Slováci v Poľsku

Možnosť nadviazania kontaktov medzi Slovákmi žijúcimi v tom istom meste či regióne

Slováci v Poľsku

Poslaťod Lydka » 27 Jún 2006 11:33

Ahoj. Pozdrawiam.
Presne pred mesiasom som sa presťahovala do Poľska, konkrétne do Krakowa. Veľmi sa mi tu páči, toto mesto má jedinečnú atmosféru. Teraz hľadám Slovákov, ktorí sa tu dočasne, alebo natrvalo usadili ... Odpíše niekto? Bolo by to fajn. Teším sa:}
Lydka

Poslaťod Robert » 06 Júl 2006 21:46

Ahoj, ozyvam sa ako Slovak z Krakova. Zijem tu uz stvrty rok, zivim sa hlavne ako turisticky sprievodca. Kontakty na mna: 605271655
Robert

Poslaťod Juraj » 29 Júl 2006 23:13

Ahoj Lydka. Máš pravdu za ten ozaj krátky čas čo som teraz v piatok pobudol v Krakowe musím skonštatovať že toto mesto ma svojou pulzujúcou atmosférou oslovilo.
V budúcnosti sa budem v Krakove asi častejšie nachádzať.
Pekný deň Ti praje Ďuri.
Ahoj.
Juraj

Poslaťod Hosť » 16 Aug 2006 13:54

Ahoj Robert, hladam niekoho, kto by mi povedal nejake skusenosti s pracou v Polsku. Ozves sa mi prosim na href="mailto:tytykalo@hotmail.com">tytykalo@hotmail.com? Vdaka, je to surne
Hosť

Poslaťod Katka » 31 Aug 2006 18:32

Ahojte,aj ja som bola v Krakowe,dvakrat ani nie pred mesiacom,toto mesto ma fakt uchvatilo,stare ulicky a namestie, Wawelsky zamok s draciou jamou a utulne kaviarnicky,no proste nadhera...musim povedat,ze poliaci su fajn ludia ako slovaci,momentalne mam po boku jedneho a byvam s dalsimi dvoma a je to super...pozdrawiam a trzymajte sie..buzka
Katka

Poslaťod brano » 04 Okt 2006 08:59

caute ja som sa do polska prestahoval asi pred mesiacom a nepoznam tu ziadnych slovakov je tu niekto? moj mail: href="mailto:bruno5@yahoo.com">bruno5@yahoo.com
brano

Poslaťod milan » 23 Okt 2006 18:47

zdravim vsetkych!!!! Nema niekto z vas kontakt, respektive neviete mi poradit, kde v Polsku najdem uradneho tlmocnika Polstina-Slovencina
(tlumacz przysiegly)??????????? Budem vdacny za pomoc!!!!
milan

Poslaťod maja » 07 Dec 2006 21:05

caute ja zijem v Grudziadzu pri Toruniu je to wojewodstwo kujawsko-pomorskie.este som tu nestretla ziadneho slovaka ani cecha.ozvite sa prosim niekto,pokecame.moj mail:majao@zmail.sk
maja

Poslaťod maja » 07 Dec 2006 21:08

Neviete ako je to s pracou v polsku?mozem sa normalne zamestnat?
maja

Poslaťod Milan » 16 Dec 2006 16:03

Zdravim Majka.... pokial viem, tak musis mat "kartu pobytu" a vtedy sa budes moct uchadzat o zamestnanie. Ak dlho si v PL???
Milan

Poslaťod maja » 18 Dec 2006 12:24

ahoj milan som tu od oktobra.zatial mam kartu casoveho pobytu.uprimne povedane este tak celkom neviem ci tu chcem zostat.som daleko od domova a chybaju mi vsetci moji znami a hlavne rodina.kde si ty?
maja

Poslaťod milan » 22 Dec 2006 23:24

ahoj Majka, ja zijem v Polsku uz skoro rok, a pravdu povediac , v porovnani s Torun-om daaaleko od "civilizacie".....konkretne pri Szczytne na Mazurskych jazerach....Slovaka som tu nestretol, ako je rok dlhy....a pokial viem....tak sa tu v okoli ani davno ziadny neobjavil....Ale na druhej strane je tu vela veci, ktore som si zamiloval a kvoli ktorym tu chcem zostat..... apropos Torun, to bolo prve mesto ktore som v Polsku navstivil...asi tri roku dozadu....a uplne ma opantalo...hlavne ten culy nocny studentsky zivot v starom meste....
milan

Poslaťod slovacisko » 08 Jan 2007 20:36

caute vetci,
ja nacnem z ineho sudka,
som studak, milujem stednu europu,
chcem tu zit, pracovat.

uzivat si za hranicami, to je moje,
no co tak
zalozil si konecne business?

slovensko-polsky vravis?
znie to super.
kontakty na oboch stranach hranic,
su zaciatkom uspechu.
tak napis.

a akoby reklamny slogan na zaver:
a prijemne sa spoji s uzitocnym ;)
klickni na moje meno a napis maila,
nidky nevies
slovacisko

Poslaťod Hosť » 10 Jan 2007 15:40

ahojte,len teraz som sa dozvedel o tejto stranke,uz dlhsie patram po svojom otcovi ktory zije v polsku konkretne v krakowe,ak by ste mi niekto mohli pomoct prosim ozvite sa,je to asi blaznivy napad ale uz som skusal skoro vsetko,dost mi natom zalezi,vopred dakujem,
Hosť

Poslaťod dominika » 22 Jan 2007 15:54

Ahojte po 4 rokoch zitia vo varsave som sa dozvedela o tejto stranke....
este sa mi nestalo aby som tu niekoho stretla zo Slovenska.
Je tu super a neviem si predstavit zit niekde inde.
dominika

Poslaťod milan » 22 Jan 2007 22:03

Ahoj Dominika, vitam ta teda na tejto stranke.... Ja zijem na "Mazurach" a v sirokom dalekom okoli som tu jedinym slovakom......
milan

Poslaťod dominika » 23 Jan 2007 16:12

ahoj Milan, uz som si myslela, ze som tu zostala sama.. A ako sa zije na Mazurach? bola som tam par krat no teda v Olsztine moja kolegina odtial pochadza je tam krasne.... Ale warszawu by som asi nevimenila....:))
dominika

Poslaťod maja » 24 Jan 2007 11:20

Dominika,Milan.....Chcela som sa spytat ako casto chodite na slovensko a ci vobec?Neviete o nejakom dobrom dopravnom spojeni.ja som pri Toruniu.uz som si par veci pozistovala.ale mozno vy viete viac.diky pa
maja

Poslaťod dominika » 24 Jan 2007 13:10

ahoj Majka, Chodim dost casto domov ak sa da autom ale je velmi dobre spojenie vlakom Batory ktory chodi kazdy den z Wawy do Budapesti okolo 19 vecer je tam lozkovy vagon i je to celkom ok... To je jediny dopravny prostriedok ktory ti mozem doradit......
dominika

Poslaťod Zuzka » 16 Feb 2007 12:15

Ahojte! Som studentka VS na vymennom programe v Katowiciach a rada by som stretla tuanjsich Slovakov, pripadne aspon "pokecala" na chate, ci cez mejly:-)
Dakujem a prajem Vam vsetkym vsetko dobre :)
Zuzka

Ďalší

Späť na Kontakty v exile

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Yahoo [Bot] a 2 hostia