Ako telefonovať lacno zo zahraničia na Slovensko

Praktické rady týkajúce sa bežného života v cudzine od tých, ktorí už čo to okúsili a majú čo odkázať „nováčikom“

Poslaťod maja » 05 Okt 2009 18:49

vie niekto najlacnejšie volanie z Rakuska(pevná linka/ na Slovensko/orange/ dakujem
maja

Re: Ako telefonovať lacno zo zahraničia na Slovensko

Poslaťod bulhary » 19 Jan 2010 23:46

Tip na telefonovanie z Rakúska na pevnú na Slov. Karta telering-muecke, potom aktivovať zahraničie. Mesačne V8s to vyjde na 5 EUR ale volať budete za neskutočných 0,04EUR/min. A to po celý deň.
bulhary

Krajina: Austria (at)
Mesto: Wien

Poslaťod Tonya » 20 Mar 2010 10:53

Z Talianska je najlacnejsie volanie,ked si zakupite tzv.SISAL-EDICARD kredit.Nedostat ho sice v kazdej predajni TABACCHI,ale za 10euro mate 100volnych minut na pevnu linku na Slovensko.Na kredite je tzv.zelene cislo 800 030 123 a potom sa uz riadite len instrukciami hlasatelky.Kto nevie po taliansky-dalej vytocite c.1,potom kod z karty,naposledy slov.cislo s predvolbou 00421....Pokial by ste volali z tal.pevnej linky na slov.mob.cislo,postup je rovnaky,len po predvolbe00421 vynechajte 0 z mob.cisla,v tomto pripade mate ale za 10euro len 35 volnych minut...Pekny pobyt v Taliansku...
Tonya

Krajina: Italy (it)
Mesto: Bovolone

Poslaťod magnus020 » 09 Máj 2010 06:03

Zdravim, ja som uz cca 2 roky v Anglicku a vzdy som pouzival len LEBARU. Ich ceny su pravdepodobne najlacnejsie z pomedzi mobilných operatorov.
Mozete pozriete tu : http://www.lebara-mobile.co.uk/en/inter ... ariffs.php

Slovakia
.....................................................
Landline...... 4p /min - 1,39 sk/min
Mobile.........15p /min - 5,21 sk/min-----------------pri kurze 34,7 sk za 1 libru
Message.......10p - 3,5 sk

Na anglicke siete je to za 10p /min, ale vlastne neplatím nic, pretoze vsetci moji znamy maju LEBARU takze volame zdarma.

Momentalne maju akciu ak si dobijete kredit za 20 libier dostane dalsich 10 libier bonus a plus 500 minut a 500 sms zdarma na volania z lebary na lebaru.
Takže teoreticky za 20 libier mozem volat presne 750 minut na slovensku pevnu linku alebo 200 minut na mobil.
Sim karty sa daju kupit v PHONE4U a kredit v kazdom supermarkete, Phone4u alebo jednoducho cez internet.
magnus020

Krajina: United Kingdom (uk)
Mesto: Doncaster

Poslaťod levica » 12 Jún 2010 21:32

Môže mi niekto poradiť, ako najlacnejšie telefonovať z Nemecka na Slovensko,na pevnú linku?Dcéra brigáduje v Titisse a má problém sa dotelefonovať. :( Ďakujem
levica

Krajina: Slovakia (sk)
Mesto: Zilina

Re:

Poslaťod Miskak » 27 Okt 2010 23:22

Alena píše:Vie niekto poradit ako najlacnejsie volat z Ameriky na Slovensko? Prisla som sem len nedavno a zatial mam len ako zeleznu rezervu kupenu tu predplatenu kartu Global. Ale v buducnosti nemam ani najmensiu chut podporovat Slovak Telecom. Pracovala som totiz v telekomunikaciach a viem ako ryzuju na ubohych jednoduchych ludoch. Zo srdca neznasam monopoly a chcem aby uz konecne aj na Slovensku bola aj v telekomunikaciach sloboda vyberu a konecne normalne ceny za telefonovanie ako je bezne inde vo svete. Myslim, ze mnohi v tomto budu so mnou suhlasit. Len pre istotu - pre narodovcov - aby ste si nahodou nemysleli ze Global kartou podporia rozvoj slovenskej firmy. Zarobene peniazky totiz aj tak pocestuju do vreciek nemeckych vlastnikov Slovak Telecomu...

Alenka,

ja uz dlhodobo pouzivam UNION TELECARD, co mi poradili skuseni immigranto z Chicaga.
Predplatim si virtulanu kartu (mam pristupove cislo a heslo, nepotrebujem plastovu kartu), za 10 USD mozem volat cca 4 hodiny na pevnu linku v SR. Da sa volat aj na mobil, ale je tam ovela menej minut. pozri ich na www
Miskak

Krajina: United States (us)
Mesto: Appleton WI

Poslaťod lorena7273 » 13 Nov 2010 18:32

Ak mas internet, tak najlacnejsie je z internetu na pevnu linku, cez VoipWise
lorena7273

Mesto: V.Krtis

Poslaťod Lianna » 08 Máj 2011 02:39

Suhlasim s magnusom, vy co ste v UK, odporucam Lebaru, ich SIM karta sa da zohnat cez internet, na ich stranke uplne zdarma, poslu vam ju domov. Len male upozornenie, ak ju nebudete pouzivat nejaky cas (tusim 2 ci 3 mesiace, nepamatam si presne), cislo sa stane neplatnym a bude nepouzitelna, tak treba aspon z casu na cas dokupovat kredit. Z Lebary na Lebaru sa tusim da volat zadarmo.
Mizantropicka introvertka
None of your f*cking business!
Lianna

Mesto: Manchester

Re: Ja telefonujem cez SKYPE

Poslaťod toni03091 » 08 Jún 2011 09:39

Ja telefonujem cez SKYPE, kupil som si predplatne 4.99EUR a telefonujem neobmedzene do celej Europy. Maju tam aj ine predplatne kliknite si na www.skype.com

toni03091

Jano píše:Asi najjednoduchší spôsob cenovo zvýhodneného telefonovania zo zahraničia je predplatená karta Global (predáva sa v hodnotách 200/400/1000 Sk) alebo jej “postpaid” alternatíva – karta Echo. Tá je naviazaná na pevnú linku na Slovensku, takže ak žiadnu nevlastníte a nechcete svojimi účtami zaťažovať rodičov či známych, tak na jej existenciu zabudnite. Obe sú od Slovak Telecomu. Nevylučujem, že existujú ešte aj podobné produkty naviazané na účet v niektorej zo slovenských bánk.

Výhody:
- dobré pokrytie (všetky dôležité krajiny)
- výhodnejšie tarify pre volania na Slovensko z pevnej linky alebo mobilného telefónu
- na volania sa používa bezplatné číslo 0800 alebo 00800, nájdu sa aj mobilní operátori, ktorí vás naozaj za hovor nespoplatňujú, nie je ich však veľa
- vždy viete, koľko ste pretelefonovali, automatická tetuška vám to rada oznámi

Nevýhody:
- kartu Global budete darmo hľadať v trafikách v zahraničí, kúpite ju len na Slovensku, takže sa je treba predzásobiť
- v niektorých krajinách sa čiastočne spoplatňuje aj hovor miestnym operátorom, resp. potrebujete vhodiť mincu do automatu, aby ste vôbec mohli “bezplatné” číslo vytočiť
- stále sa nájdu aj lacnejšie alternatívy väčšinou založené na volaní cez internet (možno niekto vypomôže s konkrétnymi tipmi pre konkrétne krajiny)
- sám som mal nie veľmi dobré skúsenosti s touto službou pred pár rokmi v Nemecku, možno sa už ale situácia zmenila a linky sú už “prečistené” a kapacitne vylepšené

Ako vidíte, tento spôsob telefonovania má svoje výhody i nevýhody. Takže zhrniem - vcelku dobrá služba pre tých, ktorí chcú čo-to ušetriť, nečakajú žiadne zázraky a zároveň sú dosť pohodlní na to, aby hľadali iné možnosti pre lacnejšie telefonovanie. Ako poznám slovenskú mentalitu (veď som jeden z nich), mnohí sa vydajú asi inou cestou.

Príjemné telefonovanie!
toni03091

Mesto: Croydon

Меня зовут Олег Михайлович Миронов др21.08.1959 согласен чт

Poslaťod Stusipieneata » 18 Jún 2012 10:07

государства ; отвечаю что яОлег Михайлович Миронов Москвич 1959гр просто трус, мелкое дерьмо и хуйло !спорт январь 2012 Гордей ,крайний николай николаевич, кретов евгений владимирович, соматин Вольдемар!Болотная Каспаров АЭС Анжи Дремлюга - замечательный человек Касательно меня мама Тандем дума Ганапольский деньги Крутые Yandex . Митинг ксенофобия рыболовство ,Театр на Таганке детство Прокуратура . Гугл Зенит с 29.03.2001г. – 15.05.2002г. – генеральный директор ЗАО «Балтицепром»; смерть ;
Также я Миронов Олег Михайлович 1959гр трус и долбаеб .
Stusipieneata

Krajina: Afghanistan (af)
Mesto: FQJJRQJP

Poslaťod sonulka » 22 Júl 2012 20:25

Telefonovanie do všetkých sietí a do celého sveta len za 5 USD
Mám pre vás všetkých super správu.
Prichádza, nový celosvetový operátor. Už má spustené skušobné prevádzky.
Je to veľmi zaujímavá ponuka.
Ak máte záujem, napíšte mi. Môj mail: taracentrum@gmail.com
Pošlem Vám informácie a link, kde sa všetko dozviete.
sonulka

Mesto: Povazska Bystrica

Poslaťod jozkomrkviczka » 25 Aug 2012 08:21

ja mam voip wise .... funguje to ako softver cez internet ... PC/mobil ...

v DE mam mobil s internetom neobmedzenym ... a v telefone nainstalovanu aplikqaciu .... volam z mobilu na SK za 2 centy na pevnu a na mobil za 13 centov /min .

takze nie som odkazany ze mozem volat len doma z pocitaca ale volam kdekolvek som v nemecku a za uplne v pohode ceny
jozkomrkviczka

Krajina: Germany (de)
Mesto: Stuttgart

rtfgrhr84kd 221

Poslaťod rmedherzz » 03 Okt 2012 17:48

Hi this is unexcitable

http://www.rtfgrhr84kd.com/

<a href="http://www.rtfgrhr84kd.com/">rtfgrhr84kd</a>
rmedherzz

Krajina: Marshall Island (mh)
Mesto: Ixusuxeco

Poslaťod Zuzik » 12 Máj 2013 20:50

Dobrý deň,
ako môžem volať- vytáčať čísla zo slovneského čísla aj ked budem fyzicky v Slovinsku?? Alebo ako je možné spojiť sa so slovenským číslom do nemecka ked budem v slovinsku??
Potrebujem na to pevnú linku na slovensku??
ďakujem za rady
Zuzik

Krajina: Slovenia (si)
Mesto: MARIBOR

Poslaťod jozkomrkviczka » 12 Máj 2013 21:11

kup si voip cislo u nejakeho operatora na SK ako slovanet a poodbne a nainstaluj si SW klienta a volas .... tazsie otazky ? :mrgreen:
jozkomrkviczka

Krajina: Germany (de)
Mesto: Stuttgart

Poslaťod Zuzik » 13 Máj 2013 17:49

jozkomrkviczka píše:kup si voip cislo u nejakeho operatora na SK ako slovanet a poodbne a nainstaluj si SW klienta a volas .... tazsie otazky ? :mrgreen:

Prosím o podrobnejší popis k tomu ako to prebieha...díky.
A ešte jednu otázku mám, chcem používať svoje číslo - mobilné, ktoré mám všade uvedené a budú mi na neho aj volať....dá sa nejak spojiť to lacné volanie cez voip na svoje uz existujuce mob.čislo??
ad 2, je toto číslo voip naviazané na internet??
Zuzik

Krajina: Slovenia (si)
Mesto: MARIBOR

Predchádzajúci

Späť na Rady a tipy

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia