Každý ideme za svojou hviezdou  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
22/02/2006 18:21  

Každý z nás kto išiel skúsiť štastie v živote sa tvrdo niečo naučil a vážime si toho. Začali sme si vážiť sami seba, aj keď sme určite padli na dno svojich síl a možností. Aký úspech ste dosiahli? Čo vás život naučil tvrdo a s pokorou? Mňa Kanada naučí vážiť si samu seba.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/02/2006 10:59  

je som sa naucila vazit si prácu 🙂

nie kazdy ma to stastie ako ja : mam volne vikendy, na obed sa ide spolocne , super kolegovia…

tu v nemecku je 5 mil. registrovanych nezamestnaných + socialne prípady + harz IV…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/02/2006 14:02  

ja si vazim pracu na slovensku, je celkom dobra, nenarobim sa ale splni sa mi sen, ked konecne si najdem pracu v nemecku, kde odchadzam za 3 mesiace, budem si ju urcite vazit……….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/02/2006 7:27  

zivot v zahranici ma naucil velkej zodpovednosti,vazim si samu seba ,ze som dokazala to co som dokazala a ,ze mam to co mam a velmi si vazim svoju mamu a celu rodinu,ktora mi v zahranici chyba.skoda,ze si to plne zacneme uvedomovat a cenit az vtedy,ked nam to zacne chybat,alebo v najhorsom pripade ked to stratime.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/02/2006 23:01  

Mna naucila vazit si starych a nevladnych ludi ,nie zeby som si ich nevazila predtym .Bolo nas 8 deti a rodicia nas stale viedly k tomu aby sme stary ludom pomahali ,ale ked sa teraz o nich staram a vydim aky su nevladny a bezmocny snazim sa pomoct z celeho srdca .A aj ludom ktorych stretnem . Zelam vsetkym dobreho zdravia a obtymizmu a abi ste stretali len dobrych ludi


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/02/2006 8:17  

a este potrebujes hviezdu, ktora ta nauci gramatiku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2006 1:08  

Hi,
v ktorom meste zijes?? aj ja mam super kolegov, ale nemam volne vikendy:-))) Ja mam skor pocit, ze im sa za tie peniaze robit nechce. Este aj najomne im tu plati stat. caf


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/03/2006 14:01  

TO: ALZBETA

Ignoruj prispevok „Anonym-a“. Ja zijem v USA 31 rokov a tiez mi vsade pisu o pravopise. Nie ze by sa radsej tesili, ze este vobec slovensky viem…No ale su aj taki ludia. Take care and have a nice day!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/03/2006 16:50  

Toto musi byt najuchvatnejsia diskusia na celom exil.sk!

Diskusia bola otvorena pod temou Kazdy ideme za svojou hviezdou, avsak samotny uvodny prispevok, na ktory mimochodom pisatelka obetovala plne 2 riadky(!), nehovori k teme nic, akurat ze sa pisatelka „naucila vazit si samu seba“ (??) 🙁
Stale nemozem prist na to preco by sa mal niekto „naucit vazit si sameho seba“ len preto, ze sa dotycny rozhodne zdvihnut zadok a pokusi sa postarat sa trochu o svoju buducnost…
Je neuveritelne, ze nikto si nic nevsimol a nasledujuce 3 prispevky len kopiruju ten uvodny, i ked 2 z nich hovoria o vazeni si prace, co uz zacina davat zmysel… Avsak akasi Maria stale nemohla odolat a rozhodla sa po Zuzane aj ona podelit sa s citatelmi o tu uchvatnu spravu – ze sa aj ona naucila vazit si samu seba! :-O
Nasledujuce prispevky su uplne od veci a poukazuju len na dusevny stav ich autorov…

No a nakoniec by som si chcel zagratulovat samemu sebe za to, ze som mal trpezlivost citat celu tuto dojemnu diskusiu, a ze som sa dokonca aj ja rozhodol prispiet. Myslim, ze po tomto cine stupne moje sebavedomie, budem si seba ovela viac vazit, a hlavne takisto to budem ocakavat aj od vas vsetkych! Ako prejav vasej ucty ku mne mi budete vsetci od dnes vykat! Jasne? 🙁


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
05/03/2006 8:01  

Ahoj Anonymny

Ako pises diskusia bola otvorena pod temou“Kazdy ideme za svojou hviezdou“,ale mne sa akosi nedari najst TVOJ PRISPEVOK na tuto temu,jedine co citam z tvojich riadkov je kritika na vsetko,co tiez poukazuje na TVOJ dusevny stav.Aj ja dufam,ze tvoje sebavedomie stupne ked sa zamyslis nad sebou ….. Drzim VAM palce Anonymny 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/03/2006 1:27  

Dakujem za radu a budem sa za Teba modlit lebo si nestastny clovek bez priatelov


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/03/2006 1:44  

To:Lester
Dakujem velmi pekne za pekne slova .A prajem Ti vela zdravia a uspechov . A vedz ze ty anonymi su ludia ktory sa odvazia krytyzovat len bez mena . Su to nestastny ludia .Pozdravujem Ta .Have a happy day


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/03/2006 3:29  

To:anonym
oj -oj ale si sa nafukol len si nezabodni napisat meno do vrecka pre pripad ze by ta nahodou odvialo .Z usmevom zdravy XXX


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/03/2006 17:44  

naucila som si vazit rodinu, a vsetko co mam doma a hlavne svojho partnera, pretoze vo svete je malo takych ako nasich slovakov…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/03/2006 19:45  

Ked sa budes za mna modlit,aby som bola stastnejsia a nasla si viac priatelov,prihod k tej modlidbe aj Tvoje meno,lebo to tiez potrebujes a mozno viac ako ja.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/04/2006 15:16  

neviem preco taky ludia ako anonym chcu ostatnym otravovat zivot,vsak kazdy chce vyjadrit len svoj nazor nedajte sa takymi ako on znechutit a piste lebo mam rada tieto prispevky a niekedy sa zapajam aj ja,a este nieco anonym skus sa zamysliet preco ta kazdy odmieta


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/04/2006 19:48  

Ahojte, som rada, ze k mojej teme ste sa zapojili. Ano, kazdy mas svoj nazor. A netreba mu ho brat. Viete, nie kazdy pochopi, ze zivot v zahranici a zmena nasho myslenia nas vsetkych posilni a naozaj zacneme si vazit sami seba. Prestaneme sa podcenovat, a mame svoje ciele. Nie, nesnivame uz o nich a neurazame ludi dookola. A hlavne nie je podstatne ci piseme spravny pravopis. Je podstatne, ze sa o svoje zivotne skusenosti mame s kym podelit. O bolest, aj o radost. Ak niekto napise ako chce urazit toho druheho a ten to pisal tak uprimne, je mi ho luto. Kazdy mame svoj charakter a mame podobne pocity. Aj ten kto uraza urcite musi byt clovek kto trpi. Moj zivot bol postaveny na snoch, a tieto sny som si zacala plnit az ked som odisla prec zo slovenska. Ano, je to uzasne pozriet sa do zrkadla na vlastnu tvar a byt na seba pysny. A vediet, ze my nesedime so zalozenymi rukami ale vieme sa opriet dopredu aj ked nesvieti slnko.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
05/05/2006 20:28  

zuzana to si napisala velmi pekne


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/05/2006 2:56  

mata, aspon neurazaj – ze vraj krasne.
Ved to bolo uplne nadherne! Az mi slzy tecu… 🙁


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/05/2006 17:46  

Tebe riadne peče:)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/05/2006 6:42  

Ahojte, som rada, ze je takato stranka kde sa da povedat svoj nazor. Skus povedat :ananymny aj ten tvoj pribe. Urcite je v nom nieco co aj teba podrzalo, ked si bol na kolenach.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/06/2006 6:58  

Mila Alzbeta,
neviem kolko rokov zijete v zahranici, ale Vas pravopis je naozaj otrasny. Neuznavam anonymnu kritiku, ake myslim si, ze by Vam neublizilo otvorit obcas pravidla slovenskeho pravopisu a zopakovat si gramatiku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
30/06/2006 13:36  

Vazeni, prosim vas nesr… sa s gramatikou, ved tu mozno nevedia lepsie ani Slovaci, co ziju na Slovensku. Niekto ju k zivotu potrebuje niekto nie, niekomu na nej zalezi, niekomu nie. Uvodny clanok sa mi paci. Mne sa tiez splnili az tu viacere sny. Co sa tyka vazenia si samej seba povedala by som, ze si rovnako vazim samu seba teraz ako aj predtym, snazim sa zit tak, aby som sa mohla kazdy den pozriet do zrkadla (aj ked pri totalnom nedostatku spanku sposobenom mojou 9 mesacnou certicou toho vela aj tak nevidim), aby som nikomu vedome neskodila a snazila sa pomoct. Nikto vsak nie je idealny a nenahraditelnych ludi su plne cintoriny. Zivot tu mi zdvihol sebavedomie. Hm uz vidim ako som asi niekomu tymto stupila na otlak…. Na vysvetlenie, vsetko z Europy sa tu berie ako nieco extra super, co sa odzrkadluje aj v cene (aspon raz tak vyssej) no a kazdodenny zivot a situacie vo mne len utuzuju hrdost, ze som zo Slovenska, resp. z civilizovanej Europy. Vacsinou sa vo vsetkych clankoch zdoraznuje aki su v AU bezproblemovi pohodovi obyvatelia, ja by som skor povedala, ze su „relaxovani“ az moc, nic si nikto z nicoho nerobi, potom sa veci pokaslu aj vazne a nie su si ochotni priznat svoju chybu, to by si radsej asi dali ruku odtat. Mozno na Slovensku su niektori ludia skupi na informacie napr. na uradoch ci uz z dovodu, ze sa vyzivaju vo svojej mikro dolezitosti, alebo mate krajsie vlasy, zadok, oblecenie, alebo sa boja, ze informacia ktoru vam daju nebude spravna, tak radsej ziadna. Tu vam pokojne daju dve protichodne informacie v tej istej veci a este sa tvaria, ze vy ste ten blbec, co im neporozumel….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
22/01/2007 11:13  

Reakcia na Anonyma (sobota 4.3.07, 17:50)
je chválihodné že si vážite pán Anonym sám seba viac po tom vašom príspevku:-), ja som chcel povedat že neberiem nikomu jeho názor ktorý v danej chvíli pocituje tak ako pocituje a ho vyjadril lebo viem že to nie je lahké a najlepšie to vie človek ktorí to povedal ako to myslel, myslím si že môže žvýšit sebavedomie všetko možné od úspechu v práci či v láske a pod. ale aj tak k konštatuvaniu: Vážim si sámého seba alebo som začal- by som chcel dadat že je to pocit po dlhom neúspechu a nemám len na mysli len prácu…bla bla ale skutočný pocit po ktorom si už viac a viac ludia v duchu hovoria: tak fajn som presvečený aj ked to tak zatial velmi nevyzerá že to niekam smeruje, má to zmysel, som čoraz viac so sebou spokojný…jednoducho viera…v seba..potom v iných……


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/03/2007 18:22  

dámy, dávate teda tomu lovenčinovi, – vstávam z hrobu


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/08/2007 13:39  

no ja musim reagovat na anonim ak sa smiem spitat o aku hviezdu sa pitas nie tu o ktorej bi sa dalo povedat ze je nasou sucastou zivota? a nasimi skusenostami v zahranici?tak preco ti vadi ked niekto hovori otom ze si zacne clovek vsimat co je v zivote dvolezite a nad sebou zamislat ved to je ta hviezda si mislim a ked sa tak rad modlis za druhich tak si spomen na biblicki pribech o stratenom sinovi preto ze to je trochu aj z nasho zivotea a mimochodom ja som uz taaa inaa maria ale suhlasim stou doticnou mariov ktora ti odpoveda spozdravom v predchadzajucom urivku prepacte mi tu kramatiku ale aj taki lidia musia zit ci nie?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/07/2008 21:43  

Mam niekedy pocit ked badam aka je realita slovakov v zamori ,najme exotov v Kanade a tym ako vzdy ti organizovani podvadzaju,vyciciavaju staru vlast Slovensko ze tu zlatonostnu zilu zlatokopi tam hladajuc odchadzali nenasli.Tak sa rozhodli vycuciavat a ozobracovat Slovensko a napriek tomu ze ziju v krajine ktora im pomahala ako kazdej inej narodnosti aj financne,vsestranne exoti nasli zlatu zilu v slovenskom narode.Ten poctivo plati dan,nema to lahke a exot-podvodnici mu pustaju zilu.Ziadaju z krajiny kde ich zije hodne cez 100.000 par generacii uz financie so SR.Exoti bez moralky,svedomia,vycitiek,faktam sa nestitia parazitovat napriek tomu ze sa jedna o pomerne mlady stat.V Kanade kde je niekolko nasobne vetcsi HDP (GDP) tito vyvrhelovia ludstva okradaju slovensky narod ku ktoremu sa naoko hlasia.Mam pocit ze ten ex-prezident Husak malm p[ravdu ked verejne sa vyslovoval netreba smutit za tou pliagou dobrodruhou,ktory snivaju o pecenych holuboch,su asocialne zivly,isli hladat a zilu zlatonostnu.Netreba zialit za nimi treba sa radovat skorej.Ked clovek zbada a vie ako surovo,drsticky,podvodmi okradaju SR a pritom im ide o0 svoje vrecka,vyhody zabavanie sa,hodovanie na ucet slovenskeho naroda pod Tatrami musi suhlasit s Husakom.Samozrejme jedna sa o exotov fiezfunkcionarov organizacii,spolkov jedno,dvoj hlavych papier-vytayh bublin ale v okradani obrov.A tak moze tesit ze drviva vetcina krajanov boci od nich,nie je organizovana,hanbi sa za nich.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/10/2009 23:25  

Raz bol napisal ten v tom SMEtisku clanok o Slovakoch v Kanade kde pisal o Krajine exotov.Hneval som sa na toho vsepisalka Lesku.Potom som ale sa dostal k mimoriadnemu vydaniu o Kanadsko Slovenskej Ligy z nazvom Slovak v Kanade a odpustil som mu v duchu.Mozno to cital aj on je to skutocne nahliadnutie do zivota,do vsastbnej kuchyne KSL ktora bola vzdy v boji o zo SKS kto je stresna oraganizacia Slovakov v zahranici.Pemtatam ako vtedy ako predseda parlamentu Mr.Gasparovic vital SKS zastupcov ako zastupcov zahr.Slovakov a druhy den dosli s KSL ze oni su ti pravy.A dnes ked vidim to okradanie SR je to na stranke statnej institucie class=“postlink“ href=“http://www.uszz.sk“>www.uszz.sk a v casti Dotacie je prehlad kde,kolko,komu,krajina,ucel ide v ramci pomoci za hranice strpol som a hanbil sa byt zahr.Slovak.Ved z pomoci sa stala okradacka,zabavacka,turistika..A najvecsi gol teraz SZSZ kde sarapati Skupinka tiezfukcionarov a sl. danovy poplatnik sklbu a sklbu ta statocne.No preco pod menom ze sa jedna o zahr.Slovakov?KLdeze par idiotov a zlodejov je to len.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/10/2009 15:39  

Ten sucastny brloch alebo Augiasovb chliev cez ktory si uzivaju,zabavju sa,cestuju,komercne aktivity,marnotratnosti konaju za slovenske dane tiezfukcionari ako SZSZ treba rozpusit.Skodu a velku skodu vytenulovane medzicasom stamilioni zo SR treba ziadat vratit.Ta planovana demonstracia mladeze Slovenska pred City Hotel Bratislava kde bude hromadna turisika na Valne zhromazdenie SZSZ spojene nie nahodou na dni Pamiatky zosnulich s navstevou hrobov rodiny,znamych na Slovensku tiezfukcionarov.Verime my drviva vecsina neorganizovanich krajanov co odsudzujeme toto konanie,sklbanie,vykradanie SR, co sa falosne kona pod tieznasim menom zahr.Slovakov je loz.Jedna sa o samozvancov bez mandatu,clenstva patricneho,jedna sa spekulantov,podvodnikov,ktori sa nestitia zdierat staru vlast a narod pod Tatrami.Verime ze usporiadatelia demonstracie prori zdieraniu Slovenska budu ziadat od usporiadatelov vycislenie kolko stoji takato akcia sl. danoveho poplatnika.
Enaught is enaugh panuje u drvivej vecsiny zahr.Slovakov ku chovaniu a smutnej reality tiezfukcionarov vykradacov Slovenska a okradacov naroda pod Tatrami.
Ps.Cest vynimkam.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/10/2009 15:10  

Ludiam pozor,na tom tunelovani a vykradani SR a slovenskeho danoveho poplatnika maju svoj velky podiel aj st.zamestnanci ako riaditelka USZvZ.A o tych pusipajtasoch,vyvolenich tiezfukcionaroch,bande zapdredancov a zlatokopov len tolko.Skodu dat nahradit ved zlodejina je ilagalna a kriminalna.Nastastie mladez zo Slovenska mysli ako drviva vecsina zahr.Slovakov a svoj nepokoj a rozhorcenie s vykradanim SR daju verejne najavo pri stretnuti tej zberby vyvolenich samozvancov Char Koser Nostra Skupinky SZSZ ked sa bude konat hromadna turistika v City Hotl Bratislava 30.okt.2009.Spravne malde nedqajte sa vykraedat zlodejmi z Ameriky,krajin G7 ved su to zlodeji v maske zahr.Slovakov.
Ps.Kolko bude stat takyto hromadny vylet sl. danoveho poplatnika nech daju chazari a zodpovedni na Slovensko protestujucim vediet.
Ten spolok tunelarov rozpustit dost hanby narobili zahr.Slovakov.Ved je to par sasov a len predseda,podpredseda a podpredsedova zena si lietaju medzi svojich do Izraela a Shalomuju po svete.Ako je to mozne kto da odpoved ved je to kriminalne vo svete nepredstavitelne.Stop SZSZ a audit v USZvZ!


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.