Štúdium na vysokej škole v Taliansku  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/12/2007 8:46  

Ahoj.Ja studujem na vysokej skole -jazyky a literaturu na Sardinii.Nezda sa mi vobec , za studium je zorganizovane . je v bordel. jedna vec nesuvisi z druhov a podobne. ake mate vy dotazy k tomu. napiste vase skusenosti s vysokymi skolami v taliansku…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/01/2008 8:46  

Cau Milka
hihi no chaos v Taliansku? Aj pri studiu??? Hihi! No vsak su taliani. Musis sa prisposobit a doverovat tomu, ze to napriek tomu skoncis. Ja som tu na skole v Nemecku a volaaaakyyyy az moc poraaaaaaaaaadak!!!!! ale aj tu, co sa tyka organizovania studia, vyzera to na prvy pohlad ako bordel, lebo si vsetko organizujes sama. Predpokladam, ze u vas podobne. Ked si narobis poriadok v tomto, uvidis aj vyhody. Vzdy pekne sadnut na zadok s kalendarom a planovat. Nevyhoda je ale, ze kedze ta nikto nikam netlaci a mas super slobodu, nadherne to moze natiahnut studium. Joj ako by som bola rada, keby som mohla ako na SK v stvrtom alebo piatom rocniku presne urcit koniec skoly.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/01/2008 9:23  

cau,aj ja studujem v neapoli..a je tu bordeeeeeeeeeeeeel.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/01/2008 10:45  

Hej a v com presne je bordel?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/01/2008 10:46  

Hej a v com presne je bordel?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/01/2008 2:28  

cau Milka, ja som tiez na Sardinii a chcela by som tu zacat studovat.. ty kde si presne?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/02/2008 3:33  


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/03/2008 8:41  

viete mi poradit, ako a kde sa da overit moj slovensky titul z ekonomickej univerzity aby bol rovnopravny s tymito talianskymi????? dakujem velmi za odpoved


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/04/2008 11:25  

ahoj.to z napoli sa tu jeden nemc premiestnil, lebo ako dobre viem nemci su dost prisny a poriadkumilovny…nemohol to tam vydrzat.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/04/2008 11:27  

ahoj.jana .precitalo som si ze si na sardinii e chcela by si tu tiez studovat.ja som v sassari priamo v centre.ozvi sa.Milka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/04/2008 21:33  

milka, napis mi na href=“mailto:jana.to@post.sk“>jana.to@post.sk
mohla by si mi napisat ako si zacala a vsetko okolo skoly.. lebo ja sa na to uz dlho chystam a neviem ani, kde zacat.. DAKUJEM


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/05/2008 18:13  

ciao 🙂 no teda, povzbudive veci pisete.. :)ja som len tak klikol do googla, ze ci nenajdem nejake povzbudive veci ohladom studia v ITA a tu take veci citam :)totiz sa zberam na zimny semester do Foggie cez Erazmus a myslel som, ze ci nenajdem niekoho, kto uz ma nejake skusenosti s talianskym studiom a vobec…ak mi viete niekto napisat (aj negativne) 🙂 veci k tomu, budem vam vdacny 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/05/2008 15:40  

caute vsetci!
ja sa chystam studovat jazyky ako prekladatelstvo tlmocnictvo na Bolgnskej univerzite, ktora ma sidlo pre jazyky vo Forli, na stranke B.u som nasla aj testy z predchadzajucich rokov, vyzeraju byt v pohode, inak som sa rozhodla pre rustinu a cinstinu, skusku, ale musim zlozit z angliny, ak ma niekto blizsie skusenosti, piste prosim.
meil: href=“mailto:lavazza525@azet.sk“>lavazza525@azet.sk
alebo skype: sosava 69
diky


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/05/2008 9:43  

Caute vsetci
Mam zaujem studovat v taliansku. Nemam vsak ziadne vedomosti o tom neviem ci by som to zvladol ake narocne je ucivo a co vsetko to obnasa. taliansky sa ucim zhruba rok a pol a som na takej urovni priblizne B2 (PLIDA) Rad by som studoval konkretne pravo, ma s tim niekto nejake skusenosti? ake su skoly alebo tak vo veobecnosri. Pocul som ze skoly v taliansku niesu az take prisne ze po niekolkych neurobenych skuskach hrozi vyhadzof natvrdo a tiez ze na vacsine nie su potrebene prijmacky. Ak by mi niekto vedel poradit alebo podelit sa o svoje skusenosti budem velmi rad
Grazie

piste na href=“mailto:davidkem@azet.sk“>davidkem@azet.sk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/08/2008 15:44  

Ahojte! Najde sa tu niekto, kto mi poradi ako sa dostat na VS do Talianska? Je lepsie tam ist rovno alebo prestupit zo slovenskej skoly?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/09/2008 13:49  

musis si dat overit titul na Tal. ambasade v Ba. ak nebyvas v Ba , uprimnu sustrast, lebo nie vsetky kancelar. ktore budes k tomu potrebovat na overenie su otvorene kazdy den! ministres skolstva pri safku v ba, ministres spravodlivosti, fotokopie, prelozit bud titul, alebo maturitu sudn. znalcovi. CCa kolky, preklad 7 tisic Sk, ak si mimo Ba, tak samozrejme zacvakat hotel. A potom sup s Dichiarazione di valore s peciatkou z talian . ambasady na tvoju vysnivanu skolu. No samozrejmo po doruceni potrebnych dokumentov sa pani a damy na Vs prizeraju co si im to doniesla, lebo sami tomu nerozumeju co vlastne chcu od cudzinca, ked pride 1000 km z rodnej vlasti… Potom si jedna premudrala hlava zmysli jeej ved jej tam chyba este peciatka, chod domov 1000 km aked budes mat este chut tak sa vrat.
Moje skusenosti.
PS. este to neskoncilo tak teraz cakam a cakam.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/09/2008 16:05  

Kto mi vie poradit ako sa dostat na vysku do tal. -studium jazyka a ako najvyhod.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/02/2009 18:46  

Ciao TUTTI ja studujem jazyky v turine pripajam sa k absolutnej disorganizacii talianskych univerzit…vladne tu strasna birokracia…kto nema skusenost nepochopi nikdy,,,,v podstate sa nestazujem pretoze profaci su skveli aspon ti moji su uplne zlati a ohladuplnni…a maju ini pristup ako u nas na slovenksu:) som len v provom rocniku pre tych ktori sa odhodlaju prihlasit sa na VS v IT vela stastia a penvne nervy 5 mesiacov vybavovaciek….vzdat sa leta a vystrojit sa farbou na vlasy pretoze zacnete sediviet….a to si nevymyslam….a kopec penazi vrazite do toho….ALE STOJI TO ZA TO….ak by sa nasiel niekto okolia turina ozvite sa miiii alebo ak bude chciet len tak niekto pokecat: href=“mailto:monima88@windowslive.com“>monima88@windowslive.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/09/2009 7:29  

ahoj na akej skole studujes prosim ta


ReagovaťCitovať
 -Laura-
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 2
01/02/2010 15:46  

ahojte nevie nikto poradit ako sa dostat do talianska na vysku? kedy zacat vybavovat co treba vybavovat ci je lepsie prestupit alebo ist iba na pobyt…ci vobec uznaju bakalara zo slovenska…atd atd… 😀 .DAKUJEM


ReagovaťCitovať
 vevinka90
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 1
17/11/2011 9:11  

Ahoj,neviem ci si este pamatas ako si sem pridavala tento prispevok o studiu,ake je to zle zorganizovane atd.chcela by om sa ta spyatt,ci mi nevies poradit,ked chcemist aj ja studovat do Tal.,ako postupovat,co vsetko k tomu potrebujem,mam na mysli tie papierovacvky.Taliansky hovorim na hovorovej urovni,ty si ako na tom bola ked si sa tam hlasila?prosim ta odpis mi ak si najdes kusok casu,pekny den 🙂


ReagovaťCitovať
 petey
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 1
07/05/2012 11:40  

Ahojte,

aj ja by som mal zaujem studovat v Taliansku v regione Emilia Romagna, ale neviem, v ktorom meste sa da studovat aj v anglictine, kedze z talianciny viem len slabe zaklady. Bol som tam tri mesiace predminule leto, presnejsie vo Forli. Studujem zahranicnoobchodne podnikanie v Bratislave na Ekonomickej univerzite a mal by som zaujem v tejto specializacii alebo niecom podobnom (napr. marketing, obchod, public relations) studovat aj v Taliansku. Ako je to tam so stipendiom a poplatkami? Da sa vybavit dobre stipko? Kedze by som chcel studovat druhy stupen studia, nie je problem s uznanim prveho stupna, ktory som absolvoval na Slovensku?

Dakujem pekne za odpovede a pomoc. 🙂


ReagovaťCitovať
 katka21
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 3
06/10/2012 20:20  

ahoj vsetci… ja idem studovat morsku biologiu do ancony, nieje nahodou niekto blizko? noo a co sa tyka vybavovania no stalo ma to kopec nervou, penazi a vsetkeho … zacinam teraz od oktobra dufam ze tie 2 roky budu fajn, lebo taliansky tak ako viem a aj sa mi tam paci, zivot ludia kultura a moreeeeee…. este rteraz vybavujem papiere oficialne k zapisu a bohuzial tento rok bez stipendia ?((


ReagovaťCitovať
 NikaB
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 2
07/10/2013 19:33  

Ahojte vsetci rada by som isla studovat na vysoku skolu do Bologne alebo Modeny. Neviete o niekom kto tam studuje a mohol by mi dat nejake informacie ako to tam vlastne funguje ? Alebo ak niekto tiez rozmyslate ze by ste isli ozvite sa 🙂


ReagovaťCitovať
 klukzmoravy
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 1
28/10/2014 9:22  

ja som študoval v Taliansku – bolo to úžasné!


ReagovaťCitovať
 NikaB
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 2
28/10/2014 12:43  

Aj ja by som sa tam veľmi rada dostala 🙂 prosím ťa čo si si musel vybaviť aby si tam mohol študovať ?


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Štúdium v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.