www.potulkysvetom.exil.sk - cestovateľský denník Exiláka www.potulkysvetom.exil.sk - cestovateľský denník Exiláka www.potulkysvetom.exil.sk - cestovateľský denník Exiláka www.potulkysvetom.exil.sk - cestovateľský denník Exiláka
www.potulkysvetom.exil.sk - cestovateľský denník Exiláka www.potulkysvetom.exil.sk - cestovateľský denník Exiláka
www.potulkysvetom.exil.sk - cestovateľský denník Exiláka
Dánsko, Kodaň • 12.10.2005

Vstala som dnes skoro zrána, aby som toho stihla čo najviac. Ešte stále moje telo bojuje so zmenou času, a aj ked‘ sa mu snažím dokázať, že to vydržím celý deň viem, že ma zas únava prinúti ísť do postele práve v čase, keď by som najradšej pila pivo a rozprávala sa niekde v bare s domácimi.

Kodaň - Nyhavn

Vrátim sa teda hneď zrána naspäť na radnicu. Dnes si chcem pozrieť mesto tak, ako ho vidia vtáci. Je to 300 schodov až na vrch veže a horko ťažko sa trochu zadýcham pred tým, než som hore. Je to dobrá rozcvička hned‘ tak skoro zrána. Výhľad je tu úžasný, aj keď trošku zahmlený. Pozriem si Tivoli a nájdem si našu reštauráciu na lodi. Odtiaľto je vidno aj všetky kolotoče a jazierka, len škoda, že je už všetko zatvorené až do zimnej sezóny. Pozriem sa smerom na Christianiu a rozpoznávam niektoré väčšie budovy. Mesto je to obrovské a v tejto hmle mu ani nevidím koniec. Námestie pod nami je plné života a my sme všetci šťastní, že sme za tento rozmar nemuseli zaplatiť.

Kodaň - Storget
Prejdeme sa po Strøget, pešej zone, ktorá je vraj najlepšou ulicou na nakupovanie. Sú tu samé značkové obchody, o ktoré zas až taký veľký záujem nemám. Ak sem prídete, netešte sa na dlhé nakupovanie. Všetky obchody sú pozatvárané už od 6. večer. Je smola, že si nemôžem dovoliť tqšku značky Louis Vuiton a ani Max Mara, ale je tu aj niečo pre ľudí s tenšou penaženkou. Moja kamarátka Daria chce vyskušať všetko čo vidí v H&M, aj ked‘ je to presne to isté, čo videla v obchodoch v Toronte. Začínam sa pri tom poriadne nudiť, musím ju odtiaľto nejako čím skor dostať. Poháňam ju teda k palácu, aby sme ešte stihli výmenu stráží.

V novinách bol na prvej stránke článok o tom, ako Dánska princezná nakupovala. Nikdy nepochopím, prečo je to pre týchto ľudí také doležité o tom vedieť, ale takisto som nikdy nežila v krajine, ktorá by bola kráľovstvom. Dánsky korunný princ sa oženil s krásnou Austrálčankou a asi o mesiac sa im má narodiť prvý potomok. Princezná teda nakupovala pre malého diabla z Tasmánie. Dúfam, že to teraz nikto žiadnemu Dánovi nepreloží, ešťe by som sa rada do Kodane vrátila.

Dostavíme sa pred palác s časovou rezervou a zistíme, že sa tu nič nekoná a palác je zatvorený. Tak teraz máme smolu. No nič, pôjdeme sa najesť. Mám v pláne ísť do kaviarne s chlebíčkami, Ida Davidson, o ktorej som si čítala v knihe o 1000. veciach, ktoré by človek mal vidieť pred tým, než umrie. Ked‘ som Karstnovi včera povedala, že sa sem chystám, oči sa mu rozšírili a slinky sa mu začali zbiehať. Povedal, že to nesmiem prešvihnuť a že si tam raz tiež pekne pochutil. Našťastie je to ned’aleko a nájdeme to na Store Kongensgade číslo 70. Je to milo vyzerajúce miestečko so sladkým nápisom a stolmi vonku s obrusmi, na ktorých sú nakreslené čerešničky. Už sa teším.

Vojdeme do dverí a mám pocit, že som na nesprávnom mieste. Očakávala som kaviarničku a toto je reštaurácia s knihou rezervácií na stojane hneď pri dverách a nápisom, ktorý nám prikazuje, aby sme počkali na usadenie. Po minúte sa ukáže čašník a obe si nás premerá. Opýtam sa ho, či by to bol lepší nápad, keby sme si boli rezervovali stôl a on s povýšeným nosom ukáže na voľný stôl oproti dverám. Toto som veru neočakávala a trošku ma to aj zarazilo, čašník v uniforme a bavlnené servítky na stoloch, toto je drahá reštaurácia a nie malá kaviareň. Jedálny lístok je vlastne sklenená vitrínka s asi 30 rozličnými chlebíčkami, z ktorých si môžem vybrať a donesú mi môj obed čerstvý z kuchyne. Pochutnám si na “Smørrebrøde”,čo je ražný chlebík so sleďovou pečeňou a kaviárom, dochutený zeleninou nakladanou v horčicovej omáčke. Vybrala som si dobre, ale mám pocit, že ak by som si vybrala ktorýkoľvek iný, bola by som vždy spokojná. Myslím, že som si práve našla miestečko, na ktoré sa zase vrátim, ak budem mať takú príležitosť. Dokonca aj náš čašník, ktorý zo začiatku vyzeral tak namyslene, sa ukázal byť celkom milý a dokonca mi dal aj malý zošitok s originálnymi receptami od Idy. Ida vytvorila vyše 240 rozličných receptov a niektoré príchute sú neuveriteľné. Ponuka jedálneho lístka sa mení so sezónou, ale všetky sú rovnako luxusné. Dokonca aj Dánska kráľovná dostane niekedy chuť na tieto dobrotky a objedná si donášku až do paláca.

Kodaň - Hans Christian AndersenPotom sa vyberieme k starému prístavu, ktorý nás už skôr upútal, ale až teraz máme čas si ho poriadne prezrieť. Kedysi to bola časť mesta, kde veľa času trávili námorníci a teraz je to jedna z najturistickejších častí mesta. Sú to po oboch stranách krásne malé domčeky s kaviarňami a reštauráciami, ktoré sú o dosť drahšie, než kdekoľvek v Kodani, ale tu sa platí za atmosféru, nie za kvalitu. Sú tu tri domy, v ktorých kedysi býval Hans Christian Andersen. Muselo sa mu tu asi veľmi páčiť, čomu uplne rozumiem. Dom číslo 67 nie je nič zvláštne, ale na druhej strane sú dva domy hned‘ vedľa seba, číslo 18 a 20 a tieto maju peknučké nádvoria. Ak ste tu, nehanbite sa a vojdite dnu, je celkom zaujimavé ich vidieť.

Kodaň na lodi...

Nasadneme na loď, ktorá nás na hodinku povozí cez kanály mesta. Vždy je zaujimavé vidieť svet z lode a hlavne na miestach, kde tieto lode prechádzajú stredom mesta. Takže nakoniec mám šancu vidieť aj Malú morskú pannu. Je to bronzová socha na pobreží, na ktorú sa vraj všetci turisti musia ísť pozrieť. Kto to tvrdí, je blázon, pretože to naozaj nič také vzrušujúce nie je. Som rada, že som sem nebežala, pretože by som to asi oľutovala. Radšej by som sedela na železničnej stanici, je to oveľa zaujímavejšie.


Na tejto lodi si ale človek musí dávať veľký pozor. Mosty sú v Kodani nízke a každé leto tu vraj mávaju nehody, keď na to turisti pozabudnú a počas jazdy sa na lodi postavia. Au, radšej zostanem pekne sedieť na zadku. Neskôr, ked’sa prechádzam cez Vesterbro, časť mesta na juhozápad od železničnej stanice mám pocit, že teraz som naozaj medzi Kodančanmi. Sú tu obchody so zeleninou a malé lacné reštaurácie, ale aj celkom pekné miesta, kde varia veľmi dobre za celkom prijaťeľné ceny, ak tu také niečo existuje. Kedysi to bola najhoršia časť mesta a aj teraz sú tu pozostatky z toho obdobia. Niekoľko strip barov, sex shopov a dokonca aj miesto, ktoré sa volá Spunk Bar!

Kodaň - Nyhavn

Ale ďalej od stanice sa to pomaly začne meniť na príjemnejšiu časť mesta s obchodíkmi so zaujímavým oblečením a mladými ľuďmi na ceste do útulných kaviarní. Dámy, myslím to vážne, ak máte záujem o vysokých modrookých blondiakov, toto je mesto pre vás, ale buďte pripravené na silnú konkurenciu Dánok, ktoré tiež nie sú na zahodenie. Zastavím sa v kaviarni Ricco’s na Istedgade, ktorú mi doporučil Karsten, býva totiž hneď za rohom a má dni, keď sa sem vráti dvakrát, aby vyrovnal hladinu kofeínu v krvi. Je to malé jednoduché miestečko, dá sa to nazvať aj dierou v stene. Uzučká miestnosť, ale v zadu sú aj nejaké stoly. Ponuka je asi 15 rozličných kávových nápojov. Sú všetky napísané na stene a od vrchu sú tie najslabšie, ale zato pár posledných je na mŕtvicu. Pár minút sa zhováram s čašníkom, ktorý tu pracuje už tri roky. Vraví, že pre neho nie je nič neobvyklé vidieť tých istých ľudí niekoľkokrát do dňa. Ricco tiež nie je len vymyslené meno, je to majiteľ tejto kaviarne, ktorý počas svojho cestovania, behom desiatich rokov, nazbieral jeho najobľúbenejšiu kávu a namixoval z nej svoje vlastné espresso, pre ktoré sa ľudia vracaju znova a znova. Z mojej vlastnej skúsenosti vám možem povedať, že to naozaj stálo za to a ak by som tu ned’aleko bývala, tak som tu každý deň aj ja.


Thomas, môj čašník, mi potom začne rozprávať o tom, ako sa človek môže stať Kodančanom behom 6. mesiacov,10 rokov, alebo nikdy. Záleží na tom, ako rýchlo pochopíte atmosféru, ktorá tu panuje. Hnevajú ho ľudia, ktorí si myslia, že sú lepší než zbytok sveta len preto, že sa sem presťahovali, ale nemajú nič zaujímavé, čo by sem so sebou priniesli. Kodaň je mesto plné života, umenia a dobrej konverzácie. Atmosféra je tu bezprostredná a priateľská, kde sloboda myslenia je dôležitou súčasťou života. Sociálna štruktura dovoľuje voľnosť voľby štúdia aj povolania, ale to niekedy znamená aj nerozhodnosť a následky prílišnej sloboby sú niekedy horšie, než jej nedostatku.

Kodaň v noci

Ked’ sa zastavím, aby som si kúpila sendvič, sladký blondiačik pre mňa opíše Dánov svojím spôsobom, sú vraj v porovnaní s občanmi Dánska celkom normálni. Pomaly mi to začína dochádzať a jediné miesto, s ktorým môžem Kodaň porovnať je New York. A jedna vec je istá, sem sa ešte vrátim.

Henrieta Hanisková, henrieta@exil.skPríspevky:

Od: martin [návštevník], 12.12.2006
V máji sa chystám s manželkou a kamarátmi na predlžený weekend do Kodane. Mal som obavy, čo tam budeme pozerať, robiť. Po troch pokračovaniach p.Haniskovej však neviem, či by nám stačil tyždeň.Skvele plasticky vykreslené, už teraz sa teším na Kodaň.
Od: Fridrich [návštevník], 23.02.2007
Ja mam taky problem, neviem ci len aj, alebo aj ostatny ale nikde na nete neviem najst nejake priemerne ceny ktore su v Kodani. Na mysli mam pivo, chleba, nejaka kava v kaviarni a podobne úproste bezny zivot turistu.Keby ste mi niekto vedeli poradit kde by som to nasiel tak by som bol len a len rad. dakujem.
Od: Dusan [návštevník], 23.07.2008
tu si mozete pozriet moje fotky z Kodane a okolia , som tu asi skoro rok
Od: schrana [návštevník], 19.11.2008
Vďaka za 3 výborné príspevky, zajtra letím do Kodane prvý krát a vďaka Vám sa tam už neskutočne teším!!!
Od: Yhtxjjlw [návštevník], 14.07.2009
GN7mVn
Od: Kairi [návštevník], 13.04.2011
Got it! Thnkas a lot again for helping me out!
Od: Trish [návštevník], 15.04.2011
With the bases loaded you struck us out with that aswenr!
Od: Maverick [návštevník], 21.05.2011
You've hit the ball out the park! Irncedbile!
Od: Josie [návštevník], 22.05.2011
AFAIC that's the best aswner so far!
Od: Jaylen [návštevník], 23.05.2011
Hey, sbulte must be your middle name. Great post!
Od: Chassidy [návštevník], 06.06.2011
With the bases loaded you strcuk us out with that answer!
Od: Ethanael [návštevník], 12.06.2011
Hey, sbtule must be your middle name. Great post!
Od: Keischa [návštevník], 01.10.2011
I'm impressed by your writing. Are you a professional or just very knwoledgeable?
Od: Ryne [návštevník], 09.11.2011
There's a secert about your post. ICTYBTIHTKY
Od: Bette [návštevník], 30.11.2011
Your article was excellent and erdutie.
Od: Ivalene [návštevník], 04.12.2011
There is a critical shortage of inorfmtavie articles like this.
Od: Discount OEM Software [návštevník], 09.03.2012
MqxrEk This is one awesome article.Thanks Again. Fantastic.
Od: wholesale men clothing [návštevník], 20.03.2012
Great, thanks for sharing this blog article.Really looking forward to read more. Much obliged.
Od: Social Network Submissions [návštevník], 09.07.2012
61DUho Very neat blog post.Really looking forward to read more. Cool.
Od: Ontlametse [návštevník], 10.07.2012
Snygga muggar och tlilika tapeter. Men vad jag fattade det som, under mitt endagarsinhopp pe5 Bore5stapeter, se5 fick man (kf6pa??) muggarna ne4r man kf6pte tapeter?? Eller vad det jag som fattade fel? Hade varit underbart om man kan kf6pa dem isf, min ena filippamugg gick sf6nder ff6r ne5gra dagar sedan Hade ge4rna kf6pt tapeterna med, men det e4r lit brist pe5 tapetseringsbara ve4ggar!
Od: oem software [návštevník], 18.08.2012
XqIzUw Thank you ever so for you post.Thanks Again. Cool.
Od: Hamidon [návštevník], 26.08.2012
Snygga muggar och tiiklla tapeter. Men vad jag fattade det som, under mitt endagarsinhopp pe5 Bore5stapeter, se5 fick man (kf6pa??) muggarna ne4r man kf6pte tapeter?? Eller vad det jag som fattade fel? Hade varit underbart om man kan kf6pa dem isf, min ena filippamugg gick sf6nder ff6r ne5gra dagar sedan Hade ge4rna kf6pt tapeterna med, men det e4r lit brist pe5 tapetseringsbara ve4ggar!
Od: Bruna [návštevník], 26.08.2012
Jag e4lskar de tapeterna men det blir inget av dem pe5 ve4ggarna he4r i hryesle4genheten.. men muggarna var ju minst lika bra! Absolut vill-ha-grej.Och jag he5ller med dig om att family living e4r en bra tidning, e4ven ff6r mig som inte har ne5gra barn e4n. Har nummer tre kommit ut i butiken nu? Aj aj, de5 me5ste jag nog ge5 och skaffa mig lite lyx se5he4r inff6r helgen! =)
Od: crork [návštevník], 21.09.2012
gQeCV6 Muchos Gracias for your blog post.Much thanks again. Really Great.
Od: Milqueya [návštevník], 29.09.2012
Inse4ndaren e4r le4ttle4st och ff6rklarar pe5 ett utme4rkt se4tt hur viktig maten e4r. Jag hopaps att Dina kollegor i riksdagen och tje4steme4nnen pe5 miljf6departementet, som handle4gger fre5gan om f6kat skydd av e5kermarken, tagit del av Din artikel i Expressen. Det me5ste he4nda ne5got snart. I Miljf6departemtets prioriteringlista finns fre5gan inte med! Jag hopaps att Din fina inse4ndare fe5r fre5gan att avansera upp pe5 listan!Claes Sandahl, Fe4rgelanda0528/71070
Od: Joy [návštevník], 08.10.2012
Inse4ndaren e4r le4ttle4st och ff6rklarar pe5 ett utme4rkt se4tt hur viktig maten e4r. Jag hopaps att Dina kollegor i riksdagen och tje4steme4nnen pe5 miljf6departementet, som handle4gger fre5gan om f6kat skydd av e5kermarken, tagit del av Din artikel i Expressen. Det me5ste he4nda ne5got snart. I Miljf6departemtets prioriteringlista finns fre5gan inte med! Jag hopaps att Din fina inse4ndare fe5r fre5gan att avansera upp pe5 listan!Claes Sandahl, Fe4rgelanda0528/71070
Od: Karin [návštevník], 08.10.2012
OMG det le5ter som att din dator he5ller pe5 att spre4ngas! xDHAHA jo jag vet! Me4rkte det ne4r jag laddade upp den ;) Datorn stod inte pe5 ett se4rskilt bra uearnldg vilket gjorde att den bf6rjade brumma, haha! ;) kram pe5 dig
Od: Jimmy [návštevník], 18.10.2012
OMG det le5ter som att din dator he5ller pe5 att spre4ngas! xDHAHA jo jag vet! Me4rkte det ne4r jag laddade upp den ;) Datorn stod inte pe5 ett se4rskilt bra uerndlag vilket gjorde att den bf6rjade brumma, haha! ;) kram pe5 dig
Od: Duber [návštevník], 27.10.2012
OMG det le5ter som att din dator he5ller pe5 att spre4ngas! xDHAHA jo jag vet! Me4rkte det ne4r jag laddade upp den ;) Datorn stod inte pe5 ett se4rskilt bra unedrlag vilket gjorde att den bf6rjade brumma, haha! ;) kram pe5 dig
Od: bookmarking submission [návštevník], 05.11.2012
5E3oIw Really appreciate you sharing this article post.Really thank you! Want more.
Od: Samsul [návštevník], 02.12.2012
Det fe5ngar upp re4tt bra pe5 sidorna, men Melvin anve4nder ockse5 mf6ssa eller keps med rese5r ne4r han kf6r ute. Pe5 ilneelrulnstolen kan han kf6ra utan att man se4tter fast huvudet. (Det he4r le5ter ve4ldigt normalt ) Det e4r inte extremt stabilt i sidled men om man inte kf6r se5 se4rskilt mycket terre4ng se5 tror jag det fungerar bra. Under vadderingen har vi sett till att fe5 dubbla bleck, det gav be4ttre stabilitet. Jag kan ta fram fabrikant och me4rke och se5 om du vill.
Od: Taron [návštevník], 04.12.2012
A few years ago I'd have to pay smoneoe for this information.
Od: Cindy [návštevník], 31.12.2012
In the complicated world we live in, it's good to find simple slotiunos.
Od: lose weight pills [návštevník], 01.02.2013
AJvJOQ A round of applause for your article.Much thanks again. Awesome.
Od: null [návštevník], 15.04.2013
Remarkable! Its really amazing paragraph, I have got much clear idea concerning from this article.
Od: social bookmarking service [návštevník], 19.04.2013
2yNwwd I appreciate you sharing this blog article.Really looking forward to read more. Great.
Od: good seo [návštevník], 25.05.2013
GtO8WJ Really enjoyed this blog article.Really looking forward to read more. Really Cool.
Od: seo service [návštevník], 28.05.2013
YIg5PV Thank you ever so for you article.Much thanks again. Really Cool.
Od: best social bookmarks [návštevník], 19.06.2013
hSN3aS Thank you ever so for you article.Really thank you! Fantastic.
Od: great service [návštevník], 04.07.2013
gOWS2i Im grateful for the blog article.Thanks Again. Really Cool.
Od: here [návštevník], 25.07.2013
Really appreciate you sharing this post.Really thank you! Keep writing.
Od: best news on earth [návštevník], 26.07.2013
V2jkf4 I loved your blog article.Much thanks again. Want more.
Od: amazing news [návštevník], 02.08.2013
Really appreciate you sharing this blog post.Really looking forward to read more.
Od: amazing news [návštevník], 03.08.2013
FlFFvF Thanks a lot for the article.Really looking forward to read more. Want more.
Od: great link buildng [návštevník], 20.08.2013
snWDPJ Great article post.Much thanks again.
Od: awesome link building [návštevník], 24.09.2013
LM6Y8K Thanks so much for the blog.Really thank you! Want more.
Od: smashing top seo [návštevník], 26.10.2013
jrXJgy This is one awesome blog post.Really looking forward to read more. Will read on...
Od: link building [návštevník], 31.10.2013
SYpVhf I value the blog article. Really Great.
Od: watch this pls [návštevník], 17.11.2013
JGURX4 Great, thanks for sharing this blog article. Great.
Od: you want this now [návštevník], 14.12.2013
wNWRPS Fantastic blog.Thanks Again. Want more.
Od: check it out [návštevník], 08.01.2014
cq5YRl I loved your post.Really thank you! Much obliged.
Od: nice site here [návštevník], 16.01.2014
qWEdiv Major thanks for the blog.Thanks Again. Will read on...
Od: dr oz garcinia cambogia youtube part 2 [návštevník], 24.01.2014
whole body garcinia cambogia extract walmart Can I basically say what a help to seek out somebody who genuinely knows what theyre talking about on the internet. You undoubtedly know obtain out how you can convey a difficulty to gentle and make it essential. Much more folks should find out this and perceive this side of the story. I cant envision youre no far more fashionable considering the fact that you undoubtedly have the gift. youtube doctor oz garcinia cambogia
Od: garcinia cambogia [návštevník], 16.02.2014
garcinia cambogia reviews Thanks for your tips. One thing I’ve noticed is banks plus financial institutions know the dimensions and spending behavior of consumers and also understand that most people max out there their real credit cards around the trips. They sensibly take advantage of this specific fact and then start flooding a person’s inbox and snail-mail box along with hundreds of no-interest APR credit cards offers shortly after the holiday season closes. Knowing that for anyone who is like 98% of American public, you’ll soar at the possiblity to consolidate consumer credit card debt and switch balances to 0 interest rates credit cards. garcinia cambogia reviews
Od: stunning seo guys [návštevník], 28.02.2014
oX18kD Very good blog post.Really thank you! Cool.
Od: garcinia cambogia reviews before and after [návštevník], 03.03.2014
miracle garcinia cambogia reviews I am only commenting to make you be aware of what a useful experience my cousin’s princess undergone reading yuor web blog. She came to understand such a lot of issues, not to mention how it is like to have a very effective helping character to have certain people completely gain knowledge of some advanced subject areas. You undoubtedly did more than readers’ expectations. Thank you for showing such interesting, healthy, edifying not to mention cool tips about the topic to Lizeth. garcinia cambogia reviews before and after
Od: nice seo guys [návštevník], 22.03.2014
YIJELO Looking forward to reading more. Great article post.Really thank you! Fantastic.
Od: best prices [návštevník], 11.05.2014
vWgWAH I really like and appreciate your blog post.Really looking forward to read more. Keep writing.
Od: best seo company [návštevník], 04.06.2014
LWr1o8 I cannot thank you enough for the blog. Fantastic.
Od: good backlinks [návštevník], 17.06.2014
Yrn6OR Thanks for sharing, this is a fantastic article.Really looking forward to read more. Keep writing.
Od: nice penalty removal [návštevník], 19.06.2014
WmdGBo I loved your blog post.Really looking forward to read more. Will read on...
Od: awesome seo [návštevník], 04.07.2014
CNIYJw Appreciate you sharing, great article post.Much thanks again. Awesome.
Od: crorkservice [návštevník], 17.07.2014
uYr1E5 I appreciate you sharing this article post. Much obliged.
Od: Turbineventilator [návštevník], 24.07.2014
I am so grateful for your blog post.Really thank you! Want more.
Od: creative design dubai [návštevník], 24.07.2014
I really enjoy the article.Much thanks again. Great.
Od: email marketing [návštevník], 24.07.2014
Im thankful for the blog article.Thanks Again. Will read on...
Od: Autorepair [návštevník], 24.07.2014
Very good blog post.Much thanks again. Much obliged.
Od: shopping [návštevník], 24.07.2014
Really enjoyed this blog post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Od: what is tomorrowland 2014 [návštevník], 24.07.2014
I appreciate you sharing this article.Really thank you! Great.
Od: Paris Offshore [návštevník], 25.07.2014
Major thankies for the blog.Much thanks again. Really Cool.
Od: lowest mortgage rates canada [návštevník], 26.07.2014
I think this is a real great article post.Thanks Again.
Od: make extra money from home [návštevník], 26.07.2014
A big thank you for your blog article.Really thank you! Much obliged.
Od: latest celeb fashion [návštevník], 26.07.2014
I really enjoy the blog.Really looking forward to read more. Fantastic.
Od: العاب سيارات [návštevník], 26.07.2014
Say, you got a nice article post.Really looking forward to read more. Great.
Od: العاب طبخ [návštevník], 26.07.2014
Im obliged for the article post.Really thank you! Awesome.
Od: العاب تلبيس [návštevník], 26.07.2014
I really enjoy the blog.Thanks Again. Great.
Od: grow boxes [návštevník], 26.07.2014
Say, you got a nice post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Od: Nootropics Side Effects [návštevník], 26.07.2014
Thanks again for the article.Much thanks again. Fantastic.
Od: 五月二冬 [návštevník], 26.07.2014
Fantastic article post.Thanks Again. Will read on...
Od: ingreso cybernetico andre smith [návštevník], 26.07.2014
Very informative blog article.Much thanks again. Keep writing.
Od: search engine optimization companies [návštevník], 26.07.2014
I really liked your blog article.Really thank you! Cool.
Od: live news [návštevník], 26.07.2014
Thank you ever so for you blog article. Great.
Od: العاب بنات [návštevník], 26.07.2014
Hey, thanks for the blog.Thanks Again. Awesome.
Od: optical express youtube [návštevník], 27.07.2014
Thanks for sharing, this is a fantastic blog.Really thank you! Awesome.
Od: cruise bali [návštevník], 27.07.2014
I cannot thank you enough for the article post.Really thank you! Will read on...
Od: reviews [návštevník], 27.07.2014
Really appreciate you sharing this blog post.Thanks Again. Really Cool.
Od: test [návštevník], 27.07.2014
This is one awesome article.Much thanks again. Much obliged.
Od: glove feeling [návštevník], 28.07.2014
I appreciate you sharing this blog post.Really thank you!
Od: structured water [návštevník], 28.07.2014
I really like and appreciate your blog.Thanks Again. Much obliged.
Od: remove fluoride from water [návštevník], 28.07.2014
A big thank you for your article post.Really thank you! Great.
Od: KnowRoaming [návštevník], 28.07.2014
I am so grateful for your post. Fantastic.
Od: bitcoin website deutsch [návštevník], 28.07.2014
I cannot thank you enough for the article.Really looking forward to read more. Really Great.
Od: internet salary [návštevník], 28.07.2014
wow, awesome blog post.Really looking forward to read more. Keep writing.
Od: Rap Videos [návštevník], 28.07.2014
I really enjoy the post.Thanks Again. Really Cool.
Od: high waist shorts [návštevník], 28.07.2014
Thanks for sharing, this is a fantastic blog.Really looking forward to read more. Want more.
Od: Green Coffee Bean [návštevník], 28.07.2014
Thanks so much for the blog.Really thank you! Really Cool.
Od: rim repair [návštevník], 28.07.2014
I appreciate you sharing this blog post.Really thank you!
Od: New York Collages Ranking [návštevník], 29.07.2014
I loved your post.Really thank you! Want more.
Od: Magazine [návštevník], 30.07.2014
I am so grateful for your article post.Much thanks again.
Od: elder home care [návštevník], 30.07.2014
wow, awesome article post. Awesome.
Od: gigs in South West [návštevník], 31.07.2014
Really appreciate you sharing this article post.Thanks Again.
Od: mobistealth spy software [návštevník], 31.07.2014
Major thankies for the article post.Really thank you! Fantastic.
Od: how to make cash in a day [návštevník], 31.07.2014
Really informative blog. Want more.
Od: movies 2014 [návštevník], 31.07.2014
I think this is a real great post.Really looking forward to read more. Want more.
Od: Celebrity Earnings [návštevník], 31.07.2014
I think this is a real great article post.Really looking forward to read more. Really Cool.
Od: samsung screen repair liverpool [návštevník], 31.07.2014
Thanks a lot for the article.Much thanks again. Really Cool.
Od: juegos android [návštevník], 31.07.2014
Major thanks for the article.Really looking forward to read more. Awesome.
Od: computer blog [návštevník], 31.07.2014
I cannot thank you enough for the blog.Really looking forward to read more. Much obliged.
Od: top|PayPal|alternative|what|is|pay|pal|virtual |merchant|alternatives|PayPals|better|than|similar|op [návštevník], 31.07.2014
Major thanks for the article.Much thanks again. Awesome.
Od: idle-crawler [návštevník], 31.07.2014
I really liked your article post.Thanks Again. Really Cool.
Od: 2D Animation Design [návštevník], 31.07.2014
Really enjoyed this post.Really looking forward to read more. Great.
Od: iss viewing [návštevník], 31.07.2014
I am so grateful for your article.Really thank you! Want more.
Od: Brother Customer Support [návštevník], 31.07.2014
I cannot thank you enough for the blog article.Thanks Again. Really Cool.
Od: certified cars [návštevník], 31.07.2014
A big thank you for your article post.Really looking forward to read more. Much obliged.
Od: panduan bermain judi [návštevník], 31.07.2014
wow, awesome article post.Thanks Again. Cool.
Od: best basement finishing in boston ma [návštevník], 31.07.2014
Looking forward to reading more. Great blog article.Really thank you!
Od: lose weight quickly [návštevník], 31.07.2014
Really informative post.Really looking forward to read more. Really Great.
Od: how to lose weight quickly [návštevník], 31.07.2014
Im grateful for the article.Really looking forward to read more. Much obliged.
Od: cybermonday [návštevník], 01.08.2014
Looking forward to reading more. Great blog article.Really looking forward to read more. Really Great.
Od: resume service [návštevník], 01.08.2014
Muchos Gracias for your blog.Much thanks again. Really Great.
Od: members [návštevník], 01.08.2014
Really informative article post.Really looking forward to read more. Great.
Od: Brazil dating [návštevník], 01.08.2014
A big thank you for your blog.Really thank you! Cool.
Od: The Expendables 3 2014 DVDScr x264 AAC CrEwSaDe [návštevník], 01.08.2014
Thanks for sharing, this is a fantastic post.Thanks Again.
Od: kompensation for forsinket flyvning [návštevník], 01.08.2014
I am so grateful for your blog article. Awesome.
Od: Independent Directors [návštevník], 01.08.2014
Really informative blog post.Thanks Again. Really Cool.
Od: agen togel [návštevník], 01.08.2014
Thanks for sharing, this is a fantastic blog article.
Od: jelq [návštevník], 01.08.2014
I truly appreciate this article.Thanks Again. Really Cool.
Od: arkitektforbundet [návštevník], 01.08.2014
Appreciate you sharing, great post.Thanks Again. Cool.
Od: bbq grills arlington [návštevník], 01.08.2014
Major thanks for the article. Will read on...
Od: best medigap plan for 65 years old [návštevník], 01.08.2014
Wow, great article post.Thanks Again. Great.
Od: geared motor [návštevník], 01.08.2014
Thanks a lot for the post.Thanks Again. Awesome.
Od: broadband internet [návštevník], 01.08.2014
Major thanks for the blog. Awesome.
Od: juegos de cocina [návštevník], 02.08.2014
Enjoyed every bit of your post.Much thanks again.
Od: argan oil mask [návštevník], 02.08.2014
Really informative blog.Really thank you! Want more.
Od: mattew crorkz [návštevník], 02.08.2014
7kYGsm Hey, thanks for the article post.Really thank you! Will read on...
Od: Belle News [návštevník], 02.08.2014
I really liked your article post.Thanks Again. Much obliged.
Od: personal development [návštevník], 02.08.2014
Fantastic article post.Thanks Again. Fantastic.
Od: Key to markets metatrader broker [návštevník], 02.08.2014
Major thanks for the article post.Really thank you! Much obliged.
Od: Trading System [návštevník], 02.08.2014
This is one awesome article post.Thanks Again. Awesome.
Od: Hip Hop Drum Samples [návštevník], 02.08.2014
Muchos Gracias for your blog post.Much thanks again. Really Great.
Od: Stress Management [návštevník], 02.08.2014
Major thanks for the blog post. Much obliged.
Od: meladerm for hyperpigmentation cream [návštevník], 02.08.2014
I cannot thank you enough for the article.Thanks Again. Much obliged.
Od: electric bikes nz [návštevník], 02.08.2014
Wow, great blog.Much thanks again. Much obliged.
Od: Metal detector coils [návštevník], 02.08.2014
Say, you got a nice article post.Really looking forward to read more. Will read on...
Od: san antonio bail bonds [návštevník], 02.08.2014
Im thankful for the blog post.Thanks Again. Really Great.
Od: Radon Inspection [návštevník], 02.08.2014
A round of applause for your blog.Much thanks again. Keep writing.
Od: voyance gratuite [návštevník], 02.08.2014
Thank you ever so for you blog article.Really thank you! Want more.
Od: Lasik Eye Surgery Hawaii [návštevník], 03.08.2014
Thanks for the article.Really looking forward to read more. Really Great.
Od: acai berry pure max [návštevník], 03.08.2014
Im grateful for the article post.Much thanks again. Great.
Od: money [návštevník], 03.08.2014
I cannot thank you enough for the blog post.Really thank you! Cool.
Od: Expert Advisor [návštevník], 03.08.2014
I appreciate you sharing this article.Thanks Again. Keep writing.
Od: running calf sleeves [návštevník], 03.08.2014
Im thankful for the blog post. Awesome.
Od: malem bedwetting alarm [návštevník], 03.08.2014
Im obliged for the article post. Really Cool.
Od: Allergy Remedies [návštevník], 03.08.2014
Major thanks for the article.Much thanks again. Much obliged.
Od: fast cash offer [návštevník], 03.08.2014
Im thankful for the post.Thanks Again. Awesome.
Od: Remedies For Allergy [návštevník], 03.08.2014
Thanks-a-mundo for the article post.Really looking forward to read more. Will read on...
Od: forex trading courses [návštevník], 03.08.2014
Major thankies for the blog post.Much thanks again. Really Great.
Od: Lower Back Pain Treatment [návštevník], 03.08.2014
Fantastic article.Really looking forward to read more. Will read on...
Od: PR9 Profiles Backlinks [návštevník], 03.08.2014
A big thank you for your article.Thanks Again. Awesome.
Od: Cinnamon Health Benefits [návštevník], 03.08.2014
wow, awesome blog post.Really looking forward to read more. Great.
Od: ac repair tampa [návštevník], 03.08.2014
Very good blog post.Really thank you!
Od: As Seen on TV [návštevník], 04.08.2014
Thank you for your post.Thanks Again. Really Great.
Od: body by vi [návštevník], 04.08.2014
I value the article post.Much thanks again. Great.
Od: Free Game [návštevník], 04.08.2014
Really informative post.Much thanks again.
Od: Valet Parking Hospital nj [návštevník], 04.08.2014
Im thankful for the blog article.Thanks Again. Really Cool.
Od: the expendables 3 full movie in hindi [návštevník], 04.08.2014
Im grateful for the article. Cool.
Od: ma's best basement finishing system [návštevník], 04.08.2014
I really like and appreciate your blog article.Thanks Again. Really Cool.
Od: and Identity Theft Protection [návštevník], 04.08.2014
Thank you for your article.Much thanks again. Cool.
Od: Orioles [návštevník], 04.08.2014
Looking forward to reading more. Great blog post. Much obliged.
Od: iherb coupons [návštevník], 04.08.2014
I appreciate you sharing this blog post.Really looking forward to read more. Great.
Od: iherb coupons [návštevník], 04.08.2014
A round of applause for your article.Much thanks again. Awesome.
Od: mobile hair extensions sydney [návštevník], 04.08.2014
Really enjoyed this post. Fantastic.
Od: best hair extensions [návštevník], 04.08.2014
Thanks for the blog post.Thanks Again. Want more.
Od: bathroom repairs [návštevník], 04.08.2014
Very informative post.Really looking forward to read more. Keep writing.
Od: bathroom resurfacing [návštevník], 04.08.2014
Very informative article post.Really looking forward to read more.
Od: led downlights [návštevník], 05.08.2014
I am so grateful for your article.
Od: mr16 bulb [návštevník], 05.08.2014
Say, you got a nice article post.Thanks Again. Awesome.
Od: mr16 bulb [návštevník], 05.08.2014
I really like and appreciate your article post.Thanks Again. Great.
Od: photography courses [návštevník], 05.08.2014
Really informative blog.Much thanks again. Really Cool.
Od: sydney photographic workshops [návštevník], 05.08.2014
Great, thanks for sharing this blog.Thanks Again. Want more.
Od: electronic door locks hotel [návštevník], 05.08.2014
Im obliged for the blog article.Really looking forward to read more. Great.
Od: digital door lock [návštevník], 05.08.2014
Enjoyed every bit of your blog post.
Od: will your home in massachusetts be suitable for a finished basement? [návštevník], 05.08.2014
Enjoyed every bit of your blog.Much thanks again. Will read on...
Od: first row sports basketball [návštevník], 05.08.2014
This is one awesome blog.Really looking forward to read more. Great.
Od: sunday paper coupons print [návštevník], 05.08.2014
I truly appreciate this blog post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Od: toilet paper coupons for walmart [návštevník], 05.08.2014
Thanks again for the blog post.Really thank you! Want more.
Od: Clash of Clans hack gems [návštevník], 05.08.2014
Im thankful for the article post.Much thanks again. Awesome.
Od: toilet paper coupons printable [návštevník], 05.08.2014
Thanks-a-mundo for the blog article.Really thank you! Really Great.
Od: crorkz matz [návštevník], 05.08.2014
THYGi9 I am so grateful for your article. Really Cool.
Od: printable laundry coupons detergent [návštevník], 05.08.2014
I really liked your article.
Od: Inbox Blueprint 2.0 Review [návštevník], 05.08.2014
Great, thanks for sharing this blog article.Thanks Again.
Od: big boobs gifs [návštevník], 06.08.2014
Really appreciate you sharing this post.Much thanks again. Will read on...
Od: Charlie Daniels [návštevník], 06.08.2014
Say, you got a nice blog post.Really looking forward to read more. Awesome.
Od: Mentaltraining [návštevník], 06.08.2014
Im grateful for the post.Much thanks again. Really Great.
Od: software outsourcing company [návštevník], 06.08.2014
wow, awesome article.Really thank you! Cool.
Od: Mantaltrainer [návštevník], 06.08.2014
I truly appreciate this blog.Much thanks again. Will read on...
Od: auto recruitment platform [návštevník], 06.08.2014
Very informative blog.Really looking forward to read more. Want more.
Od: SEO tuthorial [návštevník], 06.08.2014
Muchos Gracias for your post.Really thank you! Fantastic.
Od: personalised baby clothes [návštevník], 07.08.2014
I am so grateful for your post.Thanks Again. Great.
Od: Martial Arts Orange County [návštevník], 07.08.2014
Major thankies for the blog.Thanks Again. Want more.
Od: How To Earn Extra Money From Home Part Time [návštevník], 07.08.2014
I really enjoy the article post.Much thanks again. Really Cool.
Od: professional home staging companies los angeles [návštevník], 07.08.2014
A round of applause for your blog article. Keep writing.
Od: gifts [návštevník], 07.08.2014
I cannot thank you enough for the article post.Really looking forward to read more. Want more.
Od: JasaSeo jakarta indonesia [návštevník], 07.08.2014
This is one awesome article post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Od: organik hit [návštevník], 07.08.2014
I am so grateful for your post.Really looking forward to read more. Keep writing.
Od: SS lawyer [návštevník], 07.08.2014
I think this is a real great blog article.Really looking forward to read more. Want more.
Od: Concentration Supplement [návštevník], 07.08.2014
Major thanks for the blog article.Really looking forward to read more. Great.
Od: disability attorney [návštevník], 07.08.2014
Thanks for sharing, this is a fantastic blog post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Od: nobis merideth [návštevník], 07.08.2014
I cannot thank you enough for the post.Thanks Again. Great.
Od: personalised money box [návštevník], 07.08.2014
Thanks for sharing, this is a fantastic blog post.Really thank you!
Od: Foods to avoid With ibs [návštevník], 31.08.2014
We stumbled over here coming from a different web page and thought I may as well check things out. I like what I see so i am just following you. Look forward to checking out your web page repeatedly.
Od: how can i merge google plus and facebook [návštevník], 31.08.2014
I know this website presents quality dependent posts and additional material, is there any other website which presents these kinds of information in quality?
Od: China Information On Wikipedia [návštevník], 10.09.2014
Hi, just wawnted to tell you, I loved this article. It wwas practical. Keep on posting!
Od: http://sucipto82.blogdetik.com [návštevník], 04.10.2014
Soothe taking place article copy substance, be present thankful representing it for entropy. "Life is God's infrequent. Consent to him write it." by Isaac Bashevis Singer.
Od: Monjarasmi [návštevník], 15.10.2014
Enjoyed every bit of your article.Much thanks again. Really Great.
Od: crorkz [návštevník], 21.10.2014
9CDRdg Hey! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay. I'm absolutely enjoying your blog and look forward to new posts.
Od: two little fishies veg [návštevník], 21.10.2014
This post will assist the internet visitors for building up new blog or even a weblog from start to end.
Od: sentry fiproguard flea spray [návštevník], 25.10.2014
That is a really good tip especially to those fresh to the blogosphere. Short but very accurate info… Many thanks for sharing this one. A must read article!
Od: ni mh battery charger [návštevník], 31.10.2014
Spot on with this write-up, I honestly believe this website needs far more attention. I'll probably be returning to read through more, thanks for the info!
Od: t mobile birugear headset [návštevník], 01.11.2014
Hey! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay. I'm absolutely enjoying your blog and look forward to new posts.
Od: dashboard inspire xenda universal [návštevník], 06.11.2014
Hello to every body, it's my first visit of this webpage; this blog includes awesome and really good material for readers.
Od: dashboard inspire xenda universal [návštevník], 06.11.2014
Hello to every body, it's my first visit of this webpage; this blog includes awesome and really good material for readers.
Od: dickies regular straight pocket [návštevník], 16.11.2014
When some one searches for his essential thing, so he/she wants to be available that in detail, so that thing is maintained over here.
Od: protector samsung greatshield [návštevník], 23.11.2014
I don't know if it's just me or if everyone else encountering issues with your blog. It appears like some of the text in your posts are running off the screen. Can somebody else please comment and let me know if this is happening to them too? This could be a problem with my browser because I've had this happen previously. Kudos
Od: digital stereo earphones coby [návštevník], 23.11.2014
Highly energetic blog, I loved that a lot. Will there be a part 2?
Od: matz crorkz [návštevník], 23.11.2014
YvGjDW I get pleasure from, cause I found just what I was taking a look for. You've ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye
Od: sandwich bags case pack [návštevník], 28.11.2014
Aw, this was an extremely good post. Spending some time and actual effort to produce a top notch article… but what can I say… I put things off a lot and never seem to get anything done.
Od: sandwich bags case pack [návštevník], 28.11.2014
Aw, this was an extremely good post. Spending some time and actual effort to produce a top notch article… but what can I say… I put things off a lot and never seem to get anything done.
Od: samsung rugby smart [návštevník], 01.12.2014
I was curious if you ever considered changing the layout of your website? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or two images. Maybe you could space it out better?
Od: car mount universal [návštevník], 01.12.2014
What's up, after reading this awesome post i am too delighted to share my familiarity here with colleagues.
Od: del rossa cotton pajamas [návštevník], 02.12.2014
Awesome! Its truly amazing article, I have got much clear idea concerning from this post.
Od: jordans for sale [návštevník], 03.12.2014
Excellent tips!!! Most of these are a no brainer and some I wouldn't thinking of it inside the 1st location.
Od: resolution close up mirrorless [návštevník], 06.12.2014
Hey! Would you mind if I share your blog with my myspace group? There's a lot of folks that I think would really enjoy your content. Please let me know. Thanks
Od: e30 cable dcables [návštevník], 12.12.2014
These are truly wonderful ideas in on the topic of blogging. You have touched some pleasant points here. Any way keep up wrinting.
Od: adapter premium quality standard [návštevník], 13.12.2014
magnificent points altogether, you just received a new reader. What may you recommend about your publish that you just made a few days ago? Any certain?
Od: sit On top tandem Kayak [návštevník], 13.12.2014
Wow! At last I got a webpage from where I know how to actually take valuable data concerning my study and knowledge.
Od: diamond crorkz [návštevník], 17.12.2014
7ZtmkB Say, you got a nice post.Much thanks again.
Od: stoneware pepper shakers [návštevník], 19.12.2014
An intriguing discussion is worth comment. There's no doubt that that you should write more about this topic, it might not be a taboo matter but typically folks don't talk about these topics. To the next! Best wishes!!
Od: best recreational kayak under 1000 [návštevník], 19.12.2014
I believe everything said made a great deal of sense. However, consider this, suppose you wrote a catchier post title? I ain't saying your content is not good., but what if you added a post title to possibly grab people's attention? I mean www.potulkysvetom.exil.sk - Kodaň - New York Škandinávie III. - cestovateľský denník Exiláka is kinda vanilla. You ought to peek at Yahoo's front page and watch how they create news titles to get viewers to click. You might add a related video or a related picture or two to get people interested about what you've written. Just my opinion, it would bring your website a little livelier.
Od: professional kingston xd [návštevník], 20.12.2014
Howdy! This post could not be written any better! Reading through this post reminds me of my previous roommate! He always kept talking about this. I'll forward this information to him. Fairly certain he will have a good read. Many thanks for sharing!
Od: best dating sites [návštevník], 31.12.2014
Wonderful post however , I was wondering if you could write a litte more on this topic? I'd be very grateful if you could elaborate a little bit more. Cheers!
Od: http://Youtube.com/ [návštevník], 03.01.2015
My spouse and I stumbled over here coming from a different web page and thought I might as well check things out. I like what I see so now i'm following you. Look forward to exploring your web page yet again.
Od: crorkz mattz [návštevník], 16.01.2015
G14xZX It's actually a nice and helpful piece of information. I am glad that you shared this useful info with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.
Od: 60 inch lcd tv [návštevník], 31.01.2015
Hey! I could have sworn I've been to this website before but after browsing through some of the post I realized it's new to me. Anyhow, I'm definitely glad I found it and I'll be book-marking and checking back frequently!
Od: ชาทีมิกซ์ [návštevník], 22.02.2015
Hi to every one, the contents existing at this website are truly remarkable for people knowledge, well, keep up the nice work fellows.
Od: net tablet i5 3320m [návštevník], 24.03.2015
Good blog you have here.. It's hard to find high quality writing like yours nowadays. I seriously appreciate individuals like you! Take care!!
Od: aquarium dvd for tv [návštevník], 28.03.2015
Hi there! I realize this is somewhat off-topic but I had to ask. Does building a well-established website like yours require a lot of work? I am completely new to operating a blog but I do write in my journal on a daily basis. I'd like to start a blog so I can share my own experience and feelings online. Please let me know if you have any kind of ideas or tips for new aspiring blog owners. Appreciate it!
Od: handled serving tray [návštevník], 29.03.2015
Your mode of telling the whole thing in this paragraph is really fastidious, every one can easily be aware of it, Thanks a lot.
Od: ultrapro dslr a380 75 [návštevník], 31.03.2015
I'm truly enjoying the design and layout of your website. It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme? Superb work!
Od: swivel mount blackberry [návštevník], 02.04.2015
It's great that you are getting thoughts from this piece of writing as well as from our dialogue made here.
Od: standard computer power [návštevník], 04.04.2015
Nice response in return of this difficulty with firm arguments and describing all on the topic of that.
Od: beige pants 32 new [návštevník], 06.04.2015
This paragraph will assist the internet people for creating new website or even a weblog from start to end.
Od: hello kitty dream lite plush [návštevník], 06.04.2015
It's enormous that you are getting ideas from this article as well as from our discussion made at this time.
Od: fisher price ride on car [návštevník], 07.04.2015
Just want to say your article is as surprising. The clarity in your post is simply cool and i can assume you're an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the gratifying work.
Od: fisher price ride on car [návštevník], 07.04.2015
Just want to say your article is as surprising. The clarity in your post is simply cool and i can assume you're an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the gratifying work.
Od: controller amazon charger [návštevník], 15.04.2015
This website was... how do you say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me. Thank you!
Od: essential blend cockatiels [návštevník], 18.04.2015
Hi there! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I truly enjoy reading your posts. Can you recommend any other blogs/websites/forums that cover the same subjects? Thank you!
Od: nanoo [návštevník], 12.05.2015
Hello, i think that i noticed you visited my blog so i got here to return the favor?.I am trying to in finding issues to improve my website!I guess its ok to use a few of your ideas!!
Od: Asimagensprimeiro.Blogspot.com [návštevník], 15.09.2015
Hello There. I discoverd your blog the usage of msn. This is a really neatly written article. I will be sure to bookmark it and return to read more of youir useful info. Thanks for the post. I'll certainly return.

Pridaj príspevok:reklama

Copyright © 2005 www.exil.sk
All rights reserved.