cotedazur.exil.sk - slovenský pohľad na azúrovú realitu cotedazur.exil.sk - slovenský pohľad na azúrovú realitu cotedazur.exil.sk - slovenský pohľad na azúrovú realitu
cotedazur.exil.sk - slovenský pohľad na azúrovú realitu
markerHľadaj
markerRSS feeds

Slovenské návraty • 21.02.2007

Každý si poviete, že tak mylný titulok článku ste už dlho nevideli. Nie nemýlim sa viem o čom píšem a plne si uvedomujem, že sa snažím obrátiť fyziku na ruby.


Neustále sa zväčšuje počet ľudí cestujúcich za prácou z východu na západ a nachádza svoje uplatnenie na druhom konci republiky alebo v západoeurópskych krajinách poprípade za veľkou mlákou. Pre čoraz viac Slovákov, slnko vychádza na západe a zapadá na východe.

V posledných rokoch sa pohyb pracovných síl ešte viac urýchlil, veľké investície prišli do veľkých miesta na západ od Košíc, či Banskej Bystrice. Ak nechcete bývať do dôchodku v byte so svojimi rodičmi, poprípade skončiť v chatrči a piť vodu z potoka musíte odísť.

Firmy na východe krachujú alebo málo platia a tým pádom nútia mladé rodiny hľadať svoje šťastie na západe. Je to tragédia dneška v obciach chýba občianska vybavenosť, pre mladých už nie sú zaujímavé. Pomaly ale isto vymierajú.

Moje tvrdenie potvrdzuje aj vývoj, týkajúci sa mňa samotného. Predávam byt v Bratislave a vedzte kto ho kupuje – cezpoľní. Nie nemám nič, proti novým bratislavčanom, taký je jednoducho vývoj.

Každý sa hrnie za lepším a krajším kusom chleba a z Kláštora pod Znievom sa určite presťahuje. Taký je život, ľudia na dedinách strácajú svojích pokračovateľov, strácajú generácie nasledovníkov. Dnes už nikto nechce byť „chudobný dedinčan“ ale celkom určite sa chce pýšiť titulom „bohatý mešťan“.

Ak nemáte ešte rodinu a môžete odísť, odíďte. Váš dedo vám neodovzdá základy remesla, ktoré vykonával po celý život, váš otec už nekúpi nové poľnohospodárske stroje. Niečo sa stráca a na druhej strane sa niečo vytvára a možno v budúcnosti nebudú ekonomické ukazovatele jediným hnacím motorom a slnko začne vychádzať aj na východe a ľudia sa vrátia a exodus východu sa zastaví.

Maťo...Príspevky:

Zatiaľ  žiadne reakcie... Neváhaj a pridaj vlastnú!Komentáre sú pre tento príspevok uzavreté.

reklama

Copyright © 2005 www.exil.sk
All rights reserved.