Podnikanie v zahraničí alebo na Slovensku  

Stránka 1 / 5 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/03/2006 11:57  

Rada by som si precitala nazory a tipy v oblasti podnikani, Pretoze chceme zacat nieco nove ale nic nas nenapada. Nie je dolezite aka krajina. Postrehy ako vas nieco zaujalo. Nechcem kradnut napady ani kopirovat. Momentalne mame kaviaren, ale chceli by sme sa zaoberat niecim inym. Urcite to pomoze aj tym,ktory si chcu rozsirovat poznatki v podnikani .


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/03/2006 15:54  

S podnikanim Ti nepomozem, ale jednu vec viem na 100%. Podnikanie je lahsie na Slovensku lebo ludia su este aj dnes „zvyknuti“ na zlu a neprofesionalnu obsluhu. Vela podnikatelov, ktorych poznam v SR by v USA prvy mesiac krachovalo. Takze vsetko ma svoje plusy a minusy. Ked sa jedna o velke podnikanie, povedzme 10 milionov Sk +, tak rozhodne v takejto sume nic na Slovensku neotvaraj. Okrem toho ze Ti kazdy clovek bez vynimky bude zavidiet a priat Ti zle, tak sa po case mozu (ale nemusia) objavit mafiani a rozni vypalnici. Ja som na Slovensku ani podnit nemal ale kedze som tam musel stravit dlhsi cas kvoli rodicom, tak mi okrem inych veci aj strelili do nohy…
Podla mna podnikanie v Zapadnej Europe je ovela bezpecnejsie ako v Ostbloku. Prajem Ti vela uspechov !


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/03/2006 10:25  

Dakujem Les,to si myslim aj ja. Po skusenostiach v zahranici som sa pred piatimi rokmi vratila na SK a otvorila som si obchod so sportovym oblecenim. So zakonmi SR som zatvorila za tri mesiace. Viem , ze teraz po vstupe do EU je to ine. Samozrejme zase som odisla. Momentalne mame kaviaren. Neuvazujem nad podnikanim na SK , ale v zahranici. Len mi chybaju napady. dakujem moc.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/03/2006 19:38  

Na Slovensku z danoveho hladiska je podnikanie lahsie nez v zapadnom svete ale tam su ine negativne civilizacne problemy, viem presiel som cez to.

Jedine co doporucujem z vlastnej skusenosti je Import/export & obchodovanie na Severamerickych burzach co je jednozne vyhodne z danoveho hladiska a inych vyhod.

Prajem vela stastia v podnikany.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/03/2006 20:31  

Hladam niekoho v zhranici – na spolupracu – na vytvorenie serioznej obchodnej cinnosti ,,pripadne siete,,realneho predaja,, import-export,,pripadne otvorenie predajne,,na Slovensku,,, len seriozne,,,email- href=“mailto:martafarska@zmail.sk“>martafarska@zmail.sk,,,


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/03/2006 9:48  

Keby sa nasla nejaka seriozna spolocnost na Slovensku, co by predavala on-line typicke slovenske vyrobky. Myslim tym trvanlive potraviny, knihy slovenskych spisovatelov(Pavol Dobsinsky, J. C. Hronsky, K. Jarunkova a pod.) Dalej by bolo zaujimave DvDecka slovenskej klasickej filmovej tvorby; Svako Ragan, Janosik, Na skle malovane atd…, potom aj slovenska folklorna muzika. Bolo by toho spustu na predaj. Vela exilakov by to ocenilo.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/03/2006 10:22  

Samozrejme nechcem vynechat ani ceske vyrobky a filmy. Ako mozno zabudnut na vyborne ceske komedie s Ivou Janzurovou, V. Mensikom a novsie s B. Polivkom. Ospravedlnujem sa, ze som predtym zabudla aj na nasich ceskych bratrancov.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/04/2006 6:49  

Co presne hladas MARTA?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/05/2006 16:06  

Ahoj,

rada by som sa ta opytala, ako si bo registrovany v zivn. al. v obchodnom registri, aka forma zivnosti je potrebna na Slovensku, ak chce osoba s trvalym pobytom na Slovensku podnikat v oblasti Importu /Exportu.

Vopred vdaka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/06/2006 20:50  

ahoj Marta.Zijem v Spanielsku.napis mi o co konkretne sa jedna.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/06/2006 20:52  

ahoj Marta.Zijem v Spanielsku.napis mi o co konkretne sa jedna.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/09/2006 0:02  

RADIM VAM NEOPOVAZTE SA PODNIKAT .
PODLA MOJEJE SKUSENOSTI OKRADU VAS , PRECITAJTE SI CLANOK.
AJ SLNKO KRACA NA ZAPAD . KLIKNUT NA SLIECKO MATE TO POD MOJIM MENOM PALO NAPISANE VSETKO.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2006 21:27  

Fandím všetkým, ktorí podnikajú ako ja, alebo chcú podnikať – nenechajte sa ničím odradiť a úspech vás neminie!

Podnikanie, ako každá iná činnosť má svoje všeobecné zákonitosti a potom špecifiká pre daný obor a oblasť podnikania. Ak ich poznáte, môžete úspešne podnikať vo všeličom.

Môžem prispieť zopár dobre mienenými radami – veď prečo by sme si nevymenili nejaké skúsenosti.:

1. Začnite podnikať len v takeJ oblasti, ktorá vás baví a napľňa a na čo máte vlohy a predpoklady. Ak tam totiž chýba oduševnenie, dlho vám to nebude fungovať, ak vôbec. Práve nazačiatku sa dajú oduševnením vykompenzovať iné nedostatky. A nie každý môže podnikať vo vetkom – musí mať na to predpoklady – vLastnosti, ktoré sú pre daný obor potrebné.
2. Asi najdôležitejšia z dlhodobého hľadiska je FILOZOFIA, na kt. svoje podnikanie postavíte. V prípade potreby ju môžete aj korigovať a skúšať nové postupy.
3. Učte sa od úspešných v danom obore. Prečítajte si zopár kníh úspešných ľudí, všimnite si, aké postupy a myslenie pri tom uplatňujú. A skúste pri tom samostatne tvoriť – porozmýšľajte, čo nové by ste do svojho podnikania mohli vložiť, aby ste boli iný, ako ostatný. Úspešne podnikať, znamená podnikateľsky myslieť!
4. Obvykle je lepšie budovať podnik postupne a premyslene, ako vrhnúť sa do niečoho riskantného bezhlavo. Vždy si robte rozpočet – strážte si príjmy a výdavky – aby neboli neuvážené a neprimerané. Keď investujete 1 EURO, musia sa vám vrátiť 2.
5. Nezabudnite na reklamu. Ak o vás nikto nevie, tak nemôžete byť úspešný. Ak vás ľudia potrebujú, tak sa máte dobre. Firmy investujú do reklamy väčšinou 10 – 20 % zisku. Spôsoby reklamy môžu byť rôzne a ani zo začiatku na to netreba hneď nejaké veľké paniaze.
6. Stále rozmýšľajte, ako môžete svoje podnikanie ešte vylepšiť. Pozerajte sa dopredu – do budúcnosti, nie do minulosti. Zbavte sa predsudkov a závisti (ak jej náhodou podliehate) – to sú negatívne energie, ktoré vás zabrzdia. Myslite pozitívne, optymisticky a pokrokovo. Každé zlé obdobie je len dočasné a raz sa skončí a nastúpi nové, prieznivejšie.
7. Tiež je dobré sa s niekým skúseným poradiť. Ak neviete, v čom by ste mali podnikať – na čo máte vlohy, zájdite si za – ale naozaj dobrým a skúseným astrológom. Najbohatší ľudia sa s nimi tiež radia – asi vedia, prečo. Ten vám dokáže nájsť aj vhodné obdobie, kedy podnikať. Ľudia často robia veľkú chybu v tom, že začínajú podnikať v období, ktoré nie je pre nich priaznivé – lebo nepriaznivé vplyvy nabádajú človeka k nepokoju, nervozite a činnosti. Kdežto priaznivé ho zvádzajú k zaháľaniu, odpočinku a zábeve. Často stačí len tieto obdobia prehodiť – pracoavť za vplyvpv priaznivých a odpočívať a vzdelávať sa za nepriaznivých. Vedzte, že nie všetko je možné v každom čase. Ani záhradník neseje v zime, keď je pôda zamrznutá, ale vyberie si k tomu obdobie priaznivejšie, keď mu aj príroda a všetko okolie pomáha. Tento prístup vám umožní pracovať ľahko a efektívne.

Zatiaľ toľko – neviem, zaujíma to vôbec niekoho? Aby som napísal len tak dovetra.

Key som tieto veci vedel pred 11-timi rokmi, keď som začínal ponikať ešte na Slovensku, kde už som dnes mohol byť. A keby som sa narodil na západe, kde by mi už v mladosti mohol tieto veci niekto vysvetliť a učiť nma, ako podnikať – ani nehovorím. Ale nevadí. Predral som sa cez úskalia a sám sa postupne naučil všetkému dôležitému. Úspech sa síce takto dostavuje oveľa neskôr, ale o to viac ma to teší. Pre útechu moju a možno aj vašu poviem, že aj americkému Microsoftu to trvalo 10 rokov, kým o nich vo svete začali vedieť a začalo sa im dariť. NEVZDÁVAJTE SA PRIATELIA!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/11/2006 12:26  

Myslim, ze takato spol. uz na SK funguje a caka sa aj na reakcie Slovakov v zahranici.
Staci klik na class=“postlink“ href=“http://www.plusproduction.sk“>www.plusproduction.sk
William


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/01/2007 15:06  

ako zacat podnikat???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/01/2007 6:54  

skúsme to spolu ozvi sa mi o čo by sa jednalo.
čakám na reakciu


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/02/2007 20:09  

Dakujem za tvoje slova, aj ja uvazujem o podnikani, ale zatial len popri zamestnani. Uvidim, ako sa to rozbehne.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/05/2007 22:12  

Cau dobre si to povedal,ale aj tak neviem do coho sa pustit.trh je presiteny jak sa len da a mne uz nic nenapada po com je dopyt a v com sa da podnikat.ale verym ze raz ma to napadne.ak mas nejaky napad tak daj vediet.tak sa maj


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/07/2007 1:41  

mna to zaujima s cim podnikas?
ja by som rada casom zacala s opatrovnictvom alebo jasle ci nieco podobne
rosa.a


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/07/2007 9:45  

Dakujem za vase rady. Chcem zacat s podnikanim. Napad mam, avsak nie dost skusenosti v podnikani. Zijem tiez vo Francuzsku. Mozem vam klast nikolko otazok?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/07/2007 14:05  

Ja planujem prevadzkovat psi a macaci cintorin, anglicania beru svojich stvornohych milacikov ako clenov rodiny, tak nech maju aj decentne pohreby. Navyse, umieraju po 8-15 rokoch, takze kazda rodina pochova tak 4-5 kuskov, biznis by nebol zly, len treba nadabit na nejaku piesocnatu neurodnu podu, nie moc na kopci. A este vymysliet tu ceremoniu a tie vence a tak, krestanskym psom zabespecime aj knaza:-)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/08/2007 7:02  

myslim, ze v kazdom state na zaad od slovenska, by sa uchytila firma , ktora by ucila beznych ludi vydrbavat so systemom, legalne /alebo aj nie/ obchadzat zakony, vyuzit vsetky ‚paky‘ v tej-ktorej situacii, ci zneuzit chyby inych vo svoj prospech. Volalo by sa to Speculate Support International.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/08/2007 9:09  

zaujali ma tvoje rady my s manzelom tiez chceme začat podnikat,Viem mže to bude tažké,lebo sme sa rozhodli pre odvetvie výroba domácich mäsových výrobkov.Už sme tak na polceste,filozofiu mám tiež premyslenú,velmi podstatné sú financie, a hlavne hygiena a normy EU.Bez risku to nejde ale chcem svoj život uchopit do vlastných a nie len hundrat a nadávat a nič nerobit.
Ak by si mi mohol poskytnut este nejaké cenne rady budem velmi vdacná,zaujíma hlavne aké sú moznosti exportu do EU.Díky


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/08/2007 9:14  

predtým to bola reakcia pre Afrodias,ale budem rada ak sa mi niekto ozve ak má skúsenoti s podnikaním hlave s mäsovýrobou.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/08/2007 1:51  

jakubovicova
sice nemam skusenosti v podnikani, ale ak mozem pomoct, napiste mi na mail.
/kliknite na ‚drummer‘ a otvori sa vam moj mail/
som v nemecku a sortiment v potravinarstve je tu dost odlisny, nenasiel som absolutne nic zo slovenska. nechcem odradzat, ale je asi dost tazke prerazit v eu. dodrzanie noriem myslim nestaci. asi su technologicky viac vpredu. vsade pisu ‚bez konzervacnych prisad‘, ale vydrzi to mesiac a pod. potom tu dost ficia ‚bio-‚ a ‚ohne fett-‚ vyrobky.
ak vas zaujimaju nejake podrobnosti, pozistujem.
hlavne si to cele dva krat rozmyslite.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/08/2007 13:39  

ja bi som len tolko dodala na slovensku bi bol velky prinos v oblasti podnikania profesionalni pristup ku klientovi a to uz ci podnikate v zmrzline az po nemocnicu ak to sa tam da do pohibu tak lad sa rostopi v kazdej hlave a aj vyhru prinesie to kuzlo je trpezlivost voci klientovi vzdy usmev na tvari alebo aj neaky bonus a vzdi spozdravom tak to to chodi totis na zapade aspon co ja vidim a nie to ako v rade stojite a predavac vam len tak odsekne budeto uz? a este sa bude tam predieratpomali kim vas vibavi


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/08/2007 17:13  

pekne si to napisal


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/08/2007 21:51  

maria
nemyslim si, ze je chyba len za pultom. problem je ovela sirsi, ludia maju take starosti, ze mnohym je naozaj tazko mat usmev na tvari. nechcem sa zastavat neochotnych a nevrlych ludi, ale nepoznam ich problemy, takze ich tazko mozem odsudit. ver mi, ze keby mali predavaci priemerne 20 000 cisteho, socialne istoty, ich zamestnavatel by si ich vazil, a k tomu by po nich nevrcali zakaznici, /co je u nas tiez velmi castym javom/, tak to by si potom videla tie usmevy.
na margo zakaznikov
tiez som robil v obchode a poviem ti, ze som bol neraz ako terc, na ktorom si zakaznici vylievaju problemy a nenavist. casto za tvojim chrbtom kradnu, jedia a piju nezaplateny tovar, vrcia pre nic, poviem ti, ze niekedy po 12 hodinach statia a vyssie spominanych situacii, s platom 8500 cisteho mas chut vrazdit, nieto este byt usmievavy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/09/2007 6:48  

DRUMER maas pravdu ale ta zmena aspon v sukromnich podnikoch bi tak mala fungovat a to bi im aj prispelo v penazenke ale vies aj nazapade mas vrstvu ktora ma ovela menej ako niekto kto pracuje mi sme boli ties spociatku na podpore kim sme sa visvihli v podnikani a ak sa pozriem po obchodoch tu v holansku tak vidim usmev aj dokonca u mladich ktori len robia staze ale vies to je kuzlo obchodu samozrejme ze na slovensku sa len tak nikto neusmeje ked ludia toho maju malo na zivobitie ale uroven na uradoch ci obchodoch u lekara v nemocniciach ten pristup mi tak vadi mozno ze keby sme sa mi ktori odisli na zapad a videli uroven sa vratili stim ze podnikat bola bi zmena a mozno aj to pride v buducnosti ktovie sak ked je ta EU maju ludia viac moznosti no dufam ja vkazdom pripade domou idem zatial sa to dava doporiadku ale dufam


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/09/2007 13:43  

dakujem za tento clanok, rozmyslala som, ze zacnem podnikat, prostriedky a podmienky mam vynikajuce-chybala mi len odvaha a zopar takychto rad este raz dakujem


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
Stránka 1 / 5 Nasledujúca
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.