moje dieta v anglickej skole  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/09/2008 10:46  

ahojte velmi rada by som sa porozpravala na tuto temu, prisli sme s manzelom a svojim synom, 6 rokov, do skotska, aby sa naucil po anglicky, momentalne chodi do skoly mesiac a nevidim ziadne pokroky zacinam mat pocit, ze je to pre neho asi aj zbytocne , nejde mi vcelku do hlavy ,ako sa deti mozu naucit perfektne cudzi jazyk bez pouzitia slovnika aspon ciastocne viem ,ze vela veci sa da vyjadrit obrazkami, ale urcite si myslim, ze ucitelka sa mu nemoze az natolko venovat ,kedze deti v triede ma vela dakujem za odpoved a vase rady


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/09/2008 12:31  

Ahoj, s rodinou sme prisli do Irska v r. 2006 Vtedy mali deti 12, 4 a 2 roky. Bol som prekvapeny, ako rychlo sa naucili komunikovat. Dcera (vtedy 12) zacala chodit do skoly a nemala ziadny vacsi problem. Sice sa uz na Slovensku ucila AJ, ale uroven bola dost biedna. Syn zacal chodit v 4 rokoch do skoly a tiez nemal ziadny problem. Deti sa ucia jazyk inym sposobom ako dospeli, opakuju cele vety a frazy, ktore uz poculi ked si myslia, ze sa hodia. Zistil som velky vplyv pozerania rozpravok v TV, ale co je najdolezitejsie: velmi pomaha hra s ostatnymi detmi. Ak ma na starosti ucenie jazyka ucitelka v skole, bude to trvat dlhsie, ako ked sa Tvoje dieta bude hrat s rovesnikmi. Urcite si vies predstavit, ake je to tazke a neprijemne, ked nevies povedat ani rozumiet nic. Ale v momente ak sa nauci aspon par slov, pojde to stale rychlejsie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/09/2008 13:05  

velmi pekne dakujem za reakciu a pekne si vystihol problem ktory som naznacila neviem si fakt predstavit ako to dieta moze zvladnuts minimalnou znalostou jazyka s tym ze nevie ani citat tie zakladne frazy este dokazem pochopit ako dieta pochopi na zaklade dedukcie ale zlozitejsie frazy s pouzitim roznych casou to mi robi fakt problem pochopit ako to dieta sa nauci tak aby tomu rozumelo spravne diky moc


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/09/2008 13:12  

pises ako rychlo sa naucili komunikovat co je to rychlo /za pol roka alebo rok /vedeli perfektne po anglicky


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/09/2008 13:53  

Aj ked sa deti cudzi jazyk ucia rychlejsie a lahsie nez dospeli, nemozete sa spoliehat len na skolu. Ucitelka ma na starosti vela deti, moze sa stat ze vas syn za cele vyucovanie nepovie ani jednu vetu. Urcite rozumie pokyny ucitelky, ale reagovat mozno nevie. Jazyk sa uci pasivne. Je dolezite, aby si syn nasiel jedneho-dvoch kamaratov, s ktorymi by sa poobede hraval, resp. vy si najdite nejaku sympat. rodinu s detmi, ktoru obcas k vam pozvete. Viem, ze to nie je lahke. Dalsia dolezita vec je, aby ste aj vy doma nekomunikovali len po slovensky, ale aj po anglicky. Nie cely den, ale aspon jednoduche vety ako: co by si chcel dnes robit, ako bolo v skole, aki su tvoji spoluziaci… Alebo si urcte cas, kedy sa s nim budete pravidelne rozpravat po anglicky-napr. pred spanim mu precitajte nejaky pribeh/rozpravku v angl. a potom mu dajte zopar otazok, ci vie o com ta rozpravka bola, ako sa volaju postavy v nej…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/09/2008 12:20  

dakujem za nazor a aj typ


ReagovaťCitovať
 peter587
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 7
12/07/2014 16:02  

@nada kostelanska wrote:

myslim, ze ucitelka sa mu nemoze az natolko venovat ,kedze deti v triede ma vela dakujem za odpoved a vase rady

to bude možno jeden z problémov, ale skúste s ním komunikovať v angličtine aj doma


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Štúdium v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.