Aké máte skúsenosti s moslimami v Európe  

Stránka 1 / 25 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/02/2006 7:10  

Zaujimalo by ma ake mate skusenosti s moslimami v Europe, USA, na Slovensku? Ci uz pracovne alebo osobne.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/02/2006 0:01  

ja vyborne moslimovia ktorych ja poznam su velmi mily priatelsky a hlavne velmi ludski keby bolo na svete viac takych ludi hned by bol svet krajsi


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/02/2006 13:50  

stana a toto co si vypotila ma byt co?Provokacia?Ti tvoji mili dobri moslimi idu ludi hlusit za kresbicky!!!Jedini ktori teraz robia zle po svete su moslimi.A tvoj prispevok je tiez asi vymysleny.Ako by ho nejaky moslim buzerant pisal .Ze si ty z islamwebu?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/02/2006 16:17  

Ahoj anonym.Priklanam sa k nazoru Stany, ze moslimovia su velmi priatelsky a mili ludia….Zijem v moslimskej krajine, moj manzel je moslim, ja som krestanka.
Ako si to povedal, ze sa idu hlusit za kresbicky? Asi tiez patris k jednemu z tych, co vela nepochopili. Islam je nabozenstvom pokoja a mieru.ak neveris, prestuduj si koran!!!
Vyjimam teroristov, ktori islam prekrutili….!!!!!!Tisicky normalnych moslimov terorizmus odsudzuju a su proti zneuzivaniu hesla – v mene Allaha…(Kolko existuje krestanskych siekt, ktore si neico z Biblie vytrhnu, nejaky versa a potom na tom zakladaju nejake ucenie…?)
Do urcitej miery sa pravom rozhorcili za kresbicky….bolo to znesvetenie ich proroka. je to velmi pochopitelne. je to narod s horucou krvou, to netajim. Su aj ovela vasnivejsi vo vsetkych oblastiach.
A co si to este povedal, ze moslili su jedini ktori robia zlo po svete? O tom by sa dalo dlho polemizovat, kto robi najvacsie zlo na svete…?preco su arabske krajiny tak velmi zaujimave pre zapadny svet ? preco usa neodide z iraku?Preco sa zapadny svet miesa do kultury vychodneho sveta?Preco sa odsudzuju zeny, ked nosia higab (zahalenie hlavy) v europskom svete? Bojime sa toho, co nepozname…Kde je zlo? Kto je zlo?
Ked zlo – satan – sajtan- diabol-ovladne ducha cloveka, nezalezi na narodnosti, na vierovyznani….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/02/2006 16:33  

ty mas teda uz dobre vymlety mozog.Kdeze ti je islam o miery?netaraj.praveze som koran cital.To je tak zle nabozenstvo az hruza.Kazdy moslim je pre nemoslima zivotu nebezpercny.Ved moslimovy koran slubuje 72 panien v raji za zabijanie daurov!Moslim je priatelsky a zmierlivy len voci nemoslimovy.Dokazom,ze je tomu tak,je aj to,co sa teraz vo svete deje.Moslimi nerespektuju nikoho ale si myslia,ze vsetci musia respektovat ich a ich proroka.HROZNE!!!Moslimi si myslia ze su vyvoleni narod a ostatni su len vsivac ktora nema pravo na zivot!Ak si prepadla takemuto osialu aj ty,tak sa nemame o com bavit,uz niesi jednou z nas,je jednou z nich!Hanba ti,zradila si vlastny povod!A ked teda uz zijes v moslimskej krajine,to nesmies chodit vobec von medzi ludi,ze nevies kolko nenavisti preukazuju daurom?Vsade a na kazdom kroku daurov diskriminuju,ponizovanie,vysmech,urazky su len tym najmensim cim moslimi daurov castuju.Ale sa nam tu vrece roztrhlo z chvalospevmi na moslimov,staby to manzelia ghanamovi pisali.Dnes bol z ghanamom beseda,no hnus ako odpovedal na otazky.A tento clovek sa hrdi titulom slovak.Hanba!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/02/2006 20:54  

pre anonym zo stredy 15 febr.
ja som neni buzerant moslim to ty si bez rozumu a bez srdca ja som matka troch deti a moj muz je moslim zijeme spolu uz 12 rokjov a vobec nemame problemy takze kym nieco nezazijes nemozes o tom nic vravet nikdo nemoze vsertkych moslimov do jedneho vreca hadzat tak jak nikdo nemoze vsetkych slovakov alebo krestanov do 1 vreca hadzat ja naozaj poznam vela moslimov a naozaj su to mili ludia a dokonca mozem povedat ze niektori su lepsi jak slovaci ktorich poznam
okrem toho tim co si pisal si len dokazal ze vies len urazat druhich


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/02/2006 21:01  

ahoj ;ujza
to co pisal ten anonym si nevsimaj ten nema ani rozum ani srdce my vieme a chapeme viac
samozrejme ze je na svete vela moslimov ktori su takzvany idioti alebo teroristi ale to neznamena ze ich susedia su taki tiez alebo ich podporuju a ten anonym toho caka len peklo a mne jeho luto …


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/02/2006 15:48  

stana vidno,ze pri tom tvojom moslimovy si ani skolu nedokoncila.Tolko gramatickych chyb clovek len tak nevidi.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/02/2006 15:54  

takze stana ty si moslimka,ze ked tu spominas peklo tomu ktory neuznava islam.ty si teda poriadne vymleta chudera.my zas verime ze moslimy zhoria v pekle za to kolko zla po celom svete pachaju.To sa ti vazne chce zit s moslimom v europe v moslimskom ghete a papouskovat tie islamske hovadiny po nom?A takto,v hlave mas vsetko v poriadku?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/02/2006 14:55  

Zijem v Spanielsku (Kanar.o.) takmer 7 rokov a mam skusenosti najma s moslimami z Maroka a z Mauretanie. Takmer kazdy den priplava na ostrovy nejaka lod (patera) s inmigrantmi (nielen z Maroka ale aj z centralnej Afriky), niekedy je to 15 ludi, niekedy 30 ci dokonca 70….ludia hladajuci pracu a lepsi zivot. Nie vsetci pridu na lodi, nie vsetci pridu chudobni, niektori si tu dokonca mozu zalozit svoj obchod ci malu firmu.Vela z nich si najde pracu v oblasti turistickeho ruchu (kedze to je hlavne odvetvie na ostrovoch) a v poslednom case im dokonca hotelieri davaju prednost pred Spanielmi kedze su ochotni pracovat za menej penazi viac hodin a takpovediac „drzia hubu“. Mesto, v ktorom zijem, nie je velke ale zije tu vela cudzincov, okrem uz spominanych takisto vela Nemcov, Anglicanov, Holandanov ci Latinoamericanov. Stretavam sa s nimi v skole, kam chodia aj moje deti, v praci, v obchode, na uradoch, organizujeme pre deti akcie v skole aj mimo nej, nikto sa na nikoho nepozera podla toho ci je cierny, biely, moslim ci krestan, samozrejme su vynimky medzi Europanmi ktori maju voci moslimom antipatiu, ale tu spoluzitie s nimi je jednoducho realita a treba sa s tym naucit zit,inak ta tu nikto nedrzi, mozes odist kedy chces. To iste plati o vztahu moslimov k Europanom.Moja starsia dcera (mimochodom je Slovenka, ma 14 rokov) ma spoluziacku moslimku, chodi zahalena (tak ako vacsina moslimskych zien) a zo zaciatku sa z nej deti smiali, stahovali jej z hlavy satku a podobne, ale zvykli si a teraz jej daju pokoj. Vobec mi nevadi ked to dievca obcas pride k nam alebo ked moja dcera ide k nim, ked sme oslavovali dcerine narodeniny, prislo vela jej kamaratov, aj to moslimske dievca a jeden chlapez z Mauretanie, vsetci vychadzaju spolu dobre, my s manzelom sme si otvorili vinko a pridali sa k deckam, bavili sme sa vyborne az do noci, decka rozpravali pribehy zo svojich krajin, vela noveho som sa dozvedela. Tymto chcem povedat, ze pokial hociktory prislusnik ineho nabozenstva ktore je ine nez to tvoje, sa ti nesnazi vnucovat jeho nazory a presvedcit ta ze len to jeho nabozenstvo je to spravne, treba ho respektovat tak ako on teba(ak ta on respektuje) a zariadit si a zit svoj zivot najlepsie ako vies (ved zijeme len raz). Prajem vsetkym krasny den, nam tu svieti slniecko a mame krasnych 22ºC, majte sa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/02/2006 16:49  

Moslimovia – ako ktory. Vacsinou su v pohode. Kazdy narod sa cleni zhruba rovnako. Zopar dobrakov a zopar konfliktnych, niekolko bohatych a more chudobnych, par mudrlantov a hlupakov, tak tych ako keby z neba zhadzovali lopatou.. tak je to aj s nami a aj s nimi. Na troch sikovnych inteligentnych a vzdelanych co osobne poznam, pripada asi desat tazkopadnych a pribrzdenych. U nikoho z nich som sa nestretla s agresivitou, skor s nezaujimom. Deli nas hlboka priepast rozdielnosti kultur a nabozenstiev. Niektori su mimoriadne mili ludia a niektori by sa radi integrovali medzi Belgicanov (napr. nie su taki ortodoxni – jedia bravcovinu, prilezitostne piju alkohol, mudrejsi muzi dovolia zene chodit bez satky, nemodlia sa tak pravidelne a maju podstatne menej deti nez ich krajania v domacich krajinach. Ja pocitujem lutost nad tym, ked vidim tie dievcata a zeny jak maju pekne oci, alebo sexi pery – no ale v tych satkach su napriektomu uplne skarede. Rada by som ich lepsie spoznala, no je to tazke. Ked sa spolu rozpravame, nikam s tou debatou nevieme zajst, vzdy to stroskota takmer na zaciatku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/02/2006 23:03  

pre anonym a al in co ma stale urazaju vy si hovorite ze ste dobri ludia?? ved vy viete len urazat ja som dokoncila na slovensku strednu a tu pracujem ako prekladatelka 6 reci takze mi nehovor ze som …….. ja aspon ludi neurazam to ze som napisala par chybnych slov to ti tak vadi?? to bolo v rychlosti a co? ja nie som moslimka mozno sa nou stanem ale to neznamena ze sa stanem teroristkou ja tiez odsudzujem tych idiotov co dokazu zabit ci su to moslimovia alebo katolici alebo budhisti nikto nieje normalny kto dokaze cloveku ublizit ale snad nechces povedat ze vsetci moslimovia su rovnaki??ved v prvej a druhej svetovej vojne to neboli moslimovia co pozabijali miliony nevinnich ludi a deti to boli katolici na kazdom rohu vidis ludi ale nie vsetci su zli bavi vas to takto urazat aj nevinnich??
ja som vobec nepisala peklo tomu kto neuznava islam „“peklom““ som myslela ze ked takto zije a odsudzuje aj dobrich tak on sam neni dobri a nic dobre ho necaka moja cela rodina je katolicka vsetci ziju na slovensku aku vieru kdto ma ma nezaujima hlavne ze veria v boha a neublizuju druhim napis mi dalsie urazky potom co si toto precitas a ukaz vsetkym aky si ja ti prajem len dobre kazdemu keby si ma poznal asi by si tazko povedal ze som vymleta chudera radsej skus tak ako ja pomoct tam kde je treba ked mas vela volneho casu keby si mal zaujem pracovat pre unicef tak ako ja a dobrovolne daj mi vediet taka som ja chudera ze pomaham detom z inych krajin a z mojej vlastnej ma urazaju dospeli aj ked ma nepoznaju


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/02/2006 7:39  

a ake su to reci? zo slovenciny do ciganstiny, z ciganstiny do arabciny, z arabciny do slovenciny, ak sa vobec slovencinou da nazvat to, co pises.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/02/2006 15:26  

pre anonym
podla toho co a ako pises mi pripada ze cigan si ty a okrem toho drzy a so suchym mozgom ja vobec uz nemam zaujem bavit sa s tebou si NULA


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/02/2006 15:29  

stana co sa zaoberas stim blaznom on asi v zivote nema co robit a nema nikoho s kym sa bavit tak cez internet len ludi uraza chuda jeho mama musi sa zanho dobre hanbit


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/02/2006 23:23  

no veru hanba tomu kdo svojich rodakov zhadzuje asi preto pises anonym lebo aj ty sa sam za seba hanbis kdo vlastne si a odkial ty mudra hlava ja tiez zijem z moslimom uz viac nez 15 rokov a je nam spolu vyborne z jeho rodinou si vychadzam fajn a su priatelsky je pravda ze vela moslimov je takich co vedia len ublizovat chvalabohu ja osobne ich nepoznam ale to su len taki co nepoznaju abecedu a pisu si svoj vlastny blaznivy zakon ale kvoli nim nemozes vsetkych posodzovat zle okrem toho nedaleko odtialto zila rodina o ktorej si vsetci mysleli ze su okej no a pred 2 tyzdnami ten chlapik vyvrazdil celu svoju rodinu aj deti a susedov a vsetci to boli katolici no a teraz mi povedz kvoli nim su vsetci katolici teraz zabijaci??? aha to uz nevies co?? najdi si nieco v svojom zivote a neodsudzuj inich ked ty sam niesi ktovieco


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/02/2006 10:28  

NA margo tvojej reakcie len toľko: Asi ťa moc nepúšťajú medzi ľudí, inak by si netrepala to, čo trepeš.
Pre moslima žena nikdy nebude viac, než kus majetku, ktorý sa dá v čase núdze vymeniť za niečo užitočné. (Z potopeného trajektu v červenom mori sa zachránili iba muži – ženy boli zamknuté v kajutách zvonku, údajne aby nepodľahli pokušeniu).
Pre moslima žena nikdy nebude rovnocenný partner, manželstvo funguje iba tam, kde sa s týmto faktom žena zmierila (nadobro).
Vzhľadom na to, že vo svojej rodnej vlasti by musel moslim riadne investonať do nevesty – t.j. kúpiť si ju, oplatí sa mu byť veľmi milý, zhovievavý a pozorný voči žene, ktorú si chce vziať. – Ich správanie v tomto smere je temer identické pre všetkých z horeuvedených pohnútok.
Ešte som nevidel moslima, ktorý by konvertoval na kresťanstvo, alebo inú vieru, a teda žiadna nádej, že bude niekedy chápať svoju ženu, ako partnera. Iba neprítomnosť väčšej moslimskej komunity v jeho bezprostrednom okolí a zákony štátu, v ktorom momentálne je mu bránia v tom, aby naplno prejavil svoju pravú tvar. Raz sa ale určite dočkáš…..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/02/2006 10:59  

Stevo mas naprostu pravdu!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/02/2006 11:29  

trocha by som to chcela poopravit ze moslim uz v dnesnej dobe nemoze zenu vymenit ako tovar alebo ju predat,(to sa robilo aj predtym len s otrokynami,nie manzelkami)ale ju moze hocikedy vymenit za mladsiu,krajsiu,ci starsiu osklivsiu ak je na zdochliny(arabi maju divny vkus)alebo k nej priviest dalsie manzelky do poctu s ktorymi by musela zdielat dom aj manzela.Moslimskej manzelke teda nehrozi ze by ju predal ci vymenil za tavu ako sa mylne domnievaju podaktori ale ze by sa s nou rozviedol aj bez jej suhlasu alebo nespocetne vela krat ozenil za jej chrbtom!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2006 12:56  

pre steva a armagedona vy pisete ako keby ste mali skusenosti zeby ste boli zenaty za muzov moslimov a oni vas povazovali za manzelky ked tak vela viete co sa vy bavite o niecom ked s tim nemate askusenosti


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/02/2006 13:22  

pretoze mila moja zijeme v arabskych krajinach na rozdiel o teba a koran mame dokladne nastudovany.,vies petka holubok?Tak sa veci maju.My sme veci znali.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2006 12:18  

S moslimami mam velmi dobre skusenosti, co konkretne chces vediet?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2006 12:38  

Nesuhlasim. Stevo hovori ako keby bol zena vydata a zijuca s moslimom v moslimskej krajine. kde beries tolko istoty a presvedcenia v tom co pises?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2006 14:48  

Aisha,ochti ya habibti s tvojho mena je zrejme,ze si moslimka,takze tebe to pripada vsetko uplne halal.Nic nepotrebujem vediet o tvojom nabozenstve,stacilo mi,ze som si precital qur`an v arabskom originale a zil medzi moslimami aby som si o nich vedel urobit usudok.Maasalamah Aisha.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/03/2006 21:48  

mili armagedon
v niecom mas pravdu a v niecom nie
pravdu v tom ze moslimovia co ziju vo svojich krajinach su prisny a ziju podla toho ako sa to naucili od rodicov ci ziju tak ako ich cela krajina
ale nemas pravdu ked tvrdis ze su vsetci taki
hlavne moslimovia v europe nie su taki su :::zmodernizovani:::alebo mozem povedat ze v europe podliahli emancipacii ci „“zmakli““
viem to z vlastnych skusenosti zila som 3 roky v moslimskej krajine a teraz zijem v holandsku 10 rokov moj muz je moslim ja nie ale velmi dobre si vychadzame mame tri krasne deti a fajn zivot ale mozem vsetkym povedat ze, takyto zivot z moslimom je na 80%percent mozny len v europe kdezto keby sme zili v moslimskej krajine bolo by to inak moslimovia nie su zli ludia oni maju svoju kulturu ktora je pre niemoslimov tazko pochopitelna
a co sa tyka tich fanatikov ktori zabijaju v mene allaha to nie su pravi moslimovia to su idioti ktori si zasluzia to co druhim robia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/03/2006 21:51  

ja sice nezijem v arabskich krajinach ale pochodila som ich vela vzhladom k tomu ze som novinarka
mam vela skusenosti z moslimami tu v europe ale aj na ich pode tiez som studovala koran takze viem o com sa bavim
kde zijes ???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/03/2006 21:53  

kde sa stratil anonym?? ten bol najmudrejsi ale v poslednom case sa neozyva ze by sa zahanbil ako tu urazal druhich a pritom sam vyzera ze je neuceny??


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/03/2006 8:25  

cakal som len na nove chyby. novinarka a vilmuska


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/03/2006 18:20  

ahoj anonym uz si nam chybal kdo iny by nam chyby poprezeracal??je mi ta luto uz nevies co dodat k teme tak len chyby hladas mas ty ale nudny a jednofarebny zivot

co uz kazdy sme ini


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/03/2006 18:21  

najdi moju chynu napisala som ju pre teba aby si sa nenudil


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
Stránka 1 / 25 Nasledujúca
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.