Odchod na Kanárske ostrovy  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/09/2007 17:07  

ahojte volam sa lucia momentalne zijuca v Irsku. Rada by som zmenila stat v priebehu pol roka a to na kanarske ostrovy. zaujimalo by ma vsetko dolezite co by som potrebovala na zaciatok k vycestovaniu i k takemu zakladnemu zitiu. dakujem pekne


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/10/2007 15:02  

Ahoj Lucia,
ako to vyzerá s tvojím odchodom na Kanáry? My sme pár žijúci v Británii, uvažujeme nad zmenou a KO sú jednou z možností. Hovoríš aj španielsky? Chceš ísť na blink alebo znáňaš niečo vopred?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/12/2007 17:38  

ahoj. ja zijem na costa blance, ale bola som par krat na gran canarii. je to tam velmi turisticke, teplo cely rok, v januari sa opalujes na plazi, az okolo 4 poobede sa schladi, po anglicky sa dohovoris, ale ak tam chces pracovat, potrebujes spanielcinu, takisto ako v celom spanielsku. bez spanielciny mas velmi obmedzene sance najst pracu.( iba ak by si isla do benidormu – medzi alicante a valenciou – tam je viac anglicanov ako spanielov)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/08/2008 22:16  

ahojte ja som teraz našla tento prispevok na kanarske ostrovy velmi ma to tam taha lebo nemam rada zimu prosim napište niekto ako to tam je aky su tam ludia kupa domu alebo bytu ako je to cenovo.dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/10/2008 8:27  

Ja pracujem a byvam v Spanielsku par mesiacov. Tu su moje skusenosti:ako prve si musis vybavit NIE bez toho sa nezamestnas.Samozrejme musis vediet po spanielsky.S pracou je tu momentalne problem pretoze je tu kriza a vela spanielov nema robotu.Tiez som mala velky problem s tym ze spanieli nevedia ze Slovensko a Slovinsko nie jedna krajina…Takze sa mi stalo ze si odomna pytali pracovne povolenie,nakolko Slovinsko nie je v EU.Co sa tyka vybavovania papierov necakaj ze ti na uradoch pomozu ak niecomu nerozumies a nemas po ruke znameho spaniela,mas smolu.Tiez teraz presli na novy system davaju do NIE pismeno Y (predtym bolo X) a samozrejme ze este nemaju prehodene pocitace ani v banke ani u doktora jednoducho nikde takze mas problem otvorit si ucet v banke ci zaregistrovat sa u lekara.Takze znova pokial nemas znameho spaniela je to tazke….Co sa tyka bytov samozrejme ze sa daju prenajat cena sa pohybuje okolo 500 euro za mesiac.Strava je o nieco drahsia ako na Slovensku.Plat okolo 7euro na hodinu.Takze o peniazoch to tu nie je.Ale je tu teplo 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/10/2008 10:51  

Ahoj Chica, ty si na Tenerife? nechces pokecat?, ja tu byvam . moj mail>
href=“mailto:brunca1@gmail.com“>brunca1@gmail.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/10/2008 10:13  

Chica, len Ta trosku poopravim, Slovinsko je v EU, dokonca uz u nich funguje aj euro 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/10/2008 15:07  

ahoj vsetci, patrim do skupiny ludi , ktory neznasaju skarede a chladne pocasie, milujem more, plaze a slnko a hlavne pohodu 🙂 momentalne zijem 5 rokov v prahe ale uz ma to nebavi a chcem aj s priatelom odist do spanielska do Malagy. Prosim poradte mi niekto co si musim ako prve vybavit ked tam pridem, a mozno ak tam niekto ste a mate dobru dusu dajte na seba kontakt nech nie sme tak strateny…sme slovaci musime drzat prio sebe. Viem ze prve roky budu tazke ale nejdem do spanielska zarabat ale zit, nie som naivna takze viem ze aj praca sa asi bude tazsie zhanat, momentlane s aucim po spanielsky ale su to naozaj len zaklady co ovladam….PROSIM teda vsetky spriaznene duse o help …:) DAKUJEM


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/12/2008 23:04  

zijem v spanielsku 10 rokov a mozno ti mozem dat par inf.v podstate nepotrebujes nic zvlastne.byty sa daju prenajat bez problemu,no ceny su podla provincie od 300 do 800e.a malaga je plna angl.dochodcov,co zdvihlo dost ceny,mozno by vam bolo lepsie v provincii valencia,niekde v okoli elche alebo alicante,je tam aj viac prace.po najdeni bytu treba sa prihlasit na mest.urade,pretoze na vybavenie NIE(DOKLAD TOTZN.PRE CUDZ.)POTREBUJES BYDLISKO.NEPOTREBUJES HO,ak tu nemienis pracovat.potom uz spotvrdenim bydliska(apadronamiento)na cudzinecku policiu,ale tam je to uz bez problemov.no s pracou je to dnes horsie,musis si uvedomit,ze teraz ma span.najvyssiu nezamestnanost z eu.takze vam drzim palce,ak sa rozhodnete,nech sa vam dari!


ReagovaťCitovať
 Dadus
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 6
21/06/2010 13:31  

Zdravím všetkých,
potrebujem poradiť ako je to s papiermi keď chcem odísť na Kanárske žiť, teda byvať aj pracovať. Treba aj nejaké pracovné povolenie, víza, kedze by to bolo na dlhsie nez len 90 dní? čo treba urobiť po príchode na Kanárske? kde a čo a ako zaregistrovať ked idem vlastným autom?
Chcela by som tam ist na spoznavaci jazykovy pobyt? poznate tam nejake jazykové skoly? aké su? aj nejaké dôveryhodné pracovné agentúry. španielsky zatial neviem.. čo to po NJ a AJ a to chcem ešte sa ist zdokonalit na jazyk. kurz.
Akí su tam teraz ludia k sebe v čase krízy, cenovo to ako vyzerá?
a čo sa týka ubytka, v akej cenovej reláci sa dá zohnať lacnejší prenájom?

na začiatok rozmyslam niečo ako hotelový personál.

budem povdacna za akékolvek info.

Dakujeeem


ReagovaťCitovať
 pepino460
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 2
12/08/2010 18:26  

Nic ma po tom nieje, ale podla tvojho mena si myslim, ze zbytocne ti budu odpovedat cudzi ludia na vsetky tvoje otazky, ked tu zije tvoj ex……., jeho rodina a priatelia. 😕

Poznam ta Daduska asi len po mene /z pocutia/, asi som nikdy nevidel……………. a ak to niesi ty, poradime:

Lod: Cadiz – Tenerife cca 500E jednosmerka. s autom s SK EC mozu byt po case problemy, policajti chcu prepis na SP, na co potrebujes homologizacne cislo, ktore dostanes u vyrobcu, to si urcite vybav.
Papiere: staci pas, pripadne obciansky, zaplatit poplatok cca 20E, zmluvu od bytu kde budes byvat/nemusis byt v zmluve uvedena, staci ak ti da majitel uvedeny na zmluve potvrdenie ze tam byvas/, ostatne vybavis na pockanie u policie.
Byty sa tu daju zohnat/na rozdiel od prace/ za 400-600E.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Rady a tipy

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.