Odísť s tromi deťmi do UK, či neodísť?  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/09/2007 10:56  

Dobrý den, vsetkym. Možno to nie je práve do tejto diskusie, ale skúsim. Manžel pracuje v UK, v Belfaste uz vyse dvoch rokov. Máme 3 deti,11,8,4roky.Chcela by som odisť aj ja za nim, a chcela by som poprosit znalých-s podobnými príbehmi, čo by sme mali urobiť, proste nejakú radu. Ja uz socialne poistenie mam. Samozrejme, ze by som chcela pracovat. Vie mi niekto poradiť? Dakujem, a zelám krásne dni.Patrícia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/09/2007 16:47  

Ahoj
je to tazko radit
clovek sa musi rozhodnut sam, co chce.Ja som tu v UK uz cez 2 roky, a rodinku tu mam rok. Je treba si dat otazku, na ako dlho planuje tvoja polovicka tu zostat, a co vas najviac na SK znechucuje.
No je tu skvela vyhoda, ta rodina je pohromade ako ma byt, a samozrejme do tej rodiny je prijem na slusny zivot, nie na zivorenie, ze ak kupim deckam po cokolade, ta zajtra uz nemozem kupip napr parky.
no zivotny styl je rozdielny, a to dost.
vsetko zalezi od toho, co zanechas doma na SK, a ci to stoji za to ostat, alebo ist.
Jedine co mi chyba , je ta slovenska ludova kultura a zopar dalsich drobnosti.
Musim ist, ale este bude moznost.
Je toho dost pre a proti


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/09/2007 20:32  

odit iba s dvoma, s troma by to bola ostara… 🙁

nebolo by lepsie, keby sa tvo muz vratil domov? co hladujete? chcete obetovat deti kvoli anglickemu zarobku? rozhodni sa ako chces, ale nezabudaj na tie tri orechy, co v piesocnatej pode rast nebudu…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/12/2007 11:06  

ahoj,presne takeho niekoho tu hladam,dufam ze si uz v Belfaste.
Moj manzel tu precuje tiez a ja so syno sme prisli pred 15 .mesiacmi za nim.Obcas to bolo dost tazke, ale ver mi da sa to zvladnut.
No a urcite by som so sebou zobrala vsetky deti.Ako moja stara mama hovori rodina ma byt pokope a kto to nezazil tak nevie o com je rec.
Budem rada ak sa este ozves a budem ti moct nejako pomoct.
Tesim sa


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.