www.petrusha.exil.sk www.petrusha.exil.sk www.petrusha.exil.sk
Petrusha
Glosy • 15.02.2010

Tak ma tak prepadá nepríjemný pocit, nie je nový, to nie. To ja tak v sebe často nosím nejaké tie otázky a potom to skrátka vylezie a ako tak zvyknem mať čo na srdci, to na jazyku, hneď to je vonku, takže nová nie je.

To by som musela mať veľmi spomalené myslenie, a to s ním, i napriek istým výhradám, zasa myslím nie je až tak zlé.
Chcela som sa tak zamyslieť na hospodárskou krízou a to som asi nemala robiť.
No hej, no.
Žiaden strach!
Dilema, že to je len niečo, za čo sa schovávajú tí, ktorým prepad obchodovania s fiktívnymi peniazmi ubral na i tak hodne namnožených nefiktívnych majetkoch, že to skoro ani nepoznajú, radšej riešiť nebudem. To nech si poriešia s ich svedomím, ktoré emigrovalo do ďalekých exotických neznámych krajín, z ktorých niet cesty späť.
Nezamestnanosť zrejme tiež neporiešim, bo nevlastním ani majetky, ani prostriedky, ktoré by som ponúkla do fondu kde by sme zamestnávali a platili potrebných a sociálne krachujúcich spoluobčanov vďaka prepusteniu z práce.
Mám dosť čo robiť i sama so sebou.
Mňa osobne zaujal problém krachujúcich krajín.
Tak to tu tak omieľajú v aktualitách, nejd esi to nevšimnúť.

Stále častejšie sa hovorí o tom, že tá, alebo oná krajina je blízko bankrotu a zadlženosť je už v neúnosnej miere a že už to takto ďalej nejde.
Keď skrachuje fabrika, to si predstaviť viem. Rozpredajú sa stroje, budovy, know how, prepustia ľudia a je.
Ale čo urobia, ak skrachuje krajina?
Presťahujeme pohoria k susedom, čo majú len nížiny a kus nížin podarujeme krajinám, čo nám požičali aby si mohli pestovať obilie? Predáme vzduch, vodu, energiu?
Podarujeme ľudí?
Čo s ľuďmi?
Vraj štát robia ľudia a ak štát skrachuje, ako prepustíme ľudí?
Pošleme ich na úrad svetového bezštátovstva?
Dáme im bezštátovné dávky v priestorovej neurčiteľnosti?
Alebo ich niekto postrieľa, pošle do plynu, nechá vymrieť hladom, smädom, či na nich odskúša nejakú biologickú zbraň?
Čo s ľuďmi?
Čo s tými, bez ktorých krajina nie je krajinou?Príspevky:

Od: ley [návštevník], 21.01.2011
to sa mi paci. ale tak co vsetky staty dlhuju svetovej banke, ktora ani vsetky tie peniaze (ich hodnotu) nema krytu a nemoze mat, lebo tolko toho neexistuje.
Od: ley [návštevník], 21.01.2011
takze postupne sa budu staty viac a viac zadlzovat kvoli urokom a realne ich nie je mozne splatit a sme ako taki otroci nezmyselnej organizacie
Od: Dilly [návštevník], 14.04.2011
YWeWUC That's a mold-braeker. Great thinking!
Od: Jetsin [návštevník], 21.05.2011
AFAIC that's the best awensr so far!
Od: Leaidan [návštevník], 12.06.2011
THX that's a great anwser!
Od: Candy [návštevník], 21.08.2011
A wonedrufl job. Super helpful information.
Od: Zavrina [návštevník], 01.10.2011
Kudos! What a neat way of thikinng about it.
Od: Romaker [návštevník], 01.11.2011
Ak skrachuje štát, napríklad onedlho asi Grécko, tak sa zrušia všetky jeho dlhy. Začnú si tlačiť svoje peniaze. Bankári prídu o svoje zisky. To je celé.
Od: Cyelii [návštevník], 04.12.2011
I'm shocked that I found this info so ealsiy.
Od: Hank [návštevník], 06.12.2011
Your article was excellent and erdutie.
Od: Ylenia [návštevník], 27.04.2012
Great article, expect for one thing I don't think it's fair to lump Carter in with all the other murderous presidents who've bombed countries at will since 1945. If you look at that long list of countries the U.S. has bombed, the years between 1976-1980 are conspicuously absent. If ever there was a U.S. president in the modern era who attempted to bring forth a policy of peace, it was Jimmy Carter. Let's give credit where credit is due.
Od: Matthew [návštevník], 07.05.2012
Great article, execpt for one thing I don't think it's fair to lump Carter in with all the other murderous presidents who've bombed countries at will since 1945. If you look at that long list of countries the U.S. has bombed, the years between 1976-1980 are conspicuously absent. If ever there was a U.S. president in the modern era who attempted to bring forth a policy of peace, it was Jimmy Carter. Let's give credit where credit is due.
Od: Desiree [návštevník], 27.08.2012
Ja akurat tego za dobzre nie pamiętałem. Dużo bardziej zapadło mi w pamięć to, że rollercoaster, ktf3rym jechałem będąc dzieckiem, miał bardzo słabe zabezpieczenia. Gdybym nie trzymał się kurczowo spokojnie zmieściłbym się w szparze między siedzonkiem, a barierką.Poczekaj na kolejne notki, będzie jeszcze lepiej. Z Euro Tripa jeszcze mi Budapeszt został do opisania, a w ten weekend pewnie napiszę notkę, do ktf3rej przygotowuje się od paru dni
Od: Vedat [návštevník], 29.08.2012
2 poprawki, ktf3re nsuawają sie po przeczytaniu fragmentu o katedrze św. Wita :1) Zupełnie nie zdziwiło mnie to, że budowa Katedry trwała niemalże siedemset lat (od 1344 do 1939 roku). > Czyli konkretnie 595 lat, czyli niemalże 600 lat, a nie 700.2) Jeden z nich jest autorstwa Alfonsa Muchy, twf3rcy słynnego obrazu Krzyk. >Autorem słynnego obrazu Krzyk jest Edvard Munch, a nie Alfons Mucha.
Od: Carlos [návštevník], 27.10.2012
Ha! To samo ogłoszenie chyba wisi na Wydziale Pedagogiki UW.Niemniej jednak po raz klojeny przypomniałeś mi o moim obozie w Bieszczadach. Czy to był pojedynczy wypad czy na kurs składa się więcej takich wycieczek?
Od: Abd [návštevník], 29.10.2012
oraz ceny. Z całą pewnością warto odwiedzić to mistao, nawet jeśli ma się tylko kilka dni. W następnym wpisie zaś będę dzielił się z Wami swoimi przeżyciami z
Od: Christina [návštevník], 02.01.2013
Way to use the inetnret to help people solve problems!
Od: click for source [návštevník], 12.03.2013
Heya i'm for the first time here. I found this board and I to find It truly helpful & it helped me out a lot. I hope to offer something again and help others such as you aided me.|
Od: bookmaring service [návštevník], 14.03.2013
vaXRJR Great, thanks for sharing this article.Much thanks again. Really Great.
Od: bookmarks [návštevník], 15.03.2013
llQhs7 Really appreciate you sharing this blog article.Much thanks again. Want more.
Od: null [návštevník], 16.04.2013
Hi friends, its great post about educationand entirely explained, keep it up all the time.
Od: good seo [návštevník], 25.05.2013
K4wN2Y Thanks so much for the article.Really looking forward to read more. Keep writing.
Od: seo service [návštevník], 28.05.2013
qWeaqY Say, you got a nice article.Thanks Again. Cool.
Od: social bookmarks [návštevník], 19.06.2013
PDyWpA Thanks-a-mundo for the post.Really thank you! Really Great.
Od: Courtney [návštevník], 08.10.2013
Which Celtic celebrities??? If you inetnd Asterix and Obelix, remember that it is only a cartoon. Real images of Celtic leaders don't exist!!!By the way, Cheers,a GermanPS: In my opinion Igenea spreads pseudo-scientific crap!They only want to provoke and to make publicity for their expensive tests!!And then there's ridiculous claim, that the Swiss themselves (and IGENEA is from Switzerland) mostly derive not only from Celts, but also a lot from >>WIKINGS
Od: coolpix premium battery charger [návštevník], 02.04.2015
Asking questions are actually good thing if you are not understanding anything totally, except this article provides pleasant understanding even.
Od: premier mounts universal [návštevník], 06.04.2015
Hello, all is going well here and ofcourse every one is sharing facts, that's in fact fine, keep up writing.
Od: quattro coveron mirror [návštevník], 12.04.2015
Someone necessarily help to make severely articles I'd state. That is the very first time I frequented your website page and thus far? I surprised with the research you made to make this actual publish extraordinary. Fantastic task!
Od: Piya [návštevník], 12.11.2015
Which Celtic celebrities??? If you innetd Asterix and Obelix, remember that it is only a cartoon. Real images of Celtic leaders don't exist!!!By the way, Cheers,a GermanPS: In my opinion Igenea spreads pseudo-scientific crap!They only want to provoke and to make publicity for their expensive tests!!And then there's ridiculous claim, that the Swiss themselves (and IGENEA is from Switzerland) mostly derive not only from Celts, but also a lot from >>WIKINGS

Pridaj príspevok:Copyright © 2007 www.exil.sk
All rights reserved.