Prosím poraďte - svadba s cudzincom  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/04/2009 18:39  

Dobrý večer ,
Som možno klasický prípad slovenky žijúcej a pracujúcej v zahraničí, som zamilovaná už dlhšiu dobu do cudzinca


kosovský albánec, azylant bez papierov- horšia diagnoza podľa niektorých jedincov už neexistuje ale milujeme sa. Zaujímalo by ma keby sa zosobášime v rakúsku, ako dlho potrvá zhruba kým dostane slovenské papiere, či bez problémo a obáv že ho pošlú naspäť do kosova bude môcť v rakúsku ostať a neskôr si nájsť aj lepšiu prácu.
Všetkým čo rozumejú problematike, alebo majú známych s podobným problémom alebo sa s ním pasujú či pasovali sami napíšte.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/04/2009 9:18  

pre elu/rakusko/ako to myslis,ue tvoj priatel je´´azylant bez papierov´´?nema pas a uznany statut azylanta v rakusku?takze je tam ilegalne?a poziadal o azyl?no,zalezi,ci mu ho zamietli alebo este je v procese konania.sobasom s tebou bude ako tvoj manzel mat pravo pobytu v rakusku,ak ho aj ty tam mas.ak mas trvaly pobyt na slovensku,bude mat sobasom pravo pobytu aj on.nevie,ake slovenske papeire mas na mysli.asi povolenie k trvalemu pobytu na slovensku.pretoze st.slov.obcianstvo dostane az o niekolko rokov trvaleho pobytu na slovensku.a musi pritom splnit este aj ine nalezitosti.ale ak v rakusku pracujes a zijes legalne,sobasom sa moze aj jeho pobyt zlegalizovat.ak pravga nie je v rakusku persona non grata.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/07/2009 10:40  

nKN6RB


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/07/2009 23:28  

If you have to do it, you might as well do it right.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/07/2009 7:03  

If you have to do it, you might as well do it right.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/07/2009 22:25  

Perfect site, i like it!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/07/2009 5:13  

Perfect site, i like it!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/08/2009 15:43  

DRpPju If you have to do it, you might as well do it right.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/11/2009 12:21  

moj manzel pochadza s indie byvame v rakusku 12.11 sme mali svatdu on je tu taktiez asylant a moja otazka je dostane vizum na sr a kolko to bude asi trvat kym moze dojst na sr??????ake papiere budem potrebovat doniest na policiu??????


ReagovaťCitovať
 monca74
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 2
30/11/2009 17:41  

no to,ze svadbou mas vsetko vyriesene tak s tym nerataj.to ze si slovenska a zoberies si cudzinca este neznamena ze mu bude povolenie na pobyt na Slovensku schvaleny.Mam manzela cudzinca ,takze viem o com hovorim a pracujem aj s cudzincami.A hlavne co sa tyka vybavovania povoleni na pobyt a pracovnych povoleni.Takze len na svadbu nespoliehaj.


ReagovaťCitovať
 Marianna11
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 68
12/03/2010 20:46  

Poznam jedneho muža ktory pochadza zo Sry Lanky a žije na Cypre.O par dni mu konči pracovne povolenie
a chcel by ziskat viza čo je velmi tažke.Chcem sa spitat ako by mohol dostat víza čo všetko je k tomu potrebne.


ReagovaťCitovať
 rakusacka21
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
03/07/2010 23:47  

ahoj aj ja som s azylantom ale s arabom… volala som na veľvyslanectvo ohľadom svadby lebo my mame spolu aj syna…. tam my povedali ze mam ist na gemeinde a tam sa poinformovať. este som tam nebola ale chodte sa spitat. ak nie nájdi si na nete jeho alebo nase veľvyslanectvo a zavolaj si tam… vela stastia…


ReagovaťCitovať
 MaRTInAaA
Zaregistroval sa v roku 2015
Príspevky: 8
13/03/2015 9:56  

Dobrý deň,
chcela by som Vás požiadať o vyplnenie krátkeho ANONYMNÉHO dotazníku (ktorý Vám nezaberie viac ako 10 minút času).

Tento dotazník potrebujem k mojej diplomovej práci, ktorú píšem na tému MANŽELSTVO S MOSLIMOM A JEHO PRÁVNE NÁSLEDKY.

Som študentkou Akadémie policajného zboru v Bratislave, a tento dotazník potrebujem k úspešnému ukončeniu mojej diplomovej práce. Ak by ste poprípade vedeli, na ktoré iné stránky sa môžem obrátiť, aby som sa dostala k manželkám, ktoré sú vydaté za moslimov, bola by som Vám veľmi povďačná.

Vopred Vám ďakujem za Váš čas a ochotu.

Martina – študentka Akadémie policajného zboru v Bratislave

class=“postlink“ href=“https://docs.google.com/forms/d/1bP7o0mQuXlBgXYwLIK65G_Z97MubxhwpHNjczhaX2jM/viewform?c=0&w=1″> https://docs.google.com/forms/d/1bP7o0m … rm?c=0&w=1


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.