Sociálne otázky - dôchodok, podpora v nezamestnanosti  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/09/2005 16:48  

Milé dámy,
prečítala som si takmer všetky príspevky na tejto stránke.Myslím si, že človeka by sme nemali hodnotiť podľa náboženstva, ani podľa národnosti. V dlhodobom vzťahu sa menia nielen muži, ale aj my, ženy, najmä keď nie je ideálny.Aj na Slovensku je veľa rozvodov. ja by som sa chcela poradiť so ženou, ktorá žije dlhšie vo Francúzsku. Nie som už mladica a našla som si v tejto prekrásnej krajine priateľa. On je už v dôchodku, ja ešte pracujem a pracovala by som rada aj keď sa za neho vydám a presťahujem. Je to vôbec možné? Rada by som mala svoje peniaze, a aj svoj dôchodok, keď prestanem pracovať, prídem oň? Poradí mi niekto v týchto otázkach? Koľko je vo Francúzsku napr priemerná mzda, alebo dôchodok. rada by som si tieto veci vyjasnila, aby som neurobila chybu. ďakujem za odpoveď,
Heňa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/09/2005 17:59  

podla mojich informacii, ktore ti poskytnu aj na Socialnej poistovni mali by vo FR uznat tvoj zapocet odpracovanych rokov na Slovensku najlepsie sa je informovat na to presne bud na pobocke resp. na ustredi v Blave telefonicky …. pracu tu najst nie je nemozne ale su oblasti kde sa mozes uplatnit lahsie a su oblasti kde je to trochu problem hovorim o zemepise ale aj odbore v ktorom by si chcela pracovat … ako napr. Bratislava a zvysok Slovenska
Minimalna mzda je 8,03 euro na hodinu; dochodok nemam potuchy …


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/01/2006 11:28  

Pozdravujem vsetkych vospolok!
Moze mi niekto poradit, pripadne dat tip, kde by sa dalo zistit, ktore nase skoly a maturity su v Nemecku uznavane???? Velmi by ma to zaujimalo kvoli zamestnaniu.
Vdaka!
Kati


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.