Na čo som ako Slovák hrdý?

Postrehy z objavovania nových kultúr a zvykov, o tom ako sa žije v zahraničí, príbehy slovenských emigrantov

Poslaťod maria » 15 Júl 2009 14:51

dakujem ti za reakciu ale niekedy ma hnevaju takyto zadubenci, chodim sem preto aby som vedela ako sa zije inde v zahranici a chcem sa nejako pripravit a vlastne si urobit nejaky obraz o zivote von ale viem ze existuju aj taki aj taki ludia ale toto je uz trochu aj privela, som rada ze si sem pridete obcas pokecat
maria
 

Poslaťod AJKA » 13 Aug 2009 15:20

ako slovenka som hrda na viac veci 1.pekna priroda ( len škodas že niektorí si to nevedia vážit)
2. slovenské zvyky a tradície a samozrejme kultura
3. som hrda aj na správnych slovenských ludí ktorí su v pohode
4.som hrda na to že sme dokázali aj po rozdelení s českom sa stat samostatným národom kotrý sa može čechom kedykolvek vyrovnat
5. že sme prijali euro a vstupili do eu
6.že mame dlhu historiu s množstvom známych osobností
7. som hrda aj na roznorodost našho jazyka , v každom kute slovenska možete počut ine narečie aj ked sa to niekomu nepači podla mna je to užasne kolko podob ma slovenčina
8. som hrda na naše krasne piesne. ked sa len tak stretneme cela rodina a niekto začne spievat ludovku a všetci sa pridajuale su aj veci na ktore hrda niesom a to hlavne:
1.madarčina, madarské strany vo vláde a to, že Madari ktorý chcu žit na uzemi slovenska by sa mali naučit prisposobit a hovorit po slovensky
2. nepači sa mi závist podaktorých ludí
3. nepáči s ami nezamestnanost a všetko s tým spojené
4. a tiež sa mi nepáči vládny systém tejto krajinyALE ked sa pozrieme do chudobných krajín azie alebo afriky či južne ameriky a zistíme že si tu v podstate nažívame celkom v pohode a velakrát len zbytočne frfleme mam pocit že toto je presne taka krajina kde sa mi bud edobre žit celý život

a keby blo trošku viac tej práci a nižšia nezamestnanosť určite by to povedasl každý normálny človek
AJKA
 

Poslaťod Hosť » 13 Aug 2009 15:23

hovado
Hosť
 

Poslaťod Pavol » 13 Aug 2009 16:54

AJKA, krasne a optimisticky si vyjadrila to, co mnohi Slovaci myslime o nasom krasnom Slovensku. Ako exilni Slovaci sme hrdi na Teba.
Anonymny by si vsak mal poriadne zahryznut do jazyka a naucit sa slusnosti, ked reaguje na hociktory prispevok.
Pavol
 

Poslaťod ANNO 2009 » 15 Aug 2009 22:21

Vivat independet Slovakia!!!Vivat 14.3. 1939!Vivat 1.1.1993! VIVAT SLOVENSKY NAROD!!!
ANNO 2009
 

Poslaťod ivan » 18 Aug 2009 15:00

PUNO LEPIH POZDRAVA-www.up-rs.si-english-please-www.news-4-u.com-www.drustvosava.org-slovensko-prosim-www.diabetes-zveza.si-www.iarelative.com-www.chlebadama.pl-turizambackipetrovac.com-www.foreign.gov.sk-mesoviti-brakovi-ljucka-prava-democracy- MATICA-SLOVENSKA-V-JUHOSLAVII.SLOVACI-email,msjbp@eunet.yu-diabetikow-diabetu-cukrzyca.tipu.2-caritas-help-sos-a-ivan@eunet.rs
ivan
 

Poslaťod Miro » 18 Aug 2009 15:21

A co tak Alexander Dubcek.Predbehol cas v Europe o 100 rokov a v Amerike aspon o 500 rokov.
Miro
 

Poslaťod Slovak » 19 Aug 2009 01:27

Ja som hrdy na otca slovenskeho naroda Mons. A.Hlinku a jeho pokracovatela,zachrancu a mucenika naroda Dr, Jozefa Tisu, prveho pana prezidenta slovakov a 14. marec 1939. vyhlasenie samostatneho statuBez tohoto dna by nebolo ani 1.1. 1993 Slovenskej republiky.Narod nezabuda a cti si.
Slovak
 

Poslaťod Karol » 22 Aug 2009 00:20

Ja ocenujem Maticu slovensku co vsetko vykonala v svojej historii pre narod.Preto ju mongolidi ako aj bolsevici odstavovali.
Karol
 

Poslaťod Michael » 24 Aug 2009 14:31

Je potesujuce ze mladez slovenska sa zacina zaujimat o zivot svoj,zacina sa burit,organizovat a hajit demokraciu,prava naroda.Vid novu stranu zakladajucu Nase Slovensko.Je nonsens a totalita ked policajne zlozky zatvaraju,prenasleduju,rozhanaju v demokracii?! tuto mladez ktora poukazuje v case ked cudzi parazituju na Slovensku,vlastnia Slovensko a dokonca iridentisticko ,sovinisticke,etnicke zoskupenie SMK pracuje pre Judapest a madqarsku iridendu a stat,vlada chrania kriminalitu Romov,nechcu ani v demokracii?! zverejnit kriminalitu statisticku tohoto etnika a zrada SR(nikdy nie vlada SR) modro antislovenska koalicna banda maleho pocierneho sasa s fuzikami vysela na snurke iridentistickych gati SMK.Narod sa prebudza ma toho dost a potesuje mlady ludia su v predvoji a to tesi slovensku verejnost ako aj tych zijucich za hranicami.
Michael
 

Poslaťod H8 » 11 Sep 2009 01:05

We must secure the existence of our people and the future world white childreen!!!
H8
 

Poslaťod anonymny » 11 Sep 2009 01:21

Potesuje ako sa narod prebera na Slovensku.Mladez poukazuje na problem kriminality ciganov a ich prizivovaniu sa na sl. narode.Prebieha peticna akcia za beznu vec vo svete aby uradny jazyk slovencina sa dodrziaval.Len par mongoloidov a fasisto iridentisti etnicke grupa barbarov SMK je drza.Je cas zakazat toto mongolidne zoskupenie SMK a Madari, nie za Dunaj ,ale von z Europy.Dost bolo poslednemu barbarovi Europy ktory patry do azijskeho piesku nie medzi civiliziovane narody Europy. a kedy uz konecne na Slovensku sa prijme zakom na ochranu republiky?Vivat a morho a Na straz! Slovenska republika.
anonymny
 

Poslaťod Marian » 11 Sep 2009 14:48

Ja som hrady na Slovensky narod.Tiez som hrdy na 14.3 1939 ako aj na 1.1.1993.
Mam dost uz tych zidosvindlov vzdy na adresu Slovakov ako aj zidobolsevickeho trepania na 14. marec i939 bez ktoreho by nabolo ani 1.1. 1993.
Na straz Slovensko a Vivat Slovensko!
Marian
 

Poslaťod Maria » 13 Sep 2009 04:24

Mam pocit ako pada na papulu ten sionisticko americky kapitalizmus alebo Kovboj,Rambo,dzungla,kasino amik trhovy a brutalny imperialisicko sionisticky z tvarou Zlateho telata zmena historicky civilizacna sa priblizuje.A to sa zacne sklonovat meno Slovaka Alexandra Dubceka a socializmus z ludskou tvarou a tento Slovak predbehol dobu o desiatku rokov.Treba si ho pripominat ako aj Olafa Palmeho a museli zomriet rukou vraha. Sionisto imperialisti sa postarali o ich smrt.
Maria
 

Poslaťod studentka » 16 Sep 2009 01:32

Slovensky narod ma vela velikanov.Urcite jeden z najvecsich je zakladatel kodifikovanej, spisovnej slovenciny, Ludevit Stur.
studentka
 

Poslaťod Miro » 17 Sep 2009 16:35

Tiez som ako Slovak hrdy na Ludovita Stura. V Pondelok na hodine finstiny sme dostali za ulohu napisat referat o osobe z terajsej doby alebo z minulosti ktora nas ovplyvnila ,tak som napisal a precital prave o nasom velikanovy Ludovitovi Sturovi spoluziakom z celeho sveta.
Miro
 

Poslaťod Milada » 18 Sep 2009 14:14

Kto by nebol hrdy na Otca naroda Mons.Andreja Hlinku.Taktiez na jeho nasledovnika mucenika naroda a rimsko katolickej cirkvi prveho pana prezidenta Dr.Jozefa Tisa.
Milada
 

Poslaťod sxh&fr » 18 Sep 2009 14:37

sfthtghjjdfghjklôlkjhrsdfghjklôôlkjsdfghjklkjhgfdsdfghjkllkjhgfdsasdfghhjklô§ňňňňňňňňňäúpoiuuuuuuuuzzzzzzzzzzzttttttttttttttttttttttttttttttttttrewqayxcvbnm,.-------§ôlkjhgfdsasdfghjklô§ňňňňňňňňňňňňňňňňňňňň§--------.............,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,llll,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,................................................llllllllllllkjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhgfdsaaqwertzuiopúäääň§ôlkjhgfdsayxcvbnm,.---------§§§ňäúpoiuztrewqayxcvbnm,.-§ňäúpoiuztrewqayxcvbnm,.-§§§§ň§ô.,.-,.-.,.-.,.
sxh&fr
 

Poslaťod emigrant 1968 » 19 Sep 2009 01:32

Slovensko moze byt stale viacej hrde na reprezentantov vo futbale.Do videnia v Juznej Afrike. Najmenej bronz ako v Belehrade.Vtedy to boli na 90% Slovaci co bronzovu medailu vykopali.
emigrant 1968
 

Poslaťod Pavol » 19 Sep 2009 20:52

Ako Slovák som hrdý na to, že, suverénna Slovenská republika jestvuje. Nie je to viac už len odveký sen!
Avšak neželali ju “nežní slovenskí čechoslováci”, alebo nejakí krádežnícky talentovaní podnikatelia. Je pravda. Slovensko si je ešte neisté čo do občianského zmyslu, kradne sa okato vo veľkom, chýba opravdivý sociálny cit k ochudobneným občanom.
Avšak Slovenská republika už jestvuje, kráča na vlastných nohách. Korene slovenského národa siahajú až tam do polovice prvého milénia. Má teda ďalekosiahle dejiny. Ak majú iné národy svoju identitu, tak aj Slovensko ju ma vyvinutú od stáročí. Má svoju osobitosť, svoj krásny jazyk, má svoj umelecký štýl, má svoju charakteristickú kuchyňu, jeho zemepisná poloha sa nachádza v geografickom strede celej Európy a oplýva bohatou prirodou.
Som hrdý na to, že, Slovensko má svoju národnú hymnu, v ktorej rezonuje vyliatá krv generácii roduverných Slovákov. Hymna je naviazaná na dejiny a na život občanov ako aj na precitený mýtus Slovenska.
Slovenská Republika má svoju zástavu, ktorá predstavuje akoby občianský preukaz slovenského národa; je to jeho vlastný tajomný password. Za ňou kráčajú generácie Slovákov, ktori sa obetovali, aby ona slobodne viala nad celým Slovenskom, ale aj v Bruxelli, v Strassburgu a v New Yorku. Hymna a zástava dosvedčujú, že Slovenská republika je už 16 rokov živý národný a štátny organizmus, ktorý chce s rozhodnou vôľou občanov spolutvoriť dejiny Spojených Štátov Európskych.
Slovenská republika prv než by sa stala Štátom, bola dlhé stáročia Národom s osobitou kresťanskou cuvilizáciou, ktorú tvori vlastná kultúra, historická pamăť ľudu, umenie, reč, inteligencia, národné spolucítenie Slovákov. Jeho zemepisná poloha sa snúbi s dejinami a kultúra s prirodou.
Toto všetko by mali slovenskí učitelia vedieť a vštepiť do sŕdc žiakov lásku k vlastnému slovenskému národu. Láska k vlasti nie je však exkluzívna. Slovák môže mať oprávnene rád aj svoju dedinu, údolie, kde sa nachádza, vlastný dialekt, vlastný región, ako aj celkovú grécko-rímsku, kresťanskú civilizáciu. Otravou lásky k vlastnému národu je ľahostajnosť k vlasti, a tú treba vykoreniť bez váhania!
Pavol
 

PredchádzajúciĎalšíSpäť na Život v zahraničí

 


  • Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Yahoo [Bot] a 2 hostia