Hľadanie základnej školy v Írsku  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/11/2005 11:35  

CHcem sa presťahovať do Írska za manželom aj s deťmi. Nikde sa neviem dočítať a ani sa dozvedieť ,ako postupovať pri vybavovaní zaradenia detí do základnej školy.(po anglicky vedia iba čiastočne)Aké sú možnosti, či sú školy kde sa dá učiť po slovensky, alebo len po anglicky.Prosím o radu.Jedná sa o mesto Cork.Ďakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/11/2005 15:00  

podla mna najlepsie by ti v tomto ohlade mohla poradit irska ambasada.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/03/2006 8:46  

Ahoj.Vsimla som si len nedavno tvoj dotaz, co sa tyka umiestnenia deti do skoly v Irsku. Aj co sa tyka ich jazykovej znalosti.Zaujimalo by ma,ci ste nasli pre deturence vhodnu skolu ako sa adaptovali na nove prostredie.Dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/03/2006 10:57  

Ahojte,potreboval by som radu. Stahujeme sa do UK, mame 8 a 10 rocne deti. Mame strach, ako sa prisposobia prostrediu a jazyku,ktory skoro vobec neovladaju.Nema niekto skusenosti s detmi v ich veku?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/05/2006 11:08  

Ahoj, musim reagovat na vas dotaz, resp. ziadost o pomoc. Mam totizto presne identicky problem a doteraz sa mi nepodarilo zistit, ako to s tym skolstvom v Britanii je. Mozete mi , prosim, poskytnut nejake informacie co sa tyka tohoto problemu? Tiez si zistujem akekolvek informacie. Ked nieco blizsie a presnejsie zistim, urcite to sem napisem. Kazda rada a informacia dobra. Dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2007 9:19  

Kto ma skusenosti s umiestnenim deti v skole v Corku,maju 11 a 14rokov anglicky vedia malo.Chceli by sme sa pristahovat za manzelom no neviem ako postupovat.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/11/2007 13:55  

chcem ist do skoli s detimi aa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/11/2007 15:45  

Miska prosim ak si v Corku napis aku skolu si nasla ja mam teraz ten isty problem neviem ktora skola by bola najlepsia pre deti slovakou .Dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/12/2007 18:39  

zdravim vas, ja zijem v severnom irsku,tiez som tu prisla za manzelom aj so synom.My sme to riesili tak , ze sme nasli najblissiu skolu v okoli bydliska ,boli sme za riaditelom a syn mohol nastupit.Anglicky vedel par slovicok, cisla a farby. sme do skoly chdi rok a ma problem so slovencinou nie s anglinou.o Tolko na povzbudenie


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/12/2007 18:41  

zdravim vas, ja zijem v severnom irsku,tiez som tu prisla za manzelom aj so synom.My sme to riesili tak , ze sme nasli najblissiu skolu v okoli bydliska ,boli sme za riaditelom a syn mohol nastupit.Anglicky vedel par slovicok, cisla a farby. Do skoly chodi rok a ma problem so slovencinou nie s anglinou. Tolko na povzbudenie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/12/2007 14:37  

ahoj takže mi sme už v Corku 2 roky a deti navštevujú tunajšiu školu ktorá bola najbližšie ku nášmu domu. Našťastie tunajšie školy nerobia žiadne problémy a deti mohli v pohode nastúpiť aj ked nevedeli skoro nič po anglicky.Zo začiatku to bolo pre nich veľmi tažké ale v priebehu pár mesiacov si perfektne zvykli.Dokonca v škole im dali špecialne učiteľky na doučovanie ang. jazyka.Doteraz majú stále špecialne hodiny a môžem povedať že už komunikujú bez problémov.Ak by ste chceli viacej vedieť stačí sa mi ozvať rada pomôžem, ked budem vedieť.píste mi skôr na href=“mailto:srokovsky@szm.sk“>srokovsky@szm.sk


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Rady a tipy

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.