Život s Indom  

Stránka 1 / 9 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/12/2006 3:40  

Hladam niekoho, kto ma skusenosti s Indom, mam priatela z Indie, a preto ma zaujima vsetko okolo toho. Dievcata, zeny, ozvita sa na pokec.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/12/2006 19:40  

ahoj, rada by som vedela ci je cisty Ind alebo miesanec. A ci je muslim. Ja som mala priatela, bol mix, otec India a matka Afganistan. Rada si vymením skusenosti. zatial pa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/12/2006 22:30  

cauko, ja mam vela kamaratov z indie, su to fajn ludia….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/12/2006 19:39  

Cisty Ind, Hinda. Ide z neho taky pokoj, pohoda, az ma to zaraza.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/12/2006 22:09  

Sorry, ta hore, to som ja, niky, aya, mozte mi napisat blizsie zo zivota s nimi? Vsade sa rozobera len zivot s arabom a moslimom, neviem sa dopatrat skoro nic zo zivota s Indom. Zatial sa javi ako velmi dobry clovek, len mam trosicku strach….Diky


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/12/2006 3:42  

Halo, kde ste kdo?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/12/2006 15:14  

ahoj BeBe, sorry, nemala som pristup na internet v poslednej dobe,…takze, viac ako kamaratsky vztah s indom som este nemala, tak v tom ti moc neviem poradit, ale moji kamarati su fakt mili a priatelski. Ja som bola vzdy blazon do indie, tak som vyhladavala ich spolocnost, chcela som o tej krajine vediet cim viac, zaujima ma totiz ich kultura a milujem indicku hudbu. Poznam par indov osobne ale aj z chatu, oni su dobrosrdecni, ale vidiet ten rozdiel v mentalite…su tak trosku nudni, nemaju az taky zmysel pre humor a zabavu, ale su uprimnejsi, nie su to materialisti ale skor naturalisti. Zatial som este nepocula o vztahu s indom, kde by bola zena utlacana alebo podobne, podla mna nemusis mat vobec strach…daj mu sancu a potom uz sama posudis. Drzim palce;-)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/12/2006 4:26  

Diky, aya, zamotavam sa do toho stale viac a viac.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/12/2006 15:29  

Ahoj BeBe,
nepíšem preto,že by som Ti išla dávať nejaké rady, pretože ja by som sa o ne zaujímala asi rovnako ako ty :o)) Môj priateľ je tiež Ind, ale už 9 rokov žije v USA, náš vzťah je trošku komplikovaný a hlavne je na diaľku-čo je niekedy veľmi ťažké. Prežila som s ním však jedno z mojich najkrajších prázdnin a teraz príde v januári za mňou na Slovensko.
Ja som na rozdiel od teba riešila jeden iný problém, ani nie to, že je Ind, ale že ten môj je moslim, myslím si však, že ako čerpám informácie z rôznych zdrojov, tak som sa s tým už akosi vyrovnala a nemyslím si, že by si mala mať z Indov obavy – teda pokiaľ môžem povedať aspoň za toho môjho, človeka tak dobrosrdečného, nápomocného, milého a pozorného som ešte nestretla a čo sa týka chovania k žene, tak mnohí slovenskí chlapi by sa mohli od nich čo učiť…
Nech sa Ti v tej Tvojej láske darí a nebráň sa jej, veď napokon čas sám ukáže…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/01/2007 2:56  

Dakujem, Nika, tebe len to najlepsie tiez.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/02/2007 20:10  

ja som zila 4 a pol roka s jednym Indom , ktory bol katolik, aj som bola v jeho krajine, ale akonahle som odisla, dostala som mail aj od jeho brata aj od jeho sestry, ktori ma odhovarali od ich brata, aby som ho nechala, lebo pospinim ich korene ako „biela“ rasa, a ze jeho ml. brat a sestra sa uz nikdy neozeni/nevyda.
par mesiacov na to, som zistila, ze mu uz nasli manzelku, zasnubili ho a do roka a pol ho aj ozenili…
bol to ako dyka v srdci ale s odstupom casu, som rada,ze sa tak stalo, nikdy by som tam nemala buducnost a tak sme nakoniec zostali dobri priatelia a sem tam si piseme.
Mam velmi dobru kamosku, ktora to s jendym Indom taha asi 6 rokov, bola u neho v Indiii asi 3x….ale jak to vidim, on ju len taha za nos….
Indovia su zakerni hadi….robila som s pocetnym mnozstvom tejto rasy..aj ked nie vsetci, ale vacsina z nich zavidi uspech ostatnym ….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/02/2007 20:11  

ja som zila 4 a pol roka s jednym Indom , ktory bol katolik, aj som bola v jeho krajine, ale akonahle som odisla, dostala som mail aj od jeho brata aj od jeho sestry, ktori ma odhovarali od ich brata, aby som ho nechala, lebo pospinim ich korene ako „biela“ rasa, a ze jeho ml. brat a sestra sa uz nikdy neozeni/nevyda.
par mesiacov na to, som zistila, ze mu uz nasli manzelku, zasnubili ho a do roka a pol ho aj ozenili…
bol to ako dyka v srdci ale s odstupom casu, som rada,ze sa tak stalo, nikdy by som tam nemala buducnost a tak sme nakoniec zostali dobri priatelia a sem tam si piseme.
Mam velmi dobru kamosku, ktora to s jendym Indom taha asi 6 rokov, bola u neho v Indiii asi 3x….ale jak to vidim, on ju len taha za nos….
Indovia su zakerni hadi….robila som s pocetnym mnozstvom tejto rasy..aj ked nie vsetci, ale vacsina z nich zavidi uspech ostatnym ….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/02/2007 5:41  

tak to su podobni nam, slovakom, zavist, to je nas narodny sport. Preco si sa ho tak lahko vzdala? Ten cas, co mu hladali manzelku, to ste boli spolu?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/02/2007 10:55  

Ja by som oponovala na názor, že všetci Indovia sú hadi. Jasné,teraz to možno vyznie – ďalšia chudinka, ktorú nejaký Ind očaril sladkými rečičkami a teraz má ružové okuliare… No nie je to až tak, náš vzťah začínal z mojej strany s veľkými obavami, samozrejme, že mi v hlave vírili tisíce myšlienok, čo sa napísalo o moslimoch a ešte aj vlastné skúsenosti s Indami-špeciálne s jedným, ktorý sa snažil svojimi kšeftami pripraviť vždy a všade niekoho o prachy. Možno je to ešte krátka doba na to aby som sa mohla za niekoho položiť ruku do ohňa, ale môj priateľ je veľmi pracovitý človek a i keď je vyštudovaný doktor, svoju doktorskú prax nemôže zatiaľ vykonávať (žije totiž v USA a na to je potrebné prejsť nejakými tými ich skúškami), nemá problém robiť žiadnu prácu – od taxikára cez recepčného až po laboranta. Takže si nemyslím, že je to v tom, že je niekto Ind, Turek alebo neviem kto – myslím, že je to o človeku ako takom.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/07/2007 14:32  

no baby vidim ze vasa tema je uz trosku stara , ale hadam si ma tiez niekto vypocuje, ja som tiez s jednym indicatom :), je mladsi a poviem vam je to velmi tazke, sme spolu 2 roky a cim dalej si menej rozumieme, stale mi vycita ze ho neviem pocuvat a ze ja som ta co ma vzdy pravdu, on kvoli mne prisiel studovat do viedne a teraz sa to kazi. doteraz sme boli spolu na dialku- take kazde 3 mesiace sme sa videli, bolo to hrozne vzdy ked som sa s nim mala rozlucit a teraz ked je tu tak sa to kazi, takze nazor ze vztah na dialku alebo ze ind je taky a taky je dost diskutabilny, pretoze ze je tooolko „druhov“ indov, ze si to ani nevieme predtavit, ten moj je hindu a nejak tomu nedava velku dolezistost. aj ked jeho sestra mala arranged wedding jeho rodicia ma uplne zboznuje a maju ma radi. neviem ci som vam nejak pomohla ale teraz sa mi ruca vztah s nim tak som aj rada ze som to mala kam napisat 🙂

good luck s indom slovakom alebo madarom, chlap je chlap


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/08/2007 10:24  

Ahoj Liana,
i ked trosku s oneskorenim reagujem na Tvoj prispevok, ale predsa :o))
To mi je luto, ze sa vam to takto pokazilo. Velmi by ma vsak zaujimalo,kde ste sa vy dvaja zoznamili???
Ja osobne si myslim, ze v kazdom vztahu, ci je to uz so Slovakom, Americanom, ci Indom pridu tie vycitky,ze ten druhy chce mat vzdy pravdu a pod. – nie je to vsak celkovo odlisnostou medzi muzskym a zenskym pokolenim a nie rozdielnou narodnostou?? Teda vlastne neviem, co byva predmetom vasich konfliktov, ale mozno by sa to dalo este nejak spravit??!
Kazdopadne Ti prajem vela stastia…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/09/2007 15:23  

Ciao Bebe,

tak to som sa tu nasla ta Tatiana co ti pisala je moja velmi dobra kamoska a ta co v tom jej prispevku zije s Indom 6 rokov to som ja.
Teraz za mesiac odchadzam do Indie na 3 mesiace a ako uz Tatiana pisala bola som tam uz 3 krat. podla mna to nie je tazke zit s Indom, ja si myslim ze je jedno s akou „rasou“ clovek zije je podstatne ze ci si rozumiete, ten moj je Hindu a je mozno trosku iny ako Slovak ale musim povedat ze Slovaka by som nikdy nechcela lebo to by som bola jedna z viacerych ale u nich si jedina ktoru maju. Aj ked oni dost daju na rodicov ale ked si na to zvyknes tak ti to pride aj mile…pa pa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/10/2007 11:05  

ahoj,aj ja som s indom vyse roka, strasne dobry clovek…pocula si uz o niekom kto sa vydaal za inda?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/10/2007 15:24  

ahoj Nika no aj ja teraz neskor reagujem akosi nezvyknem pisat v diskusiach takze som aj zabudla.
Vies co zoznamili sme sa v US, a potom bol v europe a ja v indii na mesiac a tak, nejak sa to vzdy dalo. nemyslim si, ze je to inou narodnostou alebo mentalitou, ide o neho asi. je aj mladsi ako ja a tiez ja nie som najlahsia povaha :), sme v podstate rovnaki a to sa asi vylucuje. hm ale su tam aj ine veci v nasom vztahu, ako je dover a apodobne, teda ja jemu dovreujem len on mne moc nie, lebo raz som to prepiskla, len niekedy to naozaj prehana a preto si myslim, ze to nebude nikdy fungovat. teraz je v indii na mesiac a vzdy ked odide tak je to hrozne. On sa totiz snazi chranit nejakym jeho svojskym sposobom aby sa zas nespalil a komunikujeme menej, ked sme spolu tak je to uplne ine, proste sa nevieme od seba odlepit a je to naozaj pekne, no ale stale je to inak, mozno mam z too len teraz taky docasny pocit.
teraz len uz mam tiez vek mysliet na buducnost a neveim ked on este bude studovat ja uz robim a potom co, india? fu neviem neviem ci tam chcem zit, oni tam maju totiz firmu a musi ju prebrat po otcovi takze ak chcem byt s nim asi len tam, neveim to je este asi daleko.

dik za reakciu inak:)

Juliana s tymi rodicmi mas dost pravdu, neskutocny repsekt maju pred rodicmi az mamz toho strak hehe, ale mna zobrali celkom v pohode, otec je trosku divny ale ten sa len stara, jeho mama ma naozaj ma rada a stale mi pise maily, ako to vidia naozaj, to neviem, pretoze nas vztah este nemoze byt povazovany, ze sa budeme brat alebo co….

este kdlune piste, rada si vas „vypocujem“


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/10/2007 20:44  

Ahoj Liana,
mile, ze si sa nakoniec ozvala. No tieto vztahy na dialku su vzdy tazke a niecim zvlastne, ale ukaze cas, ci ten vztah stoji asi za to. Neviem, ci som sa uz zmienila, ale ja som sa tiez zoznamila s mojim priatelom- tiez Indom v US, az na ten rozdiel, ze on tam uz 10 rokov zije a pokial ho nejake nevyspytatelne okolnosti nedonutia, tak sa do Indie ani neplanuje vratit. Nasa situacia je vsak este asi o dost komplikovana, jeho rodina ma asi nikdy neprijme, tak ako by som chcela-v terajsej situacii to aj trosku chapem, ale to tu naozaj nechcem rozoberat a to je aj dovod preco som mala trosku strach z pozvania do Indie, i ked velmi rada by som sa tam isla pozriet. Ako to bolo s tebou, nemala si strach, ked si tam sla, ako si sa tam citila a v ktorej casti zije Tvoj priatel?? Ja viem, mozno vela otazok, ale som naozaj zvedava :o))
Pekny den


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/10/2007 22:25  

ahojte vsetci.

som rada, ze som objavila tuto debatu, priatel z indie. aj ja mam, uz sme spolu par rokov a planujeme sa vziat. len neviem ako to bude s vizami. nema niekto skusenost?
inac, presne ako to ktosi mudry spomenul, velmi zalezi na povahe cloveka. pravdaze aj odkial pochadza, ale vo vztahu je dolezite ako si dvaja ludia rozumeju. moj je tiez Hindu, ja katolicka, ale navzajom si tolerujeme nielen nase nabozenstva, ale aj zvyky z domu. on nie je hovadzie, tak ho ani nekupujeme, a on zas neoslavuje vianoce, ale kedze ja hej, tak uz sa naucil aj stromcek zdobit.
je to o kompromisoch, ako aj v kazdom vztahu.
len keby niekto vedel poradit ako je to v manzelstve slovak-ind, ohladom viz a pobytu bolo by skvele..
ahojte zatial


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/10/2007 13:38  

Ahoj Nika, Jana,

kludne sa pytajte, aj mna zujimaju vase postrehy.
jeho maminu som spoznala uz pred tym, oni spolu cestovali po europe a vo Viedni som s nimi zdielala jednu postel hehe, takze to bolo cool. do indie som sa ani nebala len som bola plna ocakavani ze ako ma zobere jeho porstredie, a bolo to super, vsetci okolo mna lietali a boli mili a snazivi. neviem sice ake by to bolo keby som tam naozaj zila ale da sa zvyknut na vsetko. Ako som uz tusim spomenula jeho otec posobil trosku s odtupom ale to asi ku kazdemu. a kedze tam v tom case mala jeho setra svadbu ( mojho priatela sestra) tak vseti stresovali a boli asi trosku ini ako obvykle. naozaj zalezi odkial je ten tvoj, ake maju skusenosti s inymi narodnostami, viera, kastovnicky system a tiez co chcu pre syna. ten moj je z assamu – Northeast. krasna priroda inak, aj na slonoch som sa vozila :), inak dost nuda mesto. v kalkate maju este byt. tam chodia ked je nieco potrebne vybavit a podobne, aj na 3 mesiace tam chodi jeho mamina. su dost scesovani takze aj kozmopolitni a celkom toleratni. doteraz som s nou v kontakte. akurat som bola udiven az toho ze maju tzv. „servants“ ale na to si zvyknes. a nemohla som nsim spat v jedne posteli co som brala OK, lebo asi ani moji rodicia by za to nebol pod jendou strechou s nimi.

druha vec je ze nasa hadky a nezrovnalosti sa prehlbuju a nie je to tym ze je ind…..takze ked vam nabuduce napisem uz mozno ani vztah nebude:)))

dalsia vec je, ze je naozaj ine ked ste obaja v pre vas oboch inom prosttredi, ja som tu na slovenksu on lieta medzi indou a studiom vo viedni takze je to namahave kedze nema viza na slovensko, co sa tyka viz v ramci manzelstva…neviem ti poradit, ale od 21 dec by sm emali byt v shengene 🙂 co by malo byt pre mna super kedze on si vzdy vybavuje len shengenske viza…

na zver asi tolko ze neviem ci som pripravena robit komrposmisy, ale podla mna ich robim a aj on len nejak to asi neklape no…som z toho smutna ale ved este nie som na odstrel a nemam strach zact nieco nove..ach 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/11/2007 21:38  

Ahojte všetci,

prečítala som si týchto pár príspevkov, keďže sama som bola v Indii asi mesiac a mám výborných priateľov odtiaľ,takisto i mám jeden hlbší priateľský vzťah s jedným človekom,ale naozaj na báze priateľstva, ale takého,ktoré človek hľadá troška ťažšie, tak som sa rozhodla sem napísať,aby som prispela svojimi znalosťami o Indoch.
Myslím si,že Indovia svojím náboženstvom pôvodným, a to je Hindu, sú úplne neškodí, sú to pomerne citlicí a nenároční ľudia.Iné je to s moslimami, pretože toto divné náboženstvo je najnebezpečnejšie na svete a som rada,že celý svet sa skoro takto na to pozerá a kontroluje moslimov.
V prvom rade chcem všetkým ženám,ktoré majú takýchto priateľov povedať, že v Indii sú veľmi silné tradície, to znamená,že jednoducho sa deti automaticky podriaďujú rodičom a ich názorom….to je podobná situácia s tou svadbou, pretože aj dnes rodičia schvaľujú a vyberajú manželky pre svojich synov a oni sa vezmú na základe akéhosi biologického výberu a nie z lásky…tá akože má prísť neskôr.Takže istotne je v Indii tisíc manželstviev bez lásky a nejakého bližšieho vzťahu.
Ďalej ženy sú tam neskutočne lenivé, odkázané plne na muža po všetkých stránkach, bez budúcnosti, bez nejakej vízie čo budú robiť, dokážu celý deň presedieť doma a nestarať sa o nič, ja som toto nevedela pochopiť, ked som tam bola.Jedna 33-ročná žena mala 3 deti už,dalšie ani neplánovali,teraz najmladšie malo už 6 rokov, a teraz ona celý deň vlastne len čakala kedy prídu a sedela doma zavreatá.Ale oni sú spokojné !!!!!
Mnohé ich tradície a názory sú tak zastaralé,že by sa vám rozum zastavoval, že ešte niečo také existuje v 21.storočí, napr. svadbu môžu rodičia zamietnuť ak nevesta má nejake zdravotné problémy a je predpoklad,že by bola chorá nadalej, tak nevyhovuje….strašne
Ľudia sú tam celkovo spomalení a je ich neúrekom tam…..žijú sami v biede, ale nemajú ani žiadnu predstavu a nevyvíjajú nejako extra úsilie to zmeniť…česť výnimkám. V indii je neskutočná korupcia, jeden malý blbý úradník má moc, akoby bol prezident, nikto nič nevie, nikto nemá za nič zodpovednosť, špina, bordel a nízka vzdelanosť a kopec ľudí, ktorí nemajú šancu nejako sa uplatniť vyvoláva dojem totálnej bezmocnosti.
Ale ak sa pozriem na to zvrchu, mne tam nebolo zle,ani som sa necítila nepríjemne….až na to jedenie rukami…hihihi…alebo hlasné grganie v reštaurácii, no to ma skoro zdvihlo zo stoličky. Ešte,že maju to chilli, pretože v tom teple jesť neumytými rukami, tak Salmonela by sa mala dobre…
V jednom sú však predsa iní ako my….sú ešte nenakazení dobou ako my. Síce nič dokopy nemajú, ale vedia sa vzájomne tešiť aj z maličkosti, vedia posedieť spoločne len tak….čo my už nevieme….vedia sedieť spoločne rodiny a držať spolu, nepoznajú tak dobre intrigy, spory, ohováranie a večnú nespokojnosť ako my….vedia si vážiť a aj očakávajú veľmi vážny prístup k akýmkoľvek vzťahom, ktoré si vytvoria…t.j.ak slúbite,že sa ozvete a vy nezavoláte, tak máte proste smolu, zradili ste ich…
Ja som bola medzi kresťanmi, ktorí veria v Ježiša Krista ako Pána Vykupiteľa a Spasiteľa, v charizmatickom zbore, nie katolíckom. A mnohí v to, čo veria aj skutočne to žijú a chodia v Kristovi….a za to Bohu a Kristovi zo srdca ďakujem,že som mala možnosť v mojom živote toto spoznať a vidieť. 🙂

Anna


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/12/2007 9:58  

na margo nasho noveho super clena – gad.. whatever, najsor to radsej preloz do anglictiny aby som ti rozumela, a kludne daj cislo, takychto ako ty som mala neurekom a skor mi obelela… moj zlaty pekny, keby si mal trochu ucty k cloveku ako takemu tak by si to mohol napisat ako rozmyslajuci jedinec, ja ti tvoj nazor neberiem, len by nemusel byt tak primitivne napisany, a moslim a hindu je nieco ine, len aby si vedel. Kludne napis cisielko a ja sa ti ozvem, mozno potom radsej budes chcet fakt tie tmavsie ked ti na dvere zaklope par „slusnych ludi“, vela stastia magorko 🙂

Anna, urcite s tymy tradiciami mas pravdu, len oni su tak diverzifikovany narod, ze by si musela chodit od domu do domu aby si zistila o com to naozaj je. aziati su neskutocne adaptabilni ak sa nachdazdzaju v inej kulture, odkazani sami na seba, viac ako my euroania si myslim. my by sme nikdy nemohli zit ako oni, v spine na uliciach, byt „lenivi“ – pohodlni – zavilsi od muzov a robit pod veci ake si spominala. oni dokazu byt aj ini ako su doma a to je, co ich slachti ale zase sa to da asi aplikovat len takych kozmopolitnejsich.

tak drzim palce vsetkycm, ci uz s bielym alebo modrym, alebo polskym!!
CEST


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/12/2007 13:21  

Ahojte,
ja by som rada prispela svojim kratkym prispevkom. Tiez mam priatela z indie, sme spolu rok aj tri mesiace. A cim dalej tym viac si uvedomujem, ze sa naozaj neda posudzovat ziaden clovek podla narodnosti. Kazdy z nas je jedinecny a kazdy ma svoje plusy aj minusy. Ak by mal napriklad moj priatel sudit vsetkych slovakov podla toho, co si zazil odkedy je so mnou, tak by si myslel, ze vsetci slovaci su obrovski rasisti neuznavajuci absolutne nikoho iba samych seba. Niekedy sa az cudujem, ze si to nemysli a chce prist na Slovensko a spoznat mojich priatelov, moju rodinu a krajinu. A s inymi indami mam aj dobre aj zle skusenosti podobne ako s ludmi akychkolvek inych narodnosti.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/02/2008 6:49  

Ahojte, som rada, ze som tu nasla stranku s nazormi na Indov a ze s nimi mate par skusenosti…mam totiz taku mensiu dilemu a neviem ci je to ich mentalitou alebo niecim inym…Zhruba pred 3 tyzdnami som tu spoznala jedneho Inda-hinduistu..boli sme v dennodennom kontakte a asi po 2 tyzdnoch mi zacal vypisovat, ze ma miluje, hoci predtym sme sa vzdy chovali k sebe priatelsky…hoci ja mu vravim, ze zatial je to len moj kamarat, volava mi nadalej a z casu na cas mi znovu spomenie, ze ma miluje…je to pre nich typicke, ze tak rychlo vzblknu alebo je to len tym, ze zene len motaju med okolo ust, aby dosiahli co chcu? Inak je mily, ani za ruku sa ma neodvazi chytit…ake s nimi mate skusenosti?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/02/2008 22:00  

Mila Liliana,
ked som si precitala tvoj prispevok jemne som sa pousmiala a vratila som sa asi o 1,5 roka dozadu, ked som podobny problem riesila ja. Pocas mojho pobytu v zahranici som sa zoznamila s jednym velmi sarmantnym, vzdelanym a pozornym Indom. I ked tento bol, resp. je moslim, co mi este viac akosi ztazilo moje rozhodovanie. Spociatku sme boli tiez len kamaratmi a nase diskusie boli dost tazkopadne vzhladom na moje nedostatocne jazykove vedomosti a preto ma rovnako asi ako teba zaskocila po velmi kratkom case – tiez to bolo asi tak 2-3 tyzdne veta „I love you“. Vies, nebolo by velmi tazke tomu uverit, ked si zoberies do uvahy ako sa ten clovek ku mne choval, zniesol by mi aj modre z neba a mozem s cistym svedomim povedat, ze v zivote som nestretla muza s takymi kvalitami ako ma on. Napriek tomu ma to vystrasilo a zaradila som spatny chod. Tiez mi nepridavalo na presvedceni, ze mu mam uverit aj reakcie mojho okolia, vsetky upozornenia, clanky a diskusie, ktore som si precitala, ktore samozrejme boli hlavne negativne. A samozrejme moje vlastne ja mi akosi hovorilo, ze je to nieco, co nedokazem stravit a pochopit – pretoze na to, aby som ja mohla niekomu povedat, ze ho lubim, potrebujem viac casu. Napriek tomu nase stretnutia pretrvavali a ja som nadalej pocuvala hlasky typu- si pre neho len exotikou, ten ta iba vyuzije a odkopne, snazi sa z teba len nieco vytazit a pod. Od nasho uplne prveho stretnutia preslo uz viac ako 1,5 roka a ja mozem teraz s radostou povedat, ze som stastna, ze som vtedy nakoniec pocuvla moje srdce a napriek vsetkym problemom, ktore zial este stale pretvavaju som sa rozhodla dat tomuto cloveku sancu. Je pravda, ze stale si este obcas vypocujem od niektorych ludi aka som sprosta naivka a ako na to doplatim, ale ten cas, ktori sme spolu a vsetky tie problemy a prekazky,cez ktore musime prechadzat ma utvrdzuje v tom, ze ineho muza si neviem po svojom boku predstavit a pokial sa nahodou naozaj raz popalim, budem to zas len ja, ktora tu bude musiet prekonat. Takze aby som presla k veci a vyjadrila svoj nazor- neviem, ci je to kulturou, nabozenstvom alebo skor osobnostou toko ktoreho cloveka, ale skus to nezavrhnut hned na zaciatku, daj tomu sancu i ked pozeraj sa na to zo zaciatku trosku s nadhladom a s odstupom a sama uvidis a pocitis, ci je to len hra z jeho strany, alebo jeho city su uprimne. Predides tak zbytocnym sklamaniam, lebo vieme, ze kazdy je schopny motat sladke fuzy okolo nosa a to bez rozdielu narodnosti, nabozenstva alebo pohlavia. Kazdopadne, ak by si chcela pokecat, tak sa kludne ozvi a prajem ti vela stastia :o))


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/02/2008 6:49  

Ja nema ziadne citove skusenosti s indami ale mame indickych sluhov a sluzky.Mozem povdat ze proti srilancanom su povahove lepsi ,menej agresivni su ale zas za peniaze ich tiez lahko nahovoris na hocico.Inteligencne niesu very high,radi obkecavaju a vysvetluju aj ked je to blbost co hovoria budu vas o tom presviedcat ze je to pravda.Radi pouzivaju black magic na ovplivnenie ludi.Su depresivni,suicidal,to asi vyplyva z tej strasnej biedy v ktorej ziju,snazia sa za svoju mizeriu vzdy vinit okolnosti a inych.Su soft manipulators.Deti vychovavaju prisne a autoritativne,deti ich musia poluchat cely zivot.Takto poznam indov ja.Je ich tu okolo mna ako much ale nikdy by ma nenapadlo ist do vztahu s indkou.Su prilis ……na moj vkus


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/02/2008 23:50  

TY NOBL nado mnou a vsetkymi Indami ktori ti sluzia. Cus ty oplzly C###J


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/02/2008 3:13  

Andula,prave si dofajcila indovi?


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
Stránka 1 / 9 Nasledujúca
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.