Kde na starobu - návrat na Slovensko alebo zostať v Nemecku?  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/12/2006 17:06  

Po rokoch života v Nemecku nie je celkom samozrejmé povedať – doma – a myslieť pri tom na 30 rokov vzdialené Slovensko. Keď ma pochovajú tu, v Nemecku, tak si nechám na reverz pripnúť slovenskú zástavku, ale keď ma pochovajú v rodnej hrudi, teda na Slovensku, nechám si zapichnúť na reverz nemeckú vlajočku.

Na Slovensku som prežil šťastnú mladosť v komplikovanej dobe, ale ušiel som zo strachu pred neistou budúcnosťou. Na starobu si predstavujem ľahšie a bezstarostnejšie roky na Slovensku, ako tu v Nemecku. Svetlo budúcnosti žiari teraz jasnejšie smerom na východ, ako na západ, keď nás Čína nedobehne skôr, ako si na ten reverz saka do rakvy budem stačiť pripnúť tú pravú zástavku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/12/2006 21:49  

To je to iste ako tema….. kde chcem stravit dochodok
Ozaj preco ma byt na vychode lepsie?
kazdy sa boji navratu na SK, ziadni kamarati, rodicia, vsetko cudzie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/12/2006 15:26  

ale no tak; nie som uz mladik,ale nad tymito vecami nepotim tricko.ono to zivot prinesie sam.nezabudajme,ze plany su na to aby sa menili,prisposobovali.teraz som tu,zajtra v cine alebo prejdeny valcom.to nie je dolezite.dolezite je ako sme tu svoju put zili.asi tak(z mojho pohladu)…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/12/2006 11:03  

KDE NA STAROBU ? DO JAMY CO TA CAKA KED SI STARY ? ZIVOT PRESTANE BAVIT CLOVEKA NA STAROST , CHOROBA SA TLACI VSADE KDE SA DA , JA SOM ZABUDOL ROZMYSLAT O STAROBE, JE TO ZBYTOCNA OTAZKA CO ZO STARYM CLOVEKOM TO SI AKO VYZVYKANA ZUVACKA KAZDY SA DIVA NA TEBA AKO VYZERAS ? SUCHY KRYVY ADEFORMOVANY ETE BUDU TA ROVNAT AS TA DAJU DO TRUHLY . CO Z TAKYM CLOVEKOM , TRASU SA TI RUKY NAJEST SA NEMOZES ZUBY NEMAS , VYSKNUTY IBA LEHNUT DO POSTELE A PRYKRIT BIELOV PLACHTOV CAKAT AS TI DAKDO ZATLACI OCI ABY SI NEVYDEL UZ VIAC TENTO SVET.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/11/2008 19:12  

myslim, ze ja nikdy nezostarnem…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
30/11/2008 5:40  

SO MNOU NIKDY NEZOSTARNES


ReagovaťCitovať
 Bergie
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 16
01/10/2010 17:37  

Kde na starobu?
Predsa do kasina! 💡


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.