Ako som sa vybral do sveta na skusy...  

Stránka 1 / 4 Nasledujúca
  RSS

 imported_admin
Zaregistroval sa v roku 2004
Príspevky: 59
27/08/2004 0:03  

Podeľte sa s motívmi, ktoré vás priviedli k myšlienke skúsiť život za hranicami Slovenska. S akými problémami ste sa museli popasovať?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/09/2004 17:42  

Treba mat odvahu, pevnu volu, jasny ciel a … stastie. Treba byt pripraveny na istu, nazvala by som to rezervovanost zo strany domacich (zo zaciatku ju zrejme pocitite). Pomoze, ak ste lahko prisposobivi na nove podmienky a prostredie. Vrelo odporucam pozistovat si co najviac informacii o cielovej „destinacii“. Domacich vzdy milo prekvapi, ze mate aku-taku znalost o realiach. Verte si! Urcite nie ste ani menej schopni, sikovni, pekni, zabavni a ja neviem aki este v porovnani s novymi „spoluobyvatelmi“. Prajem vela stastia a drzim palce!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2004 19:42  

Caute … ma niekto nejaky dobry kontakt na zamestnavatela v UK??? najlepsie niekde v restike alebo je to jedno … najlepsie hned aj s ubytovanim … vdaka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/12/2004 20:07  

Ma niekto nejake skkusennosti z nejakej prace, ci brigady v Luxembursku? Ako si sa tam dostal/a/?Kdesi som citala, ze na kratky cas sa zamestnat je treba oslovit nejaku agenturu, zaoberajucu sa touto cinnostou. Ale kde vziat adresu takejto agentury? Viem, ze teraz je 2rocne obdobie, kedy ludia z novych clenskych statov nemôzu sa zamestnat, iba ak brigadne, na 3 mesiace, ci viac? Vdaka za odpoved.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/01/2005 15:27  

treba si verit, vediet co clovek chce, „domacich“ akceptovat aj ich muchami, nevzdavat sa pri prvom neuspechu. osobne som zacinala ako au-pair, neskor som pracovala v ceskek restike, doucovala nemcinu, a pod. niekolko krat som mala chut vsetko nechat tak a vratit sa, ale pri pomysleni, co ma caka na slovensku som sa nevzdavala. dnes som vydata, pracujem legalne, co predtym som nerobila a nelutujem ziaden moj krok


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/01/2005 16:18  

Mas pravdu jana.Clovek si musi verit a nesmie sa vopred vzdavat.Ja som tiez zacinala ako au-pair v nemecku.Teraz zijem uz 7 rok v rakusku,som 5 rokov stastne vydata za rakusana a t.c.pracujem v nemocnici ako opatrovatelka.Zajtra mam primacie skusky a ak ich zmaknem urobim si diplom.Clovek si musi stale urcovat nove ciele!!!!!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/01/2005 17:27  

tak toto je sposob ako sa presadit.ja to vnimam ako inu verziu prostitucie.vydat sa a potom davat rozumi.stretol som sa s pripadom ze sa vzali dvaja kamarati (chlapci hetero NL+SK) koli papierom a preto ze su skutocny kamarati.zena ktora ide do zahranicia za ucelom vydaja je pre mna druholigova nana ktora nema cest a pravo radit ludom v otaskach zivota.uprimnu sustrast.zopar takych vydavateliek poznam, nany co sa teraz tvaria ze slovaci su iba hlupi sedliaci a ony su zapadne bohyne.verte mi ze v kutiku duse vas „bohyne vychodu“ beru vo vasom novom domove.viem ako sa take krasavyce vedie chovat ked in ktosi prihodi stovecku.radsej by som si vzal vela krat pouzitu thajku ktora sa ku mne bude chovat s uctou a nebude zo seba robit to co nieje.prajem vela stastia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/01/2005 18:26  

erik, vsetko, co som dosiahla v zahranici, som dosiahla vlastnymi rukami a hlavou.zacinala som ako au-pair, 3x krat som zmenila rodinu, makala som v restauracii, doucovala jazyk. nebola som ani predtym, ani dnes zavisla na nejakom chlapovi. dnes s muzom mame jedno konto a jednu kasu, vsetky nase zarobene peniaze si odkladame spolu. nezneuzivam to, viem, kolko potrebujem na domacnost, viem kolko by mala byt rezerva,viem, kolko mozem minut na vlastne potreby a kolkokrat do mesiaca. nemyslim si, ze by slovaci boli hlupi sedliaci, aj muz slovak sa vie presadit v zahranici, problem je v tom, ze zena zapadniarka ma na muza vacsie poziadavky, ako muz zapadniar na zenu. a slovak, nech je pracovity kolko chce, nech zaraba a venuje sa zene kolko chce,pre napr. taku rozmaznau nemku to nikdy nestaci. preto je aj pocet manzelstiev slovak-zapad ovela nizsi, ako slovenka-zapad.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/01/2005 5:08  

Dolezite je si zachovat hrdost – narodnu aj osobnu. Mnoho nasich ludi si velkym omylom mysli, ze tzv „Zapadniari“ su absolutne dokonali, vzdelani, bohati a my co zijeme „vonku“ vieme ako to chodi… Aj tu sa najdu primitivi, „sedliaci“, nevzdelanci a podobne. Takze na narodnosti vobec NEZALEZI, zalezi na tom aky si Ty ako clovek, osoba…
P.S. A dobre vzdelanie a ovladanie jazyka vzdy pomaha na ziskanie
dobreho jobu, takze STUDUJTE co najviac a nepodcenujte sa za to, ze ste Slovaci. Prave naopak! Treba byt hrdy na to ze sme z takej malej krajiny a co sa mne stava – na neuverenie – v pravopise anglickeho jazyka som uplne na jednotku – niekedy lepsie ako ti, ktorym je anglictina materskym jazykom… a to hovori za vela! Takze Good Luck do studii!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/01/2005 16:42  

mily eric,podla tvojho pravopisu viem ta zaradit kam asi patris.Take nieco ako laska si este urcite nestretol.Podla toho aky si frustrovany asi nedokazes zbalit babu ani na Slovensku.Ja som nesla do zahranicia za ucelom vydaja.Ja som uz v zahranici zila,s pracovnym povolenim a zo slovenskym statnym obcianstvom na ktore som nadalej hrda.Napriek tomu ti prajem vela stastia s tvojou pvelakrat pouzitou thajkou.(sexturizmus?)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/01/2005 16:52  

erik, a nezabudni sa nakazit od nejakejuctivej a vela krat pouzitej, zneuzitej a vyuzitej thajky, ktora to robi pre peniaze. a potom spominaj v dobrom na uprimne a verne slovenky. ty si ten, ktory vo vsetkomvidi peniaze, hlavne ked nie su tvoje


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/01/2005 22:32  

Miriam a Jana.
Aj ked som uz asi vo veku vasich mamiciek, suhlasim co ste odpisali Erikovi. Kazdy je strojcom svojho stastia…(kazdy inym spôsobom, preto nekritizujme prilis ostatnych.) Mozno je ta fraza davno „otrepana“ ale aj tak vzdy aktualna. Vela stastia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/02/2005 16:50  

Erik,kde ma clovek patent na stastie?Ma narok posudzovat jeho zivotne plany a nadeje?Roznorodost zalub,nazorov a stylov zivota z nas robi ludi,ak by to nebolo boli by sme mechanicke babky,alebo roboti.Zi a nechaj zit a ak mam pravdu povedat,nazor sa da vyslovit vzdy v mantineloch slusnoti.ja som uz 22 rokov v Taliansku,vydata a ani mi na um nepride,ze v tom,ci mam niekoho lubit je dolezita narodnost,farba pleti,alebo vierovyznanie.Vies,volakedy som dost pocuvala nazory(v case ked na Slovensku bolo malo informacii o „zapade“)nazor,ako a to si musela taliana zbalit?slovenski muzi ti nestacia?-o))clovek nikdy nevie,koho a kde bude lubit…a ak si myslis,ze zeny idu do sveta za starobylym zamestnanim,uvediem ti priklad z policajnej stanice v Livorne: zlodejickov muzov a aj „starobyleho povolania“ je asi 1,5x tolko,ako zien z byvalych krajin soc.bloku..takze nabuduce sa obrat a akuzativnym tonom na ine pohlavie,ako na zeny..a ani dnes a ani volakedy sa nikomu vonku a daleko od domova nezacinalo lahko,aj po rokoch si v krajne iba host a ako host musis respektovat zasady „domaceho“,tak ako u nas na Slovensku cudzinci..respekt a tolerancia je to,co nema nikomu chybat,ak sa rozhodne nielen ist do sveta,ale aj doma


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/02/2005 21:36  

ked sme sa minuly rok vybrali do UK za pracou, predstavovala som si to velmi jednoducho. v londyne presadneme z jedneho busu na druhy a v klude docestujeme az do cielovej stanice, ale nebolo to celkom tak. Ked sme vystupili v londyne a chceli sme si kupit listok na bus do skotska, „mily“ mlady muz pri okienku nam oznamil, ze vsetky listky na dnes su uz vypredane, s cim sme vobec neratali. Skusili sme aj zeleznicnu stanicu – ale listok na vlak bol 3x drahsi ako na bus. Nakoniec sme si kupili listok na druhy den, ale kedze bol uz vecer a my sme nechceli stravit noc na stanici a nevedeli sme ci budeme mat dost penazi na hotel, nebolo nam vsetko jedno. Preto vsetkym, ktori sa chystaju do zahranicia odporucam, aby si zobrali vacsie mnozstvo penazi do rezervy – pre vsetky pripady, prip. ak poznate niekoho kto byva v danom regione a bude ochotny vas v pripade nudze ubytovat, ci pozicat peniaze – je to velke plus. Nakoniec sme docestovali dobre, ale ten sok, ked sme nevedeli – co mame robit a kde budeme spat – to bol jeden z mojich najhorsich cestovatelskych zazitkov. drzim palce, aby ste nic podobne nezazili.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/03/2005 1:20  

Erik, dobreeee, co fajcis ;o)
Inac, si „umelec“, taky kratky clanok a tolko vela urazenych ludi :o(


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/03/2005 3:47  

„cesta lahkeho odporu nevedie nikam“


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/03/2005 20:56  

Cela problematika vydaja nasich zien za hranice sa da jednoducho vysvetlit zakonitostami prirody… Samicka vzdy zaberie na zdatnejsieho a silnejsieho samceka, v tomto pripade je to chlap, co ma lepsi zivotny standard a prijem ako priemerny chlap na Slovensku. Taktiez je tam vacsia pravdepodobnost ze sa o nu v buducnosti lepsie postara. A samozrejme zije v lepsom prostredi (s priaznivejsimi podmienkami) v akom samicka vyrastala. Samozrejme slovenske samicky nejdu za hranice za ucelom vydaja, ale vydat sa je ich prirodzena potreba. Zatial co „samci“ Slovaci v zahranici operuju na neznamom teritoriu plnom lokalnych samcov, ktori su uz zabezpeceni, tak nemaju tendenciu tokat na cudzokrajne samicky za ucelom zenby. Tie sa samozrejme ani zdaleka nedaju kvalitami ani vyzorom porovnavat so slovenskymi samickami, ktore poznali na Slovensku. Takze po urcitom case sa slovenski samcekovia vracaju slobodni a skusenejsi domov a tu si zalozia rodinu s jednou zo samiciek ktore este na Slovensku ostali… Howgh!

Ak som sa nejakej samicky dotkol tym ze som pouzival pojmy „samcek a samicka“ tak sa ospravedlnujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/03/2005 20:27  

Viem ze je to kus od veci ale hladam brigadu cez letne prazdniny na 2
mesiace neviete niecom?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/05/2005 22:30  

Boze to je trapne c o si napisal.co si drogval ci co?
ved to nema ani hlavu ani patu ?!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/05/2005 8:12  

darius, preco by to nemalo mat ani hlavu ani patu, to co napisal sittingdog. podla mna je to tak, nejak podobne som to napisala aj ja, myslim si ze zapadniarky su lenivejsie, pohodlnsie, egoistickejsie, lakomejsie atd. ako slovenky, a nech sa slovak chlapec trha za hranicami, kolko chce, zapadniarke len tak lahko nevyhovie. poznam vela nemiek v domacnosti, cize do prace nechodia, lebo „vedu“ domacnost, ale asi takym sposobom, ze upratat a pozehlit im pride niekto iny a veceru si muz vari po desathodinnovej pracovnej zmene muz sam, a to stihne este predtym aj nakupit. moj muz to vzdal s nemkami uz pred desiatimi rokmi, prave pre tu neschopnost viest domacnost a zvysovat neumerne ucty k zarobku.takze, citaj pozorne a zamysli sa nad tym. jana


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/07/2005 22:52  

Do sveta na skusy… NO, TAK SME TU… A co teraz? :)))))) ???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/07/2005 23:40  

Tak to je zaujimava a napinava diskusia…tak sa pridam. Ja som uz dva a pol roka v Taliansku a mozem potvrdit,co sa tu uz povedalo. Talianske zeny su rozmaznane, ukricane a straaasne narocne. Suhlasim, ze my slovenky sme jemnejsie, prisposobivejsie a ludskejsie, ale mame aj vacsiu volu a vydrz. Mozem povedat,ze my slovaci sme ovela silnejsi ci uz fyzicky,ci psychicky aj kulturnym rozhladom na porovnanie s talianmi. Ked som prisla do Talianska jazyk som nevedela a tiez som zacinala ako aupair,uz po 10mesiacoch som si nasla pracu sekretarky a momentalne si obhajujem diplom a robim diferencne skusky…Myslim,ze to je dost na to,aby sme pochopili,ze kazdy clovek,ktory ide do zahranicia to ma tazke,hlavne ked to chce niekam dosiahnut. Ale prave takymto sposobom sa vyvijaju kvalitni odbornici,pretoze musia ovela viac makat a vediet ako domaci.
Aj ja som sa zalubila do jedneho vynimocneho cloveka a ako sa tu uz spominalo,ked clovek miluje,miluje vsetko co s nim suvisi. Tak aj moj „talian“ miluje slovensko a slovansku kulturu a velmi nas obdivuje prave za nasu huzevnatost, hrdost a nepoddajnost. A nie ako to tu niekto spominal, lahkost a vyuzivacnost.
Drzim vsetkym palce a budte hrdi na vsetky svoje zdedene slovanske vlastnosti a ked nie je niekto spokojny,moze to predsa zmenit,ci nie?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/07/2005 16:39  

Zdravim vsetkych zapajajucich sa, ja sa len chystam do Anglicka na rok, takze mi vsetky rady prisli vhod. Mam tam znamych, zabezpecenu pracu, priatelov…ale aj tak su tam iste obavy, takze mi date za pravdu, ze takyto pocit ma asi kazdy pred cestou. Ja by som sa rada vyjadrila aj k temam, ktore tu prebehli,vydaj, nasa huzevnatost a podobne. Je pravda, ze sme sikovni, mudri, mame prehlad, sme pracoviti a vieme sa uchytit ak chceme a to chceme. Su krajiny, kde nas maju mozno za lahku pracovnu silu, ale to je vlastne len ich chyba. Preto hold vsetkym Slovakom zijucim v zahranici. Ja som zaryta Slovenka, takze este vacsi hold vsetkym Slovakom, zijucim v zahranici, ktori sa sem vratili, lebo mam pocit, ze takych ludi potrebujeme, ktori maju nadhlad a vedia si vazit nasu krajinu, tym pravdaze nechcem nikoho, kto ostal zit v zahranici, urazit. Chapem, ze sa to niekedy neda, prist tu a mozno opat zacinat od nuly, zvykat si na isty standard…mozno nizsi, ako predtym…ale predsa, nase Slovensko je krasne a aspon pre mna je velmi podstatne a chcem tu zit, vychovavat deti, pracovat, umriet..:)))dam aj za pravdu holkam, ktore pisali, ze si nasli priatelov, preto ostali zit v tej ktorej krajine. Je to pochopitelne, takze erik naozaj nevie o com pisal.
drzim vsetkym palce, budte hrdi na nasu krajinu, eva


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/08/2005 1:29  

Erik – Bravoooo!!!! Vsetky trafene husi zagagali…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/09/2005 11:34  

Ja a moja zena sme sa dostali do Republic of Ireland vdaka tomu, ze sme si prostrednictvom internetu nasli pracu v hotely. Zacinali sme ako umyvac riadu a ako upratovacka. Dnes pracujeme vo velkej tovarni a zarabame a zijeme na urovni. Mame vsak stale vacsie a vacsie ciele, pretoze na Slovensku sme nestudovali preto, aby sme tu cely zivot, alebo cast z neho stravili ako robotnici. Je tu vsak bariera- jazykova. Kto si mysli co chce, vzdy tu bola a bude. Cudujeme sa teda ludom, cudzincom, ktori sa uspokoja s tym, ze uz pracu maju a neucia sa intenzivne jazyk. Je to najvacsia chyba. A samozrejme, ziju iba vo svojom svete a nesnazia sa vyuzit kurzy a skoly, ktorich je tuna siroka skala a ktore su aj zadarmo. A samozrejme po skusenostiach vlastnych a inych, nikdy si nevolajte Slovakov za sebou, pretoze Vzdy cakaju, ze pre nich budete stale nieco robit a oni ostavaju iba pasivny. Nakoniec aj tak skoncite v ich ociach, ako najvacsi debily, aj ked ste pre nich urobili maximum. To vam povie kazdy Slovak, ktory zije v zahranici a ma podobnu skusenost ako my. Samozrejme, treba zivot a pracu v zahranici skusit, snazte sa vsak vsetko si vybavit vy, aby ste neboli nikomu nic dlzny.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/09/2005 17:45  

Sympaticke prispevky skoro od vsetkych.
Erik, tvoj pohlad je trochu jednostranny. Dievca sa vyda za toho kto o nu stoji. Ak o nu stoji niekto v krajine kde dievca prave zije, potom sa vyda v tej krajine. Je to prirodzene. A je dobra vec, ze dievky sa este stale vydavaju. Vnimajuc situaciu v USA, manzelstvo (fungujuce) sa uz pomaly zacina stavat raritou. Primnoho, slobodnych, rozvedenych, homosexualov, atd. Jednoducho, spolocnost je prilis zliberalizovana.
Dalsia vec, ktora stoji za povsimnutie: Kolkym sa dari uzavriet manzelstvo na Slovensku, s tym, ze su na to manzelstvo aj skutocne pripraveni? Mam, na mysli samostane a slusne obydlie (aspon vyhliadkovo), financie na zariadenie obydlia, na vychovu deti a na dostojny zivot. Takych je malo a ti co su maju velmi casto podporu ich rodicov (ktori su zas velmi casto z tych privilegovanych).
Chcem povedat len tolko, ze mlade Slovenky (kedze o nich je rec) maju znacne zredukovanu moznost vydat sa dobre na Slovensku. Podmienky na Slovensku to neumoznuju. Preto tie zastupy mladych odchadzajucich do cudziny a preto tie medzinarodne sobase. A ano, je daleko typickejsie vidiet par Slovenka-cudzinec nez Slovak-cudzinka, prave z dovodov, ktore tu uz boli spominane. Jeden dalsi dovod, ktory nebol spomenuty – na muza sa stale hladi ako na hlavu rodiny(zivitel/hlavny zdroj prijmu), zena je vnimana viac menej ako opora, co je uloha predsalen o nieco menej narocnejsia. Z tohto hladiska su vyhliadky pre zvazok Slovak cudzinka znacne znizene. Predsalen, nie mnohym Slovakom sa podari v zahranici dosiahnut postavenie, ktore by bolo pritazlive pre slusnejsiu/vzdelanu cudzinku. Taktiez, je tu skutocnost, ze cudzinky mozu byt narocnejsie a asi aj menej prisposobive nez su Slovenky. Dokazem si predstavit, aky pozorny vyber by som musel spravit (v minulosti) tu v USA, keby som nemal zenu zo Slovenska. Ktovie ci by som skor ci neskor stejne neskoncil pozeranim po partnerke z vych. Europy…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/09/2005 10:11  

Hm nevie mi niekto poradit, ako sa da najst praca vo Svedsku? Som v Irsku uz dost dlho a pomaly ma to tu prestava bavit. Chcem skusit nieco nove. Dakujem. Mail: href=“mailto:Lopusik@szm.sk“>Lopusik@szm.sk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/09/2005 12:16  

Myslim ze Erik ma v niecom pravdu, a to v tom, ze je vela zien, co sa chcu vydat vonku. Idu do zahranicia prave s odhodlanim sa vydat. Urcite by som nehadzal vsetky zeny co sa vydali za cudzinca do jedneho vreca, no mam smutnu skusenost s tymto. Moja kamaratka chcela silou mocou ist do Ameriky, ked sa tam dostala na ‚dovolenku‘ rychlo sa snazila vydat, aby nemusela spat na SK, a tak si zobrala hned prveho co jej skizil cestu. Az nato ze to bol nejaky azijec a moslim. Teras ju tlcie jak zito a zobral jej pas a nedovoli jej ist s5 na SK. Bola na policii, no amici sa na nu vyprdli. Dali jej vypisat nejake papiere a s kludnym svedomim to oznamili manzelovi. ten ju zato strieskal ako psa. Proste hrozne. Co mne ale neslo do hlavy bolo, ze ona, ani jej rodina neboli ziadny chudaci na Slovensku. Taka typicka stredna vrstva (pokial sa na Sk o strednej vrstve da hovorit). Zhrnut sa to da asi tak, ze pekna vzdelana europanka je ponizovana nejakym zaostalym fundametalistickym sikmookim polonegrom, koli tomu ze mala velke oci a myslela si ze Amerika je Holywood. Smutne


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/09/2005 10:23  

so zaujmom som si precitala vsetky reakcie. no neviem neviem ci to ma nejake zoologicke vysvetlenie alebo nie ale myslim si ze je to viac charakteru sociologickeho ako zoologickeho. tiez si nemyslim ze vsetky slovenky co odchadzaju do zahranicia sa chcu hned za niekoho silou mocou vydat – to vysvetlenie je teda naozaj pritiahnute za vlasy – nehovorim ze sa nenajdu taki jednotlivci ale v tom pripade mozme hovorit tak o slovakoch ako o slovenkach. ja si viac myslim ze je to tym ze ak sa dostanes niekam do zahranicia a si tam dlhsi cas – alebo velmi dlhy cas a stretavas sa iba s „domorodcami“, slovaka uvidis len vtedy ked si sadnes k internetu a aj to je malokedy, tak spoznavas prave tych domorodcov a nie sa teda comu cudovat ak najdes svoju polovicku, cloveka, ktory ta ma rad a ty ho mas rada a ktory ta respektuje a podporujete sa navzajom pri vasom projekte buducnosti. mozno prave v tom cloveku – je uplne jedno ci je to slovak alebo inostranec – najdes to co hladas v druhej ludskej bytosti a nie je v tom nic viac.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/09/2005 6:20  

ahoj sediaci pes! napisal si to perfektne a dufam ze si to akotak zapamatm aby som to mohol pouzit


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
Stránka 1 / 4 Nasledujúca
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.