Moje prve dojmy - Holandsko  

  RSS

 Hudy25
Zaregistroval sa v roku 2016
Príspevky: 1
24/03/2016 14:37  

Prajem dobry den.
S mojimi kamaratmi Braňom a Peťom, ze Vás priebezne poinformujeme o diani a o tom ako sa nam dari v Amsterdame, kam sme prostrednictvom Vas vycestovali za pracou… Prvy tyzden bol ako viete, ked ze som Vam aj volal, dost strastiplny… Nemali sme pracu ja som robil iba jeden den a to ani nie na firme Bakker ale na firme Geodis Almere rovnako aj Brano so mnou. Peto bol na tom lepsie, on robil na Bakkery tri dni z tych piatich… Tiez som Vas informoval ze sa nam nie moc paci ubytovanie v Diemene… Ono ten zaciatok je zrejme vsade stale tazky … Situacia sa ale radikalne zmenila od zaciatku tohoto tyzdna a vdaka Bohu ze musim skonstatovat ze k LEPSIEMU !!! Vsetci traja uz mame podpisane zmluvy s Bakkerom a vsetci traja uz pracujeme na tejto firme a mame aj naplanovane „šichty“ dopredu… Vyzera to teda tak ze praca pre nas naozaj bude na Bakkery a ze po tazkom prvom tyzdni nas uz cakaju len krajsie myslienky v hlavach … Zodpovedny veduci tuna na ubytovni, taky jeden Čech Pavel mi zveril mikrobus a mam na starosti teda odvoz aj privoz ludi pracujucich na Bakkery odtial z Diemenu… Pavel je velmi starostlivy chalanisko musim povedat… Velmi ochotne k nam pristupuje snazi sa pomoct, stara sa aby bolo vsetko zariadene co ma byt, je to fajn chlapik vidiet ze na to proste vynaklada usilie aj svoj cas, klobuk dole pred nim… Dokonca, musim povedat ze aj to ubytovanie na ktore sme sa Vam stazovali sme tak s chlapcami prehodnocovali a po tyzdni a pol byvania na Diemene sa nam to uz ani nezda tak „špatne“ … Ono, samotne ubytovanie izby a ubytovna ako taka siiiiice nie je nic moc lebo 6 ludi sa tu tlaci na dost malom priestore, zariadenie izieb a vybavenie ubytovne je take „najnutnejsie“ takze ziaden fakt ziaden komfort, ALE, ALE, ALE – ten Diemen ako taky ma svoje velke vyhody… napriklad to ze Diemen je naozaj uplne blizko centra Amsterdamu ( 15 minut metrom), cela oblast Diemenu je NADHERNA skutocne miestami rozpravkova … parky jazera labute a kacky na nich, ihriska, strasne vela priestoru na prechadzky, osobny zivot mimo prace, obchody otvorene do 21:00 co je obrovska vyhoda pred ostatnymi ubytovnami a samozrejme ludia na Diemene su zatial co sme ich spoznali tak veeeelmi prijemni, snazia sa tvorit spolu partiu, zit spolu atd atd … Sme nakoniec aj radi ze sme na Diemene. Ja a Peto sme vyfasovali byt kde byvame spulo s dalsimi styroma starsimi panmi – dvaja taki pätdesiatnici a dvaja tak cca okolo 40tky. Co nie je na skodu lebo je tu s nimi klud, poriadok dodrziava sa taka „spolocna disciplína“ a pravidla. Brano byva na byte s mladsimi ludmi a u nich to skor vyzera naopak… u nich sa viac zije … k ubytku asi tolko staci… K praci – nnnnnno, praca na Bakkery nie je vobec „brnkacka“ … Proste MAKÁ sa o 106 … (tym nechcem povedat ze nam to vadi, to nie … ). Väcsinou tu ludia pracuju na linkach a proste 9 hodin clovek maka ako stroj … Zalezi tu velmi od toho kto co dostane aky typ prace. Zeny zpravidla dostavaju lahsie prace muzi tie narocnejsie … pohoda, tak to ma byt … Velmi tiez zavisi aj od toho ci ma clovek typ prace kde moze robit chyby alebo sa pomylit alebo ma taky typ ulohy kde proste nemoze pochybit… Ja napriklad vykonavam finalnu fazu balenia a expedovania, kde mi na linke prichadzaju krabice naplnene tovarom. Krabicu musim dostatocne dobre vypchat papierom aby bol tovar fixnuty v krabici potom takou vzduchovou pistolou krabicu uzavriet a spravne nalepit adresu spotrebitela na vrch krabice a takto pripravena krabica sa uz vlastne zasiela na exped … Ja nesmiem robit chyby a hlavne musim to robit strasne rychlo … Zatial to zvladam dokonca dnes ma prisiel Holandsky Teamleader pochvalit ze je somnou spokojny a ze splnam aj normy na mnozstva odovzdanych krabic … Peto prv robil na oddeleni pripravy krabic ale dnes ho preradili a zaskoloval sa na poziciu kde ma nakladat krabice podla objednaneho tovaru od spotrebitelov a nasledne ich posuvat dalej ( packerom – cize mne napr. …). Brano ked ze je na „vekovke“ robi viac menej take akoby pomocne prace dookola po halach, napr taka voziky s tovarom zasobuje materialom po hale dalsich orderov a packerov atd … Celkovo ale hodnotime pracu v Bakkery pozitivne… Bakker je skutocne jedna obrovska firma – mašineria doslova na expedovanie toho sortimentu tovaru ktorym sa zaoberaju … … … Na teraz to je zrejme vsetko odomna co sa informacii tyka. Naladu mame teda omnoho lepsiu, sme radi ze sme sem sli, snad to bude naozaj len lepsie stale a len pozitivnejsie uz 🙂 … Chceme sa Vam aj podakovat za akekolvek usilie ktore ste pre nas vynalozili aby ste nam pomohli, alebo este len vynalozite … Ludom ktori sa do Vasej presovskej pobocky pridu opytat na moznosti prace cez OTTO tu v holandsku by sme snad odkazali, nech sa neboja, nech do toho idu proste, ALE pravdou ostava ze musi im aj stastie priat trosku…Otto proste musi viac dbat na to, aby AK uz zo Slovenska ludi stiahne do zahranicia, aby ti ludia naozaj aj pracu mali… PEKNY DEN Vam teda prajeme z Amsterdamu – „traja kamaráti“… PS: mozno casom posleme aj pohladnicu (ked nam pridu vyplaty 😀 …)


ReagovaťCitovať
 cheezy
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 13
25/03/2016 19:03  

viem si predstaviť, ja som síce nebol cez Otto ale…. Niekedy stačí že aj keď makáte, nieste proste holandan a nahradia vás aj za cenu slabšej produkcie 🙂 Držte sa. ja som si odmakal svoje. Teraz idem do GB


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.