Uznanie slovenskej maturity v zahraničí - nostrifikácia  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/01/2007 11:57  

Dobry den, chcela by som sa Vas opytat, ci nemate skusenosti s nostrifikaciou maturity. Nakolko som momentalen po materskej dovolenka nezamestnana a evidovana na urade prace (Wien), mila pani Mag. … z uradu prace mi napisala inzerat a v nom uviedla, ze mam len zakladne vzdelanie. Na moju obhajobu, ze mam strednu skolu a dvojrocne dialkove studium maturity mi povedala, ze to nemam nostrifikovane, tak ze mozem byt vobec rada, ze mi nenapise „BEZ VZDELANIA“. Preto Vas prosim o radu kde a ako nostrifikovat maturitu.
Vopred dakujem a prejem len to naj.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/01/2007 22:59  

No to by zaujimalo aj mna.
Nakolko som si dala prelozit svoje maturitne vysvedcenie do angliny, moj manzel sa nan pozrel a povedal,ze tu by mi to v USA neuznali ako ukoncenie vysokej skoly.
Tak ako ste to riesili VY ?? Slovaci zijuci v USA ?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/01/2007 21:25  

sorry,,, mala som na mysli ukoncenie strednej skoly a nie vysokej…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/03/2007 14:26  

treba sa spytat na prislusnom urade. V kazdej krajne je to ine. Urcite zalezi aj na tom na akej strednej skole na SK ste maturovali. V nemecku napriklad uznavaju len maturitu z gymnazia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/03/2007 10:08  

taktiez mam podobny problem. Dala som si prelozit maturitny diplom do anglictiny, avsak gymnazium sa prelozi ako Grammar School, co v podstate v UK chapu ako Zakladna skola. Poslala som si ho na prislusne urady v UK aby mi ho dali do ekvivalentu s ich vzdelanim a poslali mi list ze mam len GCSE bez anglickeho jazyka (napriek tomu, ze anglinu som musela robit), co chapem ako maximalnu urazku, pretoze rozhodne nemam len zakladne vzdelanie!!! Na SVK neexistuje aby si skoncil skolu len so zakl. vzdelanim!!! To je asi iba v Uk. Dovod preco som si o to poziadala je, ze by som chcela pokracovat v studiu tu v Uk a stat sa kvalifikovanou ucitelkou. V sucastnosti pracujem v Steyning Grammar school ako teaching assistant, takze vidim co studenti musia vediet na ich GCSE exams (je to ledva polovica, co my sme museli vediet na maturitu) a preto som este viac nastvana. Rozhodne to tak vsak nenecham a kontaktujem UK NARIC. Ak je tu niekto kto mal s nimi podobnu skusenost mozete mi dat vediet ako ste dopadli. myslim si, ze je to absolutne nechutne ako nas ohodnocuju. Rozhodne budem stat zza tym ze mam A levels! Stanka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/03/2007 20:15  

Ja som mala uznanu Mitlerre Reife, take nieco ako stredne ukoncenie, ale moje odborne zameranie mi nebolo uznane, aj ked som mala urobene dve maturity- l. Dievcenska odborna skola a ll. Pomaturitne studium na Pedagogickej akademii. Aj ja sa chystam si urobit skolu, zatial ako opatrovatelka deti.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/03/2007 15:28  

Ja som nemala absolutne ziaden problem s uznanim maturitneho vysvedcka z gympla. Prekladatel to prelozil a no problem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/05/2007 11:08  

Rada by som sa dozvedela nieco o uznani studia strednej skoly,mam dve maturity,jedna z gymnazia a jedna z odchodnej akademie.
Posobim v Taliansku avsak na otazku vzdelania som aj od talianskych uradov nedostala jednoznacnu odpoved.Oni nevedia ,ja neviem,neviem ani kam sa obratit.Pracujem iba na urovni ktora si nevyzaduje ziadne vzdelanie.Zijem v Janove,ak mi vie niekto poradit.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/05/2007 16:13  

Vie mi niekto povedat presne akemu vzdelaniu v UK zodpoveda maturita z Obchodnej Akademie?alebo kde by som to nasla na nete?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/06/2007 21:04  

Ja som vo Viedni na Vysokej skole, maturita ich tu nezaujimala asi az tak, podstatne bolo urobit prijmaciu skusku, ktora pozostavala okrem Nemciny-ustna,pisomna, to bola ta prva skuska- aj z daneho stud.smeru-tam toho bolo viac a malo to postup-5 casti a z kazdej clovek cakal na odpoved, ci vypadne alebo moze robit dalej nasledovnu. Bolo to dost narocne, inak v porovnani so Slov.Vs. viem aj z inych odborou Vs. , ze je to tu fakt makacka a pekne na nervy:)
Je to tu o dost tazsie ako na Slov.Vs.
Vsetkym prajem vela sily a uspechou!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/07/2007 16:54  

Ahoj Viera.A ja zijem v taliansku a o uznanie strednej skoly sa musis obratit na slovensko-tal.ambasadu v Bratislave.Je okolo toho dost vela behania,ale da sa to.Ja som si to davala robit pred 2 rokmi a ak sa teda nic nezmenilo…Chod na stranku slov-tal.ambasady,odbor vzdelania a napis mail,poslu ti presne informacie o vsetkom.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/10/2007 13:27  

ahojte,ja tiez zijem vo viedni…chcela by som tu zacat studovat,aj ludia okolo ma podporuju..len neviem ako na to….mam obchodnu akademiu….viem,ze potrebujem papier o skonceni strednej skole,cize maturity…ked si ho dam prelozit tak to bude fajn nie?a musim zlozit skusku z Nemciny to ano a potrebujem aj papier o ukonceni kurzu na strednej urovni…to viem…ale znami mi hovoril,ze potom nepotrebujem robit uz vobec nic….teda chcem ist na cestovny ruch a hovoril,ze uz nepotrebujem k tomu ziadnu skusku..je to pravda?kde sa mam obratit,ked chcem o tom vsetko vediet?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/10/2007 23:20  

Ja jsem dostala na skole kde jsem studovala anglictinu (v Londyne) certifikat od NARIC ( class=“postlink“ href=“http://www.naric.org.uk/“> http://www.naric.org.uk/ ).
Je to vpodstate organizace, ktera porovnava zahranicni ceftifikaty k vzdelavacimu systemu ktery je ve Velke Britanii.

Normalne se za tento servis plati, ale muj ucitel byl moc hodny a vlastne mi to z vlastni iniciativy ukazal, nasli jsme mou kvalifikaci a kdyz uz jsme tam na to koukali tak mi ten certifikat i vytiskl. Myslim si ze licenci nase skola mela na pouziti tohoto servisu mela protoze tam studovali lide z ruznych zemi a s ruznymi kvalifikacemi.

Vpodstate je na tom certifikatu napsano, co „Maturita“ z technicke skoly (studovala jsem stredni odbornou skolu s maturitou) je prirovnatelna v UK. Take tam byla veta, ze tato kvalifikace opravnuje studenta k prijeti na univerzitu v UK.

Krome toho ze jsem si nechala prelozit sve maturitni vysvedceni notarkou a prekladatelkou v jednom, tak jsem take univerzite predkladala jiz zmineny NARIC certifikat. Jen si to okopirovali a uschovali si to ve svem registru.

Takze by nemela byt ve Velke Britanii s uznavanim Ceskych a Slovenskych kvalifikaci snad potiz.
Vim vsak, ze momentalne se system maturit hodne zmenil a mate nejaky jiny system ted.

Kazdopadne Vam preji hodne stesti!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/11/2007 14:00  

Ahoj. Ja som pred nástupom na výšku maturitné vysvedčenie z gymnázia posielala na tunajšie ministerstvo školstva. Do dvoch mesiacov mi prišla nostrifikácia – čo je podmienka pri vpise na VŠ. S maturitným vysvedčením je to jednoduché, priznajú ho bez komplikácií. Zložitejšie je to pri priznaní vysokoškolských diplomov. Treba si vyhľadať univerzitu, kde sa vyučuje študijný odbor, ktorého ste absolventkou a zistiť, či vôbec univerzita tieto nostrifikácie vydáva. Ak áno väščinou treba zaslať okrem žiadosti aj samotný diplom, výpis absolvovaných skúšok… nuž a ak da predmety v danom študijnom odbore ako tak zhodujú, diplom by vám mali priznať. Poprípade vám dajú urobiť dodatočné skúšky (chýbajúce). Ale myslím, že v každej krajine je to individuálne. Toto bol môj postreh zo Slovinska.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/01/2008 19:43  

Vsetkych zdravym. Zijem v Spanielsku, konkretne na Mallorce, moje prve zamestnanie bolo v coctail bare, kde nevyzadovali ziadne vzdelanie, iba prax. Vlasne zijem tu uz osem mesiacov a nikde sa ma nikto nespytal na vzdelanie, ale viem, ze tu maju iny system ako my. Mam ukoncenu obchodnu akademiu (ekonom, uctovnik, danovnik) ukonceny jazykovy kurz certifikatom – CAE, doplnujuce vzdelanie so zameranim na cestovny ruch a chcela by som konecne vsetky moje vedomosti vyuzit. Pytala som sa, zatial mi nikto nevedel poradit, povedali, ze oni chcu papier odtialto a to si mam ako robit vsetko odznova?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/06/2008 9:05  

caute vsetci co mate problemi s uznanim maturity.aj mna by zaujmalo co s maturitou a vyucnym listom zo stredneho odborneho ucilista elektrotechnickeho v obore mechanik elektroni pre cislicovu a riadiacu techniku.ci je to uznane v nemecku???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/08/2008 21:46  

Nelsonka,
maturita zo Slovenska by mala zodpovedat BTEC Diploma (cosi ako A levels, ak sa nemylim), vysvedcenie zo stvrteho rocnika vraj beru ako GCSEs. Tiez som ukoncila OA a len nedavno som poslala prelozene a notarkou (a prekladatelkou v jednej osobe) overene maturitne a stvrtacke vysvedcenie do UK Naric, kde to porovnaju s anglickou kvalifikaciou. Obchodna akademia je prelozena ako Academy of Commerce.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/08/2008 3:43  

ourrznocoahptdhaugrhkiytaljleg


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/10/2008 19:35  

ahojte chcela by som informaciu ohladne overenia maturitneho vysvedcenia. Som v spanielsku tri roky a chcela by som tu studovat, chcem vediet ci mi tu plati maturita


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/03/2009 16:44  

Ja studujem v Afrike na vysokej skole a vlastne mam problem s tym,ze mi asi neuznaju moje maturitne vysvedcenie koli tomu ,ze je z odbornej skoly,ako nadstavbove studium.neviete poradit?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/03/2009 16:45  

Na koho,aký úrad by siom sa mala obratiť?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/04/2009 11:40  

Taliani neuznavaju nase maturity,ani diplomy z vysokej skoly. Musi to ist cez tal.slov.ambasadu. Po vsetkych tych prekladoch atd, ambasada to posiela na prislusnu skolu, ci uz strednu alebo vysoku v blizkosti Tvojho bydliska v Tal., a potom na danej skole rozhodnu, ktore predmety si musis dorobit, as so zaverecnymi skukuskami.Vela stastia!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/04/2009 15:40  

Ahojte neviete ako to je s uznanim maturity na Hotelovej Akademii,ci mi to plati ako Hotelfachfrau v Nemecku?Neviete kde by som sa mala obratit aby mi bolo uznane Anerkenung maturity?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2009 17:25  

Ahoj neviete nahodou kde sa da nostrifikovat vysokoskolsky diplom v Kosiciach? Dik Ivana


ReagovaťCitovať
 Sonia
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 4
16/01/2010 23:55  

Mila Stanislava

aj ja mam podobne skusenosti s UK NARIC.Len skoda ze je to jedina agentura ktoru v britanii akceptuju pre zahranicnych studentov ci ludi aplikujucich o pracu v zahranici.musis vsak uznat ze nasa anglictina(myslim studium) v porovnani s ich anglictinou sa predsa len lisi.Ak im chces teda dokazat dorob si GCSE z anglickeho jazyka!!!myslim si ze to vsetko zavisi aj od tvojho zamestnavatela.Zavisi ake ma naroky!!!

s pozdravom 😀


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Štúdium v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.