Rakúsko - nostrifikácia  

  RSS

 zuzanag
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 1
24/12/2009 5:30  

Ahojte.Som v Rakusku uz 6-rok.Doteraz som opatrovala babku.Teraz by som chcela ist niekde normalne robit-som zdr.sestra.Mam vsak len normalnu zdr.sestru.Ziadna dipl-ked som chodila do skoly-nic take nebolo.Vedeli by ste niekto poradit ako na to.?Uz mam doma milion papierov a hlavu maringotku…Viem,ze musim ist do Viedne a potrebujem plno papierov.Viete niekto poradit,ako sa dostanem napriklad k ucebnemu planu zo zdravotnej skoly?To tam chcu.Ja som totiz poslednych 5 rokov bola len cez agenturu.Mate uz niekto skusenosti s tou nostrifikaciou?Da sa to zvladnut,alebo sa mam na to….?Dakujem .Z


ReagovaťCitovať
 heaven
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
05/02/2010 4:54  

Ahoj Zuzana, viem , ze ak mas za poslednych 5 rokov suvisle 3 roky praxe,alebo ak mas diplomovanu s., nemusis nostrifikovat,staci vybavit uznanie vzdelania na MZSR ale robis uz tak dlho opatrov.,tak asi musis.
Ucebny plan som dostala na zderavotnej skole, to ti musia vydat,tam treba len nejake kolky.Myslim,ale neviem urcite,ze ak ta niekto vezme do spitala v Rakusku robit, mozes si do roka urobit nostrfikaciu.Staci ak pobehas spitaly vo Wiedni,ked mas volno.Tiez som 3 roky opatrovala a teraz uz 3 roky robim na porodnici ahoj maja


ReagovaťCitovať
 mariabella21
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 2
18/08/2010 12:30  

prosim vas kto mate skusenosti s nostrifikaciou mozete mi napisat na href=“mailto:mariabella21@azet.sk“>mariabella21@azet.sk? dakujem


ReagovaťCitovať
 natalka
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 1
24/05/2012 8:27  

ahojte sestricky,
vedeli by ste aj mne tu poradit,prosim vas,ohladom nostrifikacie.na rak.ministerstvo mam uz podane papiere.mam este dodatocne poslat zustellvollmacht,len neviem,ako to vypisat.tiez sa chcem spytat,aky je postup potom a ako sa robia tie skusky.pocula som,ze je mozne bud prax,alebo teoria..uvitam kazdu info.pekny den vsetkym:)


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.