Prispôsobia sa deti cudziemu prostrediu?  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/03/2006 11:05  

Ako sa prispôsobia deti prostrediu v cudzej krajine? Dokážu sa rýchlo adaptovať? Je vhodné presťahovať sa len s malymi deťmi alebo v akom veku je možné prepokladať, že sa ešte dieťa prispôsobí a bez problémov adaptuje? Ako rýchlo sa deti vo vyššom veku (10r.) naučia cudzí jazyk?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/04/2006 7:55  

Deti sa adaptuju ovela skor ako my dospelí ;o)
A deti do 9 rokov su prave tie, ktore maju tu schopnost, ze sa dokazu velmi rychlo ucit cudzie jazyky.
Staci ak maju pocit istoty a pravidelnosti, pre ich rychlejsiu adaptaciu.
( navsteva skoly, noví kamarati,rodinna vecera, a pod.- jednoducho stereotyp ).


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/05/2006 7:13  

Mam dve deti vo veku 13 a 15 rokov a toho roku sa chceme stahovat do Velkej Britanie. Deti vsak neovladaju anglicky jazyk na takej urovni, aby mohli zacat v nom studovat. Preto by som sa velmi rada „porozpravala“ s niekym, kto uz nieco podobne absolvoval a mohol by mi poradit, ako zvladnut skolu v novom prostredi a v novej krajine v cudzom jazyku……Prosim, podelte sa o to so mnou! Mam z toho velke obavy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/05/2006 19:50  

Ja osobne skusenosti nemam, ale moj manzel mal 9 rokov ked emigroval do Nemecka.Nemcinu neovladal vobec nebolo to jednoduche , ale to je aj Vam jasne, zvladol to aj jeho 3-rocny brat.Vtedy to bolo ale pre nich horsie lebo nemohli domov na navstevu, a to vsetko samozrejme ztazovalo.Deti su prisposobive budu 100% rychlejsie fit ako Vy.
Zelam Vam vela stastia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/08/2006 23:24  

ahoj.ja sa mozem podelit s mojou vlastnou skusenostou.prisla som do kanady ked som mala 16.anglictinu som sa ucila doma asi 2 roky.takze som rozumela celkom.ale rozpravat som nevedela vobec.moja prva veta co som sa naucila bola:“I don’t speak english“ 😉 ale po dvoch mesiacoch bolo v pohode,som zacala rozpravat.a teraz po dvoch rokoch ziadny problem.samozrejme,este robim nejake chyby,ale si ich aj uvedomim,ked ich poviem.
a neviem,ci vo VB maju taky program,ale tu v kanade som najskor mala ESL classes (english as a second language) a v tejto triede su iba decka z inych krajin,ktore nevedia rozpravat anglicky.a je to rozdelene do stupnov.cize sa skuste informovat,ci aj v anglicku je nieco take.potom decka spravia test aku maju znalost anglictiny a podla toho ich zaradia do prislusneho jazykoveho stupna. a osobne si myslim,ze najlepsie je,ked decka nebudu mat v triede nikoho,s kym sa mozu rozpravat po slovensky.lebo to ich bude iba zdrzovat v nauceni sa jazyka.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/09/2006 17:10  

Bez najmensñich problémov.
Na lepsie sa lahko privykne!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/02/2007 21:29  

Má niekto skúsenosti s adaptáciou detí v českej škole? Deti sú vo veku 7 a 13 rokov.Ďakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/03/2007 21:16  

prisla som do irska ako56 rocna zena na slovensku uz na dochodku ,spolu s mojimi dospelymi detmi detmi a ich rodinami.moje vnucata boli vo veku 16,14,11,9,4,2 a 3 rocne,dvaja najstarsi mali pomerne slusne zaklady anglictiny,ostatni ani slovo.dnes po nie celych dvoch rokoch hovoria plynule najstarsi,dvaja chodia na primary school a hovoria velmi dobre a dievcatko zacalo ako 4 rocne navstevovat skolu,kedze nevedelo ani slovo ten isty rocnik opakuje znova a myslim ze nema problemy.najmensi zacinaju komunikovat.nebojte sa deti su zazracne stvorenia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/03/2008 11:24  

ak chcete aby sa deti naucili perfect anglicky….musia chodit do skoly kazdy den….a ucit sa postupne ja som uz tri roky vo velkej britanie a viem este lepsie ako anglicani…ok paa


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.