Spoľahlivé pracovné agentúry na Slovensku  

Stránka 2 / 2 Predchádzajúca
  RSS

 smecka
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 4
12/07/2014 11:24  

Ahojte vespolek.
Jsem tu naprosto nová, takže pokuď jsem zadala otázku do nesprávného tématu, tak se adminovi omlouvám a poprosím o přesunutí do správné témy.

Mám velkou prosbu o radu – přítel sehnal práci přes zprostředkovatelskou agentúru J&K Agency (Poprad) v Německu. Zprostř. smlouvu má podepsat s touto agentúrou tady v SR (za poplatek 300€ z první výplaty), v Německu má podepsat další smlouvu, s německou zprostř. agentúrou PM Personal OHG, pro kterou bude v konečném dúsledku pracovat za 8,5€ brutto/hodina (jedná se o stolařinu).
Celé se mi to nezdá, proto moc prosím o radu, jestli to celé není tunel. Již jednou jsme takto naletěli – přítel pracoval 16,5 dne 14 hodin denně a dostal „zálohu“ (na úkol) 130€.

Předem moc děkuji 😀


ReagovaťCitovať
 peter587
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 7
12/07/2014 15:13  

skús vygoogliť na internete niečo o tej agentúre… zlá povesť sa šíri veľmi rýchlo, hlavne ak sú nespokojní, či oklamaní viacerí…


ReagovaťCitovať
 smecka
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 4
12/07/2014 16:03  

Peter587, zkoušela jsem, jenže se nic nepodařilo. Ani o té německé. Velmi ho do toho tlačí, volali mu i z Německa, jen se to celé nijak nezdá, ani jemu, ani mně. Má jet ještě z jedním, SK ag. se ho ani nezeptala, jestli bere auto a jestli by vzal toho druhého, poslali mu link na ubytování, ale místo práce, které mu oznámili, je 200km daleko, má dostat cestovné 100€/měs., SK ag. zaplatit 300€, jenže ta již za nic dál neručí atd………..


ReagovaťCitovať
 Jurij06
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 12
12/07/2014 16:21  

Preco zaplatit 300eur agenture, ktora dohodi len dalsej agenture..??? Uz to je dost divne!!! Neplatit im nic!!!


ReagovaťCitovať
 peter587
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 7
12/07/2014 16:23  

@smecka wrote:

Velmi ho do toho tlačí, volali mu i z Německa, jen se to celé nijak nezdá, ani jemu, ani mně

treba sa riadiť zdravým sedliackym rozumom, osobne by som dal od toho ruky preč ak by to bolo pre mňa nevýhodné, alebo by sa mi tam niečo nepozdávalo… okrem toho seriózne agentúry nepotrebujú nikoho do ničoho tlačiť


ReagovaťCitovať
 smecka
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 4
12/07/2014 16:54  

peter587, asi jsem se zle vyjádřila (což u mě není vyjímkou 😉 ) – tlačí = chtějí po něm vyjádření, protože to asi té německé firmě „hoří“ – totiž v pondělí by již měl nastupovat u toho, kdo si zadal požadavek na ně. sprstř. agentúru. A to jsou dva lidé. Jinak přítel o tom ví, již od úterý. Přes tuto SK ag. již letos jednou byl, vše bylo řádně vyplaceno, jen brigáda nebyla 4-6 týdnú, ale pouze 14 dní (a to jim oznámili telefonicky ve čtvrtek večer v devět, že v pátek poobede končí). Takže jedna zkušenost oki, jen tady je to již přes další agentúru a ještě, kromě jiného, 8,5€ brutto na hodinu? Za tvrdou manuální práci, která je špecifická? A pokuta 400€, pokuď nedodržíš podmínky? Má si vytlačit smlouvu s SK ag., podepsat, naskenovat a poslat jim zpět. Smlouvu s D ag. neviděl. Až pokuď bude souhlasit, tak D ag. dá přesné info SK ag., kde přesně bude pracovat.
Ano, máš pravdu, že zdravý selský rozum je dost dúležitý = souhlas. Jen pokuď je Ti žena nemocná a véééééééééééééélmi Tě tlačí závazky, včetně hypo, tak …..
Přítel je fantastický v tom, že je ochoten jít dělat jakoukoliv těžkou manuální práci a zvládne ji, jen chce být dobře ohodnocen. To je vše, co požaduje – korektnost a plat.


ReagovaťCitovať
 Jurij06
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 12
12/07/2014 17:00  

Ta agentura PM Personal OHG bola zaloza 3.4.2014..neviem ci to bude seriozna praca..


ReagovaťCitovať
 smecka
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 4
12/07/2014 17:27  

Jurij06, díky moc 😀 .
A já mám dokonce pocit, že v některém emailu, co přítel dostal, je jiný název – PM Personal1. Jdu to znovu pohledat. Že by se agentúra přejmenovala?! A pokuď ano, tak proč asi …..
Jdu na to kuk 🙂

Edit1 : našla jsem to, tak se jmenuje příloho, kterou drahý dostal z J&A Agency – smlouva :
sprostredkovatelska zmluva J&K Agency – PM Personal1.doc

Edit2 : ještě si sem dovolím vložit část smlouvy z SK agentúrou (s německou ag. vúbec nemáme k dispozici)

Článok III
Sankcie

III.1. Zmluvné strany sa dohodli, že v prípade porušenia povinnosti Záujemcu uvedenej v čl. 2.11, 2.15 tejto Zmluvy, ako aj v prípade, že sa ukáže prehlásenie Záujemcu uvedené v čl. 2.5 tejto Zmluvy ako nepravdivé, je Záujemca povinný zaplatiť Sprostredkovateľovi zmluvnú pokutu vo výške 400,-EUR (slovom: štyristo EUR), ktorá je splatná do 3 dní od porušenia povinnosti buď v hotovosti, alebo bezhotovostným prevodom na vyššie uvedený účet sprostredkovateľa.
III.2 Ak sa dostane záujemca s úhradou provízie podľa článku IV. bod IV.1 alebo IV.2 tejto zmluvy do omeškania, má sprostredkovateľ právo na zmluvnú pokutu vo výške 0,05 % z dlžnej sumy za každý aj začatý deň omeškania.
III.3 V prípade, že je záujemca v omeškaní so splnením si svojich peňažných alebo iných záväzkov voči sprostredkovateľovi, je sprostredkovateľ oprávnený poveriť právneho zástupcu na vymáhanie týchto záväzkov. V danom prípade je záujemca povinný uhradiť priamo právnemu zástupcovi náklady vo výške tarifnej odmeny určenej podľa vyhlášky č. 655/2004 Z.z. o odmenách a náhradách advokátov.
III.4. Zaplatením zmluvnej pokuty podľa tejto Zmluvy nezaniká právo sprostredkovateľa na náhradu škody v plnom rozsahu, ktorá mu vznikla porušením povinnosti, na ktorú je viazaná daná zmluvná pokuta. Záujemca je zároveň povinný uhradiť sprostredkovateľovi náhradu škody presahujúcu zmluvnú pokutu. Záujemca je povinný zaplatiť zmluvnú pokutu podľa tejto zmluvy aj v prípade, že porušenie povinnosti, ktorej splnenie je zabezpečené zmluvnou pokutou, nezavinil.
Článok IV
Odmena

IV.1 Záujemca sa zaväzuje zaplatiť sprostredkovateľovi odplatu za pomoc pri vybavení prihlásenia do sociálneho a zdravotného poistenia vo výške 300,- Eur (slovom: tristo Eur), ako je uvedené v bode I.3 tejto zmluvy, ktorá je splatná 15. dňa v mesiaci, ktorý nasleduje po mesiaci, v ktorom bola ( alebo mala byť podľa pracovného prísľubu zamestnávateľa ) so Záujemcom uzavretá pracovná zmluva/ dohoda. V odplate za pomoc pri vybavení prihlásenia do sociálneho a zdravotného poistenia podľa tohto bodu sú zahrnuté aj všetky náklady sprostredkovateľa s tým spojené.


ReagovaťCitovať
 mato20
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 3
21/07/2014 8:52  

The Best Connection > Veronika Mišejová a Nina Mišejová práca v skladoch , Anglicko

teraz niečo nové 2014 ak by bolo ak nie nevadí hlavne info pls pls

Nik mi nepovedal o tejto ich agentúra viac.Čítal som aj príspevky aj na stránke ruky preč (tak sa volala) ale ako to je vôbec?Nik mi nevie kompetentný povedať čo tam je ako to je vôbec.
čítal som že je to podvod a pakistanci alebo barmanka.
Chcem sa spojiť s tou agentúrou ( p.s. to je ich agentúra?) Ale som na pochybách.
Ako to je že bez poplatkov?
Ako spolupracujú ak by som pracoval cez nich ? Vedia pomôcť ?
A čo práca?
Ubytovanie?

Ak ma niekto s nimi skúsenosť akúkoľvek pls. napíšte mi hlavne tu aby aj iný vedeli a tak si aj pomohli vzájomne

ďakujem


ReagovaťCitovať
 duroOO
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 3
21/07/2014 11:28  

pre – mato20 – Ahoj aj iným ahoj ! Táto agentúra The Best Connection je ta najhoršia za všetko si tam platíś čo sa len týka zamestnania o tom ti najprv poviem za kartičku 10 £ safety boots 25£ a ak odídeš skôr strhnú ti aj za tričko a nohavice podotýkam tričko 15£ nohavice 15£ mikina tiež 15 £ ak odídeš alebo ťa prepustia skôr ako je december lebo oni tak berú september – december a potom sms už ťa nepotrebujeme ( v takom rípade neplatíš nić za šaty) inak áno.
Ubytko som platil 150£ na začiatok + posteľné 10 £ + cesta z letiska 20£ + 2 týždňa si musel podpísať transport do práce a s prace na 4 týždeň po 20£ ( trošku sa ti to nezdá veľa ) ak ešte letenka + vreckové ale začiatky sú všade ťažké ale tu u Veroniky M alebo Nina M to je horor za izbičku maličku dom v dezolatnom stave si plaíne single room 70£ ak share tak 65£ špina humus
nie je to klam ale realita! zažil som to!
ak po decembry si ochotný zostať v UK tak počkaj tam zo 3 týždne plať si ubytko 70£ a potom ta milá Veronika v úvodzovkách a ironicky že milá ťi dá prácu v pakárni sport direct v Mansfielde to je otras tam robiť otrokárstvo za menej ako 6£ na hodinu je tam síce minimalka ale strhnú ti s nej ! Ako aj tam som bol 3 mesiace aby som nijak prežil a na letenku mal a o tom ubytku eśte horšie v Meste Mansfield no budeš plakať o práci? pakáreň
ak chceś pomoc teraz zec tel. bude sa ti zdať že pani slečna Veronika Misejová či Nina Mišejová chcú za každú cenu pomôcť
Ak prídeš tam ani nebudú Ťa poznať žiadna pomoc nič či rada ani jeden ****** papier ti nedajú pre banku či poisťovňu ani zmluvu ! Len ak sme prosili asi cez 2 mesiace dali nám takú zmluvu na 5 riadkov + podpis a logo
+++++ ta agentúra a tie dve čo tam sú
Ľudia nedajte sa oklamať nimi profesia.sk a ak uvidíte agentúru The Best Connection ani ne-klikať
ak mi neveríte vaša vec aj tvoja mato20 ale za tie minimum peniaze za tu aroganciu ohováranie iba zle ti urobia a nie pomôžu fakt len stratový budeš alebo skôr z ruky do úst! nenašporíš tam na nič lebo sa nedá…nedaj sa oklamať

ďakujem adminovi nech mi nezmaže túto pravdu – nech ľudia vedia a nech nie su potom problémy


ReagovaťCitovať
 janka73
Zaregistroval sa v roku 2015
Príspevky: 3
21/11/2015 14:39  

Čo mám skúsenosti, tak agentúra pre Kanadu www(.)pracavkanade.sk/ je to jedna z prvých agentúr na Slovensku. V mladosti som využila ich služby.
Ak hľadáte prácu na manažérske pozície obráťte sa skôr na = http://www.trigon-consulting.sk/:2rsgu54q]na personálnu agentúru:2rsgu54q], ktorá je na to zameraná.


ReagovaťCitovať
 gilds
Zaregistroval sa v roku 2016
Príspevky: 7
03/03/2016 18:35  

Agenturu superjob.sk neodporucam. Clovek sa ich pyta na jednu vec ohladne prace v Holandsku, najprv odpise normalne, a potom ked chcem vediet ake konkretne ponuky maju do Holandska, pretoze inzerat znel : Pracovníci do produkcie v Holandsku.Vhodná pre šikovných ľudí, aj páry.Nástupy každý týždeň! Po pisani mailu, mi pani Ing.Gabriela Tomaskova, napisala ze vsetky ponuky su na class=“postlink“ href=“http://www.superjob.sk“>www.superjob.sk. Samozrejme ze viem najst ponuky na ich stranke, ked som sa pytal ze co konktretne maju pre par, co v sklade, v akom sklade, co balit, kde balit..uz neodpisala vobec.Po zavolani na ich KE pobocku, my dvihla jedna z nich, pracuju tam 2 osoby, pytam sa jej na Holandsko tak odpovie ze ona nevie, dala mi k telefonu jej kolegynu, zopakoval som to co som hovoril tej predoslej a ta povedala ze momentalne je do Holandska len zvlast muzi a zvlast zeny, ziadne pary a iba vsetko do 21 rokov ! Cize v nadpise a popise ponuky je uplne nieco ine ze Vam potom povedia..Detto agentura Universal Consulting, ponuka prace na 3 stranky : profesia, istp, praca.sk a zavolate im a povedia tak hladame 2 ludi na tuto pracu ! Ta sak zavolajte tym ludom co su tam uz registrovany a nie dajte novy inzerat !!!
Vacsina agentur dava ponuky a potrebuje tam 2 ludi ! Superjob je otrasna agentura, ked nieco od Vas chcu tak su mili, ked vidia ze z Vas nic nebude su arogantni a odmerani…nech si uvedomia ze z nas maju peniaze a z nas ziju,smradi zasraty ! pfuj na nich, zberba, najhorsie natom je ze ich podporuje nas uzasny slovensky stat, ze im dovoli legalne brat od ludi peniaze za pracu !!!! Sak ked dakto opusta Slovensko,ma rodinu, asi by potreboval peniaze, ide si ich zarobit a nie najprv si zaplat a potom chod ! A este je to LEGALNE ! Do prdele aj so Slovenskom ! Pfuj


ReagovaťCitovať
 Universal Consulting
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 6
15/03/2016 10:49  

Dobrý deň,

naša spoločnosť zabezpečuje ľudí pre veľké spoločnosti a väčšinou sa jedná o zákazky, kde zamestnávatelia potrebujú ľudí na týždennej báze.
Nech sa páči, pošlite životopis opäť, pokiaľ spĺňate kritéria na Vami požadovanú prácu, určite urobíme maximu, aby sme Vám ju zabezpečili, prípadne Vám odporučíme vhodnú prácu.
Ponuky práce sú denne aktualizované. Universal Consulting, Henčelová Lucia


ReagovaťCitovať
 gilds
Zaregistroval sa v roku 2016
Príspevky: 7
15/03/2016 11:24  

Zivotopis som Vam poslal minuly rok v decembri 2015.Povedali ste ze sa mi ozvete do 3 dni.Doteraz sa mi nikto z Vas neozval.Kriteria ake splnat ? Myslim ze som splnal, 10 rokov v UK, zivnostnik, 35 rokov. Aj tak sa nikto neozval…Jaj pardon, najnovsie chcete len do 21 rokov ludi, resp.nie Vy ale holandski zamestnavatelia, zeby som Vam nedajboze nekryvdil..


ReagovaťCitovať
 Universal Consulting
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 6
15/03/2016 11:36  

Dobrý deň,
ďakujem za odozvu, nech sa páči môžete sa mi ozvať direktne na href=“mailto:lucia@universalconsulting.sk“>lucia@universalconsulting.sk
Kandidátov kontaktujeme vždy, žiaľ stáva sa nám, že ich nevieme zastihnúť. Konkrétne viem preveriť Vašu komunikáciu s našou spoločnosťou, čo žiaľ nie je možné z Vášho anonymného príspevku.
Ocenila by som, aby ste ma formou emailu informovali s kým ste prosím hovorili, o konkrétne akú pozíciu ste sa uchádzali.
Tak ako aj štátne úrady práce, aj my ako privátna organizácia, zastávajúca rovnaký štatút,máme funkciu sprostredkovateľa a požiadavky zamestnávateľa samozrejme rešpektujeme, tak ako rešpektujeme aj požiadavky uchádzačov o prácu (ako všetky bežné personálne agentúry). Prácu na rôznych pozíciách ponúkame samozrejme uchádzačom aj starším ako 21 rokov.
Rozhodnite sa, či máte záujem o priamu komunikáciu, pokiaľ nie prajem všetko dobré a veľa úspechov.
S pozdravom, Lucia Henčelová


ReagovaťCitovať
 mato22
Zaregistroval sa v roku 2016
Príspevky: 1
13/12/2016 10:18  

Dobrý deň
Poradili by ste mi niaku serióznu agentúru? Som už aj posielal aj na otto work force mi aj poslala dotazník že mám vyplniť ale potom som si pozeral aké majú skúsenosti ľudia tak len samé sťažnosti na nich som našiel.
Dalej teraz som poslal do mia tour žilina máte niekto s nimi skúsenosti ďakujem za odpoveď-


ReagovaťCitovať
 Bodnar6
Zaregistroval sa v roku 2017
Príspevky: 26
29/05/2017 9:08  

choďte na vlastnú päsť ak sa bojíte riešiť agentúry


ReagovaťCitovať
 Miss
Zaregistroval sa v roku 2018
Príspevky: 298
14/03/2019 15:30  

Ja neodporucam agentúru Ifne, work-now agency, nehovoria všetky informácie a keď máte problém tak sa vykrucaju, dajte si pozor na všetky poplatky pretože až keď som bola v zahraničí som sa dozvedela ze budem viac platiť za ubytovanie a iné poplatky a naviac som musela  čakať ešte týždeň bez práce a platiť za ubytovanie aj keď som ešte nepracovala. Na všetko detaily sa pýtajte aby ste neboli oklamany. 


ReagovaťCitovať
 Miss
Zaregistroval sa v roku 2018
Príspevky: 298
20/03/2019 19:02  

Dobrý deň,

dobré skúsenosti mám s agentúrou Austria agency je to dobrá agentúra.Agentúru Aténa vôbec neodporúčam a Solidcare tiež nie. Tieto 2 agentúry platia opatrovateľka 30 eur denne a podmienky nie sú pravdivé a splnené. Aténa cestovné nepreplaca len po 3 mesiacoch. Ak na web stránke Ateny kliknete na cestovné objaví sa že ak ste v rodine 3 mesiace vtedy pre platia cestovné.

Austria agency je v poriadku a všetky podmienky spĺňajú. 


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Pracovné agentúry
Stránka 2 / 2 Predchádzajúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.