www.španielsko.exil.sk www.španielsko.exil.sk
www.španielsko.exil.sk www.španielsko.exil.sk
www.španielsko.exil.sk www.španielsko.exil.sk
Postrehy • 17.02.2008 • Stanislav Bačík

Tak ako som sľúbil, dnes je tu druhá polovica otázok ktoré sme položili našim španielskym známym a priateľom. A okrem tých štyroch ešte na záver aj po jednej otázke ktorú každý z nich mohol položiť sám sebe.

Ináč, keď som tie odpovede dával dohromady, napadlo mi: čo tak sa to isté opýtať doma, na Slovensku? Často mám totiž pocit, že Španieli sa nám dosť podobajú. No o tom až nabudúce. A niekde inde.


Kde v Španielsku by sa ti páčilo žiť?

José: Páčilo by sa mi na juhu, pokiaľ by to bolo možné tak v nejakom meste, ktoré má pláž. Mám totiž radšej teplo ako zimu a tiež si myslím, že ľudia z juhu Španielska sú takí, ako si cudzinci predstavujú typických Španielov, čiže samá radosť, zábava, dobre žiť a dobre jesť, extrovertné správanie atď.

Helena: Ak máš peniaze, tak najlepšie sa žije v Madride. Je to mesto pracovných príležitostí, ale tiež mesto kultúry. Je to mesto, ktoré nikdy nespoznáš celé. A ak máš peňazí málo, tak jednoznačne juh. Vzdialenosti sú kratšie, dni zas dlhšie a život pohodovejší.

Čo by si odkázal ľuďom, ktorí by chceli prísť do Španielska žiť a pracovať?

Minerva: Poprosila by som ich, aby sa nám viac prispôsobili namiesto vyžadovania, aby sme sa my prispôsobovali im. Je veľmi bolestivé vidieť ako sa tvoja štvrť mení aby vyhovovala ľuďom, ktorí sa narodili niekde inde. Nikomu by sa to nepáčilo.

Jaime: Nech si premyslia, aké sú ich dôvody a ciele. Platy v Španielsku nie sú príliš vysoké.

José: Povzbudil by som ich - nech prídu. Ale odkázal by som im, nech nezostanú len na mieste, kde sa usadia. Hoci jazyk môže byť prekážka, hlavne na začiatku, myslím, že budú oveľa spokojnejší, ak spoznajú rozmanité kraje, pamiatky, ľudí - všetko, čo tu máme.

Čítal som, že Španieli, čo sa týka Európy, žijú v priemere najdlhšie a najšťastnejšie. Prečo myslíš, že je to tak?

Minerva: Nezdá sa mi, že by to tak bolo. Ale ak áno, snáď preto, že podnebie je príjemnejšie. V každom prípade dobre jeme a snažíme sa odpočívať a byť šťastní. Ale predpokladám, že o to sa snažia všade vo svete.

Helena: Lebo život neberieme tak vážne ako v iných krajinách a stále si skôr vychutnáme mamičkin obed o druhej ako sendvič vo fastfoode. (Poznámka prekladateľa: 14:00 je v Španielsku čas obeda.)

Ak by si mal žiť mimo Španielska, ktorá krajina by to bola?

Jaime: Švajčiarsko. Aj keď úprimne, nepoznám ho. Ale láka ma dosť. A čo sa týka tých známych krajín, tak Belgicko. Páči sa mi ich príroda a ľudia sú milí a zdvorilí. A okrem toho majú výborné pivo!

José: Pravdu povediac, nikdy som nad tým nerozmýšľal. Ale možno Nemecko. Hoci by sa mi páčilo ako miesto na žitie, asi by mi nesedeli ľudia a ich spôsob a postoj k životu.

Helena: Santo Domingo? Kostarika? Snáď nejaká krajina s horúcim podnebím, kde nevládne príliš tvrdý kapitalizmus, bez teroru tých, ktorí chcú mať všetko rýchlo.

Minerva: Bez zaváhania poviem že v Írsku. Lebo sa podobá na Španielsko. (Smiech)

Prečo pripisujeme politickým témam takú dôležitosť? (Jaime)

Snáď preto, že človek je od prírody živočích - politik.

Prečo nie sme my Španieli pyšní na svoju vlasť tak ako iní? (Minerva)

Neviem, ale kiežby sa to zmenilo.

Čo by sa ti páčilo aby ľudia z iných krajín v Španielsku spoznali? (José)

Veľmi by sa mi páčilo, keby spoznali spôsob života v rôznych častiach Španielska. Myslím si totiž, že ľudia ktorí prídu, si o Španieloch vytvoria veľmi obmedzenú predstavu. Napríklad veľa turistov si myslí, že Španielsko sú len pláže a horúčava, niekto, kto príde pracovať do veľkého mesta, vidí len problémy daného mesta a to ako žijú jeho obyvatelia. Som si istý, že ak by ľudia ktorí prídu do Španielska obetovali pár dni a navštívili rôzne časti krajiny, videli by ho inými očami. A ani by ich to nestálo veľa peňazí.

Ako je možné, že ak sa jedná o oslavu nejakého športového víťazstva Španielska, sme všetci kamaráti. Bez ohľadu na naše politické názory a vierovyznanie. Ale ak sa jedná o niečo naozaj dôležité, hneď naša príslušnosť (Valencijčan, Katalánec) a politické názory vyvolajú neprekonateľné prekážky. (Helena)

Pretože si stále pletieme vlastenectvo s politickými ideami, vlastný charakter s oblasťou kde sme sa narodili, náboženské názory s duchovnom a kultúru s peniazmi.Príspevky:

Od: kamil [návštevník], 17.02.2008
pekny zaciatok tejto stranky} co tak pridat nejake foto z roznych casti??,vyzva pre admina a pre vsetkych, pekny den murcia
Od: Modry ciganik Macifuko [návštevník], 21.02.2008
Nevdacni slovaci.Dal som Vam ako sme sa dohodli v Zmluve s obcanmi dvojite platy,byty,zamestnanost a vy nevdacni slovaci chodite po svete hladat pracu,chcete zit.Nikde nenajdete to co v Dzurindistane,bananovej rozkradnutej,zadlzenej dielni sveta a majte na pameti,modra je dobra.Vivat Dzurindistan Vas Macifuko s barlami a jeho koalicna druzina vas ma rada a dajte nam hlas lebo Dobra je len nasa modra.Vivat Dzurindistan, Vas Macifuko
Od: Milan [návštevník], 22.02.2008
Slovaci citaju www.prop.sk. alebo stranku. Pospolitost sk.
Od: Martin [návštevník], 01.08.2008
Ziju teraz neaky slovaci v Madride? Ako sa da skontaktovat?
Od: Zuzka [návštevník], 03.08.2008
Ja budem v Madride od septembra.Napis na locura@pobox.sk
Od: Prosix [návštevník], 28.10.2008
Serustek all No ja odchadzam asi februar zo zimneho anglicka do spanie Malaga.... Pracovny kontrakt sa mi len prepise :) Je niekto tu kto zije v malage ?
Od: pis [návštevník], 30.10.2008
Prosix ja som v malage dva tyzdne je to v pohode mesto citim sa tu fajn aj ked neman este pracu.Dobra rada uc sa spanielsky,anglicky sa tu tazko dohovoris:)
Od: pis [návštevník], 30.10.2008
biohazard1@azet.sk
Od: andy [návštevník], 03.11.2008
ja som bola v málage na mesiac v lete..ak sa ches pýtat, kludne sa pýtaj:D
Od: Broña [návštevník], 16.12.2008
Broña:Ahojte, zijem 6 rokov v Spanielsku, a uz som tu co to videla. Vratit sa na slovensko? Ano, na stare kolena mozno zomriet, inak ani za svet. Tam sa vykoristuje, a nenechaju ta zit. Tu zijes skromne ale tiez si doprajes.
Od: Broña [návštevník], 16.12.2008
Ak zije niekto v okoli Costa Blanca- Alicante, Torrevieja, nech napise. Nikoho tu totiz nepoznam zo Slovakov. Pa brona_18@hotmail.com
Od: Wqsilxjg [návštevník], 14.07.2009
EyjC2M
Od: are enseignes sp cialis es [návštevník], 23.07.2009
I bookmarked this link. Thank you for good job!
Od: buying phentermine online overnight delivery [návštevník], 23.07.2009
I bookmarked this link. Thank you for good job!
Od: Zuzana [návštevník], 28.07.2009
www.facebook.com vyhladajte si skupinu Slovaci v Spanielsku. (neda sa sem pridat cely odkaz) vytvorila som novu skupinu na facebooku pre Slovakov zijucich v Spanielsku. Zaregistrujte sa. Tu zdochol pes...
Od: phentermine discount [návštevník], 01.08.2009
If you have to do it, you might as well do it right.
Od: logistics [návštevník], 26.08.2009
Odkaz pre: Modry ciganik Macifuko Nielen ze zasmradujete tymito svojimi "nazormi" absolutne kazde diskusne forum, ale pchate tie svoje zakomplexovane hlavy aj tam, kde nepatria. To vam v tom Smere za to platia nadcasy?
Od: ahmed.hamidovic [návštevník], 08.08.2010
Navstevnik,si ubohe,zakomplexovane,nesebavedome hovno bez hrdosti,ked pises tou primitivnou,skaredou a zaostalou anglictinou,ktoru taki primitivi,ako ty pretlacaju temer vsade!!Uz nikdy na tuto stranku nepojdem,len kvolu tebe,ty ubohy,zaostaly retard,chuj vypatlany!!!
Od: starjerk [návštevník], 17.12.2010
Very interesting and helpful information in this article. Thanks a lot for posting. I like the way of your thinks and Im lookin' forward
Od: 1004 [návštevník], 16.02.2011
i9dEJH Hi! I'm just wondering if i can get in touch with you, since you have amazing content, and i'm thinking of running a couple co- projects! email me pls
Od: Kaydi [návštevník], 15.04.2011
That's raelly thinking out of the box. Thanks!
Od: Dotty [návštevník], 21.05.2011
You’re a real deep thinker. Thknas for sharing.
Od: Julz [návštevník], 23.05.2011
No more s***. All posts of this quaitly from now on
Od: Rain [návštevník], 24.05.2011
You’re a real deep thinker. Tnkhas for sharing.
Od: Wilhelmina [návštevník], 27.05.2011
I feel so much happier now I undesrtand all this. Thanks!
Od: Tiger [návštevník], 06.06.2011
Great thinking! That really beraks the mold!
Od: Turk [návštevník], 12.06.2011
This has made my day. I wish all postnigs were this good.
Od: Matty [návštevník], 12.06.2011
That's way more clever than I was eepxtcing. Thanks!
Od: Josie [návštevník], 06.07.2011
Dude, right on there borhter.
Od: Latoya [návštevník], 07.07.2011
Check that off the list of tihngs I was confused about.
Od: Dany [návštevník], 08.07.2011
Keep it comnig, writers, this is good stuff.
Od: one good guy [návštevník], 15.08.2011
Really great article with very interesting information. You might want to follow up to this topic!?! 2011
Od: seroquel [návštevník], 04.09.2011
Thanks for tris interesting information! I found it very useful =)
Od: trazodone [návštevník], 13.09.2011
Thanks for tris interesting article! I found it very interesting. You really make it seem so easy with your presentation.
Od: Tallin [návštevník], 09.11.2011
Thanks for shanrig. What a pleasure to read!
Od: Sable [návštevník], 30.11.2011
Yup, that'll do it. You have my apprecitaoin.
Od: Melissa [návštevník], 04.12.2011
Never would have thunk I would find this so idnispensable.
Od: edinburg tx apartments [návštevník], 21.02.2012
Sweet post! Looking forward to reading more!
Od: customer reports telephone number [návštevník], 13.04.2012
Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your feeds or even I fulfillment you access persistently quickly.
Od: Katalina [návštevník], 26.08.2012
>"Det e4r inte ve5ld se5 le4nge man inte sle5r" var ord jag ofta fick hf6ra. I efterhand har jag fe5tt le4ra mig att det kan visst vara ve5ld. Vill du veta? Ff6lj med pe5 "min resa" om du vill veta mer.
Od: David [návštevník], 26.08.2012
>haha sf6t du e4r, nej jag me5r finemang! sjukt tisgrakt det de4r.och ahhahaaha ja vad ska man se4ga, jag he5ller med helt o he5llet men det e4r ju inte jag som ve4ljer ut vilka som e5ker upp pe5 sidan!
Od: Kjm [návštevník], 26.08.2012
>Mathilda!! Du er det vakreste mesknene jeg noensinne har sett. Det er helt villt! Likte hullene i f8rene dine :) Og du har en veldig inspirerende stil.Ne5 skal jeg slutte e5 hf8re ut som en stalker , men jeg bare me5tte si det. For Herre.gud jente.Jeg pleier ikke si slikt til andre, men jeg bare Mc5TTE fortelle deg hvor vakker du er :)
Od: Chassidy [návštevník], 19.09.2012
Brilliance for free; your parents must be a sewehterat and a certified genius.
Od: Rahisha [návštevník], 08.10.2012
De bruker vel elmaemdgl Jungelolje. Jeg skal sende forespf8rsel til den andre Knuutsguten om det ikke er pe5 tide e5 ta opp tre5den med avhandlingen Pf8lsepinner og kaffebe5l ett studie i materialvalg og metoder
Od: Miriam [návštevník], 08.10.2012
De bruker vel emgealmdl Jungelolje. Jeg skal sende forespf8rsel til den andre Knuutsguten om det ikke er pe5 tide e5 ta opp tre5den med avhandlingen Pf8lsepinner og kaffebe5l ett studie i materialvalg og metoder
Od: Yanet [návštevník], 18.10.2012
Wow, pareho pala tayo na touch sa you tube nato. na post ko din ito sa blog ko hinopg lahat nga mga kababayan natin maintindihan nila ang hirap at lungkot nating mga OFW.
Od: Ijon [návštevník], 29.10.2012
Jag kan bara svara utifre5n mig sje4lv, som en helt vanlig sevsnk tjej som re5kade vara tillsammans med fel kille ne4r jag var 15 e5r gammal. Jag e4r idag 22 e5r gammal och jag har alltid sett det som en sje4lvklarthet att bere4tta att jag har HIV ff6r eventuella sexpartners. Mitt ex bere4ttade aldrig ff6r mig att han hade HIV och vi var tillsammans le4ngre e4n ett halve5r. Jag skulle ALDRIG kunna gf6ra se5 mot ne5gon annan. Jag anve4nder ALLTID kondom vid sex och min pojkve4n sedan flera e5r tillbaka har vetat om det sedan jag sje4lv fick veta det, ff6r snart fem e5r sedan. Mitt ex gjorde fel och han sitter numera inne vilket jag tycker att han ff6rtje4nar med tanke pe5 att han varken bere4ttade eller ff6rsf6kte skydda sig. Och fre5n att vi gjorde slut tills att jag fick veta att jag var smittad (tog f6ver tve5 e5r) se5 hade jag haft relationer emellan de5 jag faktiskt var en risk ff6r andra, e4ven fast jag inte visste det sje4lv! Tack och lov smittades ingen av mig, och jag gf6r allt jag kan ff6r att undvika att smitta min pojkve4n. Men se5 sve5rt e4r det inte att alltid anve4nda kondom. Dessutom e4ter jag mediciner och har se5 le5ga virusnive5er se5 man inte ens kan se viruset i blodet, och det minskar se5klart ockse5 risken ff6r smittspridning. Jag har ett samvete till skillnad mot mitt ex och jag kommer aldrig att kunna gf6ra samma sak, ff6r se5 gf6r bara hemska me4nniskor Felicia recently posted..
Od: Cerezo [návštevník], 02.12.2012
OMG det le5ter som att din dator he5ller pe5 att spre4ngas! xDHAHA jo jag vet! Me4rkte det ne4r jag laddade upp den ;) Datorn stod inte pe5 ett se4rskilt bra udrenlag vilket gjorde att den bf6rjade brumma, haha! ;) kram pe5 dig
Od: Rosa [návštevník], 31.12.2012
A perfect reply! Thanks for tainkg the trouble.
Od: Lavigne [návštevník], 31.12.2012
Fell out of bed feelnig down. This has brightened my day!
Od: Zdenko [návštevník], 23.02.2013
Chystáme sa na zber jahôd do španielska. Vieťe nás na niečo propraviť z čim by sme maly rátať.
Od: Continue Reading [návštevník], 12.03.2013
Awesome! Its in fact remarkable article, I have got much clear idea concerning from this article.|
Od: bookmarks [návštevník], 14.03.2013
W6pegP Thanks a lot for the blog.Much thanks again. Really Great.
Od: bookmaring service [návštevník], 14.03.2013
hjjymP A big thank you for your post. Fantastic.
Od: ciprofloxacin hcl [návštevník], 15.03.2013
Wow, great post.Really thank you! Great.
Od: null [návštevník], 16.04.2013
Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with some pics to drive the message home a bit, but instead of that, this is wonderful blog. A fantastic read. I'll certainly be back.
Od: good seo [návštevník], 25.05.2013
Z0jmfX A round of applause for your article post.Thanks Again. Cool.
Od: seo service [návštevník], 27.05.2013
Wp1wIN I loved your blog.Thanks Again. Want more.
Od: seo service [návštevník], 28.05.2013
XybwnJ Thank you ever so for you blog.Much thanks again. Keep writing.
Od: social bookmarks [návštevník], 19.06.2013
rkDABo Awesome blog article.Thanks Again. Will read on...
Od: news and many more [návštevník], 04.07.2013
YrHzx6 I really like and appreciate your blog post.Really looking forward to read more. Really Great.
Od: breast atives scam [návštevník], 31.07.2013
I am curious to find out what blog system you have been working with? I'm experiencing some minor security problems with my latest blog and I'd like to find something more safeguarded. Do you have any solutions?
Od: best news [návštevník], 03.08.2013
i1ughJ Awesome article post.Really looking forward to read more. Will read on...
Od: Muhammad [návštevník], 09.08.2013
Verkligen lyckad dsiegn speciellt att topparna har olika vinklar ff6r att inte tala om glacyren
Od: great link buildng [návštevník], 19.08.2013
ieOr6h I really like and appreciate your blog post.Really looking forward to read more. Will read on...
Od: great link buildng [návštevník], 20.08.2013
H0TYhD Im obliged for the post.Really looking forward to read more. Great.
Od: link building team [návštevník], 16.10.2013
LKc1nn Really enjoyed this article.Really thank you! Keep writing.
Od: best link build [návštevník], 16.10.2013
GbN1Vi Really informative article post.Really thank you! Really Cool.
Od: smashing top seo [návštevník], 26.10.2013
woX8TA Really informative article post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Od: link building [návštevník], 31.10.2013
orvSQN I value the article post.Really looking forward to read more. Great.
Od: you want this now [návštevník], 14.12.2013
bMD2eB Major thanks for the post.Much thanks again. Really Great.
Od: スノービンディング フラックス [návštevník], 02.01.2014
The basic principles of watch it is possible to benefit from beginning today.
Od: jordan ジャケット [návštevník], 03.01.2014
Marketing Rumor - women Defined as A Necessity In the marketplace today
Od: stunning seo guys [návštevník], 07.01.2014
6o4xsy Thanks a lot for the article.Much thanks again. Keep writing.
Od: look at this [návštevník], 18.01.2014
kmoZUD I cannot thank you enough for the post.Really looking forward to read more. Want more.
Od: garcinia cambogia extract dr oz video part 2 [návštevník], 25.01.2014
pure garcinia cambogia extract as seen on dr oz I must point out my love for your generosity in support of people who really need help with your idea. Your real commitment to getting the solution throughout had been extraordinarily insightful and has frequently allowed men and women like me to attain their desired goals. Your personal valuable recommendations means a whole lot a person like me and a whole lot more to my peers. Thanks a lot; from everyone of us. 100 pure garcinia cambogia extract dr oz
Od: garcinia cambogia [návštevník], 04.02.2014
garcinia cambogia extract Just wish to say your article is as astounding. The clearness in your post is just great and i could assume you’re an expert on this subject. Fine with your permission allow me to grab your feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please continue the rewarding work. garcinia cambogia
Od: awesome things! [návštevník], 28.02.2014
lzJ1sI This is one awesome article post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Od: ベビーカー 3人乗り [návštevník], 10.03.2014
News- watch Can Have Major role In Any Management
Od: トーマス ベビーカー B型 [návštevník], 10.03.2014
Listing of helpful actions to learn more about women well before you're abandoned.
Od: ブルービンテージキッチン [návštevník], 11.03.2014
bag Eventually got You Way down? We Offer The Response
Od: 人気 ベビーカー [návštevník], 12.03.2014
watch was simply too simple before, these days it is impossible
Od: ハワイアンジュエリー [návštevník], 15.03.2014
Howcome noone is debating watch and therefore the things you should begin doing this afternoon.
Od: プルメリア販売 [návštevník], 15.03.2014
watch was overly easy before, however now its impossible
Od: ペアリング 通販 [návštevník], 17.03.2014
What you may should do to learn more about watch well before you're left behind.
Od: gucci サングラス [návštevník], 17.03.2014
The thing Each of us Ought To Know With Regards To bag Industry
Od: スパイラルガール 通販 [návštevník], 17.03.2014
watch was all too easy before, these days it's pretty much impossible
Od: reverse phone [návštevník], 18.03.2014
reverse phone Thanks for the guidelines you have provided here. Something important I would like to say is that personal computer memory demands generally go up along with other breakthroughs in the technologies. For instance, any time new generations of cpus are made in the market, there is usually a similar increase in the scale demands of all computer memory as well as hard drive space. This is because the software program operated by simply these cpus will inevitably rise in power to use the new technology. reverse phone lookup
Od: グッチ サングラス メンズ [návštevník], 18.03.2014
watch was insanely easy previously, however right now its close to impossible
Od: reverse phone lookup [návštevník], 18.03.2014
reverse phone I’m not talking about people that are uneducated and unknowledgable about birth control, but people who are well off, with careers, and a good standard of living.Inside the search field look for issues which can be nonetheless open and ended up posted from the very last 7 days and nights by using your keyword. reverse phone
Od: メンズ サングラス [návštevník], 19.03.2014
Break the habit of Protesting and complaining , Start Off your own personal men Promoting As a substitute .
Od: ドルチェ&ガッバーナ サングラス [návštevník], 19.03.2014
New men E-book Tells The Best Way To Dominate The men World
Od: half jacket 2.0 [návštevník], 20.03.2014
Companies Previously Laugh at the japan - Today I laugh at them
Od: garcinia cambogia reviews [návštevník], 24.03.2014
garcinia cambogia reviews By now I think all of us are aware whether it is from constantly researching or from personal experience that penis male enlargement methods are mostly scams. However a recent development of techniques used to enlarge the penis have been put together by experts and specialists in the form of penis male enlargement exercise guides. Now as men we know women want a man with a penis that is large enough to satisfy her in any position she may want to engage in and the larger the penis the better. garcinia cambogia reviews
Od: best seo company [návštevník], 04.06.2014
dwRQvi Awesome post.Really looking forward to read more. Awesome.
Od: awesome seo [návštevník], 04.07.2014
U9wLMS Awesome blog article.Thanks Again. Keep writing.
Od: crorkz linkz [návštevník], 01.08.2014
mp0dFS I really liked your article post.Much thanks again. Want more.
Od: Find out more about the Chinese on Wikipedia [návštevník], 08.08.2014
Oh my goodness! Awesome article dude! Thank you so much, However I am going through problems with your RSS. I don't know why I can't subscribe to it. Is there anybody else having similar RSS issues? Anyone that knows the answer can you kindly respond? Thanx!!
Od: http://www.seoterbaik.com/ [návštevník], 04.10.2014
Goodbye. magnificent occupation. I did not anticipate this. This is a fantastic falsehood. Thanks!
Od: Mellissa [návštevník], 07.10.2014
excellent points altogether, you simply received a brand new reader. What could you suggest about your submit that you just made a few days ago? Any certain?
Od: Annette [návštevník], 20.10.2014
I feel this is one of the so much significant info for me. And i am satisfied reading your article. However want to observation on some general things, The website style is great, the articles is truly excellent : D. Just right job, cheers
Od: Normand [návštevník], 21.10.2014
I delight in, cause I discovered exactlyy whqt I used tto be taking a lolk for. Youu have ended myy fouyr dday lengthyy hunt! Good Bless you man. Havve a great day. Bye
Od: Linda [návštevník], 21.10.2014
I haave learn several exfellent stuff here. Deinitely worth bookmwrking for revisiting. I wondr how so muuch attempt youu put too maie thjs sort oof fantastic informatie website.
Od: a9188.com [návštevník], 22.10.2014
Wow, superb blog layout! How long have you been running a blog for? yyou made blogvging glance easy. The whole look off your website is magnificent, let aloe the content material!

Pridaj príspevok:reklama

Copyright © 2005 www.exil.sk
All rights reserved.