Zivot s Kurdom  

  RSS

 sanirano
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 3
23/06/2012 16:24  

Ahojte som tu nova…. Na zaciatok som si precitala prispevky o zivote s Turkami a o zivote s Tureckymi Kurdami.Tesila som sa ked som nasla tieto prispevky,ale neuspokojili ma.Kazda z dievcat,zien pise o zivote s Kurdom,ale len s Tureckym Kurdom a to je podstatny rozdiel.Ja mam priatela zo severu Iraku, z Kurdistanu,z mesta Sulejmani…Sme na zaciatku vztahu,sme mesiac spolu,pracuje v Rakusku 13 rokov,ma obcianstvo,svoj byt,dobry prijem.Ja niesom najmladsia,rozvedena,mam dve deti,preskakala som si v zivote dost zleho od slovakov,preto som si dala prioritu“chcem chlapa,ktory nepije“…Stretla som ho,spoznavame sa.Viem,ze to lahke nebude,ale moj zivot lahky nebol a tolko lasky kolko mi on dava od prveho okamihu som nemala za cely zivot.Ziarli,ale to k moslimom patri,je majetnicky,co je tiez ich prejavom,aj ked my to vidime ako majetnickost oni ako ochranu zeny..Chcem sa spytat ci sa tu najde aj zienka ktora ma priatela,manzela ineho ako Tureckeho Kurda.dakujem.


ReagovaťCitovať
 miroslava 77722
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 2
27/06/2012 18:14  

Pekný deň prajem,

ja som tu tiež nová… a hľadám nejaké príspevky, zaujímavosti, články názory teda všetko čo by mi pomohlo alebo aspoň počula nejaké názory žien čo už mali možnosť žiť s kurdom. Ja mám priatela Kurda, tiež z tej časti Iraku, z mesta alebo časti Hawler Erbil. Spoznala som ho v oktobri roku 2011 cez kamaráta ktorí žije na SR už vyše 7rokov. Ale to nie je teraz podstatné. 🙂 Chcela som len to povedať že môj priateľ teda pochádza z Kurdistanu, je moslim ale žije a pracuje 8rokov vo Švedsku v Goteborgu, kde má už švedske občianstvo. Za tu dobu čo ho poznám chodí za mnou na SR zhruba na 2 týzdne a bol tu asi tak 3-4krát, sme v dennodennom kontakte ci už telefonicky alebo na skype. Co sme boli spolu osobne, správal sa od prvej chvile getleman, pozorny, uctivý, nenechal ma platit, aj ked mala som pocit ze je majetnicky a dost tvrdohlavý. Zalubila som sa do neho na prvy pohlad pretoze je iný ako slovenský chlapi nie len vrámci vyzoru ale najma tym ze si vazi zenu a celkovo ako sa ku mne sprava zatial vychadzame velmi dobre aj ked sem tam mame mensie nezhody len kvoli tomu ze ja som velmi tvrdohlava a ked nie je nieco podla neho tak si mysli ze ho nelubim ze mam ineho chlapa a pod… Rada by som bola keby mi niekto na tuto temu vedel nejako poradit. dakujem za vsetky prispevky…


ReagovaťCitovať
 sanirano
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 3
28/06/2012 15:52  

Ahoj,teší ma,že si napísala miroslava 77722 ,mala som pocit,že som sama jediná:)noo my zatial nemáme také stavy že iný chlap,my máme zatial keď som na Fb či mi píše cudzí chlap…stále mi tam píšu len kamošky,volajú len kamošky a stretávam sa le s kamoškami.Príde mu to zvlášte,mal 7 mesačný vzťah na ktorom sa popálil a teraz neverí…beriem to tak ako to ide…zažila som tento týždeň čo znamená zablokovanie hlavy pre určitý problém,ktorý sa mňa netýka ani okrajovo ale bolo dva dni ticho, nevedela som čo sa stalo,ale teraz viem,že u týchto ľudí je to normálna vec…Dúfam,že sa nás najde viac,iank ja sa môžem od teba učiť a Ty mi môžeš veľa vecí poradiť:)


ReagovaťCitovať
 miroslava 77722
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 2
28/06/2012 19:37  

Ahojkaj,,, ak ti môžem poradiť tak čo sa týka vážho vzťahu nechajto skôr na voľnejšej báze, predsa sa krátko poznáte a ak som tomu správne porozumela tak vy skôr komunikujete spolu len cez socialnu sieť či sa aj dennodenne stretávate? Ak ti to pomôže tak ja ti poviem aspon základne body ako prebiehal náš vzťah. Môjho priateľa som spoznala na discoteke, už hneď ako som ho zbala sa mi veľmi zapáčil, prosto ako je oblečený, jeho postava, krásne zuby prosto po fyzickej stránke muž, po ktorom som túžila len v tých najtajnešších snoch aj keď to hodnodím len vrámci prvého dojmu a to že naozaj je veľmi očarujúci ale to sa mi páčilo že nebol vôbec namyslený. Jeho kamoš, ktorého teda ja som už predtým poznala dlhú dobu predtým prišiel za mnou zoznámil nás spolu a odtej chvíle nespustil zo mna oči. Bol gentleman, aj keď mne sa zdalo že čo na mna skúša bol strašne prítulný až v niektorých momentoch mi to bolo divné, neobvyklé. Prostom myslela som si že prišiel na dovolenku a potrebuje si tu len nájsť nejakú milenku aby si užíval pár dní na SR. Celkovo cely večer bol len o rozprávaní čo robí, kde žije a pod… klasika, vypytal si t.č. na druhy den mi hned volá že či nepôjdeme na kavu a pod…ale ja som odmietla predsa ja som nikdy predtym nepoznala takého chlapa ako je on, sme slovenky či už predsudky a pod. ale teda dohodla som sa ze ak chce tak sa možno stretneme znova na tej diskoteke ako v predchadzajúci deň. A tak sa aj stalo, bol mily rozpravala sa aj s mojimi kamoskami tancovali sme a taky pohodovy večer. Bol tu vtedy na nejakých 10dní z toho sme sa každý deň stretávala a bolo to čoraz krajšie a krajšie. Ale o nič sa nepokúšal to som bola rada 🙂 Najťažšie bolo to že keď v posledný deň čo odchádzal tak som myslela že ho už nikdy neuvidím a že to bol aspoň krásny úlet… Ale aj napriek tomu že on sa vrátil do Švedska ja som bola na SR, tak sme si skypovali písali sms, volali dennodenne tak som vedela že to nebude len tak :). potom keď mal dovolenku tak sa snažil tak každe 2-3mesiace chodiť na SR za mnou. No a od tej doby to bolo anintenzívnejšie to ked tu bol naposledy a zoznámila som ho aj s mojími rodičmi na ktorých a moju rodinu veľmi dobre zapôsobil nie len tým ako vystupoval, že bol zdvorilý, úctivý a pod. ale aj to že bol úprimný a otvorený. Naši si ho obľubili a aj oni s nim sem tam skypujú. A toto bol taký prelom kde sme sa bavili že chceme byť spolu každý deň a bude teda on by šiel sem na SR alebo ja za ním do Švedska, ale jednoznačne sme sa priklonili k tomu že ja by som šla za ním, predsa tu je to oničom či už vrámci social.zabezpečenia, práce ale aj ľudia ktorí su len zavístliví a pod. Takže zatial je to otvorené a uvidíme v auguste by som mala ísť za ním tak ako to bude pokračovať. To bude podla mna uplne o niečom inom. Predsa tam už budeme riešiť finanč.potreby, spoločn.bývanie staranie sa o domácnosť a pod. No chcem teda ešte k tomu na porovnanie ked mám ohodnotiť prejav alebo teda povahu jeho nátury a našich slovenských chlapov. Ide o to že on ked lubi tak naozaj lubi a viem a verim mu ze ma tam vôbec nepodvádza a ani ja jeho. Zmýšlanie nato že bude mať 25rokov tak oproti iným v jeho veku sa to nedá ani porovnať vie čo chce, je zodpovedný dlhe roky má stalu prácu svoje bývanie a ked sa bavíme o spoločn.buducnosti že mi najde prácu vo Švedsku a že pre neho nie su diskoteky a kamarati na dennodennom poriadku, pre neho život, znamená mať rodinu detičky,mať sa dobre,bývanie na urovni a pod. nechem aby to vyznelo že je to len rozpravka a že ja som nejaká naivačka ale predsa toto o niečom svečí aké ma zmýšľanie. Aj keď veľmi žiarli na to že mám veľa známych kamáratov, kamarátky ale zatial to toleruje a aj ked idem niekam von tak to berie v pohode len musie vediet ze kde som a s kym som… Tak budem rada ak mi blizsie po nejakom čase aj ty rozpíšeš ako celkovo prežívate vy svoj vzťah a či si tiež taká zaľubená stále ako ja 🙂


ReagovaťCitovať
 sanirano
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 3
29/06/2012 3:49  

No my bývame v jednom meste,aj ja aj on bývame vo Viedni.My sme sa stretli u mňa v robote,doniesol nám balík…Nejak sa zakecal a „náhodou“ celý týždeň chodil okolo:)Išli sme na kávu,rozprával veľmi otvorene o sovjej rodine,staral sa o svojich bratov,lipne na mame,rozprával otvorene čo chce ,povedal mi,že si mám rozmyslieť čo chcem a ak niekoho mám nebude mu to vadiť,mám mu to otvorene povedať,nie klamať a po mesiaci,dvoch niečo povedať…Neriešime ani jeden ani druhý minulosť…Sme spolu zatiaľ víkendy aj keď on by chcel aby sme sa k nemu sťahovali.pre mňa je to ešte zavčasu,teraz mám decka dva týždne na prázdninách,tak ideme skúsiť ako bude vyzerať byť spolu každý deň.On nieje moc na chodenie kade-tade,skôr sedí doma.Varí,upratuje,okrem žehlenia robí všetko 🙂 Tak veľa známych riešime aj my,ale rovnako to zvláda,snažím sa mu to vysvetliť,boli sme spolu u nás na Slovensku,tak sa pomaly učí aj iným pomerom aj keď viem,že si nezvykne na to že mať známych nieje nič zlé..Ja sa rovnako učím,že nemôžem urobiť niečo pre jeho kamaráta,napríklad,ožehliť košeľu,on mi vysvetlí že to nieje jeho krv:)Takže sa navzájom učíme a spoznávame..Ja som zamilovaná,vyhovuje mi,rozumieme si…On si chce založiť rodinu,to je to čo mu chýba,inak má všetko…


ReagovaťCitovať
 ASTERAKATIKA
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 1
21/05/2013 21:55  

Ja som bola s Kurdom 6 r.Hawler-erbil..Oni niesu zly.pomozu,vela,,ale dokazu aj velmi vela ublizit.Bola som s nim 6 r.Ale nikdy v zivote by som uz Kurda nechcela.Musis sa mu prisposobit..ale to kazdemu moslimovy,ked s nim chces vychadzat.,.Po mne chcel,aby som bola moslimka,,aj ked zo zaciatku nie…Je ich vela(kurdov),co si pobrali zeny z Gb,|Litva a hlavne **lahke** polky…,ktore su dnes moslimky..poznam jednu slovenku,ktora tam odisla aj zit do kurdistnu.Ja by som tam nedokazala zit..ja mam toho vela co o nich povedat..Niesu vsetcy zly..ale musis najs toho,ktory je ten pravy…a verte mi,,nakoniec si aj tak zobreu len ich zeny…pretoze,ich zena sa mu nemusi prisposobovat.,,.ta uz vie co robit…s tym mojim,som stale v kontakte,,ale ja uz nechcem byt s nim,,a on stale optravuje…drzim vam palce,,


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.