V Dánsku s dieťaťom  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/11/2007 20:07  

Ahojte vsetci,pristahovala som sa za manzelom do Danska priamo do Kodane.Neviete mi niekto poradit ako je to tu so skolkami,kde najlepsie umiestnit dieta zo Slovenska.Mam 30mes.dcerku,ktora je velmi ziva a tak by sme ju radi do skolky do kolektivu,len jej nechceme sposobovat dalsiu traumu okrem odlucenia odomna aj tym,ze nebude nikomu rozumiet.Neviete poradit ci su tu skolky fungujuce cisto na baze ang.jazyka?Bolo by mi milsie keby sa naucila najprv ang.jazyk, dansky asi velmi nevyuzije,kedze tu planujeme ostat len 3roky,nie natrvalo.Aspon nateraz.A bola by som rada ak by mi niekto vedel poradit aj nejaky ine socialne vyhody pre rodinu s dietatom v tejto krajine, prip.ine rady pre matky s malym dietatom.Kazdy tu vychvaluje socialny system,ja len netusim co konkretne.
Akukolvek informaciu ocenim.Dakujem.A vsetkym vela stastia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/07/2008 16:02  

zdravim, aj ja som tu s rodinou od 01/2008. Za prve socialne vyhody mozes dostavat len ak mate vsetci povolenie k pobytu a pracovne povolenie a platite dane…rodicovske pridavky vyplaca komuna a je to okolo 3000DKK za 3 mesiace…najlepsie je ak hned zajdete na komunu v ktorej byvate na urad a tam sa informujete…


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Rady a tipy

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.