Manželstvo s Európanom - Američanom  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/05/2007 6:16  

Moj manzel je Francuz, zaciatky boli tazke, ani nie tak vztah (predsa len ta kultura a vychova je podobna)aj ked aj tam bolo treba popracovat, ale hlavne zvknut si na krajinu a ludi.
Myslim, ze teraz nejake rozdiely v mentalite ani nie su, vybudovali sme si nase farebne hniezdo (slovensko-francuzske). Ak mate podobne vztahy, budem rada ak asa podelite…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/05/2007 12:50  

ahoj idula,
mam priatela francuza, nie sme manzelia, ale nejaky cas spolu zijeme. Zatial tu na slovensku a potom sa uvidi. Mam trochu obavy ak by sme isli casom zit do francuzka, neviem dobre rec a o robote tam ani nehovorim… My sme mali zaciatky velmi tazke, hlavne koli jazykovej bariere /bavime sa anglicko-francuzko-slovensky :)) a aj teraz ked som sa vo francuztine zlepsila, sa vlastne nemozeme poriadne ani pohadat:) Mozno je to lepsie, lebo si najprv vsetko musim prelozit ak chcem nejaku vec riesit, alebo sa ma nieco trapi a potom to pokojne riesime. Tiez nevidim nejake vyrazne rozdiely medzi nami, ked sme parkrat navstivili jeho rodinu, citila som sa ako doma.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/05/2007 12:59  

no s robotou to vo fr lahke mat nebudes,ale treba verit lebo ked sa postatsti … najdolezitejsi je ich jazyk, tvoja anglictina moze byt plus


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/05/2007 7:34  

no to mi je jasne , ale este nejaky cas chceme zostat tu na slovensku a potom sa rozhodneme ako dalej 🙂


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.