New York alebo sladké Španielsko?

Praktické rady týkajúce sa bežného života v cudzine od tých, ktorí už čo to okúsili a majú čo odkázať „nováčikom“

Poslaťod janca » 30 Okt 2007 22:46

drzim palce martin
nech sa ti dari!!!
ahoj
janca

Poslaťod Ludmila » 13 Dec 2007 14:36

Caute vsetci. Chcem sa tiez podelit o svoje skusenosti, nakolko zijem v spanielsku (rok). Suhlasim s Tomasom a s Jancim - zivot je tu v podstate celkom v pohode (ako si zariadis...), ale nie je tu nic co by sme nemali aj na Slovensku (teda okrem mora, ktore je ale aj tak dost od ruky v pripade, ze zijes v madride; coridy, ktoru staci vidiet raz; a realu madrid ktory staci tiez vidiet raz :-)). Jazdia tu naozaj ako dementi, cervena na semaforoch im nic nehovori, zaparkuju hocikde, aj v strede krizovatky...
co sa tyka jedla - neviem, asi mi nieco uslo, lebo sa tu "dobre jedlo" spominalo uz viackrat, ale... ak si niekto pod pojmom dobre jedlo predstavuje monotonnu kuchynu kde prakticky vsetko chuti a vyzera rovnako nech je to hocico, tak potom OK. clovek zo zaciatku ocakava velke veci, ale zisti, ze to vlastne vobec nie je az take uzasne - paella sa cloveku raz dva preje, tie ich "flakoty" masa s asi 5 hranolkami tiez, jedine gazpacho stoji za nieco... zeleninu uvidis akurat tak ked si ju zvlast objednas... no aby som to zhrnula, je tu fajn, ale doma je lepsie :-)
Ludmila

Poslaťod andrea » 15 Dec 2007 00:19

ludmila, neviem kde zijes, ale asi ti vazne nieco uslo, co sa tej kuchyne tyka. prestan chodit do tych turistickych restik a behni do tej kam chodia spanieli. viem o com hovorim, robim kucharku (medzinarodna kuchyna). zabehni do poriadneho tapa baru a vyzkusaj zo vsetkeho cosi.
andrea

Poslaťod mar » 18 Dec 2007 21:19

ja myslim ze LUDMILA ma vela pravdy!neprisli sme sem na to aby sme chodili do drahych restauracii a nechali tam 50 euro za obed ,ked vlastne mnohi tolko za den ani nezarobime.ja to poviem asi takto- spaniely nam v nicom nesiahaju ani po paty!jedine v tom ze drzia spolu,co my slovaci nedokazeme!
mar

Poslaťod andrea » 21 Dec 2007 23:53

to je nieco ine, ak niekto sem pride len zarobit. ja tu totiz zijem, takze to vidim trochu inak.
andrea

Poslaťod borec » 08 Nov 2009 19:17

ahoj ja by som ta chcel velmy ale velmy poprosit ci by si mo mohla povedat nieco o new yorku.Strasne sa ta chistam ale nemam ako .Neviem ako .CHcel by som tam strasne pracovat.Len neviem ako a tieto agenturi su nanic tu na slovensku.Dovtedy nechcem ani umriet kym sa tam nedostanem.Pomozmi aspon kusok prosi.Neviem ci poznas Henryho Kallana.Odpis prosim .Dakujem
borec

Poslaťod Alena » 19 Nov 2009 23:02

Pepe, klobuk dole pred tvojim podrobnym opisom. Si poctovy a dobrosrdecny clovek.
Alena

Re:

Poslaťod Marianna11 » 25 Jan 2010 14:18

ahoOj tak New york je aj moj sen.mne sa naskytla jedna ponuka íst pracovat do usa..ale je to cez inzerat..
ale nie je to v NY ale v Severozapad Usa..tak napíš na moj e-mail href="mailto:marky9@zoznam.sk">marky9@zoznam.sk
Marianna11

Krajina: Slovakia (sk)
Mesto: levice

Re: New York alebo sladké Španielsko?

Poslaťod jvlsusa » 19 Feb 2010 17:36

Volám sa Ján, bývam v Martine na Slovensku. Nejde mi do hlavy, keď Ti je smutno za Europou, prečo práve Španielsko, prečo nie domov. Bol som vlani v Španielsku s rodinou dva týždne. So všetkým som bol spokojný, tým myslím Španielskú kultúru, ľudí,a pod. Chcel by som Ťa však osloviť so zaujímavým biznisom v USA. Ja som pre to predal alebo lepšie povedané daroval svoju firmu po 17.rokoch. Uplatní sa v tomto biznise každý kto chce lepší príjem, vlastnú firmu, spoznávať nových ľudí ... Práve v týchto dňoch začíname s predstavovaním nášho projektu USA v New Yorku v Hoteli Pensylvánia, Sewent Avenne 401. N.Y.10001 25.2. a 2.3. o 21.00 sa v tomto hoteli určite dozvieš niečo zaujímave. Vstup je zdarma a pozvi aj priateľov. Bude tam určite veľa ľudí s Europy, hlavne Slovákov, Čechov, Maďarov... Týmto si aj ja hľadám priateľov v Amerike lebo mám už 49 r. a takouto príležitosťou so sa stretol len teraz. Niečo sa dozvieš aj na class="postlink" href="http://www.lyoness.us">www.lyoness.us Volám sa Ján Varinský, moje ID: 421 000 003 349, mobil: 00421905010108, skype: jan.varinsky , prepáč mi tykanie ale myslí si, že takto na diaľku sa to lepšie komunikuje. Ahoj.
jvlsusa

Mesto: Martin

Re:

Poslaťod jani77 » 12 Mar 2013 08:20

barbora píše:Ahoj Elenka.
Citala som si tvoj mailik.
Za par dni budem mat 28 rokov a stale presne neviem co od zivota ocakavam.Jedno viem ale isto, chcela by som zit,byvat a pracovat v takej krajine ako su kanarske ostrovy.
Pozerala a hladala som rozne info co sa tyka prace,ale vela toho na internete nie je.
Som fyzioterapeutka a rada by som pracovala v tejto oblasti.
Myslis,ze by som mala sancu uplatnit sa v zdravotnictve na kanarskych ostrovoch?Akym sposobom sa da hladat praca na kanarskych?
Dakujem ti za odpoved,drzim palce aby sa ti darilo a aby si bola stastna.
Barbora-BA

Ahoj Barborka čital som čo si pisala :) Páči sa mi tvoja uprimnost že nevieš čo očakavat od života:) ja prave chcem začat žit nový život je to komplikopvane nejak :)) ale chcem tiež pracovat na kanarskych ostrovoch ako maser zaujima ma pomoc ludom nakolko čitam že si fyzioterapeutka tak som ragoval a napisal ti.. janči zo ziliny:))
jani77

Mesto: zilina

Predchádzajúci

Späť na Rady a tipy

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Yahoo [Bot] a 2 hostia