Štúdium v Dánsku  

  RSS

 liska
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 2
12/06/2011 19:01  

Ahojte, mám 15 rokov, maturujem takto o dva roky a už hodnú chvíľu rozmýšľam o štúdiu v zahraničí, kvôli tomu, že Slovensko mi nepripadá atraktívne a vždy som akosi chcela ísť vonku.

Najprv som chcela ísť do Anglicka, no to padlo kvôli obrovským cenám za štúdium, neskôr to bolo Holandsko, no živobytie tam vraj tiež nieje najlacnejšie a ja by som chcela z toho štúdia aj niečo mať, nielen rotovať škola->robota č.1->robota č.2. Teda aspoň tak som to počula od kamarátky, u ktorej boli amsterdamskí študenti na krátkom výmennom pobyte.

Teraz sa držím Dánska, ktoré sa mi zdá zatiaľ najideálnejšie: bezplatné štúdium, schopnosť splatiť si životné náklady prácou a veľmi sympatický systém vzdelávania.

Chcela by som ísť študovať
a)AP Marketing Management(-> BA International Sales and Marketing Management)
b)AP Multimedia Design and Communication(-> ??? čo sa na dánskych univerzitách študuje po dokončení tohto odboru, ak by som sa chcela zamerať na vizuálnu komunikáciu, reklamu?)

Chcela by som sa skontaktovať s niekým, kto študuje/študoval v Dánsku, čo to obnáša, etc…
1. Dá sa tam študovať aj s úplne nulovou znalosťou dánčiny?
2. Ako rýchlo sa dá nájsť práca pre študenta, ktorý zatiaľ nevie po dánsky a ako dobre sa dá skombinovať práca so školou tak, aby som sa mohla sústrediť aj na školu?
3. Prepravuje sa tam na bicykloch rovnako ako v Holandsku? 😀 (toto sa mi strašne páčilo v NL 🙂
4. Existujú tam nejaké kurzy dánčiny?
5. Aká je tam mentalita ľudí? Dajú sa tam nájsť priatelia?

Ďakujem za odpovede, trochu som sa rozpísala 🙄
Lea


ReagovaťCitovať
 patrik-novy
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 1
25/10/2011 13:05  

Tiež by ma odpovede na tieto otázky zaujímali. Chcel by som študovať aspoň jeden semester v Dánsku. Myslím si, že by mi to dalo určitú skúsenosť do budúcnosti a ja by som sa posunul niekam ďalej.
Netušíte niekto, ako je to teraz s cenou dopravy? Či už sa bude jednať o letenky alebo cestu autobusom. Ďakujem


ReagovaťCitovať
 palika
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 18
30/10/2011 11:14  

ZIjem v tvojom spominanom holandsku, a aj tu zijem/pracujem/studujem.

1. Dá sa tam študovať aj s úplne nulovou znalosťou dánčiny?

– urcite ano, len si musis najst kurzy a skoly ktore ponukaju vyucbu v anglictine, poprip. inom jazyku. v NL mas tiez vela skol pre zahranicnych studakov co nevieda ani ceknut po NL ale studuju komplet v AJ. Na to si vsak budes musiet zaobstarat AJ certfikiat (vacsinou ielts alebo toefl)

2. Ako rýchlo sa dá nájsť práca pre študenta, ktorý zatiaľ nevie po dánsky a ako dobre sa dá skombinovať práca so školou tak, aby som sa mohla sústrediť aj na školu?

– predpokladam ze dost tazko. neviem ako je to v dansku ale plati to vseobecne, ak neviem domaci jazyk, bude sa ti tazko darit. ak by si pracovala v medzinarodnej firme to je mozno lepsie, lenze mas a velke prd vo svojom CV, cize inu pracu ako mcdonalds alebo nejaky cleaning necakaj.
– a praca sa da tazko skonvertovat so skolou ak studujes fulltime. privyrobit sa da, ale zarobit rozhodne nie. to musis makat fulltiem a studovat parttime

3. Prepravuje sa tam na bicykloch rovnako ako v Holandsku? (toto sa mi strašne páčilo v NL)

to neviem, ale podla mna auto je vzdy lepsie ako bycikel. 😛

4. Existujú tam nejaké kurzy dánčiny?

urcite ano, len bud pripravena si priplatit, aj ked neviem ako to tam maju s integraciou.

5. Aká je tam mentalita ľudí? Dajú sa tam nájsť priatelia?
tak to neviem, ale nehlas sa k vychodoeuropskej mentalite, zapadni, prijmi ich kulturu, jazyk a budes na tom fajn.


ReagovaťCitovať
 tomas_fashion
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 7
18/11/2011 2:30  

Dánsko ma taktiež vždy lákalo – držím palce! Inak o živote v Copenhagen by som si nerobil ilúziu, že je tam lacno 😀 Ale samozrejme – štúdium zadarmo je plus. Ja som na univerzite v Amsterdame – je tam božský život.


ReagovaťCitovať
 miriam123
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 2
14/05/2012 16:05  

Ahojte, ak niekto planuje ist studovat do Danska na Roskilde Business College(Zealand Institute of Business and Technology), a ma zaujem kupit knihy(na rok) za polovicnu cenu- 2000 DKK, nevahajte ma kontaktovat na mail href=“mailto:miriamkapustova@gmail.com“>miriamkapustova@gmail.com.


ReagovaťCitovať
 tibko
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 3
07/08/2013 12:51  

Ponukam ubytovanie v Dansku-Holstebro, velky pekny 4 izbovy dom …jedna izba k dispozicii (zatial sme tu dvaja) cena 1600 dkk na mesiac bez energii cize do kopy cca 2200 dkk na mesiac.
Ak by mal niekto zaujem tak piste na href=“mailto:t.takac@inmail.sk“>t.takac@inmail.sk


ReagovaťCitovať
 rebamarvin
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 1
29/11/2013 6:45  

Ahojte aj mna by zaujimalo ako je to so studovanim francuzstiny vo Francuzsku. Konkretne by ma zaujimali mesta ako Paris, Lyon, Nice. Viem ze Paris ako hl. mesto bude o dost financne narocnejsie ako Lyon alebo Nice, ale….

ake su vase skusenosti s jazykovymi skolami? existuje vo Francuzsku take nieco ako zlavy pre studentov z EU? su jazykove skoly len sukromne alebo aj statne?


ReagovaťCitovať
 Your Europe
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 12
29/11/2013 9:32  

Pre viac informácií ohľadom štúdia v EU, môžete navštívit aj stránku class=“postlink“ href=“http://europa.eu/youreurope/citizens/education/index_sk.htm?utm_source=forum_MC“> http://europa.eu/youreurope/citizens/ed … e=forum_MC


ReagovaťCitovať
 lea123
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 1
04/06/2014 9:48  

Ahojte 🙂
Chcela by som poradiť nejaké linky al kontakty ako nájsť ubytovanie v Køge v Dánsku. Cez realitky mi to nejde a celkovo viem nájsť málo ponúk na nete. Ak niekto viete poradiť ohladne ubytka a študentskej brigády v Køge vopred ďakujem 🙂


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Štúdium v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.