Krásy a zaujímavosti cudzích krajov  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/02/2005 21:17  

Ako poznáš krajinu, v ktorej žiješ? Objavil si zaujímavé miesta v cudzine, ktoré nenájdeme v sprievodcoch a možno o nich nevedia ani mnohí „domorodci“? Rozšír naše obzory a upozorni nás na ne.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/03/2005 19:00  

neviem,ci a kto pozna mestecko La California v Taliansku provincia Livorno,na brehu Stredozemneho mora.Ak niekto ano;pripajam historiu ako toto miesto vzniklo.Na prelome 1800 a 1900 odchadzalo z Talianska vela ludi do Ameriky za vysnivanym lepsim zivotom.Najviac ludi opustalo Siciliu a Calabriu,kde i dodnes nie je velmi vysoka zivotna uroven.Ako vzdy sa najdu sikovni a podnikavi ludia bez skrupul,tak i lodiari,co si nechali zaplatit za prepravu do USA boli velmi „podnikavi“.Povozili ludi po Stredozemnmo mori a v noci ako ciernych pristahovalcov tychto vylozili na breh mora,s tym,ze maju do rana nehnute sediet schovani pri mori a az potom sa rozist.O co bolo vacsie prekvapenie,ked tito co zaplatili za cestu do Ameriky zistili,ze su stale v Taliansku.Nuz a na pocest tohoto“neslavneho dobrodruzstva“pomenovali miesto,kde sa i viaceri usadili La California-ich vysnivana zem.Dnes pre niektorych ano,nadherna cista pieskova plaz,mestecko,s novymi domami a hlavne turisticke miesto.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/06/2005 2:12  

Vedeli ste kde sa nachadza chalupka strycka Toma?pravdepodobne niektori citali tuto knihu v detstve.Nachadza sa v Dresden(ontario),medzi Londonom a Windsorom(southwestern ontario).Strycko Tom,charakter z menovanej knihy (H.B.Stowe)bol vlastne rev.Josiah Henson(1789-1883)ktory poskytoval utociste utecenym otrokom z juhu.Dej knihy je z roku 1852.Velmi zaujimave.Domorodci o tom nejak vedia,ale nikto tam nebol.Velmi malo navstev,skutocne.Now you know!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/08/2006 21:10  

Vidim, ze do tejto rubriky uz vyse roka nikto neprispel, tak si beriem slovo ja. Zijem v severnom Taliansku region, Friuli Venezia Giulia. Je to znamy region pre turistov pre mesta ako Grado, Udine, Palmanova, Trieste a Aquileia. Slovaci ale viacej poznaju primorske letoviska Lignano, Grado, Bibione (to je uz sice region Veneto) a Iesolo. Ano je tu pekne more,ma pre svoje plaze modru vlajku.
Ja by som chcela upozornit na krasne horske jazera v tomto kraji. Hned za hranicami pri Tarvisiu su Laghi di Fusine (fusinske jazera). Su v nadm. vyske asi 800m. Su to jazera ladovcoveho povodu. Krasna priroda, cisty vzduch.
Dalsie krasne prirodne jazero je lago di Cavazzo. Je 30 km od Udine. Ked idete po dialnici A23, treba zobrat odbocku na: Carnia, Tolmezzo, Cavazzo Carnico. Toto jazero je moje nahradne „Strbske pleso“. Spominam jazera preto, lebo su vyborna alternativa pri vysokych horucavach. Urcite turisti sem chodia koli moru, ale jazera su taka mala zmena. Este spomeniem, ze pri tomto jazere Cavazzo je jedna mala dedinka Bordano, kde sa nachadza Dom motylov (La casa delle farfalle).
Je to nadherna expozicia motylov z celeho sveta, pozor zivych! To je take nieco ako velky sklennik,plny zelene a kvetov kde volne poletuju motyle a aj kolibriky, andulky, zebricky. Su tam jazierka s rybkami a korytnackami. Je tam aj terarium s hadmi, chameleonmi a vsadejakej havede. Je to ako prechadzka medzi lietajucimi farebnymi motylmi (Niektore su velke ako lokse 🙂 , neprehanam, tie su s Madagaskaru). No ako v rozpravke!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/08/2006 2:29  

Ja zijem na Hawajskych ostrovoch. Zijem na ostrove Oahu, je to ozaj nadhera, orchydee, vodopady a na severe ostrovu Oahu su najvyssie vlny na svete. Kona sa tu rocne sutaz selosvetoveho surfu. Kazdych par mesiacov popularne skupiny a spevaci vystupuju uplne zadarmo pred hotelom, blyzko Waikiki beach. Bola tu napr Madona. Byvat v strede Pacifickeho oceanu je nadhera. Zivotna uroven velmi dobra, kupit sa tu da vsetko na co si len pomyslim. Hawajske ostrovu maju najviac palm na svete, zapad slnka je neuveritelne nadherny. Najviac na svete sa tu pestuju ananasy a macadamia orechy(najdrahsie orechy na svete), hawajska kava rozvoniava po celom dome. Papagaje v zahradke a tropicke kvety, teplo po cely rok. Hawajska hudba je tiez pekna. Ulice a mesta cistucke a luxusne, no co viac si mozem priat. Lezat na bielom, ciernom alebo normalnom piesku je ozaj snom kazdeho. Morska priroda nedotknuta. Z plaze pozorovat delfinou alebo velryby, snorklit, potapat sa alebo plavat na lodi z ostrova na ostrov, je nazabudnutelne. Pacifik je najcistejsi ocean na svete, maju ho aj australcani a novo zelandcani a pod. No a budovy-nadhera. Konala sa tu sutaz najkrajsia budova na svete, to stalo za to. Teraz turisti sem chodia sa divat na tie luxusne budovy. Jazyk je tu English, Hawaiian, Tagalog a Japanese. Zakladny je anglicky. Tazko tu spominat nejake pekne miesto, pretoze na kazdom kroku ja nadhera a to na vsetkych Hawajskych ostrovoch. Big Island, to je najvacsi Hawajsky ostrov leziaci na juhu, ma najvacsie sopky na svete. Kazdy den na Big Islande v noci sa da pozorovat vybuchy sopky a ako sa lava vlieva do mora, cez den letiet ponad sopky helikopterou. Nadherne jazera na kazdom ostrove, pocuvat svevy tropickych vtakov, kupat sa pod vodopadom v tepluckej priezracnej vode, cisty vzduch. Kazdy ostrov ma nieco ine a nadherne. Hawajske ostrovy su ozajstny raj na zemi ale nesmiem zabudnut dodat ze Australia a Novy Zealand patia tiez medzi moje rajske staty. Ved Great Barrier Reef ma iba Australia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/10/2006 19:08  

super mesto je londyn


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/10/2006 15:00  

milena,ako si sa dostala na Hawai.Ty zijes v raji uz zaziva


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/10/2006 15:28  

krasny je aj dubai ale aj abu dhabi…..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/11/2006 0:31  

v anglicku je pekne na Stonehenge je to coolove miesto a na nakupovanie odporucam birmingham ale ak niekto pozna milton keynes to je dalsi nakupny raj dalej by som spomenul devon to je nieco pre amaterskych archeologov su tam tony fosilii


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/12/2006 10:00  

Ahojte,
kým si zakúpite dovolenku, alebo niekam vyrazíte, oplatí sa Vám navštíviť nový internetový portál o cestovaní: class=“postlink“ href=“http://www.vianostra.net“>www.vianostra.net
Máte negatívnu skúsenosť s cestovnou kanceláriou? Sekcia Sny a skutočnosť na class=“postlink“ href=“http://www.vianostra.net“>www.vianostra.net – sem patrí Vaša sťažnosť – pomôžete sebe aj mnohým ďalším.
Cestujte s nami a pomôžte na cestách sebe aj iným. Môžete sa stať dopisovateľom, spravodajcom, alebo redaktorom tohoto nového internetového portálu o cestovaní
Krásny deň a všetko dobré
Jo


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/03/2007 8:17  

Aj v takej Ziline je celkom pekne. Na solinkach je obchodny dom centrum.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/03/2007 19:51  

svajc je celkom v pohode,najlepsie na motorke,cesty v pohode,pozor na pokuty 😉


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/04/2007 0:17  

Tak to ste ešte neboli v Irsku. Konkretne v oblasti Co. Kerry. Dedinka Portmage. Z tejto malej dedinky každé ráno za pekného počasia o 10:00 odchádzajú lode na ostrovy, kde žije 2 najvačšia kolónia vtákov na svete. Sú tam dva ostrovy. Okolo jedného len oboblujete a na ten druhý máte asi 4 hodiny. Oni Vás tam odvezú a aj privezú spať. Krásny výlet na celý deň. Ak by nevišlo počasie. Je tam Hotel. Nieje problém. Vstupné na Loď je 4O Euro. Odporúčam foťák alebo kameru. Teplejšie sa obliesť. Dosť fúka, ako kde. Bol som 2x. Veľa šťastia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/05/2007 18:24  

uz zejem 6 rokou vo swiss..a.uz mi dost ludi povedalo ze poznam lepsie swiss ako ty domaci..a za vseto dakujem mojmu priatelovi..viva swiss….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
08/05/2007 13:12  

Ahojte, my byvame v Zambii. Sme tu druhy rok a trochu sme uz toh precestovali (Zambia, Zimbabwe, Tanzania a Zanzibar, Kena, Botswana, Juhoafricka), takze ak sa sem chystate a rozmyslate, co tu robit, vidiet atd., ozvite sa. Je tu fakt pekne a oplati sa sem prist!
Elena

Blogujeme o nasom zivote tu (a aj o inom) na:
class=“postlink“ href=“http://www.blogs.se/laksotesakova“>www.blogs.se/laksotesakova


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/05/2007 14:26  

Milan
byvam nedaleko od Dresden (asi 200 km), budem pozerat co tam je na pocest…socha, muzeum alebo nieco ine. Diky za informaciu, malicherna ale zaujimava.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/05/2007 3:18  

Mili Zambijcania,

je streda vecer uz len par minut do polnoci ( v Kanade) a ja som cirou nahodou zabludila na vasu stranku. Videla som fotogragie a mam o Vas obraz – tak si to tam uzivajte. Vase zazitky Vam nikto nezoberie. Je to experience – one of the kind!

Majte sa pekne!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/08/2007 20:02  

z trochu ineho sudka:

v centre Hamburgu je pamiatka, polozburany barokovy kostol. nemci ho nechali ako memento z II. sv. vojny. je to velky, 3 lodovy chram, z ktoreho sa zachovala cela veza so zvonicou a torza obvodovych murov. ked som to prvy krat videl, tak ma riadne zamrazilo. miesto uplne dycha hrozou vojny. tazko sa to opisuje, treba vidiet. pripadnym zaujemcom mozem poslat fotky, ak ma skontaktuju.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/12/2007 23:28  

sorry, drummer, ale co je na nejakom torze z ii. svetovej zaujimave? pripominanie si vojmy, ty si dobry druuuuuuuk!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/12/2007 22:13  

Slovaci na vychode Slovenska by mali okamzite zburat budovu kde je muzeum alkoholika,schizofrenika,drogara A.Warhala.V nekulturnej divocine menom USA. am takehoto blazna nazvu kral popartu ale medzi civilizovanym svetom je to nanichodnik ktory moze mohol kovbojou zaujat.V Europe by zaujal psychiatrov.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/03/2008 22:58  

ked na beach tak dve miesta: v Europe ostrov Hvar a v usa Cancun v Mexicu
Hvar ma krasnu modru teplu vodu vdaka juznej polohe, minimum prsania (pohorie Biokovo na pevnine zadrzi mraky), pri ostrove je 21 malickych ostrovcekov kam premava taxik-lodka (rano tam a poobede nazpat, cize mozete byt kazdy den v „inej krajine“, a pretoze ten taxik stoji peniaze tak na tych ostrovcekoch nie je az taka tlacenica ako napr. v Makarskej, je to vhodne aj pre nudistov, a tiez rybarske restiky su tam „morove“)

Cancun ma krasnu tyrkysovu vodu, biely piesok na plazi bez jedineho kamienku, sluzby a ceny su neprekonatelne, all-inclusive doporucene, swim-up bar (bar v bazene) tiez „silno“ doporucene, snorklovanie, vylet na mayanske pyramidy, masaz, manikura, pedikura casto byva v cene balika. viva la mechiko


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/03/2008 10:25  

to nemyslis vazne ze v U.S.A – do cancunu do mexica – nevedela som ze mexiko sa v poslednej dobe stalo dalsim statom spojenych statov americkych


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/03/2008 10:49  

Co tu trepes, predsa aj my sme isli z USA do Cancunu a pritom si nikto nemysli,ze je to dalsi stat USA. Pis k veci. Ved amesk povedal> Viva la Mechico/ cita sa to tak ale pise sa Mexico/


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/03/2008 10:54  

ked je tam napisane a citujem – a v usa cancun v mexicu – to je co vzdy som si myslela ze mexico je v centralnej amerike – a nie v usa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/04/2008 12:45  

Ahoj Milena,

pisala si to uz davno, ale ak by sa ti este podarilo dostat na tuto stranku, tak napis, ako si sa dostala na Havajske ostrovy a co tam robis a ci je problem najst si pracu:) dakujem.

Katka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/06/2008 14:19  

zdravim všetkých žijúcich v raji:) ja som tiež 3 rôčky žila v tom švajčiarskom pri ženevskom jazere, no ale ked čítam to o havaii a afrike tak mi srdiečko poskakuje túžbou ísť tam a možno aj zostať, ale to by som si tam musela asi presťahovať celú rodinu čo je úplne nemožné 🙂
držím vám tam palce a v tichosti vám závidim 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/06/2008 11:46  

Ahoj, v tomto regione som zil aj ja. Rok 2006. Bol som Na služobnej ceste v Tolmezze a stravil som tam takmer cely rok. Mozem odporučiť. Nadherna krajina, či vysoke kopce alebo more, vsetko je kusok od seba. Za Bordano-motyli, dom chcem dodat, ze v skleniku su miestnosti jednotlivych krajin, kde je aj prisposobene podnebie. Tie motyle stoja za to ludia 🙂 Boli tam aj s rozpätim kridiel cca 20 cm. A dedinka Bordano je tiez zaujimava kresbami na domoch. Milujem ten cely kraj od Tarvisia az po Bibione a Trieste.
Jazero Cavazzo je aj cez leto mierne studenene, ale kupat sa da,kupali sa tam. Je tam pekne, osadene v kopcoch a travil som tam velmi vela casu – relax.
Najviac mi ostalo do dnes dna v hlave zafixovane, ze tam boli skoro vsetci vecne usmiatí. To bolo moc prijemne.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/06/2008 11:33  

Hey,

Have You seen new movie with angelina ?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/06/2008 16:42  

Na slovenske Vysoke Tatry nikto nema.Super,krasa.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/06/2008 5:41  

Katka, ja som bola tiez na Hawajskych ostrovoch na dovolenke. Co chces vediet? Mam tam rodinu.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Rady a tipy
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.