Rozmýšľam nad odchodom do Nemecka  

  RSS

 vogue
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 1
20/02/2012 9:42  

ahojte som tu novy toto forum som nasiel nahodou a po precitani tem ako „manzelstvo s cudzincom“ a „slovenske prostitutky“ som sa dobre nasmial, zaco Vam dakujem, vidim ze tu chodi aj vela vtipnych ludi tak snad si budeme rozumiet :mrgreen:

moja otazka je taka ze momentalne na slovensku zivorim – zarobim mozno 900 euro cisteho mesacne a to je uplne nerealne na slusny zivot. som sam bez partnerky a ledva mi to vyjde. a partnerka ked bude mat 500 euro cisteho tak bude rada ze je rada – neviem si predstavit co bude ked pridu deti.. – preto rozmyslam odist do zahranicia len neviem stale mam v hlave to ze – vsade je to rovnake. alebo predsa je to niekde ine?

co mi vadi na slovensku (s malym „s“, nakolko uz pre mna stratilo uplne caro..)

1. otrasne podmienky najist si slusne platenu pracu bez znamosti, podliezania a pchania sa medzi sedacie svaly
2. politici kradnu vo velkom beztrestne a malych zivnostnikov zatvaraju pre eurove nedoplatky na daniach
3. napisal by som aj cigani ale – ti vlastne za nic nemozu, system je tak nastaveny a hlavne – je to zlomok vydavkov co na nich ide v porovnani kolko politici uz nakradli
4. zvysujuca sa kriminalita, otrasne sidliskove kralikarne kde je na jednom mieste vela ludi od ucnovkarskych corkarov az po inzinierov a vedcov

a teraz k mojej otazke? je to napr. v nemecku lespsie?
az ovela lepsie?
aky plat ma sancu dostat uchadzac z vychodneho bloku? ma vobec sancu na pracu v tejto dobe ked je nezamestnanost? zamestnat sa ako inzinier?

aki su tam ludia? nebudu sa spravat stale ako k poslednemu pristahovalcovi?

ake su tam zeny? je mi jasne ze na slovenky mozem zabudnut ked okolo je kazdy druhy nemec v novom BMW, nesu tam vlastne slovaci ktori pridu bez partnerky da sa povedat ze opusteni? da sa tam zacat novy zivot? nemam zaujem predsa o zivot typu praca – spanok – praca – spanok ale aby to malo aj vacsi zmysel, ake mate skusenosti?

co kolektiv vo firme? je zvykom ze vas zoberu mezdi seba alebo skor len v praci sa „kamaratia“?

mozno viac otazok ale zas nejde o rozhodnutie na rok-dva. dakujem za (dobre) rady…


ReagovaťCitovať
 Bestofbest
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 2
25/02/2012 21:04  

@vogue wrote:

ahojte som tu novy toto forum som nasiel nahodou a po precitani tem ako „manzelstvo s cudzincom“ a „slovenske prostitutky“ som sa dobre nasmial, zaco Vam dakujem, vidim ze tu chodi aj vela vtipnych ludi tak snad si budeme rozumiet :mrgreen:

moja otazka je taka ze momentalne na slovensku zivorim – zarobim mozno 900 euro cisteho mesacne a to je uplne nerealne na slusny zivot. som sam bez partnerky a ledva mi to vyjde. a partnerka ked bude mat 500 euro cisteho tak bude rada ze je rada – neviem si predstavit co bude ked pridu deti.. – preto rozmyslam odist do zahranicia len neviem stale mam v hlave to ze – vsade je to rovnake. alebo predsa je to niekde ine?

co mi vadi na slovensku (s malym „s“, nakolko uz pre mna stratilo uplne caro..)

1. otrasne podmienky najist si slusne platenu pracu bez znamosti, podliezania a pchania sa medzi sedacie svaly
2. politici kradnu vo velkom beztrestne a malych zivnostnikov zatvaraju pre eurove nedoplatky na daniach
3. napisal by som aj cigani ale – ti vlastne za nic nemozu, system je tak nastaveny a hlavne – je to zlomok vydavkov co na nich ide v porovnani kolko politici uz nakradli
4. zvysujuca sa kriminalita, otrasne sidliskove kralikarne kde je na jednom mieste vela ludi od ucnovkarskych corkarov az po inzinierov a vedcov

a teraz k mojej otazke? je to napr. v nemecku lespsie?
az ovela lepsie?
aky plat ma sancu dostat uchadzac z vychodneho bloku? ma vobec sancu na pracu v tejto dobe ked je nezamestnanost? zamestnat sa ako inzinier?

aki su tam ludia? nebudu sa spravat stale ako k poslednemu pristahovalcovi?

ake su tam zeny? je mi jasne ze na slovenky mozem zabudnut ked okolo je kazdy druhy nemec v novom BMW, nesu tam vlastne slovaci ktori pridu bez partnerky da sa povedat ze opusteni? da sa tam zacat novy zivot? nemam zaujem predsa o zivot typu praca – spanok – praca – spanok ale aby to malo aj vacsi zmysel, ake mate skusenosti?

co kolektiv vo firme? je zvykom ze vas zoberu mezdi seba alebo skor len v praci sa „kamaratia“?

mozno viac otazok ale zas nejde o rozhodnutie na rok-dva. dakujem za (dobre) rady…

Zivot v nemecku je v mnohom podobny ludia maju ale odlisnu mentalitu. Nemci su povahovo tichi, malo komunikativni ale k ludom sa spravaju slusnejsie. Nemaju vsak radi cudzincov, co je podla mna pochopitelne ked skoro tretina obyvatelov tvori vselijaka haved z turecka a albanska. Pokial budes respektovat ich pravidla nemal by si mat problemy sa zaclenit.

Podmienky v praci su dobre ale budes si musiet zvyknut ze zamestnavatelia sa so svojimi zamestancami nemaznaju. Treba si zvyknut na tvrdu pracu ale domacim to zjavne neprekaza kedze vela ludi ma aj 2-3 zamestnania 😆 zamestnanie + volne dni napr. opatrovnie alebo upratovanie starym ludom. Da sa na to zvyknut. Kolektiv v praci nieje bohvie co, tu zalezi hlavne od teba ako sa k tym ludom budes spravat, tak sa potom spravaju oni k tebe

Usilovny clovek tam moze mesacne zarobit aj 3k eur mesacne, zalezi len od teba. Ceny v obchodoch sa moc nelisia, LIDL a kaufland ma rovnake ceny ako na slovensku. Nehnutelnosti detto. Drahsie su iba sluzby, energia, najomne, cigarety, maly rozdiel je aj v cene pohonnych latok.

Inak poradim ti par veci pred tym ako tam pojdes. Vyssia zivotna uroven je v zapadnom nemecku a ked budes hladat mesto, najdi nieco kde nieje vela cudzincov lebo niektori dokazu byt velmi zakerni a aj nebezpecni. Niekedy je lepsie dodrziavat distanc hlavne od ludi z juznejsich krajin europy ako je TUR, ALB, ROM….. Mna strasne mrzi ze slovaci sa v zahranici tvaria akoby sa navzajom ani nepoznali, zavidia si, nenavidia sa, nieje na koho sa tam spolahnut. Je dobre si najst kamosov nemcov alebo poliakov…

Napriek vsetkym negativam je to dobra krajina pre zivot hlavne k voli vyssej zivnotnej urovni, nizkej kriminalite- mozes si napr. nechat autoradio vzdy v aute bez obav ze ti ho nejaky debil ukradne. Takze tak. Keby mas viac otazok kludne mi napis a rad s tebou podebatujem.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.