Štúdium jazykov v cudzine  

Stránka 1 / 3 Nasledujúca
  RSS

 imported_admin
Zaregistroval sa v roku 2004
Príspevky: 59
27/08/2004 0:38  

Máte chuť učiť sa cudzie jazyky? Je podľa vás štúdium jazyka v zahraničí tou najprijateľnejšou a najefektívnejšou formou? Aké sú vaše skúsenosti s hľadaním jazykových kurzov a s agentúrami? Podeľte sa o konkrétne zážitky a skúsenosti z vášho pobytu s ostatnými!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/03/2005 4:00  

Meli bychom s rodilym mluvcim moznost okamzite zahajit skupinovou vyuku nebo konverzacni klub, ktery by byl sity na miru specifikum slovenstiny a cestiny, vyhovoval by casovym moznostem a ktery by se konal v ramci Londyna tam, kde by to vyhovovalo co nejvetsimu poctu ucastniku. Mel by ale nekdo o takovou vyuku zajem? A pokud ano, tak jakou uroven nebo specializaci, kde, jak casto, kolik hodin, za jakou cenu, v jak velkych skupinach, jakou metodou, spis na mluveni, psani, telefonni anglictinu nebo gramatiku? Nebo jake jine pozadavky by byly?

Chtel by nekdo s projektem nejak pomoci, pokud by se realizoval?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/10/2005 18:31  

Ahojte! Uz velmi dlho rozmyslam o tom,ze pojdem niekde do zahranicia studovat… Momentalne studujem na anglickom gymnaziu v Slovenskej republike a mame moznost studia v zahranici… Som druhacka a v tretom rocniku by som to chcela uskutocnit.Na internete hladam rozne skoly a vsetko je velmi drahe.Ak by som si mala vybrat, tak krajiny Australia,Anglicko(Londýn), Novy Zeland. Prosim,ak sa da,tak by som bola velmi rada,keby sa nieco take naslo… Samozrejme stredna skola a studium 1 rok… Dakujem!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/10/2005 12:21  

pozri si agentury – napr. class=“postlink“ href=“http://www.sapa.sk“>www.sapa.sk a ine
a hlavne priprav si PENIAZKY – poriadnu kopku ;o)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/10/2005 20:55  

Caute, nepoznate ucitela/ku rusciny v Londyne. Chem sa do toho znova dostat. Dik. vlada


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/10/2005 18:07  

Vie mi niekto poradit? Chcela by som sa zdokonalovat v nemcine cez pocitac. Vie mi niekto poradit nejaky program, ktory by som si mohla stiaznut zadarmo? A kde ho najdem. Viem, ze sa to da. Vdaka.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/11/2005 21:41  

Ak nemáš peniažky, treba si zohnať kontakt na Sorosovu nadáciu, ktorá pôsobí na Slovensku a ona vypisuje každý rok pre druhákov stredných škôl výberové konanie na 10 štipendií, kdekoľvek v Európe, podľa vlastného výberu. Podmienka je dobrý jazyk a výsledky v škole a testov.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/02/2006 14:46  

chcela by som ist studovat na rok do zahranicia ale neviem co vsetko to obnasa. keby mi niekto mohol povedat svoje zazitky z takeho pobytu, tak by som bola velmi rada. a este ked niekto vie o najlacnejsej alternative, tak by mohol byt taky dobry a podelit sa s informaciami. vdaka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/05/2006 19:58  

Ahojte na jesen sa vybreram do pariza a chcela by som vediet ci niekto z vas nema nejaky tip kde by som mohla zohnat nejake lacne kurzy dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/05/2006 22:47  

AHOJ!

Zaboravili ste nas u Bosni i Hercegovini !?
Javite se ……


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/05/2006 22:50  

AHOJ!

Moja e-mail adressa: href=“mailto:sanela_ablakovic@hotmail.com“>sanela_ablakovic@hotmail.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/06/2006 16:58  

Pre vsetkych, co pisete, ze chcete ist studovat do zahranicia: Chodte! Ja som bol rok v USA na strednej skole a bolo to uzasne.

Nikde sa nenaucite jazyk tak, ako v krajine, kde nim rozpravaju. Len pre ilustraciu, stretol som jednu studentku zo Srbska, ktora nevedela ani slovo anglicky ked tam isla. V case ked som ju spoznal, bola v USA 6 mesiacov a rozpravala anglicky ako ja po aspon 7 rokoch ucenia sa na Slovensku.

Co sa tyka vybavovania pobytu, odporucam agenturu ICESlovakia. Napisal som uz na nich recenziu na class=“postlink“ href=“http://www.topsluzby.sk“>www.topsluzby.sk Naozaj bolo vidno, ze sa o zakaznikov staraju. Pripadne ak budete chciet vediet viac, kludne ma kontaktujte.

Takyto spas je sice drahy, ale je naozaj sa to oplati.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
30/06/2006 12:37  

ahojte zijem v norsku 2 roky a chcela by som sa zdokonalovat v norskom jazyku. Zit tu bez zakladov norstiny je tu velmi tazke.Mam 19 mesacneho syna ktory ide od septembra do skolky a budem mat vela casu na ucenie norstiny. Prosim nevedel by my niekto poradit?Budem v za kazdu radu vdacna.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/07/2006 10:13  

fakt, najlepsie je studovat jazyk tam kde sa nim hovori.Ja som teraz v Londyne u sestry a vidim,ze robim znacne pokroky.Hladam programy na internete, pozeram telrvizor po anglicky a snazim sa rozumiet vsetkemu comu hovori.Chodte aspon ak mate sestru v cudzine ku nej.fakt sa naucite.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/09/2006 16:29  

Hladam niekoho v Kosiciach na doucovanie srbstiny.SURNE


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/11/2006 12:36  

v anglicku sa da studovat siroka paleta odborov aj popri zamestnani a napriklad studium na college kde som aj ja chodil je pre anglicky jazyk zadarmo


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/11/2006 2:24  

Skoro v kazdom zapadnom state sa da studovat kazdy jazyk!!!!!!!!!!!!!!!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/11/2006 12:23  

no fakt sa naucite po anglicky ked tu o chvilu sa bude dorozumievat po polsky a neskor mozno aj inymi jazykmi


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
30/12/2006 23:30  

chcel by som poprosit ctených dopisovateľov o úprimnosť.či sme kde sme,všade je ten istý problém…rozdiely medzi chudobnými a bohatými…a tie sa čím ďalej tým viac prehlbujú.bohužiaľ to tak je a nech si kto si čo hovorí,je to fuckticky tak…pracujem pre jednu ruskú ropnú spoločnosť ktorá zamestnáva množstvo pracovníkov za mizivú mzdu,za ktorú sotva prežijú a kúpia si niečo pod zub…ja som síce kvalifikovaný pracovník a zarábam v prepočte na koruny dosť pekné peniaze…ale z tej sumy sa snažím ešte dávať časť medzi mojich podriadených,aby mali aspoň na chlieb(len tajne,lebo keby sa to dozvedelo vedenie,tak ma vyhodia za rušenie pracovnej morálky).tak čo vy na to drahí zbohatlíci a ostatní privilegovaní,ktorí zarábajú na úkor pospolitého ľudu???tu v rusku je to o to markantnejšie spozorovať tento čoraz viac globálnejší problém…
tento problém by už mohla vyriešiť asi len jedna vec a tou je celková globalizácia sveta a rozdelenie bohatstva sveta rovno medzi ľudí…ale to sa už dostávam k myšlienke socializmu…ktorý vraj všetci dávno odsúdili…len aby raz za ním nevyronili pár krokodílích sĺz…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
22/02/2007 16:25  

Caute…nevedel by mi niekto poradit vymenny pobyt v Taliansku??uz som nieco aj nasla ale stoji to dost vela peniazkov…budem vam vdacna za kazdu RADU!!!!a tiez je mozne nieco take ze keby som sa dostala do Talianska a viem sice len malicko ze by som sa zdokonalila…viem ze taliancina nie je tazky jazyk/aj ked gramatika je dost..mam s tym uz ake take skusenosti:)chodila som na sukromne doucko…horzne sa zaujima o vsetko co suvisi s Talianskom a hrozne by som sa chcela zdokonalit..DIKES FAKT!!:):)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/03/2007 11:13  

Ahojte, viete mi poradit prosim nejake dobre kurzy anglictiny vDubline.Dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
22/03/2007 18:24  

Ahoj Gali,na akom college je angl.jazyk zadarmo?Hladam si kurz,ale bezvysledne,lebo vsade zacinaju kurzy az v septembri a uz teraz maju plne obsadene.Surne sa potrebujem co najskor naucit hovorit,hlavne kvoli praci.Ak vie este niekto poradit,napiste prosim,vopred dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/05/2007 4:38  

Ja akurat travim svoj prvy rok z dvojrocneho kurzu v Thajsku. Odporucam, ludia su tu zlati a ochotni. Thajsko je celkom vyspela krajina s uzasnou historiou a nabozenstvom. A vseobecne o studiu na strednej skole v zahranici? No chce to hlavne pevne nervy a nevzdavat to. Prve tyzdne – mozno aj mesiace sa zdaju neskutocne tazke. Ale ako prejdete tymto obdobim, vsetko by malo byt znovu fajn. Hlavne to chce kopu kamaratov ako v Thajsku tak aj na Slovensku. Vazne vedia pomost a podrzat Vas. Naozaj to stoji zato ist na rok do zahranicia! Neocenitelna skusenost.!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/05/2007 14:56  

ja som v dansku a tiez by som vedela dobre po dansky sice sa od augusta sama ucim priatel je dan pomaha mi s tym uz by som mala troska aj komunikovat sak viem 1000 slovicek a nejakych 200 viet ale proste ta vyslovnost niekedy sa aj frajer cuduje ze co som to povedala nie je to lahke a nejak mi to brani v rozpravani s inymi ludmi ked viem ze bez problemov tu kazdy kvaka anglicky tak ja zacn em anglickyradsej ako dansky keby som nevedela anglicky tak som donutena dansky aletakto si to zlahcujem a dansky tak troska komunikujem len s praitelom ak by niekto vedel o nejakych kurzoch danstiny dajte vediet vdaka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/05/2007 13:35  

zdaarek nemate niekto skusenost zo sterdnymi skolamy v NORSKU?

chcela by som tam moc ist na rok na skolu, ale neviem ci sa da vybavit bilinqualna anglicka …lebo to by bolo uplne super.
no zatial som o tom moc nepocula…
Tak ak mi nieco k tomu mate tak sa ozviteeee DIK:)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/05/2007 18:51  

ahooj aj ja som 2. tiez studujem na anglickom gympli.. a tiez bys om chcela ist niekde do zahranicia… hmm.. ty kam??


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/06/2007 17:46  

Ahoj Danica, podarilo sa Ti najst nejaky dobry kurz? Ak ano, daj href=“mailto:vediet…lululucka@gmail.com“>vediet…lululucka@gmail.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/06/2007 17:47  

Monica sorry, ze som Ti poplietla meno 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/09/2007 16:07  

chcela by som sa spytat, ci nahodou niekto nevie o sponzore na studium v zahranici.. som studentka na strednej skole, velmi ma bavi anglictina.. chcela by som si oskusat skolu v zahranici, no kedze v rodine pracuje len jeden , lebo mama pre zdrav tazkosti nemoze, nieje lahke investovat do mojho studia.. dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/10/2007 17:55  

Vsetkym jednoznacne odporucam ist studovat do zahranicia. Je to iny svet, ine vyucovanie,vsetko.. ja chodim na gymnazium do Viedne a je to super. Co by som mozno oznacila ako minus je skore ranne vstavanie. Ucitelia a spoluziaci su perfektni, neucime sa zbytocne strasne vela ako tu. Na slovensku sme KAZDU jednu hodinu prebrali inu latku a KAZDU jednu hodinu skusali. To v rakusku nehrozi. Skusanie je max. formou jednej,dvoch otazok na biologii,geografii,dejepise.. Na nemcine a anglictine sa robievaju opakovania, ale nie viac ako trikrat do tyzdna a nie viac ako dvoch ziakov na hodinu(profesorka da otazku, ziak odpoveda-tie otazky nie su vacsinou zamerane na memorovanie ako sme zvyknuti na Slovensku) Testov mame len asi 6 (spolu, zo vsetkych predmetov)za semester(polrok). Takze mne sa to paci viac ako na Slovensku. Mala som(a zatial este aj trochu mam) len zaklady nemciny a da sa dorozumiet, kazdym tyzdnom je to lepsie:)
ludia co chodite do skoly Do VIEDNE sa mi prosim ozvite na href=“mailto:kam12@azet.sk“>kam12@azet.sk.
ahojte:)


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Štúdium v zahraničí
Stránka 1 / 3 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.