Ako telefonovať lacno zo zahraničia na Slovensko

Praktické rady týkajúce sa bežného života v cudzine od tých, ktorí už čo to okúsili a majú čo odkázať „nováčikom“

Ako telefonovať lacno zo zahraničia na Slovensko

Poslaťod admin » 27 Aug 2004 01:11

Akú formu telefonovania zo zahraničia uprednostňujete? Snažíte sa nájsť cenovo, či kvalitatívne výhodnejšie alternatívy k tradičnému telefonovaniu? Máte skúsenosti s predplatenými kartami, či preferujete skôr volania cez internet? Ktorú formu uprednostňujete a prečo? Alebo vás to naopak nezaujíma, peňazí máte dosť alebo netelefonujete tak často, takže sa nad tým veľmi nezamýšľate?
Obrázok užívateľa
admin
Site Admin

Krajina: Slovakia (sk)
Mesto: Bratislava

Poslaťod Jano » 06 Sep 2004 14:26

Asi najjednoduchší spôsob cenovo zvýhodneného telefonovania zo zahraničia je predplatená karta Global (predáva sa v hodnotách 200/400/1000 Sk) alebo jej “postpaid” alternatíva – karta Echo. Tá je naviazaná na pevnú linku na Slovensku, takže ak žiadnu nevlastníte a nechcete svojimi účtami zaťažovať rodičov či známych, tak na jej existenciu zabudnite. Obe sú od Slovak Telecomu. Nevylučujem, že existujú ešte aj podobné produkty naviazané na účet v niektorej zo slovenských bánk.

Výhody:
- dobré pokrytie (všetky dôležité krajiny)
- výhodnejšie tarify pre volania na Slovensko z pevnej linky alebo mobilného telefónu
- na volania sa používa bezplatné číslo 0800 alebo 00800, nájdu sa aj mobilní operátori, ktorí vás naozaj za hovor nespoplatňujú, nie je ich však veľa
- vždy viete, koľko ste pretelefonovali, automatická tetuška vám to rada oznámi

Nevýhody:
- kartu Global budete darmo hľadať v trafikách v zahraničí, kúpite ju len na Slovensku, takže sa je treba predzásobiť
- v niektorých krajinách sa čiastočne spoplatňuje aj hovor miestnym operátorom, resp. potrebujete vhodiť mincu do automatu, aby ste vôbec mohli “bezplatné” číslo vytočiť
- stále sa nájdu aj lacnejšie alternatívy väčšinou založené na volaní cez internet (možno niekto vypomôže s konkrétnymi tipmi pre konkrétne krajiny)
- sám som mal nie veľmi dobré skúsenosti s touto službou pred pár rokmi v Nemecku, možno sa už ale situácia zmenila a linky sú už “prečistené” a kapacitne vylepšené

Ako vidíte, tento spôsob telefonovania má svoje výhody i nevýhody. Takže zhrniem - vcelku dobrá služba pre tých, ktorí chcú čo-to ušetriť, nečakajú žiadne zázraky a zároveň sú dosť pohodlní na to, aby hľadali iné možnosti pre lacnejšie telefonovanie. Ako poznám slovenskú mentalitu (veď som jeden z nich), mnohí sa vydajú asi inou cestou.

Príjemné telefonovanie!
Jano

Poslaťod zdenka » 21 Okt 2004 20:18

najdite si na internete stranku www.billigertelefonieren.de
su tam zadane predvolby na pevnu linku alebo na mobil.
je to ovela lacnejsie ako cez telekom.
prijemne telefonovanie
zdenka

Poslaťod Julian » 16 Nov 2004 12:36

no ak ste v Anglicku, skuste vytocit 08444280280 - zaplatite len 4 p za minutu. good luck
Julian

Poslaťod peter » 25 Nov 2004 22:51

tu skuste cez satelit ,vyjde to na 13 centimov na mobil na slov
peter

Poslaťod peter » 25 Nov 2004 22:52

mal som na mysli belgicko
peter

Poslaťod cervena » 28 Nov 2004 19:17

cervena

Poslaťod dali » 28 Nov 2004 20:59

zabudol si udat ze to plati len na pevnu linku a islo mi to cez 02 (vodafone nesiel, ine som neskusal)
dali

Poslaťod Alena » 29 Nov 2004 06:21

Vie niekto poradit ako najlacnejsie volat z Ameriky na Slovensko? Prisla som sem len nedavno a zatial mam len ako zeleznu rezervu kupenu tu predplatenu kartu Global. Ale v buducnosti nemam ani najmensiu chut podporovat Slovak Telecom. Pracovala som totiz v telekomunikaciach a viem ako ryzuju na ubohych jednoduchych ludoch. Zo srdca neznasam monopoly a chcem aby uz konecne aj na Slovensku bola aj v telekomunikaciach sloboda vyberu a konecne normalne ceny za telefonovanie ako je bezne inde vo svete. Myslim, ze mnohi v tomto budu so mnou suhlasit. Len pre istotu - pre narodovcov - aby ste si nahodou nemysleli ze Global kartou podporia rozvoj slovenskej firmy. Zarobene peniazky totiz aj tak pocestuju do vreciek nemeckych vlastnikov Slovak Telecomu...
Alena

Poslaťod Peter Klein » 03 Dec 2004 14:57

Myslim, ze ti viem poradit po roku stravenom v USA ako sa dal lacno a vyhodne telefnovat z US na Slovensko. Ano z tou Globalkou mas ravdu je to nanic, a je to drahe. Takze mas dve moznosti> ak si v niektorom z velkych miest ako NY, Boston, Chicago, Pittsburgh tak najdi najake polske, ceske, slovenske restauracie, tam maju predplatene karty, napriklad s C1 za 5$ mozes telefonovat na SK 200 minut na pevnu linku. V NY konkretne Milan's Restaurant na 5th Ave. v Brooklyne. Ak nie si vo velkom meste a mas net, tak objednaj cez net, napriklad> www.best-prepaid-calling-cards.com a a objednas kartu online (20$ - 360 min.) alebo ti zostava kupit prepaid kartu vo Wal-Marte, Office-Maxe, Targete a vybrat si co potrebujes. Is that enough?
Peter Klein

Poslaťod Alena » 06 Dec 2004 03:29

Ahoj Peter,
Dakujem za radu. Vyskusam a potom dam vediet co sa mi podarilo. Zatial dakujem! Alena
Alena

Poslaťod Lubor » 09 Dec 2004 15:35

Z Francuzska som donedavna pouzival vselijake predplatene karty, vychadza to okolo 2-3 Sk/min. na pevnu linku a 8-10 na mobil. Kvalita vacsinou nic moc.

Teraz idem len cez Skype (www.skype.com), alebo zadarmo s tymi co su online na Internete alebo na pevnu linku za 0,055 €/min, na mobil 0,196 €/min.
Obcas sa stane ze trosku pokryvkava kvalita, ale vacsinou je to OK.
Lubor

Poslaťod Lubor » 09 Dec 2004 15:37

Este som zabudol, tie tarify cez Skype su samozrejme rovnake odhocikial na Slovensko. Akurat ma stve, ze do Ciech je to o polovicu lacnejsie.
Lubor

Poslaťod livia » 08 Jan 2005 21:40

PROSIM, PORADTE NIEKTO, AKO NAJLACNEJSIE TELEFONOVAT Z LAUSANNE SVAJCIARSKO NA SLOVENSKO? V AKOM CASE JE TO NAJLôACNEJSIE? VDAKA.
livia

Poslaťod helena gurbova » 08 Jan 2005 23:37

pre livia.ahoj.Doteraz som si kupovala na poste FLASH minutes leader telefon karte.neviem kolko rapen platis za min,ale vkazdom pripade mozes za 20sfr telef.priblizne hodinu a pol.Je to karta na pevnu linku.tocis 0800.....potom udas pin kode ktora mas na karte a volane cislo-krajina atd.Mala som dobre skusenosti s touto kartou.Momentalne bezi v telke reklama na billig telefonieren.Pozri si www.phonet.ch.
helena gurbova

Poslaťod helena » 09 Jan 2005 11:22

sorr livia.spravna adressa je www.phonetone.ch
helena

Poslaťod IK » 09 Jan 2005 14:07

www.helvatel.ch !

0.01 Sfr./min
IK

Poslaťod Helana. » 10 Jan 2005 23:42

Diky za tip.
Helana.

Poslaťod galki » 13 Jan 2005 20:56

www.telediscount.at / www.telediscount.co.uk
mozno existuju aj v inych krajinach. funguje to z pevnej linky na na pevnu linku resp. mobil. predvolby aj tarify sa menia, treba sa vzdy pozriet na tu stranku. momentalne stoji A - SK/pevna linka 11,60 centov (€), ale bolo to uz aj za 2,2 centov. teraz sa da za tu cenu telefonovat napr. do kuwaitu a afganistanu ;-) usa stoji momentalne 4,4 c.
galki

Poslaťod Radko » 19 Jan 2005 17:17

V Lausanne sme najlacnejsie nasli kartu MAXITEL, najvyhodnejsie je z nej volat z telecard shopu na Chaudrone kde sa pocet minut zdvojnasobi teda za 20 chf mozes volat 4-8h. Alebo ako uz bolo tuna vysie spominane, pre tych co maju moznosti internetu tak zadarmo z www.skype.com.
Radko

Ďalší

Späť na Rady a tipy

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia