Doktorandské štúdium v zahraničí  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/11/2005 8:30  

Osobne poznam niekolko Slovakov, ktori si robia PhD v zahranici. Ja som za tymto ucelom vyse 3 roky v Portugalsku a este dva roky ma cakaju. Prvy rok som bol plateny univerzitou ako vedecky pracovnik, pokym sa mi vybavilo stipendium od portugalskej nadacie pre vedu a techniku, ktora mi udelila toto stipendium na 4 roky. Su to celkom dobre peniaze, bohate stacia a este si aj usetrim. Som tu celkom spokojny, mam prideleny dobry pocitac, kancelariu a skuseneho supervisora. Ake mate skusenosti s doktorandskym studium v inych krajinach?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/11/2005 14:24  

Ako by som sa mohla dostať robiť si doktoranské štúdium v Rakúsku? Ako si sa Ty dostal do Španielska? Napíš mi,prosím! Ďakujem!
href=“mailto:livia.hastova@centrum.sk“>livia.hastova@centrum.sk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/03/2006 9:08  

Rada by som sa dozvedela o moznostiach a hlavne postupe pri vybavovani si PhD. studia v zahranici, napr. v Rakusku, Svajciarsku. Moze mi niekto helfnut? Dakujem:-)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/05/2006 16:34  

Hi Tina,
neviem presne ako to je s Phd. Vo Svajciarsku taky titul nie je, len Dr.titul. Co sa tyka Rakuska, zda sa mi lahsi postup pri vybavovani viz atd. Svajciarsko je specialna krajina. Studujem tu zurnalistiku, a preto mozem povedat, ze to nebolo na zaciatku velmi lahke. Co urcite potrebujes, je pisomny formular, na ktorom bude stat, ze ta ta a ta univerzita prijima (samozrejme s peciatkou vysokej skoly). Ked mas tento papier, mozes si v Bratislave podat ziadost o viza. Ako som uz napisala, ze Svajciarsko je specialna krajina, je to zlate pravidlo. To najdolezitejsie, co potrebujes, su financne prostriedky, ktore budu od teba ziadat (na ambasade). Bez toho to nejde. Potom to uz nie je problem. Stipendium – no chance. To dostanu zial len obyvatelia Svajciarska (so svajciarskym pasom) alebo cudzinci (Ausländerausweis C).
Dufam, ze som ti trochu poradila. Email som chcela napisat, nie je viac miesta v tom „okienku“- moj E-mail je asi prilis dlhy.
Julka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/06/2006 13:38  

pozrite si napr. class=“postlink“ href=“http://www.saia.sk“>www.saia.sk tam su stipendijne ponuky resp. aj stranky, ktore vam pomozu pri dalsom hladani. Ja som na phd cez DAAD v Nemecku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/06/2006 13:41  

Julia, netrep. Phd. je titul, co u nas za davnej ery bolo CSc. Teraz je to Phd. a je to titul medzinarodne platny, cize VSADE. Ziskavas ho po ukonceni doktorandskeho studia, cize tretieho stupna studia (prve je bakalarske, druhe magistrerske). Po uspesnom ukonceni samozrejme. Titul Dr. je pred menom, PHd. za menom. V zahranici akurat nie su tituly ako napr. na SVK je PHDr. RNDr. JUDr. tam je to Dr.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/08/2006 11:37  

ahoj, nemeckooo!

uvazujem tiez o doktorandskom studiu germanistiky v nemecku, ale nemam este dost infosiek.. zbieram zatial, co sa da, ale chcem ta poprosit, ci by si mi nenapisal tvoj postup pri vybavovani si toho. predsa len je to ine, ked uz to mas osobne za sebou.. niektore tie veci, co ziadaju, su dost odstrasujuce :(. kadejake akceptacie a cojaviemco este.. a co tam studujes, ak to nie je tajomstvo? 🙂 a mas aj nejake stipko?.

ok, tak ak to budes citat napis mi, bitte.. velka vdaka! pekny den! juli


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/10/2006 18:56  

Ahojte. Ja pojdem v januari na tri roky na Novy Zeland robit si PhD. Dostala som ich vladne stipko, ktore je inak tiey na stranke saia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/09/2007 12:18  

ahoj shemed, mozem sa ta opytat aku VS si skoncil a cui sa ti paci v NZ?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/11/2007 17:14  

ahojte,

chcem sa opytat ci neviet nahodou ako je to s uznavanim diplomov zo zahranicia na slovensku. Moj manzel ma ukoncenu univerzitu a planujeme prist na Slovensko. Neviete nahodu co vsetko k tomu treba aby mu to uznali na Slovensku? Nema niekto podobnu skusenost? dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/10/2008 11:16  

Ahoj Shemesh,

to čo si písala o štúdiu PhD. na Novom Zélande ma veľmi zaujalo, ak by si mala čas a chuť napísať mi zopár dôležitých informácii ako sa Ti to podarilo, by som Ti bol veľmi vďačný, ďakujem.
Mail: href=“mailto:matej.bugri@gmail.com“>matej.bugri@gmail.com

Matej


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/10/2008 17:24  

Ahojte, planujem sa stahovat do Skotska a od buduceho roka by som sa chcela prihlasit na ich Master degree kurzy na ziskanie ich titulu po tom nasom na SR. Chcem sa opytat, ci uz niekto z vas ma s tymto skusenosti. dakujem, Eva


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/05/2009 20:57  

Ahojte, mate niekto skusenost s doktorandskym studiom v Spanielsku? Mam ukoncenu VS na Slovensku a idem do Spanielska – blizko mesta Gerona . Prosim ozvite sa!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/07/2009 11:39  

Ahojte,
máte niekkto skúsenosti alebo ešte lepšie absolvovla niekto z Vás doktorantské štúdium v Rakúsku alebo v Nemecku? Uvažuejm o tom,že by som sa na to dal,a neviem čo by som mal od toho očakávať!
Vdaka


ReagovaťCitovať
 katuspa
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 1
14/11/2011 21:21  

Ahojte,
neviete mi niekto na zaciatok poradit ako je to s pracou a doktoranskym studiom, pripadne dakym kurzom, skolou, (so po vysokej skole na slovensku) v NORSKU. stacilo by dake stranky…..najlepsie zo skusenosti.
pripadne mi poslat mail: href=“mailto:svarcka1@gmail.com“>svarcka1@gmail.com.
za ochotu dakujem.
k:)


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Štúdium v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.