Manželky cudzincov - nemoslimov  

Stránka 1 / 3 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/05/2009 9:09  

Ahoj. chcela by som zalozit tuto temu pre tie z Vas ktore mate manzela cudzinca, ale nie araba alebo moslima (tém týkajúcich sa práve manželstiev s moslimami je tu už veľa). Bola by som rada keby sem pisali zeny a dievcata, ktore ziju za hranicami SR alebo aj na Slovensku podelit sa so skusenostami ako si zvykaju na kulturne, jazykove a vseliake ine rozdiely s ich polovickami. Ako sa im zije v cudzej krajine. Vitane su vsetky manzelky aj priatelky cudzincov, ale nepiste sem o araboch na to je tu dost tem. teraz by som bola rada keby sa nam konecne podarilo vyuzit zmysel tejto stranky a podelit sa o skusenosti a poradit si navzajom. dakukem 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/05/2009 11:07  

ahoj petra,pzdravujem ta do kostariky.ja som vydata v nemecku./zijem tu uz skoro 3 roky.poci sa mi tu.samozrejne asi hlavne preto,ze tu mam zazemie u svojho manzela a jeho rodiny.mam dobe vstahy s jeho sestrami a ich manzelmi/aj ked ziju pomerne daleko;jedna v svajc/vidame sa dost casto.ked som sa zoznamila s mojim manzelom,takmer som nerozpravala nemecky.komunikovali sme anglicky…a aj teraz sa stane,ze prejdeme na ajbyvame v mensom kupelmom meste-paci sa mi tu ta cistota.a profesionalny zpristup vsade-na uradoch,v obchode…kulturne odlisnosti ani nie su….aluda su tu mili.nikdy som nepozorovala nejaku nadradenost z ich strany.co sa este stale prekvapuje je pritomnost pristahovalcov-a to v niektorych mestach velka…a stym spojena aj kriminalita.ale v nasom mestecku to nieje tak citit.akosi som sa tu prirodzene ´´udomacnila.na slovensko lietam dost casto.ale postupne mi zostala skutocne uz len jedna-dve dobre kamosky–kontakt mame cez skype aj navstevy.tie ostatne nejako ustali…v mojej profesii som tu nemohla hned posobit–pre recovu barieru-na to treba perfeknu nemecku komunikaciu,ale aj pre t´´technicku´´pricinu.´´vyriesila som to stazou v danom obore…je ro nieco ine,byt ´´manzelkou na plny uvazok´´..ale je to dalsia etapa v mojom zivote.a som akosi spokojna.tuzbu po nestrateni kntaktu s profesiu mozem naplnit aj tou stazou a neskor sa uvidi..takze asi tak…petra,ak by si mohla ,rada si vypocujem tvje skusenosti z kostariky…ak sa chces podelit. a aj s inymi zenami,ak sa sem rozhodnu napisat..pekny den


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/05/2009 11:10  

ahoj petra,pzdravujem ta do kostariky.ja som vydata v nemecku./zijem tu uz skoro 3 roky.paci sa mi tu.samozrejne asi hlavne preto,ze tu mam zazemie u svojho manzela a jeho rodiny.mam dobe vstahy s jeho sestrami a ich manzelmi/aj ked ziju pomerne daleko;jedna v svajc/kontaktujeme sa dost casto.ked som sa zoznamila s mojim manzelom,takmer som nerozpravala nemecky.komunikovali sme anglicky…a aj teraz sa stane,ze prejdeme na aj! byvame v mensom kupelmom meste-paci sa mi tu ta cistota.a profesionalny zpristup vsade-na uradoch,v obchode…kulturne odlisnosti ani nie su….aludia su tu mili.nikdy som nepozorovala nejaku nadradenost z ich strany.co ma este stale prekvapuje je pritomnost pristahovalcov-a to v niektorych mestach velka…a s tym spojena aj kriminalita.ale v nasom mestecku to nieje tak citit.akosi som sa tu prirodzene ´´udomacnila.na slovensko lietam dost casto.ale postupne mi zostala skutocne uz len jedna-dve dobre kamosky–kontakt mame cez skype aj navstevy.tie ostatne nejako ustali…v mojej profesii som tu nemohla hned posobit–pre recovu barieru-na to treba perfeknu nemecku komunikaciu,ale aj pre t´´technicku´´pricinu.´´vyriesila som to stazou v danom obore…je to nieco ine,byt ´´manzelkou na plny uvazok´´..ale je to dalsia etapa v mojom zivote.a som akosi spokojna.tuzbu po nestrateni kntaktu s profesiu mozem naplnit aj tou stazou a neskor sa uvidi..takze asi tak…petra,ak by si mohla ,rada si vypocujem tvoje skusenosti z kostariky…ak sa chces podelit. a aj s inymi zenami,ak sa sem rozhodnu napisat..pekny den


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/05/2009 16:20  

caute baby. moj manzel je peruanec a zije v Rime. ja sa tam teraz budem stahovat. som rada, ze pisete aj vy 🙂 inak v Nemecku som robila. kde byvate? Mne sa velmi pacil Berlin krasne mesto. Takze ja sa budem stahovat do Rima. Som tam aj tak casto, ale toto bude uz na par rokov kym sa nevratime do SR. Zaujimalo by ma ako vychadzate so svojimi svokrami 🙂 a ako ste si zvykli na inu mentalitu. Chyba Vam SVK? zatial papapa Tina


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/05/2009 15:22  

ja so svojou svokrou vychadzam dobre, ale je asi 4tis km od nas, mozno preto 😀 neviem jake to bude kedby sme zili v blizkosti, my zijeme tu na SR a chcela by som aby to tak navzdy aj ostalo…manzel si tu zvyka uz 2 rok, a myslim ze az teraz sa zacal adaptovat..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/05/2009 17:16  

a odkial je tvoj manzel, yersinia?bolo pre neho tazke naucit sa slovensky?moja svokra nie je daleko.ale respekujeme svoje ´´teritorium´´navzajom.da sa to….a otazocka pre tinkah..je tvoj manzel viac temperamenty ,ako europania?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/05/2009 22:25  

caute baby. no aby som odpovedala na otazku 🙂 ci je viac temperamentny. ano je, ale zaroven je vo vela veciach kludnejsi nez ja. nie je ziarlivec co som rada, lebo co pocuvam v poslednej dobe baby co maju manzelov hispancov alebo latino americanov maju problem s tym, ze su ziarlivy a dost ich obmedzuju. manzel zije 8 rokov v Rime a ma take zmiesane korene… ale musim povedat ze je naozaj velmi tolerantny, chapavy a starostlivy a vobec nie ukricany „nervak“ ako hispanci ktorych poznam :). jeho brat je taky isty v tychto veciach, ale zas zenska cast rodiny je ukricana, velmi velmi temperamentna viac ako muzi, dost „hadava“ 😀 ako z telenovely niekedy a este ziju v Taliansku tak to je uz ina kombinacia 🙂 ale mame sa radi, len z casu na cas mi svokra zacne liezt na nervy z tym jej hulakanim :D:D:D Musim povedat, ze manzel nie je taky typicky latino boy nema velmi rad latino music paci sa mu rock a tvrdsia hudba a je aj hudobnik a tak isto aj jeho mladsi brat. zato zas sestra je fakt typicka latino girl aj vzhladom aj spravanim a tak 🙂 no uz sa im to miesa z talianskom dokopy takze niekedy pocujem mix talianciny so spanielcinou typu vamos mangiar 😀 svagrinka hovori skoro stale taliansky. bola este dost mala ked dosli do Rima tak je jej to prirodzenejsie. vsetci hovoria doma spanielsky len ona odpoveda taliansky 🙂 So svokrou si k sebe hladame cestu, mame sa rady, ale jednak je tam este jazykova bariera a jednak trochu aj ta kulturna. Pri manzelovi to necitim, ale pri svokre dost 🙂 no mame velmi pekny vztah aj s nou aj s celou rodinou a tak isto moja rodina s nimi. takze asi tak 🙂 Moj manzel sa uci slovensky sam si kupil knihu cez internet a zacal mi pisat v slovencine 🙂 velmi dobre mu to ide a ma velmi dobru vyslovnost. moj stryko je kubanec takze co to z toho latino mame v rodine. zatial sa majte pekne


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 7:45  

cau tinky 😉 a ostatne 🙂

manzel je z izraela (tinky ma uz asi odhalila :D) ale do 9 rokov zili v rusku, tak mu slovencina neni az taka vzdialena, nechodi na ziadne kurzy a v robote slovencinu nepotrebuje, tak sa uci len tak jak pocuje tak to neni take rychle ale rozumie vsetko, horsie ked ma on hovorit suvisle vety…

moja svokra je fajn, tam je skor taky problem, ze co je u nas staranie sa do druhe to je pre niech nieco bezne a beru to jak zaujem o druheho…najviac ma stve, ze u nich normalne ze oni spolurozhoduju o vybere mena pre deti, toto je pre mna hakliva tema na ktoru sa s muzom nevieme dohodnut, oni do nho od malicka hustili ake mena budu mat jeho deti, a tak sme v tom na takom bode mrazu, dieta este necakam, ale ked si predstavim, tak hmmm…uz sme sa o tom milionkrat bavili…dufam ze jeho brat sa coskoro ozeni a bude mat deti a spotrebuje mena ktore sa maju podedit…. 😀


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 8:17  

cauky Yersinia 😛

heh no som si to inak myslela, ze si to ty 🙂 ja so svokrovcami vychadzam dobre ako som pisala, ale niekedy si vravim to snad ani pravda nie je 😀 Je to proste ina mentalita a stale si to pripominam lebo keby moja svokra bola slovenka asi by sme boli nie velmi velke „kamosky“. No v jej pripade sa snazim veci chapat tak ako ich ona mysli a nie ako by som ich chapala „po slovensky“. Je to dost tazke vela krat. Vytaca ma vela veci, ale ucim sa a som nenormalne rada, ze s nimi nebyvame. Zaciatok nebol az taky idealny lebo pred tym u nich byvala manzelova byvala priatelka a sice uz boli velmi dlhu dobu rozideny ked sme sa dali my dokopy, ale stalo sa im ze ma oslovili jej menom. to sice s kulturou nema nic spolocne, ale zaciatky s nimi boli trosku extremne aspon z mojho pohladu. Niekedy ako by im nedochadzali veci.. byvala priatelka mojho manzela ich pozvala k nej do jej krajiny lebo vedela velmi dobre ze sa tam chystaju kedze komunikovala s mojou svagrinou. Oni ju nemali nejak velmi radi a nevychadzali s nou az tak dobre takze to bolo pre nas aj prekvapenie, kedze ta osoba sposobila v ich rodine dost velke problemy, ale to nebola moja starost. Tak im pomahala vybavit ubytovanie na 4 dni v hoteli kde pracovala a svagrinu si vzala k sebe. Takze ked som ja prisla k nim domov prvy krat oni boli na odchode, chceli si inak zmenit letenky ale uz sa to nedalo a tak im to sice luto bolo, ale snazila som sa im neukazat ze ma to stve. Musim povedat, ze so svokrom sme si hned padli do oka, so svokrou to bolo tiez ok, len jej prilisna ochota ma vyvadzala z miery 😀 Bolo mi to cele neprijemne a hlavne preto, ze som vedela ze sa jeho byvala pokusa o nieco comu sme celkom nerozumeli od kedy vedela ze sme spolu. V kazdom pripade som sa snazila zachovat chladnu hlavu, ale niekedy som od nervov az plakala. Potom ked sme to rozoberali s manzelom lebo ani jemu to nebolo prijemne, ja som nechapala ako moze jeho rodina ist tam k nej. nie ze by som bola ziarliva osoba, ale uz len z pohladu ze moj syn si to nezela ale aj tak idem… Moja rodina s mojim byvalym prerusila vsetky kontakty hoc im stale pise k narodeninam alebo sem tam nejaky email. Tak mi to prislo nelogicke a neviem proste divne. Oni to zas chapali inak a bolo pre mna tazke sa cez to prehryzt. Ale teraz je to ok a ich kontakt je len vramci mailov a aj to len so svagrinou. Ta mi tiez robila riadne nervy 😀 dala si jej fotky vsade po izbe a vkuse mi o nej hovorila, to som vsak brala ako provokaciu. asi chcela zistit kolko toho vydrzim. no postupne sme si k sebe nasli cestu. Mala som s tym trochu problem mam na mysli pochopit to ze im to nedochadza ze to nie je spravne co robia. ale manzel mi vysvetlil ich chapanie veci a aj ked on a aj svagor to videli inak plati u nich pravidlo : nikoho neobmedzovat. s jeho babickou vychadzame spolu uzasne od prvej chvile ako ma zbadala ma vola – hija – co po spanielsky znamena dcera. nedavno odcestovala naspat do Peru a bolo nam za nou sice smutno, ale je jej tam lepsie ako v Rime. Ona sa starala o deti v rodine ked manzelovi rodicia odisli do Rima aby zaopatrili rodinu. Kedze v Peru to nie je velmi dobre s pracou ani financne. Potom po par rokoch sa vsetci prestahovali do Rima. Babicka mojho manzela je velmi moderna zena az by som povedala ze mozno viac ako jej dcera cize moja svokra. Su dost hlucny, zo zaciatku som musela brat aj tabletky proti bolesti hlavy lebo na toto zvyknuta nie som. My sme boli doma 4 a moja sestra ked sa vydala tak sme ostali 3. potom som vela cestovala tak som si zvykla byt sama. A pridem k nim a tam 6 ludi v jednej domacnosti ale hlucnych ludi a clovek ma dojem ze by usiel 😀 k tomu sa pridali priatelka mojho svagra ktora tam bezne prespavala a svagrinim priatel co je uz skoro clen rodiny. Bolo toho na mna privela, z jednej izby sa ozyvala latino hudba, z druhej metal co pocuval svagor a v obyvacke zas na plne pecky pusteny futbal. cez to sa este prekrikuju 😀 no hotova spanielska dedina. hahah ale jedno co musim povedat su velmi obetavy a dali by mi aj to posledne co maju, svoje deti velmi miluju a rodina je pre nich to najdolezitejsie. cize aj cez vsetky negativa alebo rozdiely musim povedat ze som stastna ze ich mame a pomahaju nam vo vsetkom tak ako aj moji rodicia. takze je to len vecou zvyku. a Yersinia : detom dame mena ake chceme do toho sa nestaraju len by chceli vnucata cim skor a nevedia pochopit zas ze my deti este nechceme 😀 uz ma chceli aj podplatit ze mi zaplatia 😀 tak sa na tom smejem ale kazdu z tychto veci by som brala uplne inak ak by som co to nevedela o ich mentalite, no este sa musim vela ucit. Buduci rok chceme ist do Peru na mesiac tak sa velmi tesim som zvedava ake to tam je 🙂 Napis aj ty ako si si zvykala ako ste sa spoznali pripadne ako ty a Izrael 🙂 zatial papa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 8:56  

ahojte dievcata,tinkach ,ta si vraj pracovala v nemecku.pacilo sa ti tam?ano ,berlin je pekne,ale velke mesto..krasna historia,ale aj tzv.geto stvrte-plne kriminality.ja davam prednost mensim mestam-zijeme na severe nemecka-nie daleko od pobrezia.co sa este tika svokry.-tu je to opacne ako u juznych narodov.dospele deti ziju samostatny,nezavisly zivot.moj manzel uz od vysokosk.studii prakticky bol ´´samostatny´´.takze jeho rodina plne respektuje tu nasu rodinku.pravidelne sa navstevujeme.ale aj manzel drzi ten´´odstup´´v tom zmysle,ze nase spolocne rodinne veci su len ´´nase´´.pre udzinca je asi slovencina tazka.moj manzel nehovori slovensky.vie par slov..len tak pre zabavu….tinkah,spytala som sa na ten tenperament peruancov preto,ze moja priatelka spoznala v spanielsku peruanca-tiez napoly spaniela..a postupm casu zacal byt velmi ziarlivy ,az agresivny..ked ju napadol,skoncila to.. a ako sa ti paci v rime a v taliansku vseobecne?ja poznam z cestovania benatky,veronu..neapol a pompeje a dolu taormina–vsetko tur.miesta—pekne a zaujimava historia.. pekny den vsetkym.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 9:44  

cauky S. ano robila som v Nemecku na lodi. Bolo to super. Najprv som sa plavila po Ryne a potom po Labe. Mne sa velmi pacili mesta ako Kolin, Dusseldorf no a Berlin je uzasny aj Dresden a Wittenberg. V nemecku sa mi robilo dobre a aj moje predsudky voci nemcom sa znizili na minimum. Paci sa mi na nich presnost a organizacia prace to ze su taky pedanti teda aspon vo vseobecnosti mi tak prisli. Co sa tyka peruancov mne manzel hovoril ze su velmi ziarlivy celkovo latino americania. Ja som mala pred tym ziarlivca a v zivote nikdy by som v takom vzathu viac neostala. Je dobre ze to tvoja priatelka ukoncila. Neviem myslim si ze sa najdu aj vynimky ktore potvrdzuju pravidlo hehe ale nie. ja co poznam peruancov aj priatelov mojho manzela aj z ich rodiny tak ziarlivost je v ramci normy. No nedavno som si pisala s jednou babou a ta ma priatela peruanca a je to velmi zle… je strasne ziarlivy chorobne. myslim si ze to je zabijak vztahu, ale neviem zatial ich mentalitu nepoznam na tolko aby som to vedela zhrnut. len tlmocim co viem od inych a to co som videla bolo ok takze uvidime po case. No manzel tu ziarlivost v sebe nema ale nie je ani zaletny alebo macho. pozname sa uz roky a nikdy som nevidela ze by takto reagoval agresivne alebo robis niekomu ziarlivostne sceny a to sme boli roky len priatelia. Ale on celkovo nie je klasicky latino boy ako som pisala.

Rim sa mi paci je to krasne mesto len neviem ako zvladnem tie horucavy v lete 🙂 ale uvidime z toho mam tiez zmiesane pocity. ideme tam sice len na par rokov a potom chceme prist na SR byvat, ale je to zvlastne pre mna. hlavne preto ze ta talianska mentalita mne az tak nereze. Aj ked je trochu podobna spanielom ale napriklad v spanielsku som sa citila ovela lepsie a uvolnenejsie. aj hovoria anglicky a pridu mi taky viac vrucny.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 10:15  

no ja si este stalee zvykam, 😀 a na niektore veci ma pocit ze si ani nezvyknem…iste je to narocnejsie manzelstvo ako s niekym takym istym…v beznom zivote ani nie, ale su tam tazky ktore sa nam riesia tazsie…

Izrael, no je to dobra krajina na vylety pre mna, ale zit tam to ma odradza viacero faktorov…jeden z nich je rodina, tam je to tak ze tam maju den otvorenych dveri kazdy den, ked sme tam u rodicov, neni nic vynimocne ze dojde neohlasena navsteva o 10pm, nejaka teta ci stryko…aj ked ja ani manzel s tetami so strykami nemae ziadny vztah takz to by nebol problem ze by nas nejak navstevovali, ale celkovo, ja som taky uzavtery clovek skor, a oni su uuuuuplny opak…je tam ale strasne dobre jedlo 😀 a teplota mi tiez vyhovuje, akurat ked je zima, oni nemaju v domoch kurenie, a to mi je zima, aj ked tam byva tak 15stupnov v zime sa tie byty ochladiqa a ja som tam v zime dost mrzla, doslo mi ze v tych domoch bolo chladnejsie jak vonku…v lete to je fajn, ale v zime bez kurenia nic moc, este ze tam je zima kratka…taktiez ma odradza neustala politicka vyrotena situacia, okolo same arabske krajiny, cize nieco ako vylet autom za hranice nehrozi…taktiez keby som tam pracovala v nemocnici je to tam s arabmi tazke, oni aj zbiju sestricku ked sa im zda ze sa zle stara o ich rodinneho prislusnika, u nich su v nemocnicicach povolene ovela viac navstevy jak u ans, tak sa tam nasackuje 15clenna arabska familia na izbu a je problem s nimi…akoze som rada ze sa tam byvat nechystame a na starobu keby sme tam sli mi to az tak vadit uz nebude 😀


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 14:23  

´´dievcata´´to su zaujimave postrehy…tinkah,lepsie sa zvyka na prijemnejsie ,teplejsie podnebie,a ak bude velmi horuco,das si klimu…neboj..hrsie to bude asi s tou tal.mentalitou.ja mam skusenosti len ako turista.ale kedze mne vyhovuje ta nemecka presnost,je to vzdy pre mna problem byt trpezliva,ked im nieco nefunguje. unas je pocasie dot vedetne,ako vprimorskej oblasti -a casto prsi..ale je tu vsetko zelene ..a upravene.a mas pravdu yersinia s tymi ´´rodinnymi navstevami ´´ arabov..tu v nemecku sa to da tiez vidiet .tak ako taliani ,aj arabi ziju vo velk.rodinnom zoskupeni…a tu ma ´´nasinec ´´hrozu z predstavy,ze by musel takto zdielat izbu s nejakym arabom–ked pride jrho rodina..takze to riesime sukr.pripoistenim..aby sme mali istotu vlastnej izby…a tvoj manzel suhlasi so zivotom na slovensku?amas pravdu v tom,ze na slov,.ste bezpecnejsi..ty si doma,na vlastnej pode a tiez ano,ta pol.sit v izraeli je neista..ale ziv.uroven maju dobru,nie?u nas ,ako som pisala,rodinny zivot ma svoje pravidla..navstevy hlasia-aj moje kamosky zavolaju predtym.ja tiez.aj rodine a svokre..kedy a o kolkej pridem..aj ked iba na obligatornu polhodinku na caj.ozaj nehrozi ´´pepadnutie navstev´´.je vacsi odstup.a to mi vyhovuje.kazdy mame svoj priestor pre zivot.ved aj na slovensku v mojej rodine to tak bolo.pribuzni aj priatelia sa mojim rodicom vzdy ohlasili dopredu.takze vlastne nijaku adaptaciu na prostredie som nepotrebovala.vy to zrejme mate trosku zlozitejsie.ale vsetko sa da dohodnut…tiez by som nezniesla ,aby mi niekto chcel zasahovat do sukromia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 14:24  

ten pris.vyssie je moj..´´uslo mi to..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 14:33  

moj muz neni arab 😉 je pravda ze u nich su tie navstevy zvykom. ale prespavat u druhyh to nie…to som tam nevidela ze by prisla nejaka navsteva prespat…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 14:43  

a na slovensku suhlasi samozrejme ze budeme…a zivotna uroven je tam dobra, v tom problem neni 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 14:44  

to som bola ja


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 15:14  

no caute baby. my doma klimu mat nebudeme lebo muz je na to alergicky neznasa klimu a uprimne povedane radsej si zapnem ventilator a ked pojdem von nedostanem facku z toho tepla 😀 inak teraz sme mali aj debatu o tom, ze si hladam pracu v rime. a oni by mi hned pomahali a zhanali a neviem co, no ja nie som ten typ a som dost priebojna a rada skusam sama a az ked to beznadejne nepojde potom som ochotna a schopna poziadat o pomoc. no ale oni to nejak nechapu, povedal mi ze som pysna.. tak som mu to musela vysvetlit o co ide. ze to nie je moja pycha ale proste to chcem skusit aspon sama. potom nech mi pomahaju a budem za to velmi vdacna len proste chcem aspon sancu skusit to sama. oni su niekedy az taky ochotny ze to az cloveka vytoci. musim povedat ze s manzelom si velmi rozumieme a dalsia tema ktoru mienim nadhodit su tie navstevy lebo tu je to tiez tak ze si pride navsteva jak sa im zachce a ja to neznasam. clovek nema sukromie. oni su na to zvyknuty, ale ja ked som tam dosla a kazdy den tam bolo asi 6 ludi co prisli a odisli a ked som spala tak hulakali hore dole no nervy som mala riadne. A v noci pride svagor s nejakou kamoskou svojou a ta tam prespi potom pride taky kamos a neviem kto vobec to nejak nehlasia. jedine ak by slo o viac dnovy pobyt. moja svokra mi oznamila ze mi pride pomoct s upratovanim vzdy cez tyzden. tak som ju vyviedla z omylu 😀 manzel jej to vysvetlil a snad to pochopi a nebude nic skusat. lebo varit vedla nej alebo si len robit kavu to mam na vsetko navod 😀 robila som si onoho dna cestoviny tak vzala vahu a vzala mi cestoviny a navazila mi 50 gramov 😀 😀 😀 ze tolko sa ich ma jest. len akoze mimochodom a ze sa varia 8 minut 😀 som mala chut jej daco spravit 😀 ale no potom sa vyparila 😀 ona to mysli dobre ale mna to taaaaaaaaaaaaaak stve. alebo sa mi stalo ze som si vyprala veci a na balkone schly a na druhy den rano o 7mej uz som mala vsetko poskladane na policke pri hlave … a na toto som extra citliva spodne pradlo a take veci a to bolo prvy krat co som u nich bola vtedy ako odchazali na ten slavny vylet. ufff no a teraz ked mi to spravila zas som len napocitala do 10 a vykaslala som sa na to. byt budeme mat az teraz od juna a zatial som na SVK do konca juna takze uz ked pridem budeme sami. inak by som tam ani nesla 😀 ta prilisna ochota ma stve aj ten hluk a navstevy od rana do vecera. okrem toho jedia vkuse fazule :D:D:D co som sice vedela lebo ako som spomenula moj stryko je kubanec ale toto je uz vela aj na mna. kazdy den fazula 😀 ja kurca zrut alebo aspon nieco „normalne“ ale nie fazula kazdy den 😀 takze je toho vela co sa musim ucit 😀 niekedy je to aj sranda a niekedy som z toho hotova a aj si poplacem. ale prevazne ide o jeho rodinu nie o nas dvoch tak sa stale ukludnujem a aj manzel mna ze budeme sami bude nam dobre 😀


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 15:15  

yersinia: ty sa mas ucit jasne ? 😀


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 16:31  

tinkah jasne 😀 preto len ta strucne som odpovedala 😉 uz mi z toho hrabka a to som este dnes len polovicu z mojo planu prebrala


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 16:55  

ved vidim ze ti hrabka ked si si dala nick s nazvom bakterie 😀 hahahaha som nevedela ale som rozmyslala co to za slovo 🙂 aj ja sa musim zacat ucit na skusky. ble nechce sa mi.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 17:17  

inkah,co studujes?a svokra to mysli dobre,ako vidiet-mozno si pre nu jej dalsie dieta..ked budete sami,bude to ine..a stou klimou mas pravdu,ked si alergik..ja tiez.a navstevy?no,teraz to asi musis respektovat,ked ste u nich na navsteve.ked budete mat vlastne byvanie,urobis si pravidla.kedze ta manzel odporuje,bude to lahsie.niekedy aj prilisna starostlivost vlastnej matky je ´´naviac´´.ja to poznam.nieto este niekoho ineho.ja mam tiez rada ako ty nezavislost a samostatnost v rozhodovani.drzim ti palce,aby si nasla pracu podla tvojich predstav.niekedy si ludia myslia,ze zivotaschopnost je arogancia alebo nadradenost.a pritom je to len zdrave sebavedomie .nedaj sa odradit.hlavne,ze to tvoj muz chape.pekny vecer .


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2009 18:23  

klima je super,kto by sa paril doma v horucavach?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/05/2009 16:04  

mne klima nerobi dobre.. ako sa mate baby? celkom by ma zaujimalo ci sa vo vasich rodinach oslavuje nieco ako nas zajtrajsi den deti. ako to vyzera ak nieco take vobec je?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/05/2009 16:18  

ahoj dievcata-u nas na severe nemecka sa den deti neoslavuje-skor na juhu–my mame predlzeny ´´dusickovy ´´vikend-sviatok je aj zajtra´-´´pfingstmontag-takze travime s manzelom volno na ostrove borkum-tinkah to mozno poznas…je pekny slnecny den.co sa tyka klimy-ja som tiez alergik-a mam s nou problem aj v aute.alergici by ju vobec nemali pouzivat.ale aj ventilator mi nerobi dobre..pekny podvecer.aj ked tu bude svetlo este velmi dlho -asi az do 10.hod.vecer.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/05/2009 16:22  

to bol moj prispevok..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/05/2009 16:23  

jej to mate super. tu je uprsane uz druhy den tak ma boli hlava cely den. ventilator mne neskodi ale zas nie je to velmi dobre na oci. uvidime aky bude zajtra den ale privitala by som aspon nie tak zamracene pocko lebo to som potom cely den jak po prebdenej noci. S. tak to je super, ze chodite na ostrov, mate zajtra vony den? alebo je to len taky „sviatok“ ?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/05/2009 16:24  

S. – doslo mi 😀


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/05/2009 16:32  

ano,zajtra je volno-takze sme tu na ostroveuz od piatku–chodime sem pomerne casto-ja zboznujem lode – plavby a more–o pocasie sa naozaj dusickovo vydarilo..super.to je skoda,ze na slov.prsi-ved obycajne na ´´dusicky je horuco´´alebo ze by som si to zle pamatala?..pozeram skoro kazdy vecer spravy na markiza alebo joj—takze som stale akoby v spojeni so slovenskom.ako nesies odlucenie od manzela,tinkah?je to tazke,ze? z sa tesis na zivot v taliansku?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/05/2009 17:12  

no je to tazke a hlavne teraz ked on musi chodit do prace a plus vybavovat papiere a veci okolo bytu takze sme malo spolu aj telefonicky aj online.. ale to nic uz len mesiac a budeme spolu. niekedy to na mna dolahne tak som smutna ale potom sa zas tesim lebo vsetko ma vyznam. len dnes na mna vsetko nejak dolahlo. na Taliansko vies co ani nie velmi neviem take zvlastne je to. uvidime zatial si este stale hovorim, ze som tu s rodicmi aj priatelmi sice mi chyba manzel, ale nejak sa to da.. ale tam hm neviem no uvidime. asi to nebude jednoduche. Na SVK su dusicky 1.11. 🙂 a vtedy je uz kosa. jaj a ked spominas lode no tie mi chybaju tiez ach 🙂 hehe no ale zas clovek sa musi posuvat vpred…


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
Stránka 1 / 3 Nasledujúca
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.