Život v Španielsku  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/01/2006 13:04  

Mohol by mi niekto napisat, ako sa zije v spanielsku? Bola by som rada, keby mi napisal niekto, kto to tam dobre a pozna a zije tam uz dlhsiu dobu. Chcela by som sa opytat ako si tam mam najst pracu a nejake dost lacne ubytovanie.
Najradsej by som odisla do nejakeho velkomesta ako napr. Barcelona a Madrid.
Chcela by som touto cestou oslovit niekoho, aby mi v tychto veciach poradil.
Za kazdy prispevok budem velmi vdacna.
DAKUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/01/2006 21:27  

ahoj. no ako sa zije v spanielsku.. podla toho, aka si. ak chces makat a vies, co chces, dobre. ak nie, tak nie.. ja tu zijem 14 rokov a prvych 5 rokov to bola hroza. ja som doma prerusila studium na vysokej skole, aby som tu zacala s upratovanim bytov. 5 rokov. a potom uz, ked som vedela rec, vyznala som sa,ako to tu chodi atd… nasla som si pracu cez spanielsku pracovnu agenturu – to hej, rozniesla som vyse 100 zivotopisov..- a pracujem odvtedy v tej istej firme. dovtedy som mala len povolenie na pobyt, ale kedze ma firma chcela, napisala to cuzineckemu uradu, preco uprednostnuje mna a nie spaniela (okrem ineho, lebo rozpravam 5 jazykov) a dali mi povolenie na pracu. lacne ubytovanie.. na to zabudni, byty su tu strasne drahe, najlepsie by bolo, ak by ste si par ludi vzali do prenajmu jeden byt. neviem, ako je to v madride alebo v barcelona, v alicante slusnejsi byt za menej ako 400 eur na mesiac nezozenies. neviem ale, ako je to, ak byvas na slovensku a chces prist do spanielska teraz. neviem, ako je to s povoleniami atd. predtym bola ina doba. . len to ti mozem povedat – kto co chce, to ma. skor, ci neskor. ale dosiahnes to. len musis makat. moj e-mail je href=“mailto:ikenzixy@yahoo.com“>ikenzixy@yahoo.com. ak sa tu dostanes, alebo aj predtym, ak nieco chces vediet, napis mi. vela stastia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/01/2006 21:42  

Ahoj Ika dakujem ti, ze si sa mi ozvala. Ja zatial este studujem posledny rocnik na Obchodnej akademii, ale cez leto by som urcite chcela ist do Spanielska. Chcela by som vediet, ci si tam cudzinka ako ja zozenie nejaku solidnu pracu. Viem sa dohovorit anglicky a ciastocne aj spanielsky(no zatial sa spanielcinu ucim). neviem ci ti mam pisat radsej tu alebo na tvoj mail, tak mi to napis a mozme potom pokecat.
Ahoj a dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/01/2006 12:53  

nejde o to, ci si cudzinka, alebo nie. teda, aspon ja som to nikdy nepocitila. bud som v tom mala stastie, alebo je to tak. sefovia pozeraju na to, co vies, a nie na to, odkial si. ale ja kym som sa nenaucila perfektne po spanielsky, pracu som si nenasla. teda hej – ako upratovacka. a tak som sa pekne naucila a potom to slo. uz som to niekde pisala – vsetko sa da, len treba chciet a mat trpezlivost.
ak chces, radsej mi pis na e-mail. adresu mas hore, v prvej sprave.
ahoj a vela stastia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/02/2006 5:05  

…Ja sice zijem v Kanade,ale z viacerych zprav z novin by Spanielsko malo od 1.maja 2006 otvorit trh prace aj pre nove clenske krajiny EU z Vychodnej Eur.(Okrem Spanielska este aj Finsko).Grecko a Portugalsko sa este definitivne nerozhodli…ale ze mozno aj oni…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/06/2006 18:35  

Ahoj Veronika.No co mas uz letenku?Musis pocitat ozaj len s tym upratovanim,no este je tu moznost v nejakom turistickom centre cez sezonu ako casnicka,alebo umyvacka v kuchyni.Je to dobre na start,zdokonalis sa v spanielcine a angl.,ziskas prax a po sezone sa ti bude lepsie hladat robota,ale aj tak o dobrej praci mozes snivat no aj 5rockov…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/10/2007 9:59  

Ahojte všetci ja sa volám Paula ale chcela by som sa volať Paola no ale toto nieje dvovod prečo sem píšem no chcela by som ísť do Španielska newiem prečo proste chcem tam ísť učím sa španielčinu ale len ako samouk chcela by som vedieť ako to tam vyzerá a tak asi preto že sa tam narodil moj najoblubenejší herec Antonio Banderas v Malage … Chcela by som tam ísť keď uš tak len na dovolenku to je jedno ale chcem isť do Španielska aj s mojou naj kamoškou bola by som rada keby ste mi napísali ak o tom niečo viete na Emailovú adresu
href=“mailto:gogo895@azet.sk“>gogo895@azet.sk
ĎAKUJEM


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/10/2007 12:07  

ahoj.kto by mi rad zaslal vyslovnost v spanielcine namoj email bola by som velmi povdacna..ja som na sardinii a tak nemozem sa iako dostat k vyslovnosti, mam tu knihu spanielciny , ale vyslovnost v nej nemam…vdaka..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/10/2007 12:09  

ahoj.kto by mi rad zaslal vyslovnost v spanielcine namoj email href=“mailto:mila79@centrum.sk“>mila79@centrum.sk bola by som velmi povdacna..ja som na sardinii a tak nemozem sa iako dostat k vyslovnosti, mam tu knihu spanielciny , ale vyslovnost v nej nemam…vdaka..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/04/2008 12:17  

ahojte, je tu niekto kto žije v španielsku a ako tak to tam aj pozná, v okolí Alicante, Murcia? Mala by som jednu otázku. Kto tam žije alebo pracuje tak sa ozvite


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/06/2008 10:49  

spanielsko upna parada da sa zit aj na ulici


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/07/2008 11:22  

Neviem o co vam tu vsetkym ide preco sa vsetci strkate tym spanielskym ciganom do zadku stoji to tu za prd ja som si sem prisiel vyplatit dlhy a teraz som v este vacsich problemoch takze ked si to tu vsetko poplatim pojdem co najrychlesie domov. Moji krasny velmy dobre urobite ked budete pekne doma sediet na zadku ako robit v spanielsku je to jedna banda klamarska


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/10/2008 12:05  

co potrebujes?????????


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/06/2009 19:09  

Cawte chcem sa ucit ako samouk spanielcinu..mohli by ste mi odporucit nejaku dobru knihu z ktorej sa dobre uci aj ked teraz neviem ani ceknut?..alebo je lepsie audio? diky moc I LOVE SPAIN =)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/11/2009 13:03  

Ahojky. Ja som teraz iba nechtiac klikla na túto stránku a tak pozerám čo nové tu je 🙂 Odlietam do Madridu 16-teho, našla som si prácu cez agentúru Coolagent, odporúčam. Išlo to veľmi rýchlo, podľa toho, čo by si rada robila. Neviem, koľko máš rokov, a či máš rada deti, je idem zatial robiť au-pair. Ak sa tam vyberieš, môžno sa aj stretneme :))) Veľa šťastia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/11/2009 13:05  

to bolo pre Veroniku 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/11/2009 13:08  

to bolo pre Veroniku 🙂


ReagovaťCitovať
 Shiishaa
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
03/03/2010 15:07  

Ahoj Anna prosim ta ak sem este chodis spoj sa so mnou budem velmi rada aj ja sa chystam cez Coolagent do Spanielska dakujem ti papa


ReagovaťCitovať
 monika_sr1
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 1
05/02/2011 21:12  

Ahojte,
prosím je tu niekto, kto pracuje ako delágát v Španielsku?


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.