Ako vychádzaš s "domorodcami"?  

Stránka 1 / 7 Nasledujúca
  RSS

 imported_admin
Zaregistroval sa v roku 2004
Príspevky: 59
27/08/2004 0:03  

Našiel si si v cudzine dobrých priateľov, prípadne životného partnera? Je slovenská mentalita naozaj taká jedinečná? Ako ťa vnímali „domorodci“? Stretol si sa skôr s prejavmi sympatie, či antipatie z ich strany?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/11/2004 7:01  

Nasla som si tu zivotneho partnera a naozaj sa nemozem stazovat. Ako slovakov, teda najma slovenky nas tu arabi beru naozaj dobre. Su vzdy ochotni pomoct. Nemala som s nimi nikdy problem, skor naopak:).


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/11/2004 22:06  

skoda ze nezareaguje este dalsich 98 dievcat zo 100 ktore maju dost odlisny nazor na arabov . Ja ako 99 len poviem : RADSEJ PORIADNEHO CIERNEHO SLOVENSKEHO ROMA , A nech poriadne smrdi a budem na tom lepsie ako s arabom. ALE PRAJEM TI NECH VAM TO VYDRZI !!!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/11/2004 16:10  

ani araba, ani roma. samozrejme, ze na zaciatku ta bude brat dobre, znesie ti aj modre z neba. ale v normalnom zivote, po svadbe budes v jeho moci. rozluc sa s minisuknami a vbystrihmi, nakup si satky na hlavu a citaj koran. a rom. tomu sa zase nechce robit. tolko moj nazor. a z vlastnej skusennosti ti poviem, pozor aj na talianov, grekov, juzanov. tiez nezajdes daleko. samozrejme, kazdy je iny, nebudem tiez vsetkych hadzat do jedneho vreca, najdu sa vynimky. inac ja som vydata, stastne, s nemcom.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/12/2004 19:18  

Ja som vydatá štastne s grékom! A poznám tu veľmi veľa sloveniek a češiek a iných cudziniek(nemky, angličanky, rka,švédka,škótka)ktoré sú v manželstve už dlho rokov, aj také čo majú už dospelé deti a sú to všetko normálne vzťahy ako si kto zariadi, tak 99% sú v šťastnom manželstve. A preto ti musím Jani oponovať v tom čo si napísala. Osobne verím, že keď si dvaja rozumejú, ľúbia sa a rešpektujú tak majú veľkú šansu. Každé manželstvo je určitý risk! Či so slovákom, nemcom, grékom či talianom atd., či si ho poznala dlho alebo krátko pred manželstvom. Neviem možno predsa úplne odlišné náboženstvo ako napr. muslmské môže byť prekáškou šťastia, ale aj to iba v prípade ak je z takého štátu kde je náboženstvo spojené s právnym systémom, alebo potom ak je veľmi ortodoxný a jeho žena ako kresťanka sa s tým nevie stotožniť. Ale ak áno tak určite aj tak može byť šťastná aj bez tých mini sukien a podobne. Ja osobne by som to určite nezvládla ale je veľa takých čo s tým nemajú problém lebo milujú svojho muža a nemusia sa o nič starať, nič robiť.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/12/2004 23:26  

…tie sa ani k netu nedostanu, co by povedali ako im je zle. Ja osobne si myslim ze nabozenstvo moze sa stat velkou prekazkou.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/12/2004 9:22  

no, jani, aj ja ti budem oponovat. napisala som, ze ich nebudem vsetkych hadzat do jedneho vreca. ale z vlastnej skusennosti, zila som takmer tri roky s talianom, za ten cas nebol schopny povedat vlastnej rodine, ze som evanjelicka a nie katolicka. az na dovolenke v taliansku, ked sme sa rozhodli brat, vysvitlo, ze katolicka nie som. aj ked som bohvieako po taliansky nevedela(zili sme v nemecku, komunikovali v nj) jeho rodina prestala rozumiet aj to minimum , vlastne prestala somnou komunikovat.dostala som od neho podmienku, alebo zmenim nabozenstvo, alebo je medzi nami koniec. zvolila som koniec, pretoze,jeho rodine sa nepacil ani moj sposob obliekania, to, ze som sa vybrala sama na nakupy a pod. veci. a to hovorim o europe. v nemecku som uz siedmy rok, s juzanmi mam takcitak problemy, vidia sa mi drzi, ides po ulici, kricia po tebe, hej , pod so mnou na kavu, chcem si ta vzitat, su schopni utekat za tebou cez cele mesto, proste myslia si, ze su ti najuzastnejsi.ja osobne si neviem predstavit zivot s moslimom, poznam ich niekolko, kamaratky maju priatelov moslimov, ale ziju v nemecku, mozno je im to jedno, su zalubene a prisposobia sa. ale nevidela som estemoslima, co by sa prisposobil. svokra cestuje pravidelne do alzirska, vzda sa bravcoveho aj alkoholu, zahali sa. ked oni pridu do nemecka, spravaju sa po svojom. tolko moj nazor.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/12/2004 14:09  

Ahojte,
ja som uz 4 roky vydata za francuza a mame 2-rocne dievcatko, mozem len povedat ze este dnes je to ako v prvy den, ale myslim ze to je vynimka, co sa tyka ostatnych mensin, araby, cernoisi nikdy som si nezvykla a ako blondinka mam s nimi len problemy a minisuknu nenosim, fransuzi lubia balit aj v praci ale to je PARIS (len sa nesmieme nechat)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/12/2004 9:42  

no, ja blondinka nie som, ale zistila som, cim tmavsi, tym doternejsi. casom som ale prisla, o co im ide, stacilo ich odpisat vetou, ja nie som nemka, nemam papiere a vzdialili sa. ale dost casto tekali za mnou cez pol mesta, slubovali hory doly a pod. podobne prihody mali aj kamosky, poniektore aj neodolali, poniektore su dnes nestastne, pretoze, taky arab nepovazuje za potrebne oznamit, ze niekde vychodnejsie ma este dve zeny a desat deti a nabuduci mesiac pridu obe za nim do nemecka.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/01/2005 20:49  

Zijem uz 8 rokov s moslimom(turek),ale doteraz som nemala problemy ,ze ja som katolicka a on moslim:Toboz nie s jeho rodinou.Mame spolu 3 deti a je neskor na nich aku mentalitu si vyberu.Myslim si ze to je v tych muzskych charakteroch,nie len ci je cierny a ci biely,alebo katolik ci moslim.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/01/2005 15:11  

ty mas teda silny zaludok. jedine plus moslima je, ze alkohol je tabu a nemas muza alkoholika. ja osobne si s tmavym zivot predstavit neviem, moze byt pracovity, bohaty ako chce. mne ti chlapi smrdia a pripojim sa k tym co pisu, ze su doterni. su ako plostice a slovo nie od zeny nepoznaju. aj statistiky dokazuju, ze najvernejsi a najspolahlivejsi su muzi zo severu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/01/2005 14:59  

Mam moslima,vypije si ako kazdy druhy Slovak,a o tom smrdeny ak sa kazdy chlap neumyje 2-3 dni smrdy.Neviem mozno si mala chlapa co smrdy,ale ak niekto ma zauzivanu dennodenu cistotu,hygienu,nemoze smrdiet,aspon moj manzel mi zatial este nesmrdel!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/01/2005 8:00  

ja mam citlivy nos, citim ich nadialku. mozu sa umyvat kolko chcu, nakydat na seba vonavy, oni maju typicky pach, takisto aj zeny. so smradlavym muzom by som si nic nezacinala, a uz vobec nie pokracovala pri pohlade na ich zuby a neupravene ruky. a to ich otasne spravanie na ulici, pisali to tu viacere, prilepia sa na teba ako kliest.a je to zvlastny moslim, copije.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/01/2005 8:17  

no, hana kilic, ked si stastna s turkom, tak si bud, ako aj brona s arabom. ved na slovensko s rakuska nie je tak daleko, ak ti zacne vnucovat vlastne nazory. druha moznost, on je zdegenerovany europsky turek moslim, ktory si vybera z nabozenstva, to, co sa mu prave hodi. ak chce pit, pije a pod. to si este viem predstavit. ale zit rovno v arabskej krajine, aj ked satka na hlave mozno povinnostou nie je, ale je zakazane zene sa vybrat niekde samej, tak to teda nie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/01/2005 11:46  

vydata som s nim 8 rokov,ale zatial som nezazila ,aby som nemohla ist s priatelmi von,takisto je to aj z mojej strany,ajeho nazory mi doteraz nevnucoval.A tebe Eva len tolko,asi si vliezla do postele ozaj s tym smradlavym,ked mas take skusenosti.Ale popravde s arabom by som si ani ja nezacala,z tejto stranky mam dost skusenosti.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/01/2005 11:54  

[zaslané pred odtránením príspevkov porušujúcich pravidlá tohto fóra]
Evicka ak chces urazat-prosim.Ale taky ludia ako si ti ma nerozhadzu,pre mna su hlupaci s malym IQ.Maj sa a dufam ,ze si najdes toho nesmradlaveho.A ako si pisala ,ze smrdim asi aj ja,takze to potom musia smrdiet aj moje deti,ci nie?????? Zamysli sa nad tym ,nemozes vsetkych hadzat do jedneho vreca, mozno zo 100 najdes niekolko co nesmrdia.Mozno si natrafila len na takych co naozaj smrdia,to ti nebudem vyvracat,ale nemozes vsetkych hned hadzat do jedneho vreca.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/01/2005 17:19  

hlavne pre Janu Gogel ale aj ostatnych:
co sa tyka tvojej skusenosti s talinom, tak je to urcite jedna z moznych…neverim vsak, ze kazdy talian musi byt katolicky fanatik! Napr. ja som katolicka a moj manzel je pravoslavny (grek) a mali sme svadbu u nas na Slovensku v katolickom kostole a nikto s tym nemal problem z jeho rodiny / to skor som sa ja obavala, ze mne budu doma robyt problem s pravoslavnym a tak sme to radsej urobili v katolickom 🙂
Takze vidis, zivotne skusenosti su rozne a nic nie je urcite! Ako sa juzania spravaju v Nemecku naozaj neviem….Ale doma su v pohode co sa tyka zien…nehovorim, ze sa po mne na ulici nepozeraju ale ziadne otravovanie typu co si ty napisala. A ak sa mi niekto aj za tychto 7 rokov aj na ulici prihovoril tak to bolo velmi decentne aj slusne a ked som im s uctou oznamila, ze nemam zaujem, ze mam vztah tak to pochopili a cuvli. Co by som vsak vyzdvihla na tychto manzelstvach je ze si vazia rodinu a manzelku. Je pravda, ze kazdy grek sa poriadne vyblazni pred manzelstvom a malokto vstupuje do manzelstva pred 30kou – aj zeny aj muzi. Potom uz ich to tak nelaka / co je rozdiel napr. od Slovaka, kt. sa ozeni v 20 a potom vyvadza! Zeny v Grecku su velmi silne osobnosti/maju veduce postavenia vo firmach aj v politike co napr. u nas stale este nie je az tak rozsirene. Len tak na osvetlenie… Nepatri sa tvrdit o nejakom narodu nieco ak o tom vieme velmi malo alebo skoro nic. Hovorim, poznam tu aj zeny co ziju v GR uz 30 rokov/niektore stasne vydate, niktore rozvedene a druhykrat stasne vydate…prinajmensom tak ako vsade inde na svete….bud sa manzelstvo vydari alebo nie…a za to si mozu ti dvaj sami!
Ak sa vydavame za cudzinca tak by sme mali zvazit aj to ci sme ochotny navzajom sa tolerovat…to ze si ukoncila s tym talianom tak si spravila dobre, inak by si bola nestastna! Ak sa zhodnete na zakladnych veciach tak mate velku sancu…mam na mysli s hociaskym cudzincom ci slovakom!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/01/2005 8:35  

hana, posledny krat. nenavidim turkov a tmavych. kvoli jednemu smradlavemu turkovi nesmiem teraz pracovat vo svojom odbore, som gastronomka a stacilo mi jeden jediny raz zjest jeeden jediny kebap a dostala som salmonelu. ked sme mu tam poslali hygienikov, naslo sa tam u toho smraducha viacero hygienickych nedostatkov, medziinym aj fajcenie za pultom. a ten ich smrad citim zdaleka.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/01/2005 12:58  

No vidis mas skusenost,ale nemozes hned vsetkych odcudzovat,a s tebou Jana uplne suhlasim,hlavne v tom ako si to ti dvaja v manzelstve zariadia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/01/2005 8:36  

dievcata, mozno sa vam zide nazor muza. ci tmavi muzi smrdia a su doterni, to neviem, ja som na zeny. a po niekolkych rokoch v nemecku viem co chcem. peknu, inteligentnu a privetivu slovenku alebo cesku. nemky nevedia varit, nezvladaju domacnost, myslia len na karieru a peniaze, potom su to kamaratky a ine zaluby a partner je odsunuty az na piate miesto. moznoze su sebavedomejsie ako slovenky, ale nie je sebavedomie ako sebavedomie. zenu moslimku nechcem, mam rad zeny, ktore sa rozhoduju sami a nie su vo vsetkom zavisle na muzovi. co sa tyka europskych juzanskych zien, pekne, inteligentne, zaiste dobre matky, manzelky a gazdinky, ale povacsine tiez zavisle od muza, hlavne po financnej stranke, aj ked sa to mozno inac neda, aj zarabat aj viest todinu. inac k tomu zapachu, raz som sedel v cakarni u zenskeho s mojou ex, sedeli tam aj dve zahalene, odkial presne neviem ale siril sa z nich taky smrad, ze radsej sme si to odstali v chodbicke. smrdeli za udeninou, potom, stuchlinou. lutujem lekarku, ked im povedali, odlozte si, teraz vas vysetrim.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/01/2005 15:37  

Milan,
To o Slovenkach plati vsade na zapade ale postupne sa to meni, alebo slovenky sa tiez menia (k horsiemu?). Niekedy sa ten vztah s cudzincom podari, ak sa ta zena vie prisposobit novej krajine, ale podla mojeho nazoru je ovela jednoduchsie ked ten trvaly manzelsky vztah je z muzom tej istej narodnosti.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/01/2005 18:06  

evi, ja som ani vo sne nesnivala, ze by som sa mohla zalubit do nemca a uz vobec nie,viest s nim spolocny zivot. muzi nemci sa mi zdali aj zdaju, s vynimkou mojho muza,svagra a svokra namysleni, hovoria len o peniazoch, myslia si, ze su temperamentni, pritom su len hlucni. nemaju vkus, co sa tyka obliekania, hlavneze je to znacka a nevedia zaobchadzat s peniazmi, na jednej strane setria na nespravnych miestach aby to mohli na este nespravnejsich rozhadzat. moj nazor ostava, hoci moj muz je uplne iny, ako tito muzi, co som opisala. a oni to maju v rodine. hoci som za sedem rokov v nemecku spoznala aj vela slovakov a cechov, tiez som dufala, mat muza mojej narodnosti, pretoze ta spaja rodna kultura, rec, zvyky a pod. ale moj muz je nadseny zivotom na slovensku a sam sa priznal, ze zenu nemku nechce, s podobnych dovodov, ako opisal milan, moslimku tiez nie, lebo za nu musi rozmyslat. nejaky cas zil s taliankou, vedela sice varit a ale vzdelana velmi nebola a vsetko si dokazala u tatka vydupat.ale slovenky, pozna ich niekolko, su tie naj pozitivnym smerom.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/01/2005 5:31  

Ja si osobne myslim, ze my Slovaci sa vieme velmi dobre adaptovat. Samozrejme, ze to niekedy moze trvat par rockov, ale ked clovek spozna tu druhu mentalitu a sposob zivota dokonale, vidi ze aj napriek nejakym malym rozdielom, predsa len sme vsetci ludske bytosti a na narodnosti velmi nezalezi. Zila som v USA, UK, Taliansku a Australii a spoznala som dokonale mentalitu tychto narodov a kazdy jeden je odlisny od toho druheho a prave tym je tento svet zaujimavy. Vsade kde clovek ide je ina kultura, ina mentalita a pre mna to vzdy bolo zaujimave – pozorovat ako sa zije v inych krajinach. S „domorodcami“ som vzdy vychadzala dobre.
Mozno to bolo aj tym, ze som sa o ich krajinu zaujimala, davala otazky, preco sa robi to alebo ono… To asi kazdemu lichoti, mna to tiez potesi ked sa niekto spyta nieco o Slovensku, alebo chce vidiet fotky z Bratislavy,
Vysokych Tatier… Ale – pokial clovek ide do cudzej krajiny a ocakava
„velke zazraky“ a vsetko kritizuje… (aj takych Slovakov som stretla), tak to si vyrobi nepriatelov hned a zaraz.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/01/2005 23:35  

Odkedy som prisiel sem, som prijemne prekvapeny ludmi. Az na jedneho nestastnika (ktory si „pozical“ moju kreditku) su moje skusenosti pozitivne. Co sa tyka komunikacie, vela asi zalezi na tom s kym clovek jedna. Zvacsa som s mladymi ludmi (okolo 25), tych giganticky nezaujima skadial som a „ake to tam je“, skor ma beru ako „just another bloke from abroad“. Na druhej strane su klasicki „cajovi“ dochodcovia, tam je problem ten, ze uz pomaly stracaju prehlad o svojej vlastnej krajine, nieto este o zahranici. Jedna vec je ista, tak ako u nas, svojho casu, existovala propaganda, rovnake veci sa deju/diali aj tu. A tak vznikaju divne otazky a postoje, napr. voci SK. Kazdopadne si este stale neviem zvyknut na to, ze anglicania takmer vobec nestazuju, a to uz vobec nie v kontexte toho, ze by niekde mimo ich ostrova malo byt daco lepsie (okrem pocasia).


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/01/2005 14:25  

Ja mam takisto muza moslima – mozno belsieho ako si ty! A s krasnymi modrymi ocami a nadherne vonia, lebo dba na hygienu. Sme spolu 5 rokov a nepoznam lepsieho a spravodlivejsieho cloveka, nepije, nefajci, je mily a pozorny, chodievame skoro vsade spolu, na koncerty, na lyzovacky, na dovolenky… A nieje to ziadny „moderny moslim“, pravidelne sa modli, chodi do mesity, snazi sa dodrziavat islam. Nikdy mi nic nezakazal. Preto nedovolim, aby sa spajal islam len s arabmi!!!
Islam je cista viera, ktora nabada na dodrziavanie hygieny. A zakazuje akekolvek „balenie zien“ na ulici ci ide o pokriky alebo len otocenie sa!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/01/2005 16:11  

ja zijem v nemecku, neviem sice, kam mam tych potmavsich presne zaradit, ale povacsine cernosi a turci prevadzkuju callshopy. volaval som tyzden co tyzden domov na slovensko, dnes mam radsej pevnu linku, aj ked ma to vyjde drahsie. ten smrad sa tam nedal vydrzat. nevyvetrane miestnosti, pot, cigaretovy dym a ked nahodou ujo vlastnil este aj kebaptheke, tak aj tuk a cibula. samozrejme, nie su vsetci rovnaki, inac su turci velmi pracovity narod a porovnavat ich so slovenskymi ciganmi je pre nich urazka. ich zeny ma nepritahuju, islam je viera o cistote, nielen tela, to uznavam, ale ked tak citam ciernu kroniku, najviac znasilnovacov je prave medzi nimi. a neraz som sa musel peknej kocky opytat, ci nepotrebuje pomoc, lebo liezli za nou cierne individua. ale niektorym sa to paci, niektorym nie, nakoniec som bol obcas ja, ten, co obtazoval. inac, medzi domorodcov som zapadol, snad az na zeny. nepotrebujem sice, aby zena vedela varit, ale ten chleba s maslom by mi mohla namazat z laskou. a to nie je silna stranka nemiek.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/01/2005 16:29  

ved som pisala, ze tmavi povacsine smrdia. a nemyslim tym len moslimov, viera je nieco ine, ako sfarbenie pokozky, ale cisteho a cistotou vonajuceho tmaveho som este nestretla.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/01/2005 11:55  

EVA ,prid ku mne na navstevu a spoznas aspon jedneho moslima (turka) ,co nesmrdi,prave opacne VONIA!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/01/2005 8:51  

Ja som pred par rokmi spozanla jedneho „taliana“. Nebol s tych potmavsich, blondak s modrymi ocami, dbal na hygienu. Tvrdil, ze je je zo sev. talianska, tak som bola rada, ze sa mozem zdokonalovat v taliancine. lenze on mojej taliancine nerozumel, hoci ostatni tvrdili, ze je ok. Ako spravny talian by sa mal napchavat spaghetami s bolognes omackou, kde je aj bravcove maso, zapit to poharom vina alebo piva a vychutnavat pizzu aj so sunkou. Uz na treti den mi bolo jasne, ze ma od taliana daleko, aj ked sa nechal nazyvat Roberto.Tak som sa s nim porozpravala na tu temu, a vysvitlo, ze je albanec a moslim. Dievcata, nech je ten chlap, akokolvek super a moslim, nikde v korane nestoji, za ma klamat a podvadzat. Preto uz moslimom neverim, hoci su cistotni. A k tej ciernej kronike, sedi, islamisti podpaluju domy aj tu v holandsku, mlatia svoje zeny, nedovolia dceram ist smerom, ktorym by chceli oni sami, kradnu a pod. Ale je to zivot kazdej z vas, co mate moslima a malo by vas tesit, ze o nich taky zaujem nie je, aspon vam ich nziadna nevezme. lebo vernost u moslima s tromi zenami?! no neviem. ale, ved kazdy sme nejaky.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/01/2005 17:39  

Zijem v Nemecku, s domorodcami vychadzam dobre. Zaujalo ma hlavne smrdi ci nesmrdi. Myslim si, ze urcite poniektori mozno aj smrdia, robotnici na stavbe, cerstvi azylanti a nemaju taky pristup k vode, pokial si prenajimaju len jednu izbu, uz som videla, ako potmavsich odmietli pustit na krytu plavaren.A okrem toho, mozno sa poniektori z diskutujucich nachadzaju len tam, kde to zapacha a preto nemozu povedat nic ine. Teraz potesim janku z Grecka, manzel kedysi predaval vysavace, sice nebolo to v tejto teme o super Grekynach, ale aj tak. grecke zeny su najcistotnejsie co sa domacnosti a cistoty tyka, aspon podla poctu predanych vysavacov, nenechali sa odradit ani cenou takmer 4000 eur za vysavac sprislusenstvom, a nadsene boli aj praskami a vodickami na koberce a nabytok, akokeby sa starali o vlastnu plet. Hani, a ty nebud sklamana, ked teraz napisem, ze bohuzial turecke domacnosti neboli najcistejsie, ale asi sa to inac ani neda, v dvojiizbovom byte so siestimi detmi. nakoniec, ty mas slovensko -turecku domacnost. A ked si vacsina z vas mysli, ze nemci su poriadkumilovni a cistotni, tak to nie. Snad len tam, kde je to vidiet a ked niekto iny ten poriadok urobi.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
Stránka 1 / 7 Nasledujúca
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.