Podnikanie v Írsku  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/07/2006 14:50  

Chcela by som sa spytat, ci ma niekto nejake skusenost s podnikanim v Irsku a ak ano, tak co k tomu treba, ake su postupy a tak? Pripadne, ak mate nejake kontakty na nejake organizacie, kde tieto info mozem zohnat.

Dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/05/2007 16:20  

Ahoj,narazil jsem na Tvůj dotaz,chystám se do Irska,dozvěděla jsi se
už něco víc?Díky Aleš


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/05/2007 20:30  

Petra, taketo veci sa nehladaju na fore, kontaktuj ambasadu, ak ti tu niekto nieco poradi, nebude to overene, dostanes sa do prusvihu, preboha, ved k sa niekto chce dat na podnikanie, musi mat rozum.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/07/2007 23:09  

Mily priatelu.na ambasadu by som sa velmi nespoliehal,co sa tyka znalosti o podnikani a tak vseobecne.viem o com hovorim.usmievaju sa tam na kazdeho sice pekne,ale to nam nestaci,ze?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/02/2008 14:55  

Janeee Slavo,tiez som neuspel,nakoniec mi v nicom nepomohly..Ale pekne sme zato pokecaly..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/11/2008 14:58  

Ahojte,prorsim vas vedel by mi niekto pomoct? Pracujem pre jedneho ira mal som tento rok C35(zivnost) sef mi strhaval 35%-nu dan ale zistil som ze on ju za mna vobec neodvadzal.Moze mat z toho problemy on alebo aj ja.kam sa mam obratit zo zadostou o pomoc???


ReagovaťCitovať
 najäčší írsky podnikatel
Zaregistroval sa v roku 2018
Príspevky: 298
20/09/2018 17:20  

 

Mna tu neprekvapí už absolútne nič.Keby som musel písat o všetkom čo je v tejto krajine zaostalé a s čím všetkým som sa tu už stretol, tak by to bolo na hrubú,tragikomickú knihu.

Ekonomický tiger ,ale chýba mu pár zubov. Ludia sú pomerne milí a povedal by som o dost jednoduchší ako my ,ale predpokladám, že to bude tou ich izoláciou od okolitého sveta. Príde im normálne dat koberec na WC a radiátor na schody, mlieko do zeleného čaju , konzumovat tony paracetamolu pri každej, možnej príležitosti.

Takže ono to s tým podnikaním moc tažké byt nemôže. Najviac sa oplatí fastfood …pokiaľ to nebude hnusné, tak zisk je zaručený..hranolky, burger, vypražené kura, pizza, taco chips a veľa vinegaru ,poprípade kebab a možno ste v balíku po pár rokoch, teda ak sa nezbláznite z toho krásneho podnebia, neotrávite vodou s fluoridom ,alebo neobrastiete plesnami 🙂

Tak držím palce

 


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Rady a tipy

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.