazila jsem na toto tema nahodou jako vetsina ostatnich.
Jsem v soku! Zensky, co Vas vubec vede k tomu nosit satek na hlave a blekotat nejakej islam. Slovensko je celkem vyspela zeme a ani omylem by me nenapadlo stehovat se do tehle primitivni, zaostale Zeme, kde muzi jsou bossove a zeny VELKE NIC zahalene jako kukly.
To Vam fakt nechybi v lete nosit kratke sukne, chodit s kamaradkama na vinko, mit kamarady (muze)? Vam fakt jebe, na me toto zkusit nejakej pakos, tak mu ruce ulamu.
Taky mam zkusenosti, kdy me obtezovala ruzna egyptska, pakoska a indicka verbez. Abych s nim odjela do te primitivni zeme blekotat islam? Boze, to bych musela byt uplne vylizana.


ReagovaťCitovať
 DAMDIKA
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 4
15/01/2011 0:03  

@Lenka wrote:

ahojte…. citam si zaujimave clanky, kde su ludia za aj proti arabom, resp. muslimom…. skuste reagovat iba odpovedou:

ANO – nelutujem – zivot s arabom, resp. muslimom je ako zivot s hocijakym inym muzom

NIE – ľutujem – keby som sa mohla vratit naspat, nikdy by som si s arabom, resp. muslimom nezacala

Som vydata za Araba ,naboženstvo Islam………a som nesmierne šťastna.Treba ich len chapať,su úplne iní,teda mantalita ,hygienické návyky ,priority a postavenie rodiny…..


ReagovaťCitovať
 amira_908
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 12
04/08/2011 19:48  

Ahojte
Pisem sem ohladom jednej veci. Pisem diplomovku a tak by som sa chcela spytat, ci by ste mi nevedali pomoct. Nemate nahodou nejakych znamych moslimov na SR (nepoznate niekoho, cez koho by som sa k nim dostala) – muzi, zeny, deti – to je jedno – ktori by boli ochotni mi odpovedat na par otazok?
Velmi pekne dakujem za pomoc, resp.odpoved.

Drzte sa a vsetko dobre prajem.
Martina


ReagovaťCitovať
 Khadijah
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 7
07/07/2012 19:44  

som vydata za saudskeho araba….je to moj prvy muz a inshllah posledny..nikdy by som ho nevymenila…dufam budeme spolu v Jannat….inshAllah
problem v zmiesanych manzelstvach spociva v tom , ze 70% bielych zien sa povysuje nad muzom,nevie sa prisposobit a hned pri prvom probleme utekaju a vyhlaia ze su tyrane, potom o tom napisu knihu a je z toho svetovy bestseller,,,lollll….ale nikdy sa nezamislia nad tym kto spravyl chybu..on alebo ona ?…slovensky muzi su zvyknuty na to ze im zena skace po hlave a roby si co chce..ale azijsky muzi nie…sice v korane sa pise Allah swt neroby rozdiel medzi muzom a zenou ale 99% azijskych muzou nedovoli aby zena rozkazovala…neni to utlacanie…muslimske zeny nie su utlacane….keby sme boli utlacane preco by tak nespocetne velke mnozstvo zien konvertovalo k islamu ????…hmm…preco by sme chceli byt tyrane ??..
ale fakt..som s manzelom velmi spokojna respektuje celu moju rodinu aj ked oni nemaju moc v laske jeho lebo neni BIELY je mozno tym najlepsim otcom a manzelom.alhamdulillah nezijeme na slovensku.ale nie kazdy clovek je taky isty…ludia su len dobry a zly…nedelime sa na bielych,arabov,africanov atd…..vsetko je o charaktere cloveka..


ReagovaťCitovať
 rainbow
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 83
08/07/2012 11:15  

mnoho žien konvertuje, lebo „musí“, pritom dobre ani nevedia čo robia… prečo siu konvertovala Ty? Z presvedčenia? vlebo aby bol „pokoj“ Konvertovala by si i keby si nemala manžela moslima? Vtedy by Ťa asi nenapadlo toto náboženstvo podrobne študovať. Všetko závisí i na okolnostiach…


ReagovaťCitovať
 Khadijah
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 7
08/07/2012 21:46  

ja som konvertovala lebo som islam sama nasla alhamdulillah a az potom som stretla manzela..


ReagovaťCitovať
 rainbow
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 83
09/07/2012 7:15  

Tak prepáč, som rada, že ste sa našli a veľa šťastia a radosti prajem


ReagovaťCitovať
 Khadijah
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 7
09/07/2012 18:59  

inshAllah…..moc dakujem


ReagovaťCitovať
 rainbow
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 83
10/07/2012 8:22  

😀 – úprimne

o mne nájdeš v iných témach ak Ťa to zaujíma. ja tu už ani nechodím


ReagovaťCitovať
 Bentley
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 29
24/07/2012 11:45  

Ked niekto konvertuje tak len preto ze v tom hlada nejaky zvycajne financny benefit,ci uz su to cernosi v EU ci slapkly z ost blocku,ci indovia pracujuci v Gulfe alebo filipinske prostitutky.Vo svojom vnutri vsak sa im chce nad celym islamskym svetom zvracat a ked financne vyhody pominu,aj ich vztah k islamu je prec.Niektori bieli konveruju lebo im potom zaplatia za spachanie teroristickych utokov,aj sebevrazednych,HIV pozitivny narkoman to vidi ako terno ze mu nejaky saudan da 100 tisic $ a on sa akoze vyhodi dakde do vzduchu kde okrem neho nikto iny nieje,rodinu financne zaisti a saudan blbec jasa.Zaujimave je ze v moslimskych krajinach pracuje a zije mnoho cudziniek ale ziadna nema zaujem po tom co tu videla ist ani len do povrchneho vztahu s moslimom,nieto este sa vydat.Nepoznam tu za tie roky ani jednu zapadniarku,ktora by sem prisla,spoznala,videla a mala o moslima zaujem.Stitia sa miestnych ako moru.Ani len za susedov ich nechcu mat,ziju vo vlastnych western expats compoundoch kde moslim byvat nesmie.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Manželstvo s cudzincom - vzťah s cudzincom
Stránka 29 / 29 Predchádzajúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.