Manželstvo s moslimom

Postrehy z objavovania nových kultúr a zvykov, o tom ako sa žije v zahraničí, príbehy slovenských emigrantov

Poslaťod Hosť » 20 Feb 2009 20:12

vidim ze tu riesite neveru a navstevy bordelov....niet co riesit aj europania ich navstevuju a podvadzaju svoje manzelky....
Hosť
 

Poslaťod Theo » 20 Feb 2009 23:57

Aby sme pisali skutocnosti nie fikcie tu je jedna skutocnost:

Daniela: Opäť som na začiatku
Daniela Hammoud (36) z Dubnice nad Váhom je už celý rok bez detí. Fatimu (10) a Huseina (6) zobral vlani vo februári do Libanonu ich otec Mahmoud (40). Libanonský súd, ktorý má rozhodnúť o ich osude, opäť odročili. (NA FOTOGRAFII - DANIELA HAMMOUD (36): Už rok bojuje o návrat svojich detí na Slovensko.)

Zasa som na začiatku. Veci sa ujal nový sudca, ktorý zistil, že prípad je komplikovaný, a tak ho odročil na 23. marca s tým, že si ho musí dôkladne preštudovať,“ hovorí sklamaná matka. Ako vysvetlila, libanonský súd sa zaoberá dvomi žalobami. Mahmoud požaduje Danielin návrat k rodine a jej poslušnosť, druhú žalobu podala Daniela, ktorá chce deti do svojej opatery. Pani Daniela s deťmi každú nedeľu telefonuje, tri razy ich aj navštívila. „Mali veľkú radosť. Priniesla som im obľúbené slovenské časopisy, hračky, teplé oblečenie na zimu, ale potešili ich aj sladkosti, ktoré mali rady na Slovensku a tam ich nemajú.“ Deti si už zvykli na drsné libanonské prostredie. Keď je u nich na návšteve, do sporov s Mahmoudom ich nezaťahuje. „Nechcem im spôsobovať traumu,“ hovorí.
OTEC S DEŤMI: Mahmoud Hammoud, Fatima (10) a Husein (6) sú spolu, ale bez matky v Libanone.

Daniele Hammoud komplikuje situáciu skutočnosť, že ešte stále je Mahmoudovou manželkou, aj keď jej žiadosť o rozvod je na slovenskom súde už od konca roku 2007. „Každou návštevou Libanonu riskujem, že sa nebudem môcť vrátiť na Slovensko. Podľa islamských predpisov muž má právo zakázať manželke vycestovať. Stačí, ak o to požiada sudcu.“

original clanok na linku:
http://www.pluska.sk/slovensko/2009/02/ ... iatku.html
Theo
 

Poslaťod Theo » 20 Feb 2009 23:59

Ta posledna veta je zaujimava zopakujem ju:
Podľa islamských predpisov muž má právo zakázať manželke vycestovať. Stačí, ak o to požiada sudcu.“
Theo
 

Poslaťod Theo » 21 Feb 2009 00:05

Na linku :
http://www.pluska.sk/slovensko/2009/02/ ... iatku.html
je aj obrazok z novin kde je veta, kde otec deti uz uci syna od mlada, ze ma ist svoju mamu podrezat, nemam uz k tomu co dodat.
Theo
 

Poslaťod Theo » 21 Feb 2009 00:38

Theo
 

Poslaťod Theo » 21 Feb 2009 00:41

Komu by sa nechcelo klikat na link tak tu je cely clanok bez obrazkov.

KEĎ sa Daniela (35) z Dubnice nad Váhom zoznámila s Mahmoudom (40), myslela si, že to bude láska na celý život. Zobrali sa a odišli žiť do jeho rodiska – Libanonu. Mahmoud sa však po svadbe zmenil na nepoznanie. Nechcelo sa mu pracovať, a tak sa po rokoch núdze s dvoma deťmi vrátili na Slovensko. Daniela však nenašla pokoj ani tu. Pred pár dňami jej moslimský manžel uniesol ich deti, Fatimu (9) a Huseina (5).

Daniela spoznala Mahmouda v Budapešti, kde pred 12 rokmi pracovala. Stretla sa s ním v miestnej tržnici, kde veksloval forinty za doláre. Ponúkal lepší kurz ako v banke, a tak aj ona využívala jeho služby. Pekný, exotický muž ju zaujal na prvý pohľad. Zoznámili sa začiatkom roku 1996 a do Vianoc sa zosobášili. „Imponoval mi svojimi názormi o morálke a rodine,“ priznáva po rokoch pani Daniela.
V Libanone

Krátko po svadbe sa novomanželia presťahovali do Mahmoudovej rodnej dediny Arzay v južnom Libanone. Ako sa ukázalo, Mahmoud nepatril k mužom, ktorým by voňala robota. Radšej sa iba bezcieľne ponevieral, aj keď mu najbližšia rodina chcela nájsť prácu. Daniela sa preto rozhodla zamestnať. Ako vyštudovaná angličtinárka začala vyučovať v škole. Po roku musela skončiť. Mahmoud neuniesol potupu, že jeho žena pracuje. Podľa miestnych zvyklostí je živiteľom rodiny muž, ženy sú v domácnosti. V Libanone prišli na svet aj ich dve deti – dnes 9-ročná Fatima a 5-ročný Husein. Po siedmich rokoch núdze sa mladá rodina rozhodla pre odchod na Slovensko, kde chcela začať nový život.

Návrat na Slovensko

O byt v Dubnici nad Váhom sa postarali Danielini rodičia, pripravení pomôcť v novom štarte. „Rozhodli sme sa, že budeme podnikať. Manžel kúpil kontajner kobercov, že ho tu predáme. Zistili sme však, že nie sme obchodníci, a tak sa nám zasa nedarilo,“ spomína mladá žena. Aby rodina mala z čoho žiť, Daniela začala prekladať a tlmočiť z angličtiny a arabčiny. Jej manžel opäť nemal chuť pracovať. Keď sa aj niečo vyskytlo, využil, že neovláda poriadne slovenčinu, aby odradil prípadného zamestnávateľa. Čas plynul, atmosféra v rodine hustla. Mahmoud sa nevedel prispôsobiť novým podmienkam. „Fatima chcela ísť na plávanie, ale otec jej to zakázal. Nezniesol, aby sa jeho dcéra vyzliekla do plaviek na verejnosti,“ opisuje jednu z nepríjemných príhod Daniela. Islamská viera mu však nebránila, aby nezačal hľadieť na dno pohárika.

Agresivita

Mahmoud začal po čase strácať sebakontrolu a stal sa agresívnym. Najskôr rozzúrene vyfackal Danielu, ktorá po incidente vyhľadala lekára. O mužovej zlobe sa presvedčila aj Danielina matka Božena (60). „Deti mi povedali, ako ich otec vláčil mamu po zemi za ruky, za nohy...,“ priznala so smútkom. Najväčší šok ju však čakal po tom, ako jej vnuk Husein prezradil: „Otec mi povedal: Choď a podrež mamu!“

Žiadosť o rozvod

Situácia sa stala neudržateľnou. Daniela podala v apríli 2007 žiadosť o rozvod a s Mahmoudom už pol roka nežije. Rozvodový súd zveril na prvom pojednávaní Fatimu a Huseina mame. Otec si ich občas brával k sebe. Z posledného sobotného výletu, keď mal ísť s deťmi do bojnickej zoologickej záhrady, sa nevrátil. Odvtedy je s deťmi na úteku. Podľa Mahmoudovho brata trojica je v Sýrii a mieri do Libanonu. Mahmoud po ňom odkázal svojej slovenskej manželke vydieračské slová: „Ak chceš vidieť Fatimu a Huseina, vráť sa ku mne do Libanonu.“ To je však pre Danielu neprijateľné a chce deti späť domov na Slovensko.

Hľadá ich Interpol

MINISTERSTVO spravodlivosti je pripravené poskytnúť zákonnú pomoc pri riešení prípadu. Minister Štefan Harabin sa včera na Okresnom súde v Trenčíne informoval aj o rozvode manželov Hammoudovcov. Keďžesúd zatiaľ nevydal žiadne predbežné opatrenie na zverenie detí do výchovy, obaja rodičia majú rovnaké práva a povinnosti k obom deťom. Keďže nie je jasné, kde sa s nimi otec zdržuje, po ich pobyte intenzívne pátra aj Interpol. Ministerstvo spravodlivosti zrejme požiada rezort diplomacie o využitie diplomatických stykov v Libanone.
Theo
 

Poslaťod Theo » 21 Feb 2009 00:48

Matka unesených detí sa radila v centre ochrany

Daniela Hammoud sa dnes dohodla na ďalšom postupe s riaditeľkou Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže pri ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislave Alenou ...


BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) - Daniela Hammoud sa dnes dohodla na ďalšom postupe s riaditeľkou Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže pri ministerstve práce, sociálnych vecí a a rodiny v Bratislave Alenou Matejovou.
Po stretnutí uviedla, že Centrum vo veci koná od pondelka. "Centrum sa bude snažiť urobiť všetko pre to, aby boli deti nájdené a aby sa všetko vyriešilo v ich prospech," povedala matka. O "ponuke" manželovho brata, že môže žiť s deťmi v Libanone, povedala, že sa nenechá vydierať. "Zatiaľ ani neviem, kde sú deti, takže je predčasné plánovať nejaké cesty." S manželom od únosu nehovorila. "Centrum podniká všetky zákonné kroky, tak ako vo všetkých ostatných prípadoch. Komunikujeme s ministerstvom
zahraničných vecí, takisto aj s medzinárodnou organizáciou pre ochranu detí v takýchto prípadoch," povedal pre SITA hovorca ministerstva práce Michal Stuška. Zverejňovať podrobnosti by bolo podľa neho kontraproduktívne. "Všetci, ktorí môžu byť nápomocní a zaintegrovaní, už boli kontaktovaní," dodal. Ministerstvo zahraničných vecí agentúru SITA informovalo, že veľvyslanec v Damasku zisťuje, či je otec s deťmi v regióne a na aké doklady deti vycestovali. Čaká tiež na odpoveď libanonských úradov, či deťom, ktoré majú dvojité občianstvo, vydali pasy. Otec si však môže dať zapísať deti do pasu bez vedomia matky. V Libanone platí moslimské právo, podľa ktorého patrí dcéra otcovi od deviatich a syn od siedmich rokov, povedal Igor Pokojný z MZV SR. Mahmud Abbas Hammoud (39) si zobral v sobotu deväťročnú dcéru Fatimu a štvorročného syna Huseina od manželky z Dubnice nad Váhom. Mal ich vrátiť ešte v ten deň. Posledné správy hovoria, že je asi v Nemecku, kde má priateľov. Viackrát v minulosti spomínal mesto Düsseldorf. Polícii sa ozval taxikár, ktorý povedal, že muža s deťmi viezol do Brna s tým, že majú namierené do Frankfurtu. Ďalšia svedkyňa uviedla, že ešte v Dubnici manžel nakupoval detské oblečenie a mal plnú peňaženku peňazí. Daniela Hammoud sa domnieva, že mu ich poslal brata z Pobrežia Slonoviny. Hammoudovci sa rozvádzajú, najbližšie pojednávanie má byť v marci. Keďže nie sú rozvedení, ani súd predbežne neurčil opatrovníka, ministerstvo spravodlivosti nehovorí o únose. Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže ale upozorňuje, že ide o únos, pretože boli porušené opatrovnícke práva druhého rodiča. Za únos sa považuje, keď rodič bez súhlasu druhého rodiča odvedie dieťa z krajiny obvyklého pobytu. To nemusí súvisieť s miestom narodenia ani trvalého bydliska. Je to miesto, kde dlhodobo žije, má citové väzby, chodí do školy alebo do škôlky. Centrum v SR napĺňa medzinárodný dohovor o občianskoprávnych aspektoch medzinárodných únosov detí. Libanon ho nepodpísal. Slovenské Centrum vlani riešilo 103 prípadov medzinárodných únosov detí, z toho bolo 73 prípadov únosov zo Slovenska a 30 na Slovensko. Tento rok majú zatiaľ sedem žiadostí o návrat dieťaťa. "Spravidla ide o členské štáty EÚ, sú však aj prípady únosov deti mimo krajín EÚ," uviedla riaditeľka centra. Ak ide o zmluvný štát dohovoru, v spolupráci s ústrednými orgánmi zmluvných štátov zisťuje, kde a v akej situácii sa dieťa nachádza, prijíma opatrenia na zabezpečenie dobrovoľného vrátenia dieťaťa, v nevyhnutných prípadoch iniciuje konanie o návrat pred príslušným súdom. Je veľmi dôležité, aby rodič pri neoprávnenom premiestnení dieťaťa do cudziny čo najskôr požiadal centrum o pomoc Daniela Hammoudová dnes podala návrh na vydanie predbežného opatrenia na zverenie maloletých detí do osobnej starostlivosti matky. “Ak bude návrh spĺňať náležitosti podľa zákona, súd o ňom rozhodne do siedmich dní od doručenia návrhu,” uviedol hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus. Termín pojednávania na Okresnom súde v Trenčíne vo veci rozvodu manželstva Hammoudovcov bol vytýčený na 26. marca. Mahmud Abbas Hammoud (39) zmizol v sobotu aj s dvoma deťmi, manželka sa domnieva, že s nimi chce ostať asi v Nemecku. "Som samoživiteľka, manžel nám nič neplatil a nemohla som si dovoliť právnika. Nevedela som o niečom ako predbežné opatrenie, sudkyňa mi to mohla navrhnúť," odpovedala Daniela Hammoudová na otázku, prečo o opatrenie nepožiadala skôr. “Súdy poskytujú účastníkom v občianskom súdnom konaní poučenia o ich procesných právach a povinnostiach, pokiaľ by však sudkyňa radila matke, aby podala návrh na vydanie predbežného opatrenia, prekročila by túto poučovaciu povinnosť súdov. Osoby, ktoré sú v stave materiálnej núdze a nemajú finančné prostriedky na právnika, sa môžu obrátiť na Centrum právnej pomoci, ktoré poskytuje bezplatnú právnu pomoc,” reagoval Tarabus. SITA
Theo
 

Poslaťod Theo » 21 Feb 2009 00:58

DUBNICA NAD VÁHOM - Šokujúci prípad Mahmuda Hammouda (40), ktorý zobral cez víkend svoje deti na výlet do Bojníc a domov sa s nimi nevrátil, má ďalšie pokračovanie. Kroky Libanončana, ktorý má so Slovenkou Danielou dcérku Fatimu (9) a syna Husajna (5), nemuseli viesť priamo do Libanonu, ale aj do niektorej z európskych krajín. Deti totiž pri sebe nemali doklady.


Reklama

Reklama

Daniela priznáva, že úteku muža aj s deťmi sa bála už dlho. Najhoršie v tomto prípade je, že Fatima aj Husajn sa narodili v Libanone a majú slovenské aj libanonské občianstvo. Matka ich preto nemusí už nikdy v živote vidieť!

Daniela si však myslí, že je možné, že jej muž aj s deťmi je stále nablízku. „Ozval sa taxikár, ktorý tvrdí, že môjho muža s deťmi viezol do Brna. Manžel mu vraj vravel, že odtiaľ ide do Nemecka, kde má brata,“ hovorí a dodáva, že v Nemecku síce brata nemá, ale žije tam jeho najlepší kamarát. Dúfa preto, že jej milované deti Fatima a Husajn môžu byť tam.

Daniela priznáva, že muž sa jej pred odchodom vyhrážal. „Upozorňoval ma, že ak si nájdem iného, nedovolí, aby jeho dcéra vyrastala v takom prostredí.“ Tvrdí, že deti pred otcom varovala. „Vraveli sme im, že ak by ich chcel zobrať cez hranice, majú kričať,“ prisviedča Danielina matka Božena Prcúchová. „Bojíme sa toho, že ich možno nadopoval nejakými liekmi, aby boli ticho,“ dodáva Daniela. To, ako sa Fatima a Husajn dostali zo Slovenska, zatiaľ netuší. „Všetky ich doklady zostali doma, aj pas dcérky. Deti boli navyše zapísané iba v mojom pase, nie v manželovom,“ tvrdí Daniela. S manželom žila jedenásť rokov, z toho sedem v Libanone. Neskôr sa presťahovali na Slovensko.

„Za takmer štyri roky, čo tu žil, nerobil nič. Varovala som ho, nútila, aby si hľadal prácu. Nebol však schopný naučiť sa jazyk. Celé dni vysedával na gauči pri televízore,“ spomína Daniela Hammoud. Mahmud Hammoud vzal deti v sobotu na výlet do Bojníc, domov sa však nevrátil. Jeho brat Daniele povedal, že Mahmud je v Sýrii a smeruje do Libanonu.

Prípadom sa zaoberá polícia a zaujíma sa o neho aj ministerstvo spravodlivosti. Po Mahmudovi a deťoch pátra aj Interpol.
DETI BUDÚ VEĽMI TRPIEŤ
Podľa psychologičky Janetty Žmuráňovej zanechá takýto zážitok na deťoch hlboké stopy. „Prišli do cudzieho sveta, kde nepoznajú nikoho. Môže sa u nich vyvinúť posttraumatická stresová porucha, ktorá sa môže prejavovať poruchami spánku, stavmi úzkosti, poruchami príjmu jedla aj agresivitou. Deti budú trpieť nesmiernym smútkom, keď nedobrovoľne odišli od najbližších,“ povedala psychologička.
V LIBANONE DETI ZVERIA MAHMUDOVI
Slovenská polícia v spolupráci s Interpolom po deťoch pátra ako po nezvestných. Keďže rodičia nie sú rozvedení, slovenský súd neurčil, komu deti zverí do starostlivosti ani pravidlá styku. Obaja rodičia majú na svoje deti rovnaké práva. „Aj keby slovenský súd zveril deti matke, s týmto rozhodnutím v Libanone nič nezmôže a s veľkou pravdepodobnosťou tamojší súd deti zverí otcovi,“ myslia si dvaja nami oslovení odborníci na rodinné právo. Matka môže požiadať o pomoc Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže a Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. „Keď sa na ministerstvo zahraničných vecí obrátia príslušné úrady, snaží sa v takýchto prípadoch pomôcť prostredníctvom veľvyslanectiev,“ uviedol Igor Pokojný z ministerstva.
Theo
 

Poslaťod Theo » 21 Feb 2009 01:07

Starsie clanky

Podľa polície nejde o únos, pretože matke súd nezveril deti do opatery. Nežiadala o to
Hammoudovci sú zrejme ešte v Európe
Po Fatime a Huseinovi Hammoudovcoch polícia pátra len ako po nezvestných. Ak ich nájde, tvrdí, že nemá dôvod priviesť ich na Slovensko. Rodinná právnička si myslí, že polícia si zákon nevykladá správne.

BRATISLAVA. Daniela Hammoud už štvrtý deň nevie, kde jej manžel odviedol ich deti – štvorročného Huseina a deväťročnú Fatimu. Z výletu do Bojníc, kam išli v sobotu, sa nevrátili, manželov mobil je vypnutý. Matka je presvedčená, že otec deti uniesol. Podľa polície nejde o únos, pátra po nich ako po nezvest­ných. Matka požiadala o pomoc Centrum pre medzinárodnú ochranu detí.

V byte v Dubnici nad Váhom sa striedajú novinári. Daniela sedí za počítačom, posiela e­maily s adresami manželo­vých príbuzných v Libanone a popritom zdvíha telefóny od polície, z veľvyslanectva a od mamy.

„To je celkom dobrá správa,“ hovorí, keď telefonuje s políciou. Zverejnenie fotografie manžela Mahmuda Abbasa Hammouda, zdá sa, pomohlo. Ozval sa taxikár, Mahmuda s deťmi vraj viezol do Brna a ten mu povedal, že ide do Nemecka.

Doteraz sa Daniele ozval len brat manžela a ten tvrdil, že deti sú už v Sýrii. Daniela telefonuje na veľvyslanectvo v Damasku. „Preveríme všetky lety do Sýrie,“ sľubuje veľvyslanec. „Zachovajte pokoj, v tomto regióne takéto veci nie sú neobvyklé.“

Nie je to únos

Daniela má zatiaľ len malú šancu, že deti dostane späť. S Mahmudom sa už rok rozvádza a o predbežné opatrenie, aby jej súd zveril deti do opatery, nežiadala.

„V tomto prípade sa nedá hovoriť z trestnoprávneho pohľadu o únose, pretože deti zobral otec, ktorý je s ich matkou v rozvodovom konaní, a súd zatiaľ nerozhodol, kto bude v budúcnosti zodpovedať za výchovu detí,“ povedal hovorca Policajného zboru Martin Korch.

Ak ich nájdu, Korch potvrdzuje, že môžu matke iba oznámiť miesto pobytu, ale nie priviesť ich späť.

Podobný názor má aj ministerstvo spravodlivosti.

„Keďže zatiaľ nebolo vydané predbežné opatrenie na zverenie detí, obaja rodičia majú v zmysle zákona o rodine voči deťom rovnaké práva a povinnosti,“ povedal hovorca Michal Jurči.

Vlastne je to v poriadku

Pomôcť môžu podľa ministerstva spravodlivosti veľvyslanectvá a Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže na Slovensku. Dohovor o občianskoprávnych aspektoch medzinárodných únosov detí totiž hovorí, že únosom je odvedenie dieťaťa z krajiny obvyklého pobytu. V takomto prípade ho môže centrum pomôcť rodičovi získať späť, ale len z krajín, ktoré dohovor podpísali. Libanon medzi nimi nie je.

Podľa polície by matka mala ihneď požiadať súd o predbežné zverenie detí do starostlivosti. V tomto prípade, tvrdí Korch, by ich už bolo možné priviesť na Slovensko. Ich odvezenie by bolo marením úradného rozhodnutia.

Odborníčka na rodinné právo Iveta Rajtáková však hovorí, že polícia si zákon nevykladá správne. Trestný zákon totiž ako únos označuje nielen situáciu, keď príbuzný odníme dieťa z opatery toho, kto ho má zverené úradným rozhodnutím, ale aj z opatery toho, kto sa má podľa zákona o dieťa starať: „Ak ešte nerozhodol súd, zákon o rodine hovorí, že obaja rodičia majú rovnaké práva starať sa o dieťa, jeden z nich však bol v práve obmedzený.“

Daniela by teda ešte mohla podať trestné oznámenie pre podozrenie z únosu. Ak ho polícia odmietne, môže žiadať o preskúmanie prokuratúru.

To sú však kroky, ktoré k rýchlemu nájdeniu Huseina a Fatimy nepovedú.

Pasy schovala

Daniela sa s Mahmudom zoznámila pred viac ako desiatimi rokmi v Budapešti. Zaujímala sa o arabskú kultúru, študovala arabčinu. Odišli spolu do Libanonu, kde sa zobrali.

„Bol to však kultúrny šok, žili sme ďaleko od ľudí v dome svokrovcov, tí nás živili. Manžel nepracoval, chodil do krčiem, hrával s kamarátmi guličky,“ spomína. Presvedčila ho, aby odcestovali do Prahy, kde si našla zamestnanie len ona. Keď otehotnela, vrátili sa do Libanonu. Tam sa narodili obe deti – Fatima aj Husein. Mahmud pracoval v autoservise, ale po ôsmich rokoch privítal možnosť vrátiť sa na Slovensko, kde im Danielini rodičia kúpili byt. Opäť však prestal pracovať a Daniela požiadala o rozvod.

Posledného pol roka žil Mahmud v podnájme, deti si brával niekoľkokrát do týždňa. „Nechcela som, aby mal pocit, že ho o ne oberám,“ hovorí Daniela. Deťom však pre istotu schovala u rodičov pasy. Manžel bol podľa nej zúfalý, nevládal platiť podnájom, končil mu pobyt.

Daniela hovorí, že nad vodou ju držia len informácie, ktoré ľudia poskytujú polícii, ako tá, že muž s deťmi sú ešte stále na území Európskej únie.

Aké sú možnosti
ak ešte nerozhodol súd o zverení detí matke, môže rodičovi pomôcť len Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže, ktoré je orgánom dohovoru o medzinárodných únosoch detí

únosom je podľa dohovoru každé odvedenie dieťaťa z krajiny obvyklého pobytu, centrum nezaujíma, či a komu bolo dieťa zverené

dohovor uznáva 78 krajín

minulý rok centrum riešilo 103 medzinárodných únosov, 73 detí bolo unesených zo Slovenska, 30 zo zahraničia na Slovensko

väčšinou išlo o únosy do krajín Európskej únie, arabských krajín sa týkalo len niekoľko prípadov

v prípade krajín, ktoré dohovor neuznávajú, nie je možné rodiča nijako nútiť dieťa vrátiť, muselo by ísť o dobrovoľné rozhodnutie
Theo
 

Poslaťod Theo » 21 Feb 2009 01:15

nieco z diskusie k clanku:

Ked sudny clovek cita elegiu daneho vztahu rodicov, tak musi byt v soku, ze cim dotycna matka deti doteraz myslela....

Klamstvo!
Kedy už konečne tá panička prizná,že Hammoud RIADNE PRACOVAL!!!???

uz tym neotravujte celu spolocnost, slepica si zoberie Araba, tak nech pyka za svoju blbost, nechapem, preco ma byt za jej chybu zatazovana cela spolocnost.
Theo
 

Poslaťod marta1 » 21 Feb 2009 02:30

Ako si dovolujes ty clown prisvojit identitu Thea van Gogha??? Si chory???
Dokonca nazyvas Danielu slepicou???
Nebudem tu stracat cas s nejakym pretenderom, ale mam dojem, ze ona prave potrebuje pomoc.
Ako jej pomoct? To este neviem, ale ty si nechcene otvoril branu.
marta1
 

Poslaťod Hosť » 21 Feb 2009 02:49

No ok , theo to si vazim ako varovanie. Ale ja si myslim, ze mala toolko situacii, a lahkych ho poslat do kelu, vsak este aj ked nemali deti... A podla mna, ked si vysokoslsky profesor, zoberie vekslaka??? Ktori ma zakladnu, tak neviem ako mohli fungovat ? A keby mna mlatil muz, deti by som mu do ruky nedala... Ale inac je to zaujimave, lebo podla islamu, ak muz nezivy rodinu, tak by letel, mozno keby bola arabka tak nema problem... A inac vsimol si si, ze hovorili, ze vatsina unosov sa deje do krajin eu? Nechcem tu nikoho obhajovat, ale ked nejaky nemec, alebo grek unesie svoje dieta, media o tom minimalne hovoria. Poznam babu, co ma podobne problemy ale s grekom, maju dceru, a v grecku prebehol sud bez nej... A ich aj rozviedol a to ma byt eu???
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 21 Feb 2009 02:51

Marta on opisal diskusiu k clanku, nie jeho nazor :)
Hosť
 

Poslaťod Theo » 21 Feb 2009 03:36

Vazena slecna, pani, dama marta1!
Zjavne nechapes o com je tu diskusia a urazas a ani nevies podstatu veci, aby si sa presvedcila ako to je v skutocnosti tak si pozri link s ktoreho som kopiroval ten clanok a aj tie tri prispevky dole v diskusii, ktore som nepisal ja, len som ich tiez skopiroval.

http://www.sme.sk/c/3726342/Hammoudovci ... urope.html

Inac co sa tyka Thea van Gogha opak je pravdou, Theo bol aky bol, ale bol jeden z prvych co zacal poukazovat vo svojich filmoch na nekontrolovatelnu invaziu nabozenstva islam do Europy a jeho zhubneho vplyvu na jej kulturu a v tom ma moje sympatie a ze skoncil ako podrezana ovca rukou fanatickeho moslimskeho vraha aj v tejto diskusii poukazujem aky styl nabozenskej kultury zacina pomaly v Europe vstavat ako bajny Fenix z popola. Stracat cas tu nemusis nikto ta o to neziada ani ja a druhy krat citaj pozorne kym napises nejaku svoju recenziu na niekoho pisanie, kopie clankov o p. Daniele boli z internetu a neboli to moje myslienky, p. Daniele drzim prsty aj palce na rukach aby svoje deti dostala spet, len som tymi kopiami clankov z inetu chcel poukazat ostatnym na poucenie ako je to tazko dosiahnut pre nezlucitelnost islamskych a krestanskych kultur. Howgh
Theo
 

Poslaťod Theo » 21 Feb 2009 03:57

este raz pre martu1

P. Daniele by si pomohla, keby si nabrala odvahu sla do Libanonu a deti uniesla spet na Slovensko, ale taku odvahu verim, ze mat nebudes ani ja priznam sa ju nemam.
V Libanone sa vykonava trest smrti a aj bez sudu sa popravuje, krajina kde obcianska vojna uplne neskoncila, mohol by som tu dat nejake linky na videa, ale nie je to pekny pohlad ked niekoho hodia do jamy zo zviazanymi rukami a davkou zo samopalu usmrtia a nakoniec podrezu krk, tak by som skoncit nechcel, Libanon mi urcite nehrozi a p. Daniela podla mna legalne tazko deti dostane z tamadial naspet, islamsky sud urcite v jej prospech nerozhodne.
Theo
 

Poslaťod Hosť » 21 Feb 2009 05:08

To co sa stalo Daniele je velmi caste.Mnohe zeny vsak trpia v manzelovej krajine preto aby nestratili deti,su bite,tyrane,mozu odist manzel ich neraz dokonca vyhana ale BEZ DETI a kedze sa deti nechcu vzdat trpia a zostavaju v nadeji ze raz spolu odidu ked deti vyrastu.Avsak su aj take pripady ked muz zenu vyhana aj s detmi ale ta zas nechce ist pretoze nechce celit doma financnym problemom nakolko manzel je majetny clovek ,v tychto pripadoch sa niekedy stava ze muz sa uchyli k vrazde aby sa zeny a deti zbavil.Smutne osudy.
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 21 Feb 2009 06:37

Daniela urcite deti sudnou cestou neziska a on sa uz urcite nebude chciet na Slovensko vratit kedze odtial usiel takymto sposobom,mal isto nezmenitelne dovody.Takze bud pride o deti alebo sa s muzom uzmieria a ona bude zit v Libanone alebo ho presvedci aby sli zit niekam do Europy .Nemala nechavat s nim deti same to sa dalo cakat ze ich unesie,zrejme bola velmi najivna,vobec ked sla do vztahu s vexlakom
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 21 Feb 2009 07:22

A z toho vyplyvaju dve veci.Prva je...nemiesat manzelstva,rozdielne kultury,ziadne zmiesane EU manzelstva a uz vobec nie arabske,lebo tam Vam uz ani Boh nepomoze.Naco si problemy vyrabat,ak ich mozeme aj obijst,ze ano...
Mne je luto tych deti p.Daniely,lutujem samozrejme aj ju,pretoze tak sa to uz cele udialo a dnes na tom nic nezmeni.Nielen ona,ale predpokladam,ze asi nikto.A to vobec nie som pesimista.Sanca je proste minimalna.Jedina moznost,ktoru vidim ja, je ta,ze jej manzela nieco,popr.niekto osvieti,mozno nejaky prorok a uvedomi si,ze nie je schopny postarat sa o svoje deti tak ako matka,nakolko ma problem so svojou vlastnou existenciou.Ja jej to zo srdca prajem,pretoze myslienka,ze by som nikdy uz nikdy neuvidela svoje deti,je mraziva a uz samotna myslienka velmi bolestiva.Ovsem,kazdy si je strojcom vlastneho stastia,popr.nestastia.Myslela ona vtedy na nieco take,kym nemali deti? Keby som nemala osobnu skusenost s moslimom,ani by som sa neodvazila p.Danielu posudzovat a vobec sa k diskusii vyjadrit.No z vlastnej skusenosti viem,ze odchod od moslima je tazky aj bez deti,nieto este ak su deti.Za vsetko dakujem mojim rodicom,ktori ma od neho neodhovarali,no dennodenne sme diskutovali o moznych buducich rizikach.Este predtym,ako prisli na svet deti.Moj zaver znel:mozme byt spolu,no deti nikdy mat spolocne nebudeme.Pretoze ako som spominala,odchod bol velmi tazky a stale mi ho komplikoval.Co by teda nastalo,keby boli deti??? Zrejme moznost navratu nulova /mam na mysi navratu do nasho zivota/.
Preto viem,ze uz ked sa aj stane,ze sa niekto bezhlavo zamiluje,vzdy sa da na vec pozriet aj z opacnej strany alebo s triezvym nadhladom.Ovsem mojich rodicov to stalo kopec energie,preto je velmi dolezite,aby v tej chvili pri vas niekto bol /hlavne niekto nestranny/.
Co k tomu dodat...vystrihala by som sa zmiesanych manzelstiev,ci uz EU manzelstiev a nabozensky zmiesanych /hlavne islamskych/.
P.Daniele napriek tomu drzim palce,aby svoje deti cim skor dostala naspat.
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 21 Feb 2009 07:32

S tym by som velmi neratala zesa on dobrovolne deti vzda z dovodu ze by sa o ne nevedel postarat nakolko arabi ziju vo velkych rodinach a urcite sa teda o deti nestara sam ale spolu s jeho rodicmi a pribuznymi.Jedine ak by sa znovu ozenil a jeho nova zena by bola proti tym detom a spolu by mali dalsie deti tak je mozne ze by deti Daniele vratil.Take pripady sa stavaju
Hosť
 

Poslaťod marta1 » 21 Feb 2009 11:00

Neviem preco si mal potrebu dat si nick Thea van Gogha? Bol to nadany reziser a novinar i ked trosku l'enfant terrible a bol zakerne zavrazdeny. To ako, ze ty chces pokracovat v jeho diele? Tym, ze budes pisat tuna na fore pod jeho menom? Prepac, ale skutocne sa mi to zda mordbidne.

Ja tu nebudem posudzovat pripad Daniely, kazdy ma svoju vlastnu cestu. Ale este som nepocula o ziadnom pripade, ze by pri rozvode s muslimom zene pripadli deti. Ked to niekto pocul, nech napise.

Ten napad, ze mam ist do Lebanonu a jej pomoct odtial zobrat deti si snad myslel ako zart. Lebo inaksie by to bola sebevrazda a take umysly nemam.
marta1
 

PredchádzajúciĎalšíSpäť na Život v zahraničí

 


  • Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron