Štúdium v UK a rada  

  RSS

 Wevinka
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 4
09/03/2013 17:14  

Ahojte! 🙂
Mám 16 rokov a študujem na gymnáziu. Rozmýšľam o štúdiu v UK, čítala som si o tom už veľa, ale predsa len by som bola rada keby som našla niekoho kto má s tým skúsenosti alebo mi vie dobre poradiť.
Chcela by som študovať kriminológiu, ale akosi nikde nemôžem nájsť, ktoré odbory by som si mala vybrať, z ktorých by som mala maturovať. Kriminológiu by som študovala rada aj tu na Slovensku ak by mi to štúdium v zahraničí nevyšlo. No aj tak veľmi ťažko sa mi zháňajú informácie k tomuto odboru. Neviem či sú dejepis a NOS-ka tie správne predmety. Do konca júna sa musím rozhodnúť, ktoré voliteľné predmety budem mať v 3.ročníku a nechcem sa zle rozhodnúť.
Takže by som naozaj bola vďačná za každú informáciu ohľadom toho štúdia v zahraničí a štúdia kriminológie.
Vopred Ďakujem 🙂


ReagovaťCitovať
 crisp
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 1
17/03/2013 17:45  

najlepšie urobiš, ak sa opytaš priamo v nejakej agenture, ktora sa s tym zaobera, napr. class=“postlink“ href=“http://www.univerzityeu.sk/sk/studijne-programy_38-u.html“> http://www.univerzityeu.sk/sk/studijne- … _38-u.html na tejto škole maš aplikovanu kriminologiu, a ta agentura ktora ponuka študium na tej škole je asi najlepšia na Slovensku, ochotna zodpovedať všetky otazky. 🙂


ReagovaťCitovať
 Wevinka
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 4
17/03/2013 18:41  

Ďakujem 🙂 🙂


ReagovaťCitovať
 Mirka9911
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 2
16/04/2013 23:32  

ahoj. studujem na Bedfordshire Universite, a preto viem, ze tu je mozne studovat kriminologiu. Myslim si, ze nie je potrebne zvolit si na strednej skole nejake specificke predmety na to, aby ta prijali na tento odbor. Ak nastupis, studium zacne od uplnych zakladov. Podla mojho nazoru je studium na tejto univerzite fakt na urovni, co sa tyka kvality studia, pristupu k studijnym materialom, moznosti navstevy napr. kniznice ci roznych aktivit spojenych so studiom. K moznosti studia mi dopomohla vzdelavacia spolocnost Edwise International (t.j. s vyberom studijneho odboru a ziadostou o prijatie), za co som im velmi vdacna. Ak mas zaujem, kontaktuj ich, urcite ti poradia a poskytnu potrebne info. Najdes ich na : :37xa49j2] http://www.ed-wise.com:37xa49j2]


ReagovaťCitovať
 Wevinka
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 4
17/04/2013 16:44  

Ďakujem ti veľmi 🙂 a ty si hradíš celé štúdium sama? že ako to je s tými pôžičkami nevieš náhodou? 🙂


ReagovaťCitovať
 Mirka9911
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 2
26/04/2013 12:19  

Dostala som pôžičku od britskej vlády. Budeš musieť požiadať o pôžičku a vláda zaplatí priamo univerzite a ty nebudeš musieť platiť nič.
Splácať úver budeš ak dokončíš štúdium, začneš pracovať v Anglicku a budeš zarábať viac než 21 000 libier ročne. Každý mesiac budeš musieť zaplatiť malú sumu ako napr. 30 libier. Ak ale budeš zarábať 2000 libier mesačne, potom nie je pre teba problém zaplatiť 30 libier na mesiac 😆 Splátky vlastne závisia od výšky tvojho platu. Ak zarobíš viac, musíš aj viac zaplatiť, ale ak tvoj ročný plat bude nižší než 21 000 libier, tak neplatíš nič. 🙂 Tu si môžeš pozrieť ako presne sa robí výpočet splátok.

:31cwvm8w] http://cz.ed-wise.com/p367j269ky-a-granty.html:31cwvm8w]

Spoločnosť Edwise mi vybavila pôžičku aj ubytovanie. Keď som požiadala o prijatie, poslala som svoje dokumenty poštou do ich kancelárie v Londýne a oni sa už o všetko postarali. Myslím, že teraz už majú kanceláriu aj v Prahe, ktorá je o niečo bližšie 🙂


ReagovaťCitovať
 Wevinka
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 4
29/04/2013 13:18  

Ďakujem, ani nevieš ako veľmi si mi pomohla 🙂 🙂


ReagovaťCitovať
 AlioFlos
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 1
25/05/2013 17:48  

Zdravim,
chcela by som sa opytat ohladom pozicky na zivobytie. Na jednej zo stranok som sa docitala ze pozicky na zivobytie su len pre UK studentov a pre EU studentov nie. Viete mi preto poradit ako je to naozaj? Existuje nejaky sposob ako dostat este jednu pozicku okrem tej na zaplatenie skolneho?
Dakujem.


ReagovaťCitovať
 Amaaadeus
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 3
06/07/2013 13:35  

Len si treba dat otazku, ci sa po vystudovani kriminologie v UK aj niekde uplatnis? Neviem ako to je presne v UK, ale tu na Slovensku na to aby si mohla byt kriminalistkou musis byt prislusnickou policajneho zboru. To znamena, ze musis maj SVK obcianstvo. V UK si myslim, ze to bude podobne, takze sa priprav aj na to, ze ak by si sa chcela venovat kriminalistike vonku, tak treba prijat aj cudzie obcianstvo. Alebo sa mozes vratit na SVK dat si ziadost do slovenskeho PZ. Ale musis uspesne absolvovat aj fyzicke testy, psychotesty a zdravotnu prehliadku. A jednoducho, ked na to povahovo nemas, tak tie psychotesty nespravis a co potom?


ReagovaťCitovať
 erum90
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 1
13/11/2013 12:15  

Hello and me might wonder how it is with studying French in France. Specifically, I wonder how the city of Paris, Lyon, Nice. I know that the City of Paris.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Štúdium v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.